Skocz do zawartości
IGNORED

Mój pierwszy gramofon


daru0105

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem. I nie zamierzam się na jego temat wypowiadać. Natomiast Tobie nie przeszkadza wypowiadanie opinii odnośnie Reloopa,którego widziałeś tylko na zdjęciach.

Z mojej strony EOT. Życzę powodzenia w dalszych "doradztwach".

 

Przestań , naprawdę myślisz , że reloopa na oczy nie widziałem ? Dałem ci przykład HYKKERa , bo reloopa też bym sobie nie kupił , bo nie chodzę w dresie i czapce bejsbolówce . Po prostu nie każdemu pasuje taki reloop :(

 

Ale jakbym miał syna , co głowy z nad komórki nie podnosi i sportowych butach chodzi (a nie biega) to zapewne bym mu takiego reloopa sprawił i byłby on zapewne zadowolony. Słuchałby na nim odgłosów fabryki , lub jakiegoś innego bimbera ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, dlatego nie udzielam porad, nie doradzam i nie wypowiadam się w kwestii wyboru sprzętu :)

 

Nie było tak żle, tomasz_pianista częściowo przekonał :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, dlatego nie udzielam porad, nie doradzam i nie wypowiadam się w kwestii wyboru sprzętu :)

Tak jak napisałeś , zaczynam myśleć podobnie .

 

Nie było tak żle, tomasz_pianista częściowo przekonał :)

I o to chodzi to posłuchać jednego - który ma pojęcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ciezkie talerze,naped bezposredni,sa bardziej wytrzymałe, ramie tez maja bardzo dobre,recenzje i opinie tez bardzo dobre,z a to wszystko co ma taki dj gramofon, to typowy tzw audiofilski to cena razy dwa by byla wyzsza

 

Pisałem z właścicielem sklepu bo pytalem o dwa gramofony i odpisał mi-witam, do gramofonu Stanton 150 mk2 nie jest dodawana żadna wkładka. wkładki dodawane są do gramofonów niższej klasy. żaden gramofon z tzw. wyższej półki nie ma wkładki dodanej wkładki przez producenta gdyż nie jest on wstanie przewidzieć wymagań klienta co do wkładki. wbudowany preamp riaa przygotowany jest do pracy w wkładkami mm. oczywiście może go Pan wyłączyć i użyć przedwzmacniacza np. w amplitunerze.

 

osobiście do odsłuchu polecam gramofon Reloop RP-7000mk2 można do niego dokupić pokrywę anty-kurzową i talerz nie ma takich luzów jak Stanton 150 mk2.

 

Reloop RP-7000mk2 to obecnie najlepszy klon legendarnego gramofonu technics sl-1210.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja ciezkie talerze,naped bezposredni,sa bardziej wytrzymałe, ramie tez maja bardzo dobre,recenzje i opinie tez bardzo dobre,z a to wszystko co ma taki dj gramofon, to typowy tzw audiofilski to cena razy dwa by byla wyzsza

 

Pisałem z właścicielem sklepu bo pytalem o dwa gramofony i odpisał mi-witam, do gramofonu Stanton 150 mk2 nie jest dodawana żadna wkładka. wkładki dodawane są do gramofonów niższej klasy. żaden gramofon z tzw. wyższej półki nie ma wkładki dodanej wkładki przez producenta gdyż nie jest on wstanie przewidzieć wymagań klienta co do wkładki. wbudowany preamp riaa przygotowany jest do pracy w wkładkami mm. oczywiście może go Pan wyłączyć i użyć przedwzmacniacza np. w amplitunerze.

 

osobiście do odsłuchu polecam gramofon Reloop RP-7000mk2 można do niego dokupić pokrywę anty-kurzową i talerz nie ma takich luzów jak Stanton 150 mk2.

 

Reloop RP-7000mk2 to obecnie najlepszy klon legendarnego gramofonu technics sl-1210.

Tylko poczytaj , branża jest wszędzie na As ale tu w analogu to znikomo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe :) , dlaczego napęd bezpośredni uważasz za lepszy? Sam uznałeś to za zaletę to proszę mnie oświeć.

 

Talerze w nich nie są ciężkie , ramiona też nie są , ani dobre , ani dokładne. Takie gramofony mają stosunkowo niski moment obrotowy , więc co w nich ciebie tak zauroczyło ?

 

Zastanów się - ortofona spu , byś tam powiesił ?, denona 103r , london decce , dynavectora ?

Żal lepszej wkładki na tym powiesić , już telefunken s500 się lepiej do tego nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się nie wychylają z nowymi tworami :)

 

A to ciekawe :) , dlaczego napęd bezpośredni uważasz za lepszy? Sam uznałeś to za zaletę to proszę mnie oświeć.

 

Talerze w nich nie są ciężkie , ramiona też nie są , ani dobre , ani dokładne. Takie gramofony mają stosunkowo niski moment obrotowy , więc co w nich ciebie tak zauroczyło ?

No Reloop ma nawet ciężki talerz - 1,5 kg :)

 

Ramiona pewnie jak w tańszych Pj , luzy wyczuwalne są po dwóch latach użytkowania :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tych thorensach w cenie tak do 2500zl to talerze są cięższe i ramiona lepsze?

 

Tak patrzę,np thorens td 203 kosztuje 2300zl,waga talerza 800gram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tych thorensach w cenie tak do 2500zl to talerze są cięższe i ramiona lepsze?

Nie tylko w Thorensach , te mają dobre łożyska , subplatter z talerzem koło trzech kilo :) .

Td 320 mk ll i lll mają ramiona Tp 90 a te już solidne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tych thorensach w cenie tak do 2500zl to talerze są cięższe i ramiona lepsze?

 

Tak patrzę,np thorens td 203 kosztuje 2300zl,waga talerza 800gram

Tylko piszesz o nowym gramofonie a to już praktycznie nie Thorens .

 

He prawie tyle to moja mata gumowa waży .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego thorensa co piszesz to nowych nie widzę,tylko są używane na aukcjach,thorens td 209 z wkładką za 5500zl waga talerza 900gram,kupe kasy i co?tu niby pogardzony talerz 1,5kg a tu za 3razy większą kasę talerz prawie dwa razy lżejszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pewnie jakieś chinole wożą sie na marce . Kup se Reloop-a i będziesz Pan zadowolony .

Bo solidny :)

 

I spać będziesz mógł spokojnie .

Mnie tylko zastanawia czy samochód kupujesz nowy czy używany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam po prostu gramofonu dla Siebie nowego,Ty potrafisz tylko kpić i nic więcej,wykpiwasz talerz 1,5kg,a tu inne droższe gramofony znanej cenionej marki,maja talerze jak piórko za o wiele wyższa cenę,nie chce pieniędzy wyrzucić w błoto,bo jak mam dopłacać za 3kg talerz z aluminium lub akrylu z jaśniej łaski firmy 3tysiace złotych,to ja dziękuję bardzo,ale widzę że tu żadnej rady się nie znajdzie,co bym nie napisał lub dał przykład lub zapytał,to i tak będzie źle i nic nie podpasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam po prostu gramofonu dla Siebie nowego,Ty potrafisz tylko kpić i nic więcej,wykpiwasz talerz 1,5kg,a tu inne droższe gramofony znanej cenionej marki,maja talerze jak piórko za o wiele wyższa cenę,nie chce pieniędzy wyrzucić w błoto,bo jak mam dopłacać za 3kg talerz z aluminium lub akrylu z jaśniej łaski firmy 3tysiace złotych,to ja dziękuję bardzo,ale widzę że tu żadnej rady się nie znajdzie,co bym nie napisał lub dał przykład lub zapytał,to i tak będzie źle i nic nie podpasuje

 

ty narazie jedynie co szukasz to zaczepki , napisał ci bartek ile waży talerz w thorensie.

 

Od kpienia to ja tu jestem.

 

Dalej nie dostałem odpowiedzi na temat napędu.

 

Mam stare płyty po babci

 

Ja kalesony po dziadku , wiesz chociaż , czy to nie szelaki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie dostaniesz bufonie-nara,nie ma co z wami gadać na jakikolwiek temat,a teraz Idę stąd i pozwalam wam za plecami obrobić mi cztery litery

Temat Ryloopa upadł :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc.

 

Sprawa się rypła :)

Trochę poczytałem, pomógł mi też w tym wyborze mój kolega z tego forum, który ma co prawda Duala 626 a nie Thorensa, ale ogólnie parę spraw mi wyjaśnił

 

Mój zakup pierwszego gramofonu to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprzedawca poleca wkładkę denon mc 103 lub 103r i myślę, że taką sobie dokupię.

No, chyba że co innego polecacie :)

 

Zostaje jeszcze dokupić pre do niego

 

Głowa mnie już boli, bo to będzie chyba następny tysiak za pre :(

Mam nadzieję, że przyjemność słuchania czarnych płyt mi to wynagrodzi

 

Mam też fajną lekturę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Noooo, taaak..

Wy tu pitu, pitu, ble,ble,ble...pierdu, pierdu jak zwykle większość na forum AS.

A ja nadal nie wiem jaka wkładka i jaki pre do najnowszego zakupu

A może jakiś helpik?

Może jakieś podpowiedź?

Chyba jednak zarejestruję się na stronie vinyl

AS nie daje nadziei :(

Tu są dąsy tylko i pląsy. Jest wielu znawców tematu, ale niestety się nie udzielają, chyba że we własnym wąskim gronie.

No i lubię ten tekst" jest internet poczytaj"

 

Pamiętam jak się budowało klona Alepha 5 Passa ponad 10 lat temu na tym forum. Kurde jacy to wspaniali ludzie wtedy byli, Wszyscy wszystkim składaliśmy Alephy

Jaka była wspaniała wymiana doświadczeń. Składali ludzie tego klona, którzy nie mieli pojęcia o elektronice i złożyli dzięki pomocy i życzliwości kolegów.

A dzisiaj ciężko się doprosić o udane zakupy ehh...

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, ale wątek chyba trzeba zamykać, brak nadziei na konstruktywne wypowiedzi.

Dużo gadki zero pomocy.

 

Nawet wypowiedź kolegi

Najlepsza opcja to Thorens z Jelco.

Którą uznaję za najbardziej konkretną w temacie moim zdaniem uznaję za niedokończoną , ponieważ nie rozwija tematu dlaczego ten wybór, a nie inny.

Wystarczy skrobnąć parę słów

Ale jest internet poczytaj....

Forum AS umiera i tyle na koniec w temacie. I tak więcej się nie dowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daru kiedyś było nawet gorzej :) , nie zawsze było różowo . Ja już przywykłem , a ty traktuj to jako przerwy reklamowe :) .

 

denon 103r to dobry wybór do tego ramionka i zdaje się po to ramię było zmienione.

thorens 160 to dobry gramofon , ale ramię tp16 jest tylko przeciętne , temu idąc w lepsze wkładki wymienia się ramię na lepsze specjalnie dobrane pod wkładkę.

 

Co jeszcze chcesz wiedzieć ?

 

Pre - to bartek doradzi bo zdaje się używa jelco z 103-ką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem jaka wkładka i jaki pre do najnowszego zakupu

A może jakiś helpik?

Może jakieś podpowiedź?

 

Jeśli nie boisz się używanych wkładek możesz spróbować ADC 220. To niedroga wkładka, a można się zdziwić jak gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, taaak..

Wy tu pitu, pitu, ble,ble,ble...pierdu, pierdu jak zwykle większość na forum AS.

A ja nadal nie wiem jaka wkładka i jaki pre do najnowszego zakupu

A może jakiś helpik?

Może jakieś podpowiedź?

Chyba jednak zarejestruję się na stronie vinyl

AS nie daje nadziei :(

Tu są dąsy tylko i pląsy. Jest wielu znawców tematu, ale niestety się nie udzielają, chyba że we własnym wąskim gronie.

No i lubię ten tekst" jest internet poczytaj"

 

Pamiętam jak się budowało klona Alepha 5 Passa ponad 10 lat temu na tym forum. Kurde jacy to wspaniali ludzie wtedy byli, Wszyscy wszystkim składaliśmy Alephy

Jaka była wspaniała wymiana doświadczeń. Składali ludzie tego klona, którzy nie mieli pojęcia o elektronice i złożyli dzięki pomocy i życzliwości kolegów.

A dzisiaj ciężko się doprosić o udane zakupy ehh...

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, ale wątek chyba trzeba zamykać, brak nadziei na konstruktywne wypowiedzi.

Dużo gadki zero pomocy.

 

Nawet wypowiedź kolegi

 

Którą uznaję za najbardziej konkretną w temacie moim zdaniem uznaję za niedokończoną , ponieważ nie rozwija tematu dlaczego ten wybór, a nie inny.

Wystarczy skrobnąć parę słów

Ale jest internet poczytaj....

Forum AS umiera i tyle na koniec w temacie. I tak więcej się nie dowiem

Też jak kiedyś czytałem As to byłem zafascynowany userami jak seniortelefono i inni , lecz z biegiem lat wyszło szydło z worka .

Jedni dalej w ciemnocie , inni tylko promują swoje zabawki a ci najlepsi to tu wogólę nie zaglądają .

No chetnie cie przyjmą na innych forach :)

 

A tu moja propozycja Denon 110 z Black cube .

 

103 r to już potrzebuje pre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.