Skocz do zawartości
IGNORED

Czy jestem skazany na foobara? jakias alternatywa ?


czesiek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rusz subtelnie suwakami w korektorze marki Technics i nazwij to dzialniem inteligentnym, albo zastanow sie jeszcze raz, czy jakiejolwiek odbieganie od bitperfect mozna nazwac poprawa jakosci. Na razie to bladzisz.

Ponawiam pytanie. Zamiast mierzenia czegoś tam na wyjściu przy pomocy amplitunera trzymanego w szafie(sic!) za 200 zł i w oparciu o wiedzę z 7 klasy, czy któryś z ekspertów potrafi samodzielnie i od podstaw napisać program, który zamieni komputer w transport cyfrowy?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie wejście amplitunera trzeba podać sygnał testowy.

Jakie wejście musi mieć amplituner.

 

Trzeba się wpiąć w wejście cyfrowe optyczne lub coaxialne w amplitunerze. Amplituner MUSI mieć zdolność do dekodowania sygnału DTS lub AC3.

 

Jakiś przykładowy ampituner do 200 PLN.

 

Proszę, pierwszy lepszy z DTS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

______________________________

 

Sygnały testowe do pobrania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

plik z drive.google należy wpierw zapisać na dysku - proszę tego nie odtwarzać w przeglądarce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusz subtelnie suwakami w korektorze marki Technics i nazwij to dzialniem inteligentnym, albo zastanow sie jeszcze raz, czy jakiejolwiek odbieganie od bitperfect mozna nazwac poprawa jakosci. Na razie to bladzisz.

 

Ach ten bit-perfect. ;-) U mnie spełnione są wszystkie warunki, aby on był, a to, że jeden player generuje troszkę inną barwę niż drugi...

Wybieram ten, który mi najbardziej pasuje i nie przejmuję się w tym momencie bit-perfectem.

To chyba zdrowe podejście? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten bit-perfect. ;-) U mnie spełnione są wszystkie warunki, aby on był, a to, że jeden player generuje troszkę inną barwę niż drugi...

Wybieram ten, który mi najbardziej pasuje i nie przejmuję się w tym momencie bit-perfectem.

To chyba zdrowe podejście? ;-)

Dopoki zdasz sobie z tego sprawe, ze z dwoch roznie grajacych playerow tylko jeden moze byc bitperfekt, i nie przypiszesz temu drugiemu poprawy jakosci, to wszystko jest ok.

 

...czy któryś z ekspertów potrafi samodzielnie i od podstaw napisać program, który zamieni komputer w transport cyfrowy?

Nie mysl, ze potrafisz udzielac sie na forum, skoro samodzielnie i od podstaw (bit po bicie) zadnego forum nie stworzyles. Napisac bzdure i kliknac "Dodaj odpowiedz" to nie wszystko, co z reszta doskonale widac po Twoich postach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki zdasz sobie z tego sprawe, ze z dwoch roznie grajacych playerow tylko jeden moze byc bitperfekt

 

Powiem więcej - ja sobie nawet zdaję sprawę, że obydwa nie muszą być bit-perfect. Dla mnie to pojęcie to rodzaj utopii

jeśli chodzi o słuchanie muzyki dobrej jakości. Bit-perfect nie jest żadnym warunkiem dostatecznym i wystarczającym,

by osiągnąć najlepsze brzmienie. To jedynie termin techniczny...mocno przereklamowany, nawiasem mówiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to pojęcie to rodzaj utopii jeśli chodzi o słuchanie muzyki dobrej jakości. Bit-perfect nie jest żadnym warunkiem dostatecznym i wystarczającym, by osiągnąć najlepsze brzmienie.

Bitperfect jest warunkiem koniecznym żeby wiedzieć, że oprogramowanie i system nie ingerują w strumień. Dzięki temu wiadomo, że ewentualne różnice w brzmieniu wynikają nie ze złej lub specjalnie źle ustawionej konfiguracji oprogramowania. Bez bitperfect jakiekolwiek porównania brzmienia są całkowicie bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bitperfect jakiekolwiek porównania brzmienia są całkowicie bez sensu.

 

Czy odłączenie miksera Windows + Kernel Streaming + konwerter usb/spdif zasilany bateryjnie wystarczają do uzyskania bit-perfect,

czy jeszcze coś potrzebne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foobara..niestety jak dla mnie interfejs i wyglad tego pragramu to jakaś jedna wielka porażka..dodatkowo czasem chwile się zatrzymuje przy odtwrzaniu...

Zawsze jak słyszę/czytam takie sformułowania to zastanawiam się, czy aby na pewno mowa o tym samym foobarze, którego ja używam ;) :)

 

Czy odłączenie miksera Windows + Kernel Streaming + konwerter usb/spdif zasilany bateryjnie wystarczają do uzyskania bit-perfect,

czy jeszcze coś potrzebne?

Już kilka razy było tłumaczone Tobie, że na każdym kroku można spieprzyć bitperfect. Bez sprawdzenia tego w taki sposób jak opisał Yayacek nie da się na odległość stwierdzić co trzeba, a czego nie trzeba włączać/wyłączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak słyszę/czytam takie sformułowania to zastanawiam się, czy aby na pewno mowa o tym samym foobarze, którego ja używam ;) :)

 

Mi foobar też bardzo odpowiada pod względem funkcjonalności i interfejsu. Przecież jego można sobie dowolnie konfigurować pod tym kątem tak, aby dla każdego był przyjazny. Niestety nie używam go od czasu gdy stwierdziłem, że JRiver "gra" lepiej począwszy od wersji 20.

Możesz mi to wyjaśnić?

 

Już kilka razy było tłumaczone Tobie, że na każdym kroku można spieprzyć bitperfect. Bez sprawdzenia tego w taki sposób jak opisał Yayacek nie da się na odległość stwierdzić co trzeba, a czego nie trzeba włączać/wyłączać.

 

Co można spieprzyć jeśli brzmienie z PC mam lepszej jakości niż z playera CD podłączonego do tego samego DACa?

Może ten player w takim razie coś spieprzył w bit-perfect? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odłączenie miksera Windows + Kernel Streaming + konwerter usb/spdif zasilany bateryjnie wystarczają do uzyskania bit-perfect,

 

Nie wystarczają.

Należy w playerze wyłączyć wszelkie DSP, volume w playerze ustawić na 0dB, pominąc wszystkie opcje typu dithering, resampling itp.

W karcie dźwiękowej (zależnie od modelu) ustawić wszystkie suwaki od wyjść cyfrowych na max. Są karty, które nie pozwalają w ogóle ingerować w przesył sygnału po wyjściu cyfrowym a są karty, które mają suwak (fader) od regulacji sygnału na wyjściu cyfrowym.

Potem należy puścić sygnał testowy na amplituner po wyjściu cyfrowym. Jeśli usłyszymy muzykę to jest OK, jeśli usłyszymy szum to mamy problem.

Bez testu sygnałem sprawdzającym nie jesteśmy w stanie określić czy ciąg bitów na wejściu do playera=ciągowi bitów na wyjściu fizycznym (cyfrowym) karty czy pudełka USB

 

Istnieją playery, których nie potrafiłem nigdy zmusić do przesyłu bit perfect.

XMPlay - nigdy nie udało mi się wypuścić sygnału bit perfect z tego wynalazku. Niezależnie czy ASIO czy WASAPI test zawsze był nieudany

AIMP - ten program ma zaszyty resampling, którego nie można wyłączyć. Na rosyjskojęzycznym forum poświęconym temu softowi było to wytłumaczone przez twórcę tego programu. Bit perfect udało się w przypadku tego programu osiągnąć tylko na sygnale 44.1kHz. Plik z jakimkolwiek innym próbkowaniem po przechwyceniu i sumowaniu w przeciwfazie zawsze dawał wynik niezgodny z przesyłem bit perfect.

JRiver - ten program ma tyle ustawień w opcjach wyboru sterowników (ASIO/WASAPI) i w opcjach renderowania strumienia, że człek nieobeznany z technologią przesyłu sygnałów cyfrowych nie jest sobie w stanie poradzić z właściwym ustawieniem.

Tam jest regulacja VOLUME po ditherze, bez dithera, resampling, VOLUME zintegrowane z systemem/nie zintegrowane z systemem, zmiana słowa bitowego w górę z 16 na 24 bit możliwa bądź nie (zależnie od opcji) itp. Ogólnie przerost formy nad treścią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy w playerze wyłączyć wszelkie DSP

 

Mam.

 

volume w playerze ustawić na 0dB

 

?? Możesz rozwinąć?

 

pominąc wszystkie opcje typu dithering, resampling itp

 

Mam. A co spowoduje zmiana resamplingu podczas odtwarzania np. pliku 44,1 na 192?

 

Potem należy puścić sygnał testowy na amplituner po wyjściu cyfrowym. Jeśli usłyszymy muzykę to jest OK, jeśli usłyszymy szum to mamy problem.

 

Rozumiem, że np. po usb? Mam, chociaż nie używam, bo wolę po coax.

 

JRiver - ten program ma tyle ustawień w opcjach wyboru sterowników (ASIO/WASAPI) i w opcjach renderowania strumienia, że człek nieobeznany z technologią przesyłu sygnałów cyfrowych nie jest sobie w stanie poradzić z właściwym ustawieniem.

 

Dlatego olać bit-perfect. Wystarczy, że słyszę perfekcyjne brzmienie...lepsze niż z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki zdasz sobie z tego sprawe, ze z dwoch roznie grajacych playerow tylko jeden moze byc bitperfekt, i nie przypiszesz temu drugiemu poprawy jakosci, to wszystko jest ok.

Nie mysl, ze potrafisz udzielac sie na forum, skoro samodzielnie i od podstaw (bit po bicie) zadnego forum nie stworzyles. Napisac bzdure i kliknac "Dodaj odpowiedz" to nie wszystko, co z reszta doskonale widac po Twoich postach.

To wiesz jak takie programy działają czy nie wiesz?

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Możesz rozwinąć?

 

Regulacja VOLUME powoduje, że sygnał MUSI być ponownie przeliczony. Zazwyczaj dzieje się to w sposób

plik 44.1kHz/16bit -> resampling w górę bądż nie (zależnie od fantazji programisty) -> zmiana słowa bitowego w górę do 32 bit float lub 64 bit (zależnie od fantazji programisty) -> regulacja suwaka volume w dół (-xdB) -> resampling w dół do 44.1kHz -> redukcja słowa bitowego w dół do 24 bit z ditheringiem lub bez (zależnie od fantazji programisty). Na wyjściu cyfrowym karty dźwiękowej pojawia się po regulacji volume sygnał z rozdzielczością 24 bit - tak będzie widział go przetwornik D/A.

Bardzo dużo zmiennych, sygnał wyjściowy po regulacji volume ne ma NIC wpólnego z plikiem na wejściu do playera - jest totalnie obrobiony i zmieniony. Algorytmów resamplujących i ditheringowych jest cała masa i każdy taki algorytm brzmi inaczej, dlatego też każdy program po regulacji volume będzie brzmiał inaczej

 

Mam. A co spowoduje zmiana resamplingu podczas odtwarzania np. pliku 44,1 na 192?

 

Spowoduje, że użyty zostanie algorytm resamplujący w górę co wprost przekłada się na dźwięk. Sygnał poddany resamplingowi nie ma NIC wspólnego z plikiem wejściowym do playera. Ilu producentów playerów tyle algorytmów resamplujących. Resamplując plik nie podziwiasz dźwięku stworzonego w studiu masteringowym a oceniasz zdolność algorytmu resamplującego do kaszanienia tego dźwięku - każdy resampler dodaje zniekształcenia. Krótko mówiąc resampling nie ma żadnego sensu przy zwykłym odtwarzaniu pliku w playerze softwarowym.

Resampler może być w torze w przetworniku (DAC) na etapie konwersji z cyfry na analog czyli na samym końcu naszego toru cyfrowego. To ma sens wówczas choć można nad tym dyskutować

 

Rozumiem, że np. po usb? Mam, chociaż nie używam, bo wolę po coax.

 

Nie, nie po USB. Wyraźnie pisałem, że sygnał testowy musi zostać wprowadzony do amplitunera po optyku lub po coax.

Z karty dźwiękowej lub ze skrzynki USB (digital out optical/coax) -> amplituner (digital in optical/coax)

 

Jeszcze mi się przypomniało.

Istnieją karty dźwiękowe z których także nijak nie można wypuścić sygnału bit perfect.

Przykładowo Audiotrak Maya U5 USB - nie udało mi się zmusić tej karty do przesyłu bit perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiesz jak takie programy działają czy nie wiesz?

Nie. A musze to wiedziec aby zdawac sobie sprawe, ze kazde niezamierzone odstepstwo od bitperfect to znieksztalcenie sygnalu? Nie. A Ty musisz wiedziec jak stworzyc forum, aby zasmiecac ktores pozbawionymi sensu postami? Jak widac tez nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. A musze to wiedziec aby zdawac sobie sprawe, ze kazde niezamierzone odstepstwo od bitperfect to znieksztalcenie sygnalu? Nie. A Ty musisz wiedziec jak stworzyc forum, aby zasmiecac ktores pozbawionymi sensu postami? Jak widac tez nie.

Skoro nie wiesz jak działa taki program to skąd przekonanie, że efekt końcowy(dane przesyłane do DAC) zawsze będzie identyczny? I skąd przekonanie, że można to zweryfikować chałupniczymi metodami a la Pomysłowy Dobromir? Akurat pytałem znajomego informatyka czy napisanie takiego programu jest łatwe i wiadomo co odpowiedział... Skąd w Was tyle pychy skoro twierdzicie, że wiecie lepiej od ludzi, którzy takie programy tworzą, a więc wiedzą i umieją więcej od Was, czy coś działa czy nie?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co spowoduje zmiana resamplingu podczas odtwarzania np. pliku 44,1 na 192?

Niedawno bawiłem się z dźwiękiem do teledysków (na własny, prywatny użytek) i w jednym przypadku oryginalny dźwięk z teledysku był w bardzo kiepskiej jakości. Postanowiłem spróbować podłożyć plik z płyty. Ponieważ najczęściej w video stosuje się 48 kHz a plik z płyty miał 44,1 kHz trzeba było resamplować to na 48 kHz. Bez wcześniejszej regulacji głośności w jednym miejscu ciągle pojawiał mi się kliping, przester. Co prawda program resamplujący nie pozwolił na to, ale wiedziałem, że coś takiego będzie mnie męczyć. Postanowiłem najpierw ściszyć poziom sygnału i dopiero potem resamplować do 48 kHz. Jak Wam się wydaje - ile dB musiałem ściszyć, żeby w tym jednym miejscu nie pojawiał się ten maksymalny pik? O 4 dB !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzarro: Czytasz wogole ten watek, czy po prostu dzielisz sie z nami tym, co zalega Ci na zoladku? Pytam, bo wiekszego zwiazku pomiedzy trescia tej dyskusji a stawianymi nam tu zarzutami nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi foobar też bardzo odpowiada pod względem funkcjonalności i interfejsu. Przecież jego można sobie dowolnie konfigurować pod tym kątem tak, aby dla każdego był przyjazny. Niestety nie używam go od czasu gdy stwierdziłem, że JRiver "gra" lepiej począwszy od wersji 20.

Możesz mi to wyjaśnić?

Odpowiedź jest bardzo prosta - masz różnie skonfigurowane te programy.

 

Yayacek napisał, że próbował JRiver. Ja też kiedyś na próbę zainstalowałem go sobie. Mogę tylko potwierdzić co napisał Yayacek. W jednym z tematów już kiedyś o tym wspominałem i stwierdziłem, że JRiver to jakaś porażka (nie pamiętam czy dosłownie tak napisałem ;) :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja VOLUME powoduje, że sygnał MUSI być ponownie przeliczony

 

Nie bardzo rozumiem o jaką głośność Ci chodzi.

Przecież aby dźwięk docierał do głośników to ona nie może być w playerze JRiver na "0".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak wg. Ciebie powinna być tutaj ustawiona głośność?

 

Resampler może być w torze w przetworniku (DAC) na etapie konwersji z cyfry na analog czyli na samym końcu naszego toru cyfrowego. To ma sens wówczas choć można nad tym dyskutować

 

Jeśli w DSP JRivera ustawię sobie wszędzie na wyjściu częstotliwość próbkowania 192 kHz, biorąc pod uwagę że mój DAC taki sygnał właśnie przyjmuje to wg. Ciebie ma to sens?

 

Istnieją karty dźwiękowe z których także nijak nie można wypuścić sygnału bit perfect.

 

A co jeśli ja mam w swoim windowsie wyłączoną kartę dźwiękową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe w foobar2000 ustawic glosnosc na stale na 100% i usunac suwak glosnosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominałem i stwierdziłem, że JRiver to jakaś porażka

 

Ale dlaczego porażka? U mnie lepsze brzmienie jest poprzez JRiver niż poprzez Foobar.

W DSP jest wszystko powyłączane, a w opcjach odtwarzania jedynie zaznaczyłem odtwarzanie bezpośrednio z pamięci RAM, zamiast z dysku,

więc które jeszcze inne ustawienia mogą "kaszanić" dźwięk, jeśli w ogóle tak można nazwać jego poprawę?

 

A może to też zależy od samego Windowsa?

 

Czy jest mozliwe w foobar2000 ustawic glosnosc na stale na 100% i usunac suwak glosnosci?

 

Pewnie że tak. Rozwijasz na górnym pasku zakładek prawym klawiszem listę i odhaczasz Volume Control.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ustawieniem glosnosci na stale na 100%? Bez tego bez sensu usuwac suwak. A jedyne do czego on sluzy to wlasnie przywracanie 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o jaką głośność Ci chodzi.

Przecież aby dźwięk docierał do głośników to ona nie może być w playerze JRiver na "0".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak wg. Ciebie powinna być tutaj ustawiona głośność?

 

0dB oznacza wartość maxymalną. Wartości niższe w domenie cyfrowej to -2dB, -10dB itp. Nie wiem jak zachowuje się regulator głośności w JRiver. Jest tam tyle opcji dotyczących Volume, że można się pogubić. Krótko mówiąc volume w celach testu na bit perfect MUSI być ustawione w playerze softwarowym na 0dB czyli wartość przy której sygnał nie zostaje ani tłumiony ani dodatkowo wzmacniany. Plik NIE MOŻE zostać poddany obróbce na okoliczność jakiejkolwiek (choćby o 0,1dB) zmiany głośności

 

Jeśli w DSP JRivera ustawię sobie wszędzie na wyjściu częstotliwość próbkowania 192 kHz, biorąc pod uwagę że mój DAC taki sygnał właśnie przyjmuje to wg. Ciebie ma to sens?

 

Nie ma najmniejszego sensu.

 

A co jeśli ja mam w swoim windowsie wyłączoną kartę dźwiękową?

 

Wyłączenie karty to jedna rzecz a ustawienie/konfiguracja softwarowego playera to druga całkiem odmienna rzecz.

Musisz mieć jakieś fizyczne urządzenie przechwytujące ciąg bitów z playera. Czy to karta dźwiękowa czy to ustrojstwo na USB - nie ma znaczenia. Player komunikuje się via sterownik z urządzeniem fizycznym wypuszczającym ciąg bitów po fizycznym wyjściu cyfrowym (coax lub optyk).

 

Wyłączenie miksera Windows - nie ma takiej potrzeby.

Protokół ASIO pomija mikser windows.

WASAPI w wersji na wyłączność przy aktywnym mikserze windows bez problemu pozwala uzyskać bit perfect przy założeniu niemanipulowania suwakiem (o ile taki jest) odpowiedzialnym za wyjście cyfrowe coax lub optyk.

 

Czy jest mozliwe w foobar2000 ustawic glosnosc na stale na 100% i usunac suwak glosnosci?

 

Oczywiście, ustawiasz w foobar volume na 0.00dB czyli max i po problemie. Od tej chwili odtwarzany plik nie będzie obrabiany na okoliczność regulacji głośności.

Możesz suwak usunąć o ile przeszkadza Ci jego wizualna obecność. W foobarze masz jeszcze pod preference -> playback opcje replayGain i Preamp. Oczywiście ustawiamy tam none i 0,0dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego oprogramowania potrafiącego w locie dekodować DTS lub AC3

 

A po co ten DTS czy AC3 przecież my tu mówimy o normalnym stereo ?

Każdy program który potrafi nagrywać jest w stanie przyjąć dźwięk z spdif, choćby taki darmowy jak audacity.

Co prawda przed dokonaniem nagrania trzeba poustawiać to i owo ale przecież taki ekspert jak Ty sobie z tym poradzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ten DTS czy AC3 przecież my tu mówimy o normalnym stereo ?

Każdy program który potrafi nagrywać jest w stanie przyjąć dźwięk z spdif, choćby taki darmowy jak audacity.

Co prawda przed dokonaniem nagrania trzeba poustawiać to i owo ale przecież taki ekspert jak Ty sobie z tym poradzi :-)

 

Proszę przeczytać watek raz jeszcze.

Przechwycenie sygnału cyfrowego po wejściu cyfrowym karty dźwiękowej nie stanowi najmniejszego problemu. Robię to na ślepo i po pijaku :)

Po przechwyceniu sygnału jak wyżej należy go porównać z odtwarzanym plikiem źródłowym. Jak to zrobić napisałem na początku tego wątku. Sumowanie w przeciwfazie lub po idealnym docięciu do identycznej długości obu plików (przechwyconego i źródłowego) dokonać porównania na zgodność bitową za pomocą komendy diff lub odpowiedniego programu testującego pliki na zgodność.

 

To jest DTS testowy. Ściągnij i posłuchaj - zalecam ostrożność. Po odpowiedniej konfiguracji playera, sterowników, hardware usłyszysz zamiast szumu... - przekonaj się sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół ASIO pomija mikser windows.

WASAPI w wersji na wyłączność przy aktywnym mikserze windows bez problemu pozwala uzyskać bit perfect przy założeniu niemanipulowania suwakiem (o ile taki jest) odpowiedzialnym za wyjście cyfrowe coax lub optyk.

 

Wasapi to chyba w Windowsie 7, ale mam XP i tu jest Kernel Streaming, albo Direct Sound.

Jak testowałem granie z plików na Win. 7 to jakieś dziwne rzeczy się działy i nie miałem stabilności.

Na XP działa wszystko wzorowo i w życiu nie zmienię na coś innego.

 

sygnał testowy musi zostać wprowadzony do amplitunera po optyku lub po coax.

 

No to ja mam właśnie po coax z kompa i wszystko gra bez najmniejszych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam właśnie po coax z kompa i wszystko gra bez najmniejszych problemów.

 

To teraz powiedz co słyszysz na amplitunerze odtwarzając zalinkowany sygnał testowy DTS lub AC3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedz co słyszysz na amplitunerze odtwarzając zalinkowany sygnał testowy DTS lub AC3

 

Ten z postu 62? Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego DTS, czy AC3 skoro w ogóle takich plików nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.