Skocz do zawartości
IGNORED

Przenośny odtwarzacz do słuchawek


Edox

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi: czy wybierając przenośny odtwarzacz muzyki z wbudowanym wejściem słuchawkowym np. Onkyo DP-X1, lub inny do 5000zl można uzyskać lepsz brzmienie w połączeniu z dobrymi słuchawkami do 3500zl, można uzyskać lepsze brzmienie w porównaniu do np. Połączenia Marantz SA 8005, do tego wzmacniacz słuchawkowy do 2000zl No i słuchawki? Czy to błędne myślenie i można inaczej, lecz lepiej przy budowaniu zestawu słuchawkowego, który potrafi więcej niż...?

 

Słucham muzyki klasycznej, do tego jazzu i dużo wokali, damskich i męskich. Nie ukrywam, ze chciałbym zbudować dobry zestaw słuchawkowy, który będzie pięknie ukazywał wokale, zagra piękna lecz naturalna średnica, ukaże dynamikę No i będzie muzykalny. W jakim kierunku warto podążać ? Może kto mnie nakieruje na to, czego posłuchać, porównać różnice w zestawach i samemu po odsłuchach dokonać właściwego wyboru? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można

Sony NWM-WM1A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żyj chwilą! Przyszłość i tak jest nieznana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośne odtwarzacze muzyczne są coraz lepsze, są modele, które potrafią wysterować praktycznie każde słuchawki, dodatkowo gwarantując bardzo wysoką jakość dźwięku. Jeśli jednak zależy Ci na zbudowaniu dobrego systemu słuchawkowego, który nie musi być mobilny, na pewno wyraźnie lepszą opcją jest poszukanie dobrego stacjonarnego wzmacniacza i dobranie odpowiednich słuchawek. Zawsze urządzenia mobilne wiążą się z pewnymi kompromisami (coraz mniejszymi, ale nadal słyszalnymi).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi: czy wybierając przenośny odtwarzacz muzyki z wbudowanym wejściem słuchawkowym np. Onkyo DP-X1, lub inny do 5000zl można uzyskać lepsz brzmienie w połączeniu z dobrymi słuchawkami do 3500zl, można uzyskać lepsze brzmienie w porównaniu do np. Połączenia Marantz SA 8005, do tego wzmacniacz słuchawkowy do 2000zl No i słuchawki? Czy to błędne myślenie i można inaczej, lecz lepiej przy budowaniu zestawu słuchawkowego, który potrafi więcej niż...?

 

Słucham muzyki klasycznej, do tego jazzu i dużo wokali, damskich i męskich. Nie ukrywam, ze chciałbym zbudować dobry zestaw słuchawkowy, który będzie pięknie ukazywał wokale, zagra piękna lecz naturalna średnica, ukaże dynamikę No i będzie muzykalny. W jakim kierunku warto podążać ? Może kto mnie nakieruje na to, czego posłuchać, porównać różnice w zestawach i samemu po odsłuchach dokonać właściwego wyboru? Pozdrawiam.

Takie rozwiązanie na pewno da o wiele więcej swobody i wygody a za tę cenę brzmienie też będzie więcej niż OK. Ja używam dużo tańszego zestawu i nie wyobrażam sobie powrotu do stacjonarnych sprzętów na słuchawki. Jeśli chcesz mieć swobodę w doborze słuchawek to chyba warto wypróbować Astell&Kern Kann, który ma potężny, w tej klasie, wzmacniacz słuchawkowy. Ewentualnie zestaw Chorda Mojo+Polly.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można

Sony NWM-WM1A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Aktualnie posiadam telefon Lg v30 z wbudowanym Dać i powiem szczerze, ze brzmi to lepiej w połączeniu z słuchawkami akg k550 niż te same słuchawki podłączone do Marantz sa 7003. Ciekawe, czy to moje odczucie, czy po prostu ten wbudowany w Marantza wzmak jest dużo słabszy?

 

Pytanie, czy wskazany Sony zagra dużo lepiej niż np. Lg v30 z wbudowanym DAc?

 

Takie rozwiązanie na pewno da o wiele więcej swobody i wygody a za tę cenę brzmienie też będzie więcej niż OK. Ja używam dużo tańszego zestawu i nie wyobrażam sobie powrotu do stacjonarnych sprzętów na słuchawki. Jeśli chcesz mieć swobodę w doborze słuchawek to chyba warto wypróbować Astell&Kern Kann, który ma potężny, w tej klasie, wzmacniacz słuchawkowy. Ewentualnie zestaw Chorda Mojo+Polly.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Pytanie, czy np podłączając Chord Mojo do telefonu Lg v30 znacząco poprawi jakość brzmienia? Czy to błędny kierunek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kierunek. Ja mam doświadczenie z iPhone plus mojo - grało b. dobrze. Ogólnie mojo to najlepsze audio doswiadczenie w moim dość już długim życiu ;) spróbuj! Może akurat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy wtedy sluchac z wlaczonym DAC w v30 i chord mojo?

 

Mojo nie przyjmuje sygnału analogowego, więc na szczęście takie połączenie nie jest możliwe. Natomiast Mojo ma opcję przedwzmaniacza i możesz podłączyć go do wzmacniacza. Będziesz zdumiony, jak to gra! Lepiej niż niejeden drogi, stacjonarny DAC. Polecam Chorda z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mojo nie przyjmuje sygnału analogowego, więc na szczęście takie połączenie nie jest możliwe. Natomiast Mojo ma opcję przedwzmaniacza i możesz podłączyć go do wzmacniacza. Będziesz zdumiony, jak to gra! Lepiej niż niejeden drogi, stacjonarny DAC. Polecam Chorda z czystym sumieniem.

 

Dokładnie - a cena zbija z tropu bo gra to hajendowo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że Mojo poprawi brzmienie zestawu złożonego z wzmacniacza, odtwarzacza cd i kolumn? A czy można podłączyć do odtwarzacza cd jako wzmak słuchawkowy? Również będzie poprawa w połączeniu z Marantz sa 7003?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? A czy można podłączyć do odtwarzacza cd jako wzmak słuchawkowy? Również będzie poprawa w połączeniu z Marantz sa 7003?

 

Mojo ma tylko wejścia cyfrowe (współosiowe, optyczne i USB), możesz do niego podpinać każde urządzenie, które wysyła sygnał cyfrowy audio w tych standardach.

 

Podpinając Marantza, będziesz korzystał tylko z jego napędu. Konwersja cyfrowo-analogowa będzie odbywać się w Mojo. Nie dotyczy to oczywiście płyt SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mojo ma tylko wejścia cyfrowe (współosiowe, optyczne i USB), możesz do niego podpinać każde urządzenie, które wysyła sygnał cyfrowy audio w tych standardach.

 

Podpinając Marantza, będziesz korzystał tylko z jego napędu. Konwersja cyfrowo-analogowa będzie odbywać się w Mojo. Nie dotyczy to oczywiście płyt SACD.

 

 

Pytanie, na ile będzie poprawa jakości brzmienia? Czy będzie to tylko kosmetyczna zmiana? :)

 

Lepsza opcja w jakości brzmienia będzie Astell & Kern KANN albo Sony Walkman NW-WM1A?? Cena podobna, a jak to wyglada z jakością brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na ile będzie poprawa jakości brzmienia? Czy będzie to tylko kosmetyczna zmiana? :)

 

Lepsza opcja w jakości brzmienia będzie Astell & Kern KANN albo Sony Walkman NW-WM1A?? Cena podobna, a jak to wyglada z jakością brzmienia?

 

Uważam brzmienie Mojo za wybitne, ale każdy posiadacz czegokolwiek uważa zazwyczaj, że posiadł cud wcielony :-) Zwłaszcza na audiofilskim forum...

 

Jestem jednak pewien, że porównanie Mojo z wyjściem słuchawkowym masowo produkowanego wzmacniacza czy odtwarzacza raczej nie wyjdzie na ich korzyść. Stawiałbym także na to, że jako DAC Mojo sprawdzi się u Ciebie bardzo dobrze, chociaż używanie go w tej roli jest nieco upierdliwe.

 

Nie słyszałem wymienionych odtwarzaczy, bo nigdy mi to nie przyszło do głowy :-) Wydaje mi się, że w porównaniu do wymienionych urządzeń Mojo jest bardziej uniwersalne, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Stoi za nim mała, ale bardzo innowacyjna firma, produkująca świetne (i niestety przeważnie drogie) urządzenia, a co więcej: Mojo można samemu odsłuchać tu i tam i wyrobić sobie własne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat, ale bardzo dobry player czyni absolutne cuda np to może być podstawą mega hi-endowego systemu słuchawkowego, o ile słuchawki nie są super wymagające

https://sklep.rms.pl/hifiman-hm-901-hm901-audiofilski-odtwarzacz-przenosny-hi-end-dsd-flac-wav-ogg-mp3

https://sklep.rms.pl/hifiman-hm-901u-hm901u-audiofilski-odtwarzacz-przenosny-hi-end-dsd-flac-wav-ogg-mp3

 

Ale, z drugiej strony, jeśli chcesz total hi-end, to nie minie Cię system stacjonarny i ta radość z wymiany pojedynczych elementów

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat, ale bardzo dobry player czyni absolutne cuda np to może być podstawą mega hi-endowego systemu słuchawkowego, o ile słuchawki nie są super wymagające

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale, z drugiej strony, jeśli chcesz total hi-end, to nie minie Cię system stacjonarny i ta radość z wymiany pojedynczych elementów

 

Rozumiem. A Total Hi-end w systemie stacjonarnym to np jaki zestaw? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam ostatnie pytanie, czy więcej zyskam w jakości brzmienia pozostawiając jako źródło Marantz SA 7003, przy jednoczesnym dokupieniu

A) np. wzmacniacza słuchawkowego do 2000/2500zł do słuchawek AKG K 550

B) np. wzmacniacza słuchawkowego do 2000zł/2500zł, oraz dokupieniu słuchawek do 3600zł np. AKG K 812

C) inna opcja, wymiana źródła Marantz SA 7003 na przenośne źródło np. Astell&Kern KANN, i do tego zakup lepszych słuchawek?

Która opcja powinna wnieść najwięcej jakości brzmienia?

 

D) inna opcja?

Pytam, bo szczerze jestem "zielony" w tematyce zestawu słuchawkowego. Przyznam tylko, że słuchawki AKG K 550 podłączone do LG V30 z włączonym DAC w v30 brzmią duuużo lepiej niż te same słuchawki podłączone do Marantz SA 7003.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.