Skocz do zawartości
IGNORED

Stramer do zestawu z Yamaha A-S2000


gosc_niedzielny_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę sprawić sobie odtwarzacz plików z radiem internetowym. Chciałbym zmieścić się w przedziale 2-3 tys. złotych.

W tym przedziale cenowym do wyboru mam ogólnie chwalony Node2 i droższy (na granicy zakładanego budżetu) CXN v1.

Odtwarzacz będzie grał ze wzmacniaczem Yamaha A-S2000 i kolumnami Magnat Quantum 757.

Pytanie moje: Jaki odtwarzacz wybrać? Node2 jest sporo tańszy (~2tys), natomiast CXN v1 (~3tys) posiada wyjścia XLR.

W teście Yamahy A-S2000 czytałem że podłączony po XLR gra zdecydowanie lepiej niż po RCA.

Czy jakość grania zestawu z CXN v1 względem Node2 będzie na tyle lepsza że wydanie dodatkowego tysiąca złotych będzie uzasadnione?

W dalszym kręgu mojego zainteresowania jest jeszcze Pioneer n-50a, Pioneer n-70a, Marantz NA8005 i Oppo Sonica Dac (3 ostatnie już jednak poza budżetem) .

Na chwilę obecną nie planuję korzystania z płatnych serwisów, raczej nastawiam się na słuchanie muzyki z dysku zewnętrznego USB bądź dysku sieciowego NAS oraz radia internetowego (może się to zmienić- na razie po prostu tego nie znam).

Nie wykluczam używanego, chociaż wśród używek póki co nie ma zbyt dużego wyboru.

Proszę o pomoc w wybraniu sprzętu najlepszego dla mnie z jak najwyższym stosunkiem jakość/cena.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dźwiękowo CA CXN będzie opcją najciekawszą, natomast może warto zbudować system w trochę inny sposób, a mianowicie kupić odtwarzacz sieciowy np. Yamaha WXC-50 oraz do tego dobrać najbardziej dopasowany do Twoich preferencji dźwiękowych dobry przetwornik. Odtwarzacz wykorzystujesz tylko jako cyfrowe źródło, a sama jakość dźwięku, charakter grania jest uzależniony od przetwornika.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wolę w jednej obudowie.

Poza tym wxc-50 kosztuje 1650zł. A jakiego dobrego DAC-a dostanę za 1400zł? Asus Xonar Essence One mk II to już koszt 2400.

Hmm... myślę że skupię się jednak na pytaniu czy warto dopłacić do CXN v1 względem Node2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

CXN to niezłe granie, miałem go w domu dość długo. Jak dla mnie jest jedno "ale", aplikacja sterująca, która miewa fochy, pojawiające się chwile namysłu. Ogólnie niby pierdoły ale bardzo psujące efekt i nie przystające do dźwięku, który jest na naprawdę fajnym poziomie. Dużo bardziej "user-friendly" jest bluesound, czy granie Ci odpowiada - musisz sprawdzić. Pionier po ostatniej antyreklamie chyba odpada :)

Może też rozważ rozwiązanie, które ja obecnie stosuję, czyli chromecast audio + porządny dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

raspberry + dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Tu akurat Q21 ma rację zakupił bym Yamaha WXC-50 i do tego wziął DAC.

 

A bardzo polecam Arcam irDAC II. Kupisz i się nie zawiedziesz! Co robi z niskimi tonami to poezja, wokal naturalny piękny przejrzysty. Naprawdę polecam!

 

CXN też dobrą opcją, ale według mnie najlepszą będzie WXC-50 + irDAC II !

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. nie brałem wcześniej takiego rozwiązania pod uwagę, ale to co napisałeś jest właśnie tym o co mi chodzi- piękne, czyste naturalne brzmienie, separacja instrumentów i mocne niskie tony.

Czy zamiast WXC-50 można by użyć jakiegoś tańszego odtwarzacza bez pogorszenia brzmienia, czy jest to optymalny wybór? A jak działa aplikacja, czy się nie wiesza?

Czy jest jakaś alternatywa do Arcam irDAC II w podobnej cenie ale z wyjściami zbalansowanymi? Jak do tego arcama ma się Asus Xonar Essence One mk II?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc_niedzielny_, sugerowałbym Ci poza dźwiękiem przetestować też aplikacje sterujące do tych "streamer'ów", żeby nie okazało się, że sprzęt gra kapitalnie, ale aplikacja sterująca jest tak niedopracowana, że zabiera cała radość z grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc_niedzielny_, sugerowałbym Ci poza dźwiękiem przetestować też aplikacje sterujące do tych "streamer'ów", żeby nie okazało się, że sprzęt gra kapitalnie, ale aplikacja sterująca jest tak niedopracowana, że zabiera cała radość z grania.

 

Spokojnie Yamaha MusicCast działa stabilnie i prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP-S2000 i XLR

 

Myślałem o np-s2000, najlepiej by się prezentował w zestawie ze wzmacniaczem. Akurat jest do kupienia na allegro, ale brakowałoby mi możliwości podłączenia TV podłączenia TV i jeszcze bardziej wejścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dźwięk przebija wszystko co tu wymieniles, a na pewno Pioneera N70A. O szybkości działania apki nie wspomnę. Skoro chcesz korzystać z NASa na co ci USB. A TV zawsze możesz podłączyć dakiem za 50zl. Więcej tam nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP-S2000 pasowałby świetnie, ale ma pewne ograniczenia w tym DAC 96/24.

Bluesound Node 2 ma fajną aplikację i do Tidala nadaje się dużo lepiej niż WXC50.

Możesz też przemyśleć NP-S303 zamiast WXC-50. Będzie pasować do urządzenia, otworzysz pliki ale ma wadę czyli brak wejścia optycznego no i wszystkie nie mają XLR.

https://www.tophifi.pl/systemy-bezprzewodowe/musiccast/yamaha-musiccast-np-s303.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to namieszaliście mi już kompletnie w głowie. Zanim zadałem pytanie na forum poważnie myślałem o wyborze tylko pomiędzy cxn1 a node2, a teraz z tymi oddzielnymi DAC-ami i playerami jestem kompletnie skołowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.