Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Cyrus Klub


Luk77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Łukasz_62438 napisał:

Adam, M5si jest całkiem niezły, kiedyś miałem go u siebie - zobacz tutaj: 

Jednak tydzień temu słuchałem u kolegi M6si, i jednak ten jest dużo lepszy... Tak więc jeśli myślisz o MF do ATC, to sugeruję od razu szóstkę. Wierz mi, wiem co mówię ?

Pewnie tak. Ale … podobno 5 jest chłodniejszy od 6 i na tym mi zależy, moim zdaniem i moje Dynie i ATC to mocno nasycone i ocieplone granie. Sprawdziłbym je z chłodniej/neutralnie grającym piecykiem, gdzie w końcu blachy perkusji to będą blachy perkusji a środek nie będzie szedł tylko w pastelozę. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, baltfan said:

Witam !

Pamięć cache mu się zapełnia ?

A tak na poważnie, może wystarczy czyszczenie elementów ruchomych napędu ? Jest tam sporo trybików, prowadnice itp.

Objawy są identyczne z tymi po zaschnięciu smarów i zabrudzeniu elementów ruchomych.Jedynie co może martwić,że reset pomaga,co wskazywałoby na błędną pracę servo .

Nie zazdroszczę Cyrusowi ,wybór napędów jest faktycznie ograniczony, a zastosowanie napędów szczelinowych to dość ryzykowne rozwiązanie. Może pora na wyprawę do Azji ?

 

https://www.denafrips.com/avatar

Do Azji przeniosła się już konkurencja - u nas plan tak jak to jest możliwe by wszystko zostało "Made in the UK". ?

14 hours ago, Łukasz_62438 said:

Dzięki za sugestie, wreszcie jakieś konkrety ? w odpowiedzi:

Ad.1. Nie ma to znaczenia, usterka ta występuje zarówno dla płyt "srebrnych" bez nadruków, jak i dla płyt z pełnymi i ciemnymi nadrukami. Gdyby bo byłą kwestia przebijania światła lasera na drugą stronę płyty, to IMO ten problem powtarzałby się stale dla tych samych płyt, tymczasem dzieje się tak - jak wynika z moich obserwacji - głównie po dłuższym czasie nieużywania CD-t. Może to coś z czujnikiem krańcowym?

Ad.2. Nie, nie chodzi tylko o płyty dłuższe niż 74 minuty (z ostatnich dni: płyta Kazika "Zaraza" ma trochę ponad 51 minut, a mieliśmy za pierwszym podejściem przygody). Jednakże, po pewnym czasie i po przerzuceniu kilku innych płyt, te problematyczne zaczynają być odtwarzane bez zająknięcia...

Pozdrawiam!

Ad.1 Proszę spojrzeć te ciemne płyty, czy przypadkiem nie przechodzi przez nie światło jak się je wystawi w kierunku okna. Bo jeśli np. jest na tym czarnym tle biały tekst i w tym miejscu przechodzi światło - możemy mieć pecha i czujnik złapie właśnie ten punkt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Bart73 said:

Ad.1 Proszę spojrzeć te ciemne płyty, czy przypadkiem nie przechodzi przez nie światło jak się je wystawi w kierunku okna. Bo jeśli np. jest na tym czarnym tle biały tekst i w tym miejscu przechodzi światło - możemy mieć pecha i czujnik złapie właśnie ten punkt ?

Podobno jest to światło w podczerwieni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bart73 napisał:

Do Azji przeniosła się już konkurencja - u nas plan tak jak to jest możliwe by wszystko zostało "Made in the UK". ?

Ad.1 Proszę spojrzeć te ciemne płyty, czy przypadkiem nie przechodzi przez nie światło jak się je wystawi w kierunku okna. Bo jeśli np. jest na tym czarnym tle biały tekst i w tym miejscu przechodzi światło - możemy mieć pecha i czujnik złapie właśnie ten punkt ?

Dziękuję za odpowiedź, będę czujny na te kwestie i przy kolejnej przycince przyjrzę się dokładnie płycie. Wczoraj mieliśmy bardzo miły wieczór, Cyrusek działał idealnie i mam nadzieję, że tak będzie jak najczęściej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Łukasz_62438 said:

Dziękuję za odpowiedź, będę czujny na te kwestie i przy kolejnej przycince przyjrzę się dokładnie płycie. Wczoraj mieliśmy bardzo miły wieczór, Cyrusek działał idealnie i mam nadzieję, że tak będzie jak najczęściej! 

Proszę kiedyś przy okazji posłuchać CD Xt Signature, naprawę robi różnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bart73 napisał:

Proszę kiedyś przy okazji posłuchać CD Xt Signature, naprawę robi różnicę ?

Bardzo chętnie, lecz proszę napisać, co naprawdę jest lepszego w wersji Signature? Wszak napęd jest chyba ten sam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Łukasz_62438 said:

Bardzo chętnie, lecz proszę napisać, co naprawdę jest lepszego w wersji Signature? Wszak napęd jest chyba ten sam? 

Tak napęd ten sam, ale sygnał cyfrowy jest przetaktowany (reclocking) co usuwa zakłócenia. Dodatkowo lepsze zasilanie. I parę tajemnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2020 o 08:35, Bart73 napisał:

Do Azji przeniosła się już konkurencja

Witam !

Jak im tam dobrze ,to good luck ;) Chodziło mi o znalezienie producenta transportu cd, ew. nawiązanie kontaktów handlowych.

Chińczycy montują w swoich urządzeniach "normalne" napędy,skąd je biorą ? Podejrzewam,że produkowane philips CDM 2proLf czy zwykłe VAM nie posiadają certyfikacji ze strony twórców.

15 godzin temu, Bart73 napisał:

napęd ten sam

Patrząc na stronę ,znalazłem prawdopodobnie błąd ,dotyczy on wagi urządzeń :na dole strony lub zakładka specyfikacja :)

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/cd-t/

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/cd-xt-signature/

Cd-t jest cięższy wg specyfikacji od signature ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, baltfan said:

Patrząc na stronę ,znalazłem prawdopodobnie błąd ,dotyczy on wagi urządzeń :na dole strony lub zakładka specyfikacja ?

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/cd-t/

https://www.cyrusaudio.com/pl/products/cd-xt-signature/

Cd-t jest cięższy wg specyfikacji od signature ?

Faktycznie co się rozjechało, poprawimy. Dzięki za cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku czy nasz Cyrus 8.2 rozbudowany o zasilacz PSXr2 jest w stanie powalczyć z Musical Fidelity M5si mając do ogarnięcia tak wymagające monitory jak ATC scm 7v3? Czy zasilacz z MF 5si jednak zrobi różnicę na plus z ATC7 i niestety ale Cyrus 8 nie będzie w stanie przeskoczyć tej potężnej sekcji zasilania z MF 5si? Pytam, bo nie wiem czy warto wypożyczać wzmacniacz o prawie 40% tańszy od moich Cyrusów (czyli teoretycznie tzw. klasa niżej niż Cyrus) ale w pomiarach mamy tu troszkę  Dawida i Goliata, ocznie zresztą też ? Jakie jest Pana zdanie? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Adam 38 said:

Panie Bartku czy nasz Cyrus 8.2 rozbudowany o zasilacz PSXr2 jest w stanie powalczyć z Musical Fidelity M5si mając do ogarnięcia tak wymagające monitory jak ATC scm 7v3? Czy zasilacz z MF 5si jednak zrobi różnicę na plus z ATC7 i niestety ale Cyrus 8 nie będzie w stanie przeskoczyć tej potężnej sekcji zasilania z MF 5si? Pytam, bo nie wiem czy warto wypożyczać wzmacniacz o prawie 40% tańszy od moich Cyrusów (czyli teoretycznie tzw. klasa niżej niż Cyrus) ale w pomiarach mamy tu troszkę  Dawida i Goliata, ocznie zresztą też ? Jakie jest Pana zdanie? 

Panie Adamie, uważam że sensowniejszym rozwiązaniem będzie rozbudowa 8.2 DAC o moduł QXR. Jeżeli chce sobie Pan porównać 8.2  QXR ze swoim 8.2 DAC  i nie ma nic przeciwko wyprawie 200 km w jedną stronę - proszę o info na priv. Może Pan przywieźć inne zabawki i potestujemy.

A co do konkurencji, proszę popróbować, jeśli chodzi o ATC to jakieś doświadczenia mam, te poniżej napędzał Cyrus ONE Cast.:

ATC.thumb.jpg.92c25873a0631a23923eb06949dc330b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bart73 napisał:

Panie Adamie, uważam że sensowniejszym rozwiązaniem będzie rozbudowa 8.2 DAC o moduł QXR. Jeżeli chce sobie Pan porównać 8.2  QXR ze swoim 8.2 DAC  i nie ma nic przeciwko wyprawie 200 km w jedną stronę - proszę o info na priv. Może Pan przywieźć inne zabawki i potestujemy.

A co do konkurencji, proszę popróbować, jeśli chodzi o ATC to jakieś doświadczenia mam, te poniżej napędzał Cyrus ONE Cast.:

ATC.thumb.jpg.92c25873a0631a23923eb06949dc330b.jpg

Jakie śliczne paczuszki ?

Panie Bartku, czyli delikatnie daje mi Pan do zrozumienia, że Cyrus 8 wybroni się przed osiłkiem od MF? 

Dziękuję za zaproszenie ale ja "krytyczne testy" przeprowadzam w nocy i tylko u siebie, gdzie raz, że muszę być wypoczęty, zrelaksowany ? i mam ciszę absolutną w pomieszczeniu. No i krótki odsłuch może być bardzo mylący. Wiadomo też, że piece muszą przed testem swoje pod prądem postać  itp, itd. 

Szkoda, że nie może się Pan bardziej otworzyć tu na forum na niektóre tematy ? Na 100% doświadczenie w audio ma Pan bardzo bogate. Te wszystkie filmiki, które Pan wrzuca są fajne, ciekawe, niosą jakąś informację ale... i jest tu sporo, nie oszukujmy się, promocji Cyrusa. A ja wolałbym prowadzić rozmowy nie tylko kończące się na zaprezentowaniu wszystkiego z oferty Cyrusa. 

Wracając do QXR, sam Pan stwierdził, że zewnętrzny DAC zawsze będzie lepszym rozwiązaniem i to definitywnie powstrzymało mnie przed kupnem QXR a bardziej skłania ku takiemu Nuprime DAC 9, którego też łatwiej jest mi przetestować w systemie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Adam 38 said:

Szkoda, że nie może się Pan bardziej otworzyć tu na forum na niektóre tematy ? Na 100% doświadczenie w audio ma Pan bardzo bogate. Te wszystkie filmiki, które Pan wrzuca są fajne, ciekawe, niosą jakąś informację ale... i jest tu sporo, nie oszukujmy się, promocji Cyrusa. A ja wolałbym prowadzić rozmowy nie tylko kończące się na zaprezentowaniu wszystkiego z oferty Cyrusa. 

Wracając do QXR, sam Pan stwierdził, że zewnętrzny DAC zawsze będzie lepszym rozwiązaniem i to definitywnie powstrzymało mnie przed kupnem QXR a bardziej skłania ku takiemu Nuprime DAC 9, którego też łatwiej jest mi przetestować w systemie. 

Moja rola tutaj może się sprowadzać tylko do informacji, czy promocji? No nie wiem. W końcu jest to Klub Cyrus więc zakładam, że jego członkowie są zainteresowani wiedzą. Jeżeli tak nie jest zamilknę ?

Jak mógłbym spojrzeć moim znajomym z branży w oczy po tym jak oczernię konkurencję ? Dlatego nie chcę się wypowiadać, choć zdanie mam. Ten świat jest bardzo mały.... Ale chętnie zapoznam się z opiniami innych i jestem na nie otwarty. Dla mnie to też źródło jakiejś wiedzy o rynku, więc wszystko chłonę.

Co do efektywności prądowej i trudnych kolumn. Nasz dystrybutor z Włoch,, zanim jeszcze zaczął współpracować z Cyrusem, miał w swojej ofercie KEF, HEGEL-a i Dynaudio. To co przekonało go do tego by rozszerzyć ofertę o Cyrusa, to właśnie to, że z powodzeniem napędza prądożerne głośniki, które już miał w ofercie....

Edytowane przez Bart73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Bart73 podaj jak Cyrus mierzy moc wzmacniacza, bo te moje Waty bardzo naciągane są. Przed zakupem Lyrica pod moje głośniki podłączałem różne wzmaki, również D klasowe i Cyrus tą deklarowaną supermoc miał subiektywnie najsłabszą.

Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nikonman napisał:

Dlaczego Cyrus zrezygnował ze srebrnego koloru?Ci co kupowali w latach poprzednich srebrne skazani są na czarnuchy.

Tego to nie wiedziałem, a przecież jeszcze ze dwa lata temu Q21 miał srebrne 8.2 na stanie, chyba nawet w Klubie są zdjęcia. No i właśnie, z jednej strony niby takie przywiązanie do tradycji (specyficzna obudowa, która zapewne jest dużym ograniczeniem w rozwoju wzmacniaczy Cyrusa) a z drugiej takie nieładne potraktowanie posiadaczy srebrnych skrzyneczek. Chyba, że srebrne można w fabryce nieodpłatnie wymienić na czarne to wtedy wszystko OK. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, japs said:

To jeszcze Bart73 podaj jak Cyrus mierzy moc wzmacniacza, bo te moje Waty bardzo naciągane są. Przed zakupem Lyrica pod moje głośniki podłączałem różne wzmaki, również D klasowe i Cyrus tą deklarowaną supermoc miał subiektywnie najsłabszą.

Podajemy moc przy 6 Ohm, większość kolumn pomimo deklarowanych 4 czy 8 ma faktycznie ok. 6, stąd takie założenie.

10 hours ago, Nikonman said:

Dlaczego Cyrus zrezygnował ze srebrnego koloru? Ci co kupowali w latach poprzednich srebrne skazani są na czarnuchy.

Srebrny kolor nie ma żadnego uzasadnienia biznesowego. Stanowi tylko około kilka procent sprzedaży. Chcieliśmy zrezygnować z niego w ogóle, natomiast wypracowaliśmy rozwiązanie kompromisowe - dłuższy czas realizacji zamówienia no i dopłata za kolor ?  Ale z tego co widziałem, ludzie z powodzeniem kolory mieszają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ten album (Alex Cortiz - make believe) gra mi tak wybornie z Cyrusami i ATC, że gdyby wszystko u mnie tak grało to byłbym w audiofilskim niebie. 

Ciekawe czy taki Nuprime 9 DAC jeszcze bardziej oczaruje na tej płycie. I juuuż patrzymy kto ma to maleństwo w dystrybucji i dzwonimy ?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Adam 38 said:

Wracając do QXR, sam Pan stwierdził, że zewnętrzny DAC zawsze będzie lepszym rozwiązaniem i to definitywnie powstrzymało mnie przed kupnem QXR a bardziej skłania ku takiemu Nuprime DAC 9, którego też łatwiej jest mi przetestować w systemie. 

Panie Adamie, chyba źle zrozumiał Pan moje słowa. Powiedziałem tylko, że porównywanie tego samego modułu wbudowanego we wzmacniacz zintegrowany (np. 8.2 DAC) z tym montowanym w produkcie bez końcówki mocy (np. Pre2 DAC) nie jest do końca uzasadnione ponieważ we wzmacniaczu zintegrowanym większym wyzwaniem jest poziom zakłóceń (więcej elektroniki upychamy w tej samej obudowie). Stąd ten sam moduł może przynieść większy postęp w Pre2 DAC. 

Inwestując w oddzielny produkt, zainwestuje Pan w dodatkową obudowę, dodatkowy zasilacz, dodatkowy wyświetlacz. Dochodzą dodatkowe kable (RCA + zasilający). Do tego część kosztów w produkcie o którym Pan mówi poszło na sekcję pre, której Pan nie potrzebuje jak rozumiem. Jedyną potencjalną korzyścią jest zamknięcie DACa w zewnętrznej obudowie. Przy module QXR dostaje Pan moduł w pełni zoptymalizowany pod katem współpracy z urządzeniami Cyrus-a (sygnatura brzmieniowa), skraca Pan ścieżkę sygnałową, wykorzystuje potencjał PSX-R2 (w tej chwili pracuję nad filmem PSX-R2 + wzmacniacze zintegrowane i pre, w którym wyjaśniam jak to działa) i nie płaci Pan za to czego nie potrzebuje. Oczywiście to tylko teoria proszę posłuchać obu i dać znać.

2 hours ago, Adam 38 said:

O, ten album (Alex Cortiz - make believe) gra mi tak wybornie z Cyrusami i ATC, że gdyby wszystko u mnie tak grało to byłbym w audiofilskim niebie. 

Ciekawe czy taki Nuprime 9 DAC jeszcze bardziej oczaruje na tej płycie. I juuuż patrzymy kto ma to maleństwo w dystrybucji i dzwonimy ?

To jest nasz problem. Jak już mamy dobry sprzęt, nie wszystko da się na nim słuchać. Ja jestem fanem jazzu i realizacji ECM. Ktoś jeszcze podziela mój gust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bart73 napisał:

Przy module QXR dostaje Pan moduł w pełni zoptymalizowany pod katem współpracy z urządzeniami Cyrus-a (sygnatura brzmieniowa

Panie Bartku, to jeszcze raz zapytam. Jeżeli kupię moduł QXR w Polsce np. od Pana Michała to nawet jak sam go podmienię z płytką DAC, którą mam teraz to i tak nie będzie to działało ponieważ należy jeszcze zainstalować nowe oprogramowanie w Cyrusie 8.2 a tego nikt w kraju nie robi i trzeba wysłać cały sprzęt do Niemiec/Anglii? Jeżeli tak, to ja nie zaryzykuję oddania tak drogiego sprzętu firmom kurierskim, z wiadomych przyczyn. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Adam 38 said:

Panie Bartku, to jeszcze raz zapytam. Jeżeli kupię moduł QXR w Polsce np. od Pana Michała to nawet jak sam go podmienię z płytką DAC, którą mam teraz to i tak nie będzie to działało ponieważ należy jeszcze zainstalować nowe oprogramowanie w Cyrusie 8.2 a tego nikt w kraju nie robi i trzeba wysłać cały sprzęt do Niemiec/Anglii? Jeżeli tak, to ja nie zaryzykuję oddania tak drogiego sprzętu firmom kurierskim, z wiadomych przyczyn. 

Pan Jarek w serwisie EIC w Warszawie już wykonywał takie operacje i ma w tym doświadczenie. Można zrobić w Polsce. Niestety potrzebna jest drobna modyfikacja na płycie głównej, stąd konieczności wysłania przynajmniej do nich. Serwis w Niemczech wykonuje bardziej skomplikowane naprawy.

Tel do serwisu
Tel.: +48 22 594-83-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nikonman napisał:

Czyli w Warszawie zainstaluja qxr i wgraja nowy program.Nie trzeba wysyłać do GB.

Decydujesz się w ciemno na zmianę? Ja właśnie przeczyłem jakąś zagraniczną recenzję Cyrusa 8.2 QXR i nie podoba mi się to co tam piszą o wysokich tonach, jakimś utwardzeniu dźwięku, za szybko rwanymi wybrzmieniami na średnicy co słychać na wokalach (w odniesieniu do konkurencji) a co miałoby moim zdaniem sens, gdy ktoś zdecyduje się jednocześnie na Cyrusa CD t (dla mnie góra CDt jest wycofana, nasycona, miękka, zaokrąglona, gra to ogólnie miękko i brakuje rozdzielczości więc ten QXR z twardą górą i trochę skracanym wybrzmieniem na średni ładnie mógłby się zgrać ).

Wygląda to tak jak napisał Pan Bartek, że Cyrus ustawia sygnaturę pod charakter grania wszystkich swoich zabawek i wtedy to ma oczywiście sens. Nie pójdę w CDt przez obecną cenę (za nowego mógłbym dać max 3 kzł) więc dla mnie temat zamknięty. 

No i utwardzać górę i urywać wybrzmienia mając paczki ATC? Oj to nie może się udać. A z paczkami od PMC to już byłby dramat bo dla mnie one bardziej twardo i sucho od ATC grają. Sybilanty zajechałyby  wszystkie gorsze realizacje... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Adam 38 said:

Decydujesz się w ciemno na zmianę? Ja właśnie przeczyłem jakąś zagraniczną recenzję Cyrusa 8.2 QXR i nie podoba mi się to co tam piszą o wysokich tonach, jakimś utwardzeniu dźwięku, za szybko rwanymi wybrzmieniami na średnicy co słychać na wokalach

Zapytajcie osoby, które dokonały takiej rozbudowy w grupie:

https://www.facebook.com/groups/1551546611530082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.