Skocz do zawartości
IGNORED

podkładki pod kolce


M-K

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam, po co kolce?

Ich ostry koniec, skoro ostrość i wszystko to co z niej "wynika" jest niwelowana podkładką!?

Powiedzcie (zwolennicy kolców na parkietach, na stolikach, na granitach, oczywiście poza wyjątkiem WYKŁADZINY na podłodze) to raz a wyraźnie - tak jest bardziej .................... (wpisać dowolny przymiotnik) i tak nam się bardziej podoba, tak po ludzku, dla oka.

Wtedy obiecuję, przynajmniej za siebie już nie będę się nigdy dopytywał nikogo o kolce i sens ich stosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kolce podobają a czy ma to wpływ na kolumnę, hmmm

Jak jest w z płyty wiórowej i rezonuje przy 300Hz to pewnie nie przeniosą tyle drgań tak małą powierzchnią styku.

Natomiast jeśli jest to MDF który rezonans własny ma chyba poniżej 15 Hz to nie powinno to mieć wpływu.

Często natomiast zwykłe stopki gumowe czy filcowe nie ma możliwości wypoziomować, a jak coś nie stoi stabilnie to jednak wpadnie w drganie. Kolce możemy ładnie wypoziomować. Więc moim zdaniem mają wpływ na pracę kolumny.

Tak samo granity, cięte idealnie równo stanowią nie dość, że piękne to jeszcze równe podłoże.

Na równym łatwiej coś wypoziomować. Tyle

 

Jeżeli chodzi o samą ostrość kolca to moim zdaniem jest to tylko efekt wizualny i psychologiczny.

Równie dobrze mogła by to być regulowana śruba. Tylko śruby znowu nie są robione z taką dokładnością ;-)

Chyba, że zlecisz wykonanie tokarzowi, najlepiej cnc. Ale wtedy gotowe kolce wyjdą taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam kolce, te zakończone kulką.

Przydają sie do wypoziomowania kolumny. Stoją na parkiecie, który nie bardzio trzyma poziom. Do odsłuchów przestawiam kolumny i często jedna stoi tak, że 1-2 kolce są na kafelkach (narożny kominek), a reszta na parkiecie. Pomiędzy nimi jest wystająca listwa zaślepiająca. Bez kolców nie da rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod podstawkami są stopki regulowane na gwincie, z szerokim łebkiem i filcem. Stoi całość bardzo stabilnie, nie rysuje podłogi i jest wygodne w eksploatacji. W razie potrzeby można bez trudu przesunąć podstawki z kolumnami.

 

Teraz pytanie do wierzących w zbawczą moc kolców dla tłumienia, czy raczej nie przenoszenia drgań: jeśli to tak działa, czemu tzw "dusza" skrzypiec, czyli element wciskany pod podstrunnicę, który ma za zadanie przenieść wibracje na dolną ściankę komory rezonansowej ma kształt obustronnie ZAOSTRZONEGO kołka???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, po co kolce?

Ich ostry koniec, skoro ostrość i wszystko to co z niej "wynika" jest niwelowana podkładką!?

Powiedzcie (zwolennicy kolców na parkietach, na stolikach, na granitach, oczywiście poza wyjątkiem WYKŁADZINY na podłodze) to raz a wyraźnie - tak jest bardziej .................... (wpisać dowolny przymiotnik) i tak nam się bardziej podoba, tak po ludzku, dla oka.

Wtedy obiecuję, przynajmniej za siebie już nie będę się nigdy dopytywał nikogo o kolce i sens ich stosowania.

Przede wszystkim kolce w kolumnach dają możliwość wypoziomowania. Jeśli jest wykładzina lub dywan, jak u mnie, zapewniają kontakt ze stabilnym podłożem przechodząc przez wspomniane materiały. Osobiście przy kolumnach żadnych podkładek nie stosuje. Inaczej sprawa ma się z elektroniką. Wykonałem kilka porównań różnych materiałów w roli stopek dla tych urządzeń. Porównanie dotyczyło Krella 400xi i później Levinsona 390s. Sprawdziłem jak się mają fabryczne aluminiowe stopki podklejone gumą do stozkow wykonanych ze stali nierdzewnej plus podkładka z tego samego materiału podklejona grubym filcem. Różnice najbardziej slyszalne w odtwarzaczu choć i w Krellu dało się zauważyć ich subtelny wplyw. Pozytywne zmiany dało już zastosowanie samych stozkow jednak efekt jaki wyniosły posiadał też cechy niepożądane. Dodanie "golych" podkładek w Levinsonie pogarszalo prezentacje. W niewielkim stopniu ale jednak. Dodanie pod podkładki grubego filcu przywrocilo pożądane cechy poprawiając je na tyle, że taki zestaw był przeze mnie odbierany jako lepszy niż same stopki czy fabryczne stopki. Próbowałem też korek w miejsce filcu ale ten ostatni w połączeniu ze stalą dał lepszy efekt i już pozostał na stałe. Z czasem wyprobowalem jeszcze pewien zabieg który wniósł dodatkowe pozytywne w mojej ocenie skutki. W zagłębienie pod kolec w podkladce trafiła naturalna skóra i to na niej spoczywa najpierw szpic stożka. I to było to czego szukałem. Taka kombinacja u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Stosuje ja pod Levinsonem jak i kondycjonerem DB. Jazz stoi na swoich fabrycznych gumowych podkladkach. Z czasem pewnie i z nim sprawdzę kilka kombinacji ale przy jego 50 kg wagi guma sprawdza się chyba dość dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat rozwinął się jakoś dziwnie ;)

 

Kolumny kupione używane razem z kolcami, to powinno rozwiać wątpliwości "po co" - po prostu były a są użyteczne przy poziomowaniu i to jest ich główna zaleta.

34 kg rozłożone na 4 kolce i podkładki o średnicy 2cm to jednak coś zupełnie innego gdy każda podkładka ma 3,2cm

Rady z bloczkiem granitowym - fajne ale jak ktoś ma równą podłogę.

W efekcie wylądowały u mnie podkładki z linku. Z ciekawości obliczyłem siłę nacisku przy tak różnych powierzchniach - różnica jest ponad dwukrotna !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wykręcasz się od konkretnej odpowiedzi, więc moje domysły nie są dla Ciebie pochlebne.

Jak zwykle się wykręcam a Ty jak zwykle zapewne wiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Różnice najbardziej slyszalne w odtwarzaczu choć i w Krellu dało się zauważyć ich subtelny wplyw.

 

Człowieku na mózg ci padło? Przestań się kompromitować tym bełkotem. Jestem pewny że w ślepym teście nie rozpoznałbyś czy gra z podkładkami fabrycznymi czy z innymi. Ja pierdziele opamiętajcie się ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kolce w kolumnach dają możliwość wypoziomowania. Jeśli jest wykładzina lub dywan, jak u mnie, zapewniają kontakt ze stabilnym podłożem przechodząc przez wspomniane materiały.

 

Sprawa wykładzin, czy dywanu pod kolumną jest OCZYWISTA i przypominam, ze nie o tym przypadku tu ględzimy.

Ty oczywiście "poszłeś" ( bo w kosmos) w kolce pod plejer CD czy wzmacniacz i popłynąłeś po swojemu - szkoda to komentować w jakikolwiek sposób.

No dobrze, wracając do świata realnego - padły tu również argumenty o możliwości wypoziomowania.

Czy to można zrobić wyłącznie za pomocą kolców???!

....poniżej obrazki które zapodał gugiel w temacie "podstawy regulowane", czy ja słabo do-widzę, czy ile by tam nie było przykładów to im bardziej tych kolców szukam, tym mniej ich widzę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakoś nikomu (poza audiofilami) nie przyszło do głowy by walcząc z nierównościami dokładać sobie problemy z niszczeniem podłoża a następnie jaszcze heroiczniej to zwalczać za pomocą podkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że należy wiedzieć, gdzie należy je stosować, a gdzie świadczą o głupocie stosującego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że należy wiedzieć, gdzie należy je stosować, a gdzie świadczą o głupocie stosującego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ŁOŁ!

Czyli przenosimy i wzmacniamy (koncentrując w czterech punktach) wszelkie drgania tego na czym stoi ten gramofon na jego obudowę...a może wystarczy, że "fachowo" wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz stoi na swoich fabrycznych gumowych podkladkach. Z czasem pewnie i z nim sprawdzę kilka kombinacji ale przy jego 50 kg wagi guma sprawdza się chyba dość dobrze.

Guma dobra? A kiedyś kolega tylko pod pralką widział, to postępowo :)

 

Wszystko zalezy od tego czy wiesz co i w jakim celu aplikujesz. Guma pod pralkę ma swoje zadanie do wykonania , a kolce swoje. Nie wiem dlaczego wciąż z uparciem osła porównujesz gumki od pralki z kolcami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człowieku na mózg ci padło? Przestań się kompromitować tym bełkotem. Jestem pewny że w ślepym teście nie rozpoznałbyś czy gra z podkładkami fabrycznymi czy z innymi. Ja pierdziele opamiętajcie się ludzie.

Proszę moderacje o interwencje i eliminacje tego typu zachowań jak to powyżej.

 

 

 

Sprawa wykładzin, czy dywanu pod kolumną jest OCZYWISTA i przypominam, ze nie o tym przypadku tu ględzimy.

Ty oczywiście "poszłeś" ( bo w kosmos) w kolce pod plejer CD czy wzmacniacz i popłynąłeś po swojemu - szkoda to komentować w jakikolwiek sposób.

No dobrze, wracając do świata realnego - padły tu również argumenty o możliwości wypoziomowania.

Czy to można zrobić wyłącznie za pomocą kolców???!

....poniżej obrazki które zapodał gugiel w temacie "podstawy regulowane", czy ja słabo do-widzę, czy ile by tam nie było przykładów to im bardziej tych kolców szukam, tym mniej ich widzę?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakoś nikomu (poza audiofilami) nie przyszło do głowy by walcząc z nierównościami dokładać sobie problemy z niszczeniem podłoża a następnie jaszcze heroiczniej to zwalczać za pomocą podkładek.

Masz do tego prawo. A ja uważam, że to Ty poszybowales w kosmos albo raczej w czarną pustkę.

 

 

Guma dobra? A kiedyś kolega tylko pod pralką widział, to postępowo :)

A widział. A widział kolega gumę z pralki w innych renomowanych konstrukcjach o znacznej masie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kolce w kolumnach dają możliwość wypoziomowania. Jeśli jest wykładzina lub dywan, jak u mnie, zapewniają kontakt ze stabilnym podłożem przechodząc przez wspomniane materiały. Osobiście przy kolumnach żadnych podkładek nie stosuje. Inaczej sprawa ma się z elektroniką. Wykonałem kilka porównań różnych materiałów w roli stopek dla tych urządzeń. Porównanie dotyczyło Krella 400xi i później Levinsona 390s. Sprawdziłem jak się mają fabryczne aluminiowe stopki podklejone gumą do stozkow wykonanych ze stali nierdzewnej plus podkładka z tego samego materiału podklejona grubym filcem. Różnice najbardziej slyszalne w odtwarzaczu choć i w Krellu dało się zauważyć ich subtelny wplyw. Pozytywne zmiany dało już zastosowanie samych stozkow jednak efekt jaki wyniosły posiadał też cechy niepożądane. Dodanie "golych" podkładek w Levinsonie pogarszalo prezentacje. W niewielkim stopniu ale jednak. Dodanie pod podkładki grubego filcu przywrocilo pożądane cechy poprawiając je na tyle, że taki zestaw był przeze mnie odbierany jako lepszy niż same stopki czy fabryczne stopki. Próbowałem też korek w miejsce filcu ale ten ostatni w połączeniu ze stalą dał lepszy efekt i już pozostał na stałe. Z czasem wyprobowalem jeszcze pewien zabieg który wniósł dodatkowe pozytywne w mojej ocenie skutki. W zagłębienie pod kolec w podkladce trafiła naturalna skóra i to na niej spoczywa najpierw szpic stożka. I to było to czego szukałem. Taka kombinacja u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Stosuje ja pod Levinsonem jak i kondycjonerem DB. Jazz stoi na swoich fabrycznych gumowych podkladkach. Z czasem pewnie i z nim sprawdzę kilka kombinacji ale przy jego 50 kg wagi guma sprawdza się chyba dość dobrze.

Dyzman, twoje wywody są już naprawdę znane i z rzeczywistością mają tyle wspólnego co kałuża w pustyni saharyjskiej z wodą. Możesz lać tą wodę u siebie w wątku? Nie zaśmiecaj innych wątków.

 

Proszę moderacje o interwencje i eliminacje tego typu zachowań jak to powyżej.

 

Masz do tego prawo. A ja uważam, że to Ty poszybowales w kosmos albo raczej w czarną pustkę.

 

A widział. A widział kolega gumę z pralki w innych renomowanych konstrukcjach o znacznej masie?

Mam propozycję. Naklej sobie panie Dyzman kulę z plasteliny, ulepioną przez samego pana W. przyklej ją sobie do samej wtyczki sieciowej i opisz zmiany jakie nastąpiły w dźwięku. Podejrzewam upadek następnego koca z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyzman, twoje wywody są już naprawdę znane i z rzeczywistością mają tyle wspólnego co kałuża w pustyni saharyjskiej z wodą. Możesz lać tą wodę u siebie w wątku? Nie zaśmiecaj innych wątków.

 

 

Mam propozycję. Naklej sobie panie Dyzman kulę z plasteliny, ulepioną przez samego pana W. przyklej ją sobie do samej wtyczki sieciowej i opisz zmiany jakie nastąpiły w dźwięku. Podejrzewam upadek następnego koca z kolumn.

Zastanawiam się skąd w was tyle agresji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulacje? I kto tu ma odlot?

Wrzuć na luz koleżko. Rozbawiles mnie

Nie dziwię się, że cię rozbawiłem. Bo wiem, że nie zrozumiałeś nic z tego, co napisałem. Pisz nadal o odkładaniu kolejnych koców wraz z wypuszczeniem kolejnych przedłuzeń drutów w ścianie. Baw się kolego pisaniem. To potrafisz. Jednak zachęcam czytających do weryfikacji twgo, co autor wypisuje. I nie, nie wypożyczając i słuchając. Do Elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział. A widział kolega gumę z pralki w innych renomowanych konstrukcjach o znacznej masie?

A widział kolega kiedyś lite kolce pod pralką do tłumienia wibracji? Może należałby zgłosić patent na kolce jako tłumiki drgań maszyn ciężkich :0

To jeszcze raz, lite stalowe kolce niczego nie tłumią i doskonale przenoszą wibracje, aczkolwiek istnieją tłumiki drgań wykonane całkowicie z metalu, ale ich konstrukcja przewiduje podatność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że sam stalowy kolec tlumi? Szanownego kolegę ponosi fantazja i coś tworzy na własny użytek. Inaczej mówiąc nagina fakty, by nie nazwać tego dosadniej.

 

 

Nie dziwię się, że cię rozbawiłem. Bo wiem, że nie zrozumiałeś nic z tego, co napisałem. Pisz nadal o odkładaniu kolejnych koców wraz z wypuszczeniem kolejnych przedłuzeń drutów w ścianie. Baw się kolego pisaniem. To potrafisz. Jednak zachęcam czytających do weryfikacji twgo, co autor wypisuje. I nie, nie wypożyczając i słuchając. Do Elektroniki.

Odnoszę wrażenie, że starasz się zademonstrować wszystkim że masz największego siusiaka. Grunt to mieć dobre zdanie o sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne że w takich tematach mają zawsze najwięcej do powiedzenia ludzie którzy negują takie produkty.Autor wątku zapytał się co dać pod podkładki a tu ludzie z audiomity wywalają swoje prawidła.Podobnie z kablami ktoś pisze jakie i już 15 stron nie na temat.Nie używacie ? Nie kupujcie . Ktoś kupuje jego sprawa nie wasza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używacie ? Nie kupujcie . Ktoś kupuje jego sprawa nie wasza.

 

Ale oni to piszą, żeby sprzedawca Cię nie oszukał. Bo możesz nie być biegły w te techniczne tematy tylko być na przykład zwykłym technikiem elektroradiologii i on sprzeda Ci takie kolce i co wtedy? Ustabilizujesz sobie w pokoju kolumny, żeby się nie gibały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne że w takich tematach mają zawsze najwięcej do powiedzenia ludzie którzy negują takie produkty.Autor wątku zapytał się co dać pod podkładki a tu ludzie z audiomity wywalają swoje prawidła.Podobnie z kablami ktoś pisze jakie i już 15 stron nie na temat.Nie używacie ? Nie kupujcie . Ktoś kupuje jego sprawa nie wasza.

A wy zawsze kończycie na stwierdzeniu o kupowaniu, wydawaniu pieniędzy. Zauważ domyślny kolego, że o pieniądzach nie piszemy my, ludzie z audiomitów. To jest czynnik, który akurat mnie nie interesuje. Elektronika jak najbardziej, procesy zachodzące w niej czyli wpływ pojemności, rezystancji, indukcyjności,zasada działania półprzewodników na styku barier... lamp również. I czytasz elaborat gościa, który słyszy wszystko, zwłaszcza przewody sieciowe od znanego producenta. Teraz słyszy kolce w stylu "Pozytywne zmiany dało już zastosowanie samych stozkow jednak efekt jaki wyniosły posiadał też cechy niepożądane. Dodanie "golych" podkładek w Levinsonie pogarszalo prezentacje." Czy wy naprawdę macie ludzi za idiotów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że sam stalowy kolec tlumi? Szanownego kolegę ponosi fantazja i coś tworzy na własny użytek. Inaczej mówiąc nagina fakty, by nie nazwać tego dosadniej.

 

Podobno tłumią słabo, ale słyszalnie i namacalnie to nieprawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.