Skocz do zawartości
IGNORED

Perfekcyjne hi end mini monitory


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Aktywne monitory niekoniecznie musza być studyjne

Takie Backes&Muller są produkowane na użytek domowy, maja zreszta trochę inny charakter brzmienia... bardziej przyjazny

Te które w pomiarach mają możliwe płaską charakterystykę przeważnie też są przyjazne. Oczywiście najlepiej posłuchać bo gust u człowieka charakteryzuje się dużą zmiennością ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety uważać bo to co do domu nie koniecznie pasuje do studia i odwrotnie.

 

???

Tzn. na czym w przypadku monitorów ma polegać ta zakładana różnica i specyficzne spasowanie?

Do domu kolumny muszą być dobre inaczej niż do studia? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje również poszukać głośników Genelac super monitory bliskiego pola w najlepszym wydaniu aktiv .

 

Ale jakie? Branża i poleca Genelac byle jakie? Wszystkie są dobre?

 

Słuchałem ostatnio te Amphiony z Heglem i naprawdę dawały radę.

 

Zależy co rozumiemy pod pojęciem: "dawały radę". ;-)

 

???

Tzn. na czym w przypadku monitorów ma polegać ta zakładana różnica i specyficzne spasowanie?

Do domu kolumny muszą być dobre inaczej niż do studia? ;)

 

Nie każde aktywne monitory studyjne nadają się też do słuchania muzyki w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde aktywne monitory studyjne nadają się też do słuchania muzyki w domu.

 

Dlatego zadałem w/w pytania.

Idąc tym schematycznym tropem utrwalającym jakieś sztuczne podziały można również filozoficznie i odkrywczo zauważyć, że w ogóle nie każde głośniki nadają się do słuchania muzyki- gdziekolwiek. :)

- Tzn. co konkretnie? Cześć monitorów studyjnych jest zbyt dobra do domu? :)

Zdaje się to potwierdzać moje tezy, że im (obiektywnie) gorzej, tym zazwyczaj (subiektywnie) lepiej! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co konkretnie? Cześć monitorów studyjnych jest zbyt dobra do domu? :)

 

Z moich doświadczeń wynika, że część aktywnych monitorów studyjnych po prostu "nie gra" dobrze w warunkach domowych.

Być może zaprojektowane są tak by spełniały pewne warunki do pracy w studiu pod kątem określonego brzmienia.

Nie zależy to od ceny, tylko od ich konstrukcji. Dźwiękowcy pracujący w studiu też przecież używają różnych monitorów

do swoich realizacji, w zależności od własnych preferencji brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy z bratem Harbeth P3ESR w bliskim polu.... super. Bardzo się podobało. Natomiast inne Wasze z pewnością ciekawe propozycje są niestety trudno dostępne by sobie na spokojnie odsłuchać. Chyba się skończy na małych ale grających z klasą Harbeth P3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. na czym w przypadku monitorów ma polegać ta zakładana różnica i specyficzne spasowanie?

Yamaha NS10 w domu będzie się słabo sprawdzać bo klient końcowy z reguły oczekuje odwrotnej charakterystyki wypadkowej z pomiarów - patrz link z porównaniem 36 monitorów. W studiu taka charakterystyka jaką ma ta Yamaha może być wielką zaletą bo pozwala precyzyjniej wykonać obróbkę materiału zarejestrowanego a uwypuklenie charakterystyki na środku może powodować że w trakcie masteringu dół i góra będą lekko preferowane przez słuch montażysty i materiał końcowy będzie bardziej wpadający w gust słuchacza końcowego. Do domu wybierałbym z tych 36 monitorów przetestowanych powyżej te z możliwie płaską charakterystyką pomiarową. Oczywiście trzeba brać również pod uwagę pozostałe elementy które zostały zmierzone w tamtym zestawieniu. To oczywiście tylko moje zdanie.

 

Branża i poleca Genelac byle jakie? Wszystkie są dobre?

Jest duże prawdopodobieństwo że tak, najlepiej zajrzeć do testów w pisemkach audio. Słuchałem dwóch starszych monitorów aktywnych tej firmy i zawsze brzmienie leżało dokładnie w moim guście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha NS10 w domu będzie się słabo sprawdzać....

Nie tylko w domu.

Ta Yamaha to dla mnie jakiś nieracjonalny fenomen.

To głośnik, który przyniósł i chyba w wielu miejscach niestety nadal przynosi największe, niepowetowane straty jakościowe przemysłowi muzycznemu, historii produkcji i samej muzyce.

W mojej ocenie nie nadaje się do.... niczego, a jego podstawowym zadaniem było psucie nagrań i wyrównywanie ich na jego podstawie pod opaczną, masową i zepsutą, jakąś urojoną, nową estetyczną jakość; wypaczone możliwości odsłuchowe i wynikający z tego pokiereszowany całkowicie efekt; - nowy standard i dyskusyjny, masowy gust.

 

Ogólnie to my tu jesteśmy na forum audiofilskim. :)

Standardy wysokiej jakości dźwięku, w tym kolumn: artyzmu, a nie przemysłu, powinny być najpierw spełnione u podstawy - w studiach.

 

Do domu wybierałbym z tych 36 monitorów przetestowanych powyżej te z możliwie płaską charakterystyką pomiarową.

Ja bym wybierał takie przede wszystkim do studia, zanim zaczniemy to i tak psuć po swojemu w domu.:)

Małe monitory to standard jedynie najgorszych studiów i muzycznych produkcji.

Proponuję posłuchać historycznie i w kolejności np. nagrań Yello. Od strony produkcji ( jak zauważył dzisiaj w rozmowie mój serdeczny znajomy) to właściwie historia "odsłuchów" jakimi dysponował realizator- B. Blank. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe monitory to standard jedynie najgorszych studiów i muzycznych produkcji.

Pytanie założyciela wątku dotyczyło właśnie takich dobrych małych monitorów na biurko. Wiadomo że będą miały ograniczenia, ale też poza tymi ograniczeniami (bas) niektóre potrafią dać naprawdę mnóstwo zadowolenia z tego co się z nich słyszy.

 

Aktywne monitory niekoniecznie musza być studyjne

Rozgraniczenie studio - dom jest sztuczne. Nie zwracałbym na to uwagi przy wyborze. Na pewno warto pogrzebać w sprzęcie studyjnym bo można tam trafić na naprawdę świetne i solidne wyroby, które nie mają w cenie obciążenia audiofilskim dodatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy toś z użytkowników słyszał Tannoy autograph mini? Jak to się ma w porównaniu do harbeth p3 w kontekście wysokich, średnicy i basu?

 

Mnie też to bardzo interesuje zwłaszcza że są nowe wersje autograph mini i P3esr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.