Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie kolumny (budżetówki stereo) - STX, Pylon, Melodika, itp.


DAC-DAC

Rekomendowane odpowiedzi

IMO lepiej wyglądają niż grają, ogólnie to do jakiej muzyki maja być te kolumny, oraz jaka barwę lubisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzisz. Od razu ulegles nazwie i wyglądowi

Nie nazwie, bardziej designowi i chyba też cenie. ( zaraz ktoś powie: czyli wystarczy podnieść cenę i ludziska się jarają ;) ).

 

 

IMO lepiej wyglądają niż grają, ogólnie to do jakiej muzyki maja być te kolumny, oraz jaka barwę lubisz?

 

Kolumienki już jadą do mnie, kurier będzie pukał do drzwi we wtorek.

 

 

Natomiast nie dobrze, że odchodzimy od tematu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwie, bardziej designowi i chyba też cenie. ( zaraz ktoś powie: czyli wystarczy podnieść cenę i ludziska się jarają ;) ).

 

 

 

 

Kolumienki już jadą do mnie, kurier będzie pukał do drzwi we wtorek.

 

 

Natomiast nie dobrze, że odchodzimy od tematu.....

Jakie do ciebie jadą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Pylon nie przeszkadza, uważam że są tanie i dobre w swojej cenie (dźwięk), ale jakość wykonania, klejenia - co było wielokrotnie podnoszone - często robią straszną fuszerkę, nawet jak na "chińskie" standardy :)

 

Od kiedy Pylon ma "chińskie" standardy. Obudowy klei tak słabo, że produkuje je dla choćby Audio Physic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponieważ jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich gorąco powitać. Próbuję sobie ogarnąć jakiś fajny zestaw stereo na jesień i chciałbym dać szansę naszym producentom kolumn. Przeglądając internet natrafiłem na takie kolumienki, signale Alius, ktoś słyszał, widział, bo nic nie mogę o nich wyczytać w opiniach. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapamiętałem kbrx, a na koniec napaliłem tym w piecu.

Spalanie śmieci w piecach jest karalne;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AveBrutus - nie znam Signali, ale podobają się. Wykończenie nieco surowe :) ale sam design ogólnie OK, jednak czy bebechy mają dobre?? ....Może koledzy siedzący w temacie się wypowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma BMN jest mi znana od dobrych kilku godzin dzięki użytkownikowi margaryna85.

 

Nie wiem czy można ich nazwać producentem, czy raczej mini-manufakturą "garażową", ale widzę, że kolumienki robią dość ciekawe (na głośnikach z Danii i Niemiec) i zostali docenieni przez mag. Hifi i Muzyka.

Być może będą to moje kolejne kolumienki. Spodobały mi się szczególnie B2 II.

 

Przeszukując sieć natrafiłem, co już pisałem, na dobre oceny STX Neutrino. Ponoć wiele kolumn DIY powstaje na głośnikach tej firmy, a to coś znaczy.

Paru Kolegów jest użytkownikami BMN zapewne sie wypowiedzą.Ceny bez marży sklepowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Neutrino są genialnymi kolumnami w swojej cenie. Ja kupiłem dość dawno ale zdanie zmieniłem jeszcze bardziej na pozytywne. Trochę posłuchałem w salonach innych opcji, poczytałem o elementach z jakich są kolumny budowane i jak to wszystko razem zaczniesz analizować to zauważysz że kolumny za kilka razy wyższe kwoty nie są lepiej wykonane i wyposażone. Jakbyś chciał poznać więcej szczegółów to pisz, sporo już wiem o budowie tych kolumn i ich możliwościach. Tak tylko w skrócie napiszę co oferują te kolumny: cała obudowa wykonana z MDF wraz z wieloma wewnętrznymi matrixami, fornir naturalny, głośniki na aluminiowych koszach (coś takiego nie znajdziesz nawet w kolumnach za 10x), aluminiowe membrany, głośniki wyposażone w supernowoczesne rozwiązania technologiczne, wiele układów linearyzujących impedancję, aluminiowe korektory fazy, węglowe kopułki, zwrotnica wykonana z najlepszych komponentów tj, kondensatory PP, cewki powietrzne etc. a to wszystko na pięknie zmontowanej płycie PCB aż chce się na to patrzeć. Ale nie dla oceny wizualnej je nabyłem, kupiłem po odsłuchach na wypożyczonym zestawie, testowałem prawie dwa tygodnie, zresztą jak wiele innych kolumn. Wybrałem Neutrino i nadal nie wierzę, że można za tak nieduże pieniądze otrzymać tak wiele.

ale

również te pieniądze możesz stracić na rzecz tak zwanych przereklamowanych gniotów. Jak masz jakieś pytania dotyczące budowy kolumn to pisz, trochę już wiem za co należy płacić a za co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najtańsze z stx Electrino 150 są niedoścignionym przykładem dla wszystkich producentów w tej cenie. Z resztą firma stx buduje następny zakład więc klienci są i będa jak dalej utrzymają taką jakość.

Z monitorków to rzeczywiście i Tannoye mercury i np. Ushery 520 kiedyś były cenione za jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zna na głośnikach to wie że STX są jednymi z bardziej zaawansowanych na świecie. Nawet niedroga seria głosników "scx" tej firmy jest montowana w kolumnach brytyjskich za naście tyś PLN. Wiele firm zamawia głośniki w wersji OEM w STX, to czymś świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX - y montuje firma Rusel i kosztują prawie 15 tysiecy złotych. Widać projektanci z tej firmy doszli do wniosku że głośnik za 100 zł jest parę razy lepszy i przy okazji parę razy tańszy od Scan speaków Etonów czy Seasów, ot taka polityka i świadomy wybór. Generalnie kolumny Rusel z głosnikami STX zbierają super recenzje. Jeżeli za głośnik płacimy 100 zł, który ma np. pierścienie Faradaya to w innych firmach jest to za 1000 zł a i często takich dodatków tej cenie brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rafał masz dalej te BMN czy zmieniłeś, widzial3m że Technics wypożyczył ale oddał więc coś nie bardzo. Wiem że miał podstawkowe . Masz mały pokój i dlatego może kefy co zbrzydły względem s3 . Potrzebują min 20m żeby zagrać. Z resztą wątpię żeby BMN tak je powalił w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu Qasi, masz w STX prawdziwą węglówkę z mega wypasem w napędach za 200 PLN seria AWX.

Gdyby taki głośnik miał nazwę Scan lub Seas to kosztowałby 2tyś PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał masz dalej te BMN czy zmieniłeś, widzial3m że Technics wypożyczył ale oddał więc coś nie bardzo. Wiem że miał podstawkowe . Masz mały pokój i dlatego może kefy co zbrzydły względem s3 . Potrzebują min 20m żeby zagrać. Z resztą wątpię żeby BMN tak je powalił w każdym aspekcie.

Słuchałem swoich KEFow u kumpla w dużym pomieszczeniu. Graly w tedy pod Yamaha AS-2000 i Krell KAV400. Pomijam bas, bo ze względu na pokój w Kef był podbity z racji tylenego BR, ale reszta pasma też odstaje na duży plus. Nie chce pisać setny raz tego samego. Wszystko poszło na plus. Separacja, przestrzeń, detale. KEFy są przy nich zamulone. Nawet pod ostrym Krell em.

 

Dla przykładu Qasi, masz w STX prawdziwą węglówkę z mega wypasem w napędach za 200 PLN seria AWX.

Gdyby taki głośnik miał nazwę Scan lub Seas to kosztowałby 2tyś PLN

Węglowy 18 od Seas to chyba z 700zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik logarytm dnia 09.05.2018 - 15:45 napisał

Dla przykładu Qasi, masz w STX prawdziwą węglówkę z mega wypasem w napędach za 200 PLN seria AWX.

Gdyby taki głośnik miał nazwę Scan lub Seas to kosztowałby 2tyś PLN

Węglowy 18 od Seas to chyba z 700zl.

 

Który to model 18cm Seasa za 700 PLN jest węglowy? Możesz zapodać linka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.