Skocz do zawartości
IGNORED

Chromecast 2


rafiszymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem Chromecasta - najlepiej jednego z nich, ale.... Chciałbym jednocześnie móc odtważać video z sieci - Netflix, Youtube, filmy z domowego NASa Synology tak aby uzyskać dźwięk najwyższej jakości włącznie do 5.1. Chcialbym również słuchać muzy, zwłaszcza w lepszej jakości - TIDALa, czy FLACów ze swojego NASa...

I aby to wszystko połączyć wychodzi mi, że powinienem zakupić Chromecasta 2 i podłączyć go po HDMI do wejścia Amplitunera (mam ONKYO TX-SR604E) - wówczas materiały video wypuszczałbym po wyjściu HDMI do TV a dźwięk zostawałby "wyłuskany" na kolumny....

 

Powiedzcie mi, czy faktycznie taki Chromecast 2 daje wyłuskać po HDMI "prawdziwe" audio 2.0, 2.1, czy 5.1 z materiałów filmowych a ze ścieżek audio np z TIDALa, czy FLACów faktyczy bezstratny dźwięk jak z Chromecasta AUDIO ???

Mam nadzieję, że Chromecast 2 obsługuje wszystkie te same apki audio dając to audio cyfrowo na HDMI (np TIDAL, SPOTIFY...) co Chromecast Audio daje cyfrowo na wyjście optyczne... Można by wówczas słuchać muzy na ampli z HDMI Chromecasta 2 identycznie jak z "jego wersji Audio" po optyku i jednocześnie mieć możliwość oglądania filmów...

 

Doszukałem się np na forach, że Chromecast 2 podaje z Netflixa dźwięk DD+ a nie DD i jeżeli "odbiornik" (czy to TV, czy ampli) tego nie obsługuje, to realnie otrzymujemy dźwięk 2.0, czy 2.1...........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci Chromecast? To o czym piszesz załatwia UPNP/DLNA + aplikacje urządzeń jakie używasz.

Jeśli ampli ma UPNP/DLNA wtedy sprawa filmów z wielokanaływm dzwiękiem + muzyka w każdym formacie załatwiona.

Tidal tez da się słuchac poprzez protokół UPNP/DLNA posiadając stosowną apkę na komputerze (ja używam Audirvana Plus).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę słyszeć audio z filmów czy muzy na głośnikach z amplitunera, starego amplitunera (nie ma żadnego ethernetu, wifi, czy dlna...)... Zdaję sobie sprawę, że można to wszystko obsłużyć z kompa, ale nie chce mi się go za każdym razem podłączać do ampli...

Chcę Chromecasta jako odtwarzacza sieciowego podłączonego do ampli, ale najlepiej jednego do odtwarzania filmów z sieci ( dodatkowo z tej domowej ) z najlepszą możliwą ścieżką dźwiękową i do odtwarzania plików audio z sieci... Nie chcę podłączać do tych celów kompa kablami do ampli - sterowanie może i czasem owszem z kompa, albo zazwyczaj z telefonu...

Pytanie było głównie o możliwości przesyłania dźwięku po HDMI z Chromecast 2 podłączonego do wejścia HDMI w ampli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki budżet to kup Nvidie. Podpinasz przez hdmi do ampli i śmiga. Na niej masz już apki typu YT, Netflix, Tidal itd. Filmy oraz Muzykę z NAS-a uruchamiasz np. przez Kodi. Ma też wbudowanego Chromecasta gdybyś chciał coś puścić np z telefonu lub przeglądarki Chrome z kompa - bezprzewodowo. Samo urządzenie z internetem laczysz po WiFi lub Ethernetem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taki budżet to kup Nvidie. Podpinasz przez hdmi do ampli i śmiga. Na niej masz już apki typu YT, Netflix, Tidal itd. Filmy oraz Muzykę z NAS-a uruchamiasz np. przez Kodi. Ma też wbudowanego Chromecasta gdybyś chciał coś puścić np z telefonu lub przeglądarki Chrome z kompa - bezprzewodowo. Samo urządzenie z internetem laczysz po WiFi lub Ethernetem.

 

Nooooo fajne to Twoje "pudełko" i z "zajesuper" prockiem i faktycznie bardzo dużo potrafi....... Ale kosztuje ok 1 kPLN... :(

A ten chromecast 2 o ile sprawiałby się tak jak mam nadzieję by się sprawiał zwłaszcza pod kątem audio to by mi wystarczył na moje potrzeby... I kosztuje ok 180 PLN :)

O to właśnie chodzi, że te googlowe krążki oferują sporo (tyle akurat ile aktualnie potrzebuję...) i kosztują stosunkowo nie dużo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie ma sensu kupować Chromecasta. Bardzo niewygodne. Mam Chromecasta, Fire Tv Stick normalny i 4k, MiBox i Nvidia Shield.  Z tych pięciu polecam MiBoxa.  Najlepszy stosunek ceny do jakości.  Mam możliwość podłączenia twardych dysków i wbudowanego Chromecasta a jest praktycznie w tej samej cenie co Chromecast.  Nvidię odradzam nie tylko z powodu ceny. Jest wprawdze szybsza od MiBoxa ale niestety ma wady w porównaniu do MiBoxa. Na Youtube nie działa HDR i dźwięk lubi się rozjechać z obrazem i wtedy trzeba restartować.  Moim zdaniem Shield nie jest wart tych pieniędzy.  Najbardziej bezawaryjnie działa u mnie MiBox.  No i pilot od Shielda to jakieś nieporozumienie. Mówię oczywiście o Shield z roku 2017 ten nowy być może jest dobry ale nie jest wart tej ceny.  FireTv Stick od Amazona nie ma możliwości podłączenia twardych dysków sformatowanych w NTSF czyli nie da się odtworzyć filmów w dużych plikach.  I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś myśli że kupi Shielda do grania to może się bardzo zdziwić. Ja mimo że płaciłem abonament musiałem czekać pół godziny na wolne miejsce na serwerze Nvidii.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś jedynym przypadkiem na świecie któremu dźwięk się w shield tv rozjeżdża, miałem obie generacje początkowe przez łącznie dobre pięć lat i czegoś takiego nie słyszałem na forach również. Za to mi box... problemów dziesiątki nie do zaliczenia posty, wciągu jeden nocy sylwestrowej u brata widziałem taki ten box jest gówniany że za darmo bym go nie chciał. Pilot w shield tv też działa bez żadnych problem. Tak jak piszesz mibox nadaje się tylko do YouTube, chromcasta i tyle z niego pożytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bl4ck napisał:

Za to mi box... problemów dziesiątki nie do zaliczenia posty,

Trzeba wziąć pod uwagę ilu jest użytkowników miboxa i ilu shielda. Pewnie również stopień zaawansowania tych użytkowników. 

22 minuty temu, bl4ck napisał:

wciągu jeden nocy sylwestrowej u brata widziałem taki ten box jest gówniany że za darmo bym go nie chciał.

Świetny i bardzo rzeczowy argument. Mibox to zwykłe pudełko z androidem. Po odpowiednim skonfigurowaniu pracuje stabilnie i robi co do niego należy. Jak dla mnie największa jego zaleta to chromecast, który pozwala na używanie Tidala bezpośrednio z Tidala, a nie innych, zwykle gorszych aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś się zdziwił ile kupuje shielda tv, popyt jeszcze nie dawno był tak duży że w sklepach były ciągle braki a nowe dostawy w ciągu paru dni wykupywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast 2 przede wszystkim jest jedynie FHD. Nie chce mi się wiecej pisać, kup Miboxa skoro się szczypiesz z kasą. Nie zawiedziesz się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostępny w sklepach mi box s nie dekoduje ani nie przepuszcza formatów audio hd, więc nie ma mowy o nadawaniu się tego pudełko do oglądania filmów.

W dniu 21.02.2018 o 22:25, rafiszymon napisał:

ale najlepiej jednego do odtwarzania filmów z sieci ( dodatkowo z tej domowej ) z najlepszą możliwą ścieżką dźwiękową i do odtwarzania plików audio z sieci...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Mam zarówno MiBoxa jaki i Shielda.   MiBoxa jak najbardziej mogę polecić. Shielda drugi raz bym nie kupił z powodu ceny.  Poza tym że jest trochę szybszy czyli szybciej startuje, filmy przewijają i wczytują się trochę szybciej to nie ma żadnej innej zalety wręcz przeciwnie. Nie ma HDRa w Youtube a na MiBoxie jak najbardziej jest. Jak oglądam film n.p. na Amazonie to często jest tak że jak zaraz potem wejdę na Youtuba to dźwięk nie jest zsynchronizowany z obrazem i trzeba zrestartować Shielda. Jak podłącze huba USB to pilot który kupiłem, bo oryginalnym to można sobie co najwyżej się po plecach podrapać jak swędzi, zaczyna się przycinać. Czyli USB nie wydala z hubem.  Jedyna zaleta to jeżeli ktoś chce grać na MiBoxie na serwerach Nvidii. Kiedyś można było ściągnąć Nvidia Now na MiBoxa ale Nvidia się zorientowała i zablokowała aplikację żeby nie działała na MiBoxie.  Taki tosposób na walkę z konkurencją.  Generalnie mibox poza tym że wolniejszy niczym nie ustępuje Shieldowi.  Z tym graniem to jak pisałem wyżej. Ostatnio servery Nvidi były zapchane z powodu Cyberpunk i nie dało się na nie wejść. Trzeba było czekać pół godziny na wolne miejsce mimo to że zapłaciłem abonament. Trochę to zostawiło u mnie niesmak jeżeli chodzi o Nvidii jako konsoli do grania.  Owszem można wejść na servery w USA ale input lag  jest przeogromny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.