Skocz do zawartości
IGNORED

podkładki pod kolce


M-K

Rekomendowane odpowiedzi

Te norstony są ok. nic nie trzeba podklejac

To czy nie trzeba zależy od wagi kolumny, Norstony mam przy standach z ProAc Response One S gdzie waga kolumny wraz z podstawką to ok 20 kg i jest ok. można swobodnie przesuwać bez obawy o uszkodzenie parkietu. Założyłem je również pod kolce przy Dali Grand / 45 kg/ i niestety się nie sprawdziły , po prostu welur "usiadł ' pod ciężarem i krawędź podkładki zaczęła rysować lakier. Zastosowałem fi 40 mm , podklejone filcem meblowym i jest ok. dokładnie takie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetack klei się do płaszczyzny, kolca nie będzie się trzymał.

jak będę pamiętał to jutro zrobię eksperyment - wystarczy że zadziała częściowo jak "plastelina" i uniesie ze sobą podkładkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Steven Moody

 

To śruby z szerokim, lekko wypukłym łebkiem na gwiazdkę, czy imbusa. Nie pamiętam, musiałbym oderwać filc. Zeszlifowałem je na płasko i podkleiłem filcem.

 

M-K

Jeśli kolec i podkładka są z magnetycznej stali, na czubek kolca można założyć pierścieniowy magnes.

 

Ale to też tylko proteza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zeszlifować łeb śruby zamkowej, ale będzie widoczny czworobok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie cuś dobrze się spisuje: zabezpiecza od spodu przed uderzeniami, umożliwia łatwe przesuwanie całości, no i sonicznie uważam wniesione zmiany za pozytywne - stwierdzone nausznie z moją złotouchą Małżonką :)

To płyta granitowa 5 cm na podkładkach filcowych, na niej sklejka brzozowa 18 mm, pośrodku przekładki z miękkiej gumy z komorami powietrznymi. Śruby pod kolumnami z zaokrąglonym łbem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie sądzę, że trzeba interweniować. Na forum są trzy grupy audiofilów jak zauważyłem. Podchodzący do tematu z rozwagą np. ci, którzy w przypadku kolców wiedzą do czego mogą one się przydać i kiedy ich zastosowanie jest uzasadnione, ew. używanie ich jako element dekoracyjny, kiedy można się bez nich obejść. Druga grupa to np. kabelkowcy, którzy je słyszą, głównie te sygnałowe, ale mają świadomość, że nagle nie otworzy im się średnica, poprawi się przestrzeń i głębia w pięciu wymiarach, bas stanie się szybszy, punktowy i niżej schodzący, a z góry znikną wyostrzenia, iskrzenia i latające żyletki. Trzecia grupa to ludzie z maniakalno-obsesyjnym audiofilizmem, którzy słyszą wszystko co tylko można kupić w sklepach audio, lub wykonać samemu. Jeśli ktoś należy do tej ostatniej grupy, to niepotrzebna żadna troska. Nie przekonasz ich żadnym racjonalnym argumentem. Taki audiofil wpadł w czarną dziurę z której nie ma ucieczki, jak głosi współczesna astrofizyka ;-)

 

+100000

 

wiem, że za dużo punktów, ale to za trafność i precyzyjność :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.