Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Atoll in 100 SE


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was zaczynało swoją przygodę audio właśnie od tej integry, jedni poszli dalej, inni ( w tym ja ) z nią zostali.

 

Osobiście przez nieco ponad 2 lata użytkowania Atoll-a miałem możliwość posłuchać go z wieloma bardzo dobrymi głośnikami m.in. kilkoma modelami monitorów marki Dynaudio, a nadto z monitorami: Canto Grand (S16Hz), Indiana Line Diva 262, YB Audio Bise, Impuls Audio Norte, Audio Solutions Overture O202b, Definitive Technology Studio Monitor 55.

 

Najbardziej podobało mi się połączenie Atolla "setki" z monitorami Impuls Audio Norte oraz Dynaudio Excite X14.

 

Zapraszam wszystkich byłych i obecnych posiadaczy Atoll-a in 100SE do dzielenia się swoimi wrażeniami z obcowania z tym kontrowersyjnym ale nie pozbawionym swojego charakteru i uroku brzmieniem.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

U mnie ,,setka" juz 4 lata śmiga razem z Phoebe III. Jest to mój drugi wzmacniacz po arcamie fmja19 , przyznam że robi dobrą robotę , dobra moc i dynamika jak dla mnie no i bas. Nie wiem w jakim pomieszczeniu masz Dynaudio x14 ale u mnie w 20 m2 śmiga wporzo. Źródło to Streammagic 6 CA , pliki , serwery muzyczne i radio internetowe. Stereofonia w takim zestawieniu i w moich warunkach akustycznych jak najbardziej mi sie podoba , jednak z tym źródłem gra troche sucho i to zaczyna mnie juz troche męczyć , stąd przymierzam sie do paru testów u siebie w domu , wyporzyczyć ,porównac i ocenić . Na pewno nie można zarzucić mu braku muzykalności , dobry piecyk i wydajny prądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na niego psiocze ale trzymam go caly czas pod pradem i co najdzie mnie ochota go sprzedac i gdy pojawi sie chetny to dla upewnienia odlaczam Cytruska, podlaczam cedek Atolla pod in100se slucham muzy i ... nie potrafie go sprzedac... Ani nie gra rowno, ani nie gra rozdzielczo, ani detalicznie, glebia sceny nie istnieje, precyzja i konturowosc to juz pojecia calkiem nieobecne w brzmieniu in100se, rowniez bas im nizej tym bardziej traci na kontroli ale znowu gra namacalnie, szeroko, ma wyjatkowo ladnie podbarwiona srednice, gora idzie lekko w fajna perlistosc i ma cos ekstra - jakby takie mokre, lekko chlodne powietrze, natlenienie gory, cos jak wilgotne morskie powietrze, tak gra z Dynaudio X14. Zeby poprawic mu kontrole dolu i troche zdjac tego basiorka, dodac precyzji to bylby bardzo fajnym klamotem a moze sie myle i stracilby ten swoj wyjatkowy charakter, ktory z jednej strony irytuje a z drugiej nie pozwala mi sie go pozbyc. No i nigdy mnie nie zawiodl w przeciwienstwie do cedeka...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilem Dayensa, kupilem Cyrusa (calkiem inaczej oba z X14 graja, muzykalniejszy i bardziej rozdzielczy na wysokich Dayens, Cyrus rowniejszy, mocniejszy i bardziej dociazony i...chyba perspektywiczny bo przeciez jest cos takiego jak psx -r lub nowszy r2 ale o tym juz w tym tygodniu osobiscie sie przekonam i wrazenia opisze w Klubie Cyrus-a). Dayens kosi Atoll-a na kazdym kroku, stawiam go na rowni z moim Cytrusem a przeciez dzieli je przepasc cenowa. Z ta szybkoscia to nie Twoje "Febe" sa winne, przewalilem ze 15 piecykow sluchajac ich u siebie i majac u siebie in100se, to duzo wyjasnia, sa szybsze i sa wolniejsze od niego a setka to taki "kombinator" - tu cos urwie chcac zrobic wrazenie szybkoscia, gdzie indziej przeciagnie. Zobaczymy, moze zasilacz do Cytrusa sprawi, ze ktos inny bedzie sie cieszyl moim Atollem, na razie jest moj! Heh

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 8-2. Tez jestem ciekaw co sie zmieni na plus dodatni a co na plus ujemny heh, zartuje, pewne jest, ze napisze bez sciemy i naganiania jak jest z opcjonalnym zasilaczem. Nie nastawiam sie "euforycznie" a i w pamieci mam ile to ustrojstwo kosztuje.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem nowy na forum :)

Jestem posiadaczem Atoll in 100 .Jest połączony z Marantzem NA 6005 poprzez interkonekt Sonus Olivia Ag .Sieciówka fabryczna w obu klockach..

Kolumny Audio Academy Phoebe III połączone drutami ze stajni Tellurium Ultra Blue. Mam do dyspozycji jeszcze Chordy Clearway i DNM Reson.

Moj problem polaga na tym,że irytuje mnie wypchana średnica na twarz.. Nie wiem jak to utemperować.. Czy to wina strumieniowca bo tez ma charakter grania słodką średnica .. a moze to wina srebrnego IC Sonusa ? Pozdrawiam i życze miłego wierczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat najmniejsze dyniaczki mozna pod setke sprawdzac, a jeszcze jak ogarnales poglos i boczne sciany jakos "rozproszyles" to z X14 bedzie ok. W wieksze dynie jak emit m10 czy x14 pod in 100 se bym juz nie szedl - sprawdzone osobiscie. A i jeszcze jedno, dochodza mnie sluchy, ze nie wszystkie in 100se graja identycznie, te starsze partie in100se sa bardziej "natlenione na wysokich" ale to tylko z rozmow z innymi uzytkownikami. No i nie daj sie "zwariowac" z okablowaniem, tu naprawde zmiany sa na granicy percepcji i chyba wynikaja bardziej ze skokow cisnienia w glacy z emocji oraz ludzkiej wyobrazni wiec te kabelki to juz na sam koniec.. Hah. A i zrodlo pod Dynki jasne, otwarte, szybkie, z krotkim basem i raczej konturowe. Wypelnienie da Atoll i Dynaudio.

 

Artu przypomnialy mi sie monitory, ktorych wersja robocza grala swietnie z Atollem i w malej kanciapie, chodzi o Impuls Audio Norte. Kurde to byla swietna synergia, mialem te monitory drugi raz, juz w wersji gotowej i "gupim" nie sprawdzil ich z Atollem a tylko Cyrusem no i z Cyrusem zabraklo tego czegos co bylo w polaczeniu z Atollem, ze chcialo sie tego sluchac i bardzo angazowalo. Pod Atoll-em warto ich posluchac bo to moze byc koniec gonienia... A teraz w kojo bo znowu bede chcial rano budzik zamordowac...a do piatku daaaaleko.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam CA, z opisów wychodzi, że mógłby się w takiej konfiguracji zgrać. Pamiętaj jednak, że bardzo! dobrego grania z Atoll-em in 100 se nigdy nie dostaniesz, to przeciętniak (nie, nie killer …) wśród niedrogich piecyków i żadne źródło ani kolumny tego nie zmienią (kupione krajowe recenzje też nie pomogą). Sporo różnych kolumn do niego podłączałem i jego ograniczenia mniej lub bardziej ale zawsze będą doskwierać. Zresztą sam wiesz bo słuchasz go na co dzień ArtuAtollu heh ;)

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
42 minuty temu, cepiano napisał:

Czy warto obczaić atolla 100 vs arcam a29 do emitów 30?czy szkoda zachodu

Obawiam się że nie ten kierunek. Nie słyszałem ich razem ale wydaje mi się że nałożą się podobne charakterystyki

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Damian87 napisał:

Hej, od 2 miesięcy jestem posiadaczem in100se. Czy u Was również przy minimalnej głośności kanały grają nierówno? Prawy tak jakby zanikał. Jak na skali przekroczę 1 to problemu nie ma. Czy u mnie może potencjometr jest walnięty?

No niestety potencjometry błękitne Alpsa mają chyba, ze 2dB tolerancji. I potem są takie, a nie inne efekty. Miałem problemy w dwóch NADach z tymi potencjometrami-z biegiem czasu było coraz gorzej.

To jest nowy sprzęt czy używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany, nie wiem jaki wiek ma ten sprzęt, poprzedni właściciel też go miał z drugiej ręki. Czy wiesz jaki konkretnie to jest model potencjometra? Czy jako laik jestem wstanie to sam wymienić? Czy może są jeszcze jakieś elementy w tym wzmaku które trzeba serwisować. Podoba mi się jak on gra i chciałbym go zostawić na dłużej. 

Edytowane przez Damian87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damian87 napisał:

Hej, od 2 miesięcy jestem posiadaczem in100se. Czy u Was również przy minimalnej głośności kanały grają nierówno? Prawy tak jakby zanikał. Jak na skali przekroczę 1 to problemu nie ma. Czy u mnie może potencjometr jest walnięty?

Mój in100se miał idealnie działający potencjometr, ale i tak dużo lepiej grał jako końcówka mocy z Toppingiem E30. Polecam tani dac smsl czy topping na próbę. U mnie regulacja głośności w E30 pobiła też regulacje głośności w Cyrus 8.2 dac, który finalnie gra jako końcówka mocy tylko zmieniłem dac na Rme Adi 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Damian87 napisał:

Używany, nie wiem jaki wiek ma ten sprzęt, poprzedni właściciel też go miał z drugiej ręki. Czy wiesz jaki konkretnie to jest model potencjometra? Czy jako laik jestem wstanie to sam wymienić? Czy może są jeszcze jakieś elementy w tym wzmaku które trzeba serwisować. Podoba mi się jak on gra i chciałbym go zostawić na dłużej. 

Nie wiem, który model tam dokładnie siedzi. Atoll pisze, że Motorized ALPS, na przykładowych zdjęciach widać coś takiego-tam przy pokrętle od głośności: http://www.atoll-gb.com/REFERENCE-AMPS.html

Wpisz w google "alps potencjometr z silnikiem" i masz od ręki sporo błękitnych (RK271 LOG 50KAX2??????). Coś mi się kiedyś o uszy obiło, że trzeba uważać, bo jest sporo podróbek i kłopoty z jakością. Musiałbyś spytać kolegów z działu DIY czy to dużo roboty z wymianą.

Generalnie jak ja miałem problemy w NADach to obeszło się bez wymiany. Jeżeli sprzęt jest iluś tam letni i przez większość czasu słuchasz muzyki, powiedzmy pokrętło głośności na godzinie 9, to po pewnym czasie pojawiają się jakieś trzaski, jeden kanał przestaje grać. itd. - wystarczy, że poruszysz gałkę głośności o 2 mm w górę albo w dół i problem ustępuje. W tych ALPSach tam się jakieś styki wyrabiają w danej pozycji. Problem obejść w inny sposób, bez wymiany. Znajomy elektronik zmienił mi jakiś tam rezystor na inną wartość, czego efektem było, że normalną głośność miałem w ustawieniu godz. 11. I znowu ileś tam lat spokoju. Są jeszcze osoby co najpierw czyszczą sprajem Kontakt te potencjometry. Może pomoże.

Także jak widzisz raczej groszowe sprawy, najdroższa robocizna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok, dzięki za podpowiedzi, oglądałem ostatnio odcinek Reduktor Szumów gdzie prowadzący miał na stole wzmacniacz NAD S300. Objawy jakie tam były omawiane były takie same jak w moim Atollu i winne za to były przekaźniki głośnikowe. Aż takiej wiedzy nie posiadam aby sam to naprawiać. Czy wiecie o jakimś serwisancie z Wielkopolski któremu można powierzyć sprzęt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Wiele razy czytałem opinie, że Atoll in100se gra mocno basem. Mój w połączeniu z kolumnami Phoebe III gra czystym basem ale bardzo wycofanym i cichym . Kupiłem go jako używany, zastanawiam sie czy nie był modyfikowany przez poprzedniego właściciela. Po otwarciu nie widać na pierwszy rzut oka przeróbek. Jedynie zastanawiają mnie czarne kabelki przylutowane do płyty głównej od dołu. Widać je przez otwory w dolnej obudowie po odwróceniu wzmacniacz "do góry nogami", tak jak na zdjęciu. Czy może ktoś zobaczyć czy są widoczne te czarne  kabelki w jego wzmacniaczu, jest ich chyba siedem albo osiem?

 

20230128_170636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.