Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można spytac, co to za tweetery? Morele?

 

Tak, to właśnie wysokotonowce Morela CAT298. Porównywałem swego czasu w podobnej aplikacji głośniki z kopułką aluminiową (jeśli dobrze pamiętam). W każdym razie miała kolor srebrny i dźwięk był ostrzejszy - nie przemawiał do mnie.

 

@Ralfi_79 - całkiem fajnie wyglądają te Twoje Mimo.

 

Dzięki. To ja napiszę tylko, że jak pierwszy raz razem z Żoną zobaczyliśmy właśnie te kolumny u p. Grzegorza, to tylko zapytałem Żonę, czy jakoś przeżyje tą okleinę :) Ale jak pożyczyliśmy do domu na odsłuch i postawiliśmy w pokoju, to od razu stwierdziliśmy, że "cholera - pasują lepiej niż poprzednie".

 

Witaj w Klubie Ralfi! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

 

W klubie będę na pewno. Co prawda zazwyczaj "mam problem" z aktywnością (w postaci pisania postów) na forach dyskusyjnych, ale za to z chęcią czasem pojawiłbym się na jakiś odsłuchach i pogawędkach o sprzęcie AUDIO i nie tylko. Zresztą wtedy można poznać ciekawych ludzi osobiście...

 

Ku pokrzepieniu serc - niedługo zaczną się długie zimowe wieczory, co skłania do dłuższego słuchania muzyki niż latem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie wysokotonowce Morela CAT298. Porównywałem swego czasu w podobnej aplikacji głośniki z kopułką aluminiową (jeśli dobrze pamiętam). W każdym razie miała kolor srebrny i dźwięk był ostrzejszy - nie przemawiał do mnie.

 

 

Też takiego mam w swoich Minasach i ostatnio robił niespodziankę na odsłuchach :)

 

chęcią czasem pojawiłbym się na jakiś odsłuchach

 

A gdzie stacjonujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ralfi_79 . Ja wszystko bym zrozumial . Naprawde ,

 

ale na kolumny ktore sa dla nie jednego obiektem kultu ustawic telefon stacionarny to Czysta PROFANACJA :(( z drugiej strony dobrze ze to nie doniczka z jakims zielskiem bo to była by juz zalamka

 

Kiedys widzialem na ariesach lub minasach jakas krate zamontowaną na wysokotonowcu . kurcze brak słow . bez obrazy oczywiscie

Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dwa lata temu kupiłem Minas Anor IIIs (dwudrożne) wyłącznie na podstawie opinii na tym forum. Tak się nie robi, ale szlag mnie trafiał, że nie mogłem nic ciekawego znaleźć w pobliżu, a opinie wydawały się wiarygodne. Zakup Minasów to był strzał w 10 – z kolumn, które posiadałem, jak również tych odsłuchiwanych u mnie, Minas całościowo były najlepsze i to bez dwóch zdań, pomimo tego, że porównując ceny katalogowe były najtańsze.

Teraz do rzeczy. Jakiś 2 miesiące temu pojechałem do Tychów na wymianę zwrotnicy na 2,5 drogi. Zmiana była duża, zdecydowanie na plus. Zachęcony efektami, jakie dają zmiany w zwrotnicy i korzystając z podpowiedzi jednego z forumowiczów (pozdrawiam) uzgodniłem z Panem Grzegorzem, że wymieniamy jeszcze kilka elementów, żeby poprawić to i owo. W końcu lepsze jest wrogiem dobrego. Znowu trzeba było wyłożyć parę groszy, ale efekt… to jest TO. Pozostało to charakterystyczne brzmienie, niemęczące, wciągające, może lekko przesunęły się akcenty, ale (najważniejsze jest po „ale”) bas jest teraz wyśmienity. Fantastyczne wypełnienie, uderzenie, zróżnicowanie, jest zejście i nic się nie snuje po pokoju! Rewelacja. Tego mi brakowało, teraz to mam. Nie piszę o jakiejś drobnej zmianie, to jest zmiana totalna. Polecam.

Gdyby kogoś interesowało, co zostało zmienione, to jakieś cewki i jakieś kondensatory. Tyle mogę powiedzieć, lutownicy raczej sam nie tykam. Można również lekko zwiększyć długość rury bas-refleksu, ale z umiarem. Szczegóły są lepiej znane w Tychach na Starokościelnej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Ralfi_79 dnia 13.10.2012 - 21:01 napisał

 

 

chęcią czasem pojawiłbym się na jakiś odsłuchach

 

 

A gdzie stacjonujesz? :)

 

W Gliwicach - ponieważ niestety nie mam warunków na przyjmowanie większej liczby gości, to raczej może czasem uda się "podczepić" na jakieś spotkanie.

 

na kolumny ktore sa dla nie jednego obiektem kultu ustawic telefon stacionarny to Czysta PROFANACJA :((

 

W pewnym sensie racja. Jednak łapię się na tym, że ten telefon widzę tylko wtedy, jak mam potrzebę z niego zadzwonić. Takie widzenie selektywne chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów.

Nie jestem jeszcze właścicielem kolumn Studio16 Hertz, ale mam zamiar nim być :)

Mam do kolegów pytanie, czy MingDa mc34-a ma szansę dobrze zagrać z Ariesami, a może lepszy wybór to Minas Anor?? Pokój odsłuchowy to 22 m2, ale kolumny niestety na dłuższej ścianie stoją,

Liczę na was Panowie ( właśnie doczytałem że dystrybutor Mingdy będzie się wystawiał ze Studio na A,S, będzie szansa posłuchać)

Pozdrawiam

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

STUDIO 16 HERTZ

 

ul. Starokościelna 2/3

43-100 Tychy

 

Tel.: 506 472 044

 

www.studio16hz.eu

 

Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski

Sala: 702 / VIIp

 

Studio 16 Hertz to znany producent zespołów głośnikowych ze Śląska. Nasze produkty cenione są za rewelacyjne brzmienie które plasuje się wysoko w hierarchii audio. Zaufało nam wielu audiofilów z kraju i zagranicy. Nasze kolumny coraz częściej goszczą w Wielkiej Brytanii i Irlandii ciesząc pięknym wykonaniem i czystością dźwięku.

Produkty nasze opierają sie na zaawansowanej technologii skandynawskich przetworników z coraz częściej spotykanym zespołem magnesów neodymowych .

W tym roku zaprezentujemy model ARIES w edycji Reference, który coraz częściej podbija serca tych spragnionych doznań pięknych głosów wokalistek i wokalistów, oraz będzie niespodzianka - kolumny monitorowe w edycji specjalnej.

Nasze zestawy zasilane będą z elektroniki lampowej, a jako źródło wykorzystywany będzie DAC STEL audio. Serdecznie zapraszamy do naszego pokoju odsłuchowego.

 

To fajnie Grzesiek, że mnie posłuchałeś :)

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj obu modeli bo jak sądzę warto.Nie są to jakoś szczególnie prądożerne kolumny i metraż również akuratny.Aries ``lubią`` sporo miejsca-zarówno od ścian bocznych jak i tylnych.

 

To jest z zeszłego roku

które modele Meixinga zagrają na AS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieramy:

 

MingDa MC300-ASE

MingDa MC34-A

MingDa MC368-BSE

MingDa MC84-A

 

Poza MC84-A myślę że pogra wszystko po trochu. Najwięcej będziemy najprawdopodobniej grać na MC368-BSE choć wszystko ustalimy z Grzegorzem na miejscu.

Niestety nie zdąży dojechać model MD845-A a mógłby wyciągnąć z kolumn co najlepsze.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych wyżej modeli w grudniu będą:

Wzmacniacz MD845-A

http://www.meixingaudio.com/european/eucp/md-845.html

Przedwzmacniacz MD-6R

http://www.meixingaudio.com/european/eucp/md-6r.html

Są to wersje dedykowane na Europę

 

W następnych dostawach planujemy przedwzmacniacz pasywny i końcówki mocy, jakie modele jeszcze nie ustalone.

 

Chcemy powoli budować markę, ludzie poznają, się przekonają to można działać dalej i więcej.

Ciężko tak na wejściu sprzedać parę monobloków nieznanej firmy za 13-14 tyś zł. Tym bardziej że nie ma tego w salonach audio.

 

Także zapraszam do nas do pokoju 715, każda opinia będzie bardzo cenna

 

Dobra nie zaśmiecajmy już wątku bo to o kolumnach Studio 16 Hertz, mam nadzieje że w przyszłym roku będę już w ich posiadaniu i przyjmiecie mnie do klubu :)

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zauważyli niektórzy Studio 16 Hz wystawia sie z Elektropunktem .Co będzie od nas? napewno jedną pare MInasow zabiore ,choć prezentowane były tyle razy i znane są powszechnie ze w tym roku raczej grac nie bedą .Prezentować się moga i tyle .Ariesów nie zabieram ,były rok temu. W tym roku będzie kilka par monitorów dla odmiany .W ofercie stałej jest jeden monitor wytwarzany i tak sporadycznie,natomiast kolumn podstawkowych generalnie jest więcej ale są to pojedyncze pary. Pokazemy takie po raz pierwszy i ostatni. Dla indywidualistow tworzyc takich monitorów nie będziemy ,wychodzimy z pojedynczych zlecen.

Generalnie w przyszłosci będziemy wystawiac się z produktem który stworzymy od nowa,przeprowadzimy odsłuchy w rożnych konfiguracjach ,dopracujemy i wrzucimy na seryjną sprzedaż -to się dzisiaj najbardziej opłaca. Zlecenia jednostkowe powoli u nas będa wymierac w miejsce skoordynowanej oferty .Tak jak ma to miejsce z Minasami ,Ariesami.

 

Mam nadzieje ze dzwiek się spodoba tego co zaprezentujemy razem z Elektropunktem.

 

Akustyka pokoi jak sami wiecie jest marna ,zatem jezeli ktoś chce posłuchać Minasow ,Ariesów z Ming Dą to w Bydgoszczy zapewne ,z czasem pewnie którys ze wzmacniaczy MingDa trafi i do nas.

 

Zapraszamy do pokoju 715

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weż Marka na AS z ustrojami,zresztą niebawem sam się przekonasz Grzegorz co jest warta profesjonalna adaptacja akustyczna,uwaga jeżeli ktoś nosi protezy zębowe proszę przygotować sie na opad szczeny hahaha

 

najlepsze w opisie tecnicznym są "rury próżniowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie od nas? napewno jedną pare MInasow zabiore ,choć prezentowane były tyle razy i znane są powszechnie ze w tym roku raczej grac nie bedą .Prezentować się moga i tyle .

To niech się prezentują takie, co dostałem we wtorek, bo w tym orzeszku to mistrzostwo świata i okolic!!! Inni producenci mogą się tylko uczyć robić tak piękne wykończenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech się prezentują takie, co dostałem we wtorek, bo w tym orzeszku to mistrzostwo świata i okolic!!! Inni producenci mogą się tylko uczyć robić tak piękne wykończenia :)

Poprosimy o fotki dla potomnych,fanów i na pohybel konkurencji/przy okazji pooglądamy salę odsłuchową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeśli możecie mi powiedzieć, gdzie ja mogę posłuchać Ariesów lub Minasów?? Właśnie sprzedałem swoje fronty i będzie męka na tylnych kolumienkach z kina. Jestem z Wawy i nigdzie tego u nas nie ma. Muszę jechać do Krakowa lub Gdańska?? ehh Help

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeśli możecie mi powiedzieć, gdzie ja mogę posłuchać Ariesów lub Minasów?? Właśnie sprzedałem swoje fronty i będzie męka na tylnych kolumienkach z kina. Jestem z Wawy i nigdzie tego u nas nie ma. Muszę jechać do Krakowa lub Gdańska?? ehh Help

 

Można też do Bydgoszczy, jeżeli jesteś z Warszawy to na audioshow

 

piękne, śliczne, ach... chciałbym takie

 

To wpadaj, czekają na Ciebie ;) Jak przyjedzie końcówka to posłuchamy jeszcze na Ariesach.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.