Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a kto brał udział?

 

Grzegorz Rogala, Tomasz Dudziński, Andrzej (Triode), Moja Lepsza Połowa oraz ja :). Miał być jeszcze Maciek (masza68), ale z powodów techniczny nie mógł uczestniczyć. Jeszcze raz dziękuję za wizytę, prezentację sprzętową oraz super miłą atmosferę spotkania. Z tego miejsca zapraszam serdecznie na kolejne odsłuchy.

 

za gościnność i cierpliwość

 

Andrzeju, dziękuje za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóź...po tym co zrobił swego czasu, powinniście należycie go przywitać

 

Jest taki fajny przycisk w Centrum Banowania :)

 

Marku , jeszcze raz Wielkie dzięki za zaproszenie i spędzenie czasu w bardzo miłej atmosferze

 

Fajnie było, dowiedziałem się paru fajnych rzeczy na temat kabli, zwrotnic, DAC i transportów. Zapraszam ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę też przyjechać?

 

Zapraszam serdecznie, dużo się u mnie ostatnio dzieje. Można wynieść ciekawe doświadczenia.

 

W adaptowanym akustycznie pokoju, lepiej słychać wszelkie zmiany konfiguracji sprzętowo-kablowej. Wczorajsze spotkanie to udowodniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega TMD zechciał by przedstawić?Nie przypominam sobie abym miał przyjemność poznać.

 

Widać "syn marnotrawny" powrócił. No to teraz jakaś uczta będzie w Klubie, jak w "Przypowieści o synu marnotrawnym ".

 

" Kiedy tylko ojciec ujrzał wracającego do domu syna, wzruszył się, rzucił mu się na szyję i ucałował. Syn przyznał się do winy, a ojciec kazał go przystroić i wyprawić ucztę, by wszyscy mogli radować się z powodu jego powrotu."

nie ma sensu powracać i rozdrapywać ran z przeszłości.Ty też masz sporo na sumieniu.Fajnie,że zostałeś z nami i zaglądasz tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega TMD zechciał by przedstawić?Nie przypominam sobie abym miał przyjemność poznać.

 

nie ma sensu powracać i rozdrapywać ran z przeszłości.Ty też masz sporo na sumieniu.Fajnie,że zostałeś z nami i zaglądasz tutaj.

 

Masz rację Triode, nie ma sensu rozdrapywać ran.

Po usunięciu postów przez jednego z forumowiczów powinno paść choć jedno słowo - PRZEPRASZAM.

Co do mego sumienia to powiem tylko tyle że , inni mają znacznie więcej grzechów i nie im mnie osądzać.

 

Cały czas zaglądam do Klubu Miłośników Studio 16 Hertz może nie tak czesto jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie przybliżyć co tak naprawdę zmienia się w brzmieniu po zmianie zwrotnicy na 2,5 drogi.

Powiedziałbym,że wszystko-począwszy od balansu tonalnego.Bo z jednej strony mamy nieco szczuplejszy bas i nieco chłodniejszą średnicę-ale dżwięk sprawia wrażenie-szybszego,bardziej dokładnego z lepiej podkreślonym atakiem.znika również nieco lampowa mgiełka.Dotyczy to układu 2,5 drożnego w tym systemie,który słuchaliśmy.

 

Jeszcze jedna uwaga-mówimy o pomieszczeniu z bardzo mocno poprawioną przez Marka akustyką,nie wiem czy w przeciętnym pomieszczeniu zmiany będą,równie czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie przybliżyć co tak naprawdę zmienia się w brzmieniu po zmianie zwrotnicy na 2,5 drogi.

 

 

Witam ponownie,

Najbardziej ewidentne zmiany, które ja zauważyłem w swoich Minasach, to większa dynamika oraz bardziej namacalny dźwięk, tak, jakby z kolumn ściągnięto lekki kocyk. Dla mnie zmiany te były zdecydowanie na plus i to nie były zmiany subtelne, ale bardzo wyraźne. Trzeba zaznaczyć, że wymieniona została wyłącznie zwrotnica, reszta systemu pozostała bez absolutnie żadnych zmian. 2 lata grały 2 drogi – 1 dzień wymiana zwrotnicy – po wymianie 2,5 drogi. Nie ma więc mowy o tym, że wpływ na moją ocenę miało cokolwiek innego, niż wymiana zwrotnicy.

Ja zdecydowałem się na zmianę na 2,5 drogi przede wszystkim po to, aby uzyskać lepszy bas. Bas jest lepszy, zdecydowanie, ale objawia się to przede wszystkim jego dynamiką, zejście pozostało +/- takie samo. Miałem nawet wrażenie, że najniższego basu jest nawet odrobinę mniej w stosunku do tego wyższego. Dodatkową i wcale nie drugorzędną korzyścią, która uzyskałem, jest ta lepsza namacalność, o której wspomniałem na początku.

Zobaczcie, że to napisał powyżej triode jest w wielu punktach zbieżne z moimi spostrzeżeniami, pomimo tego, że opisywaliśmy całkowicie odrębne przypadki. Ja jedynie nie stwierdziłem u siebie chłodniejszej średnicy.

Najlepsze jednak było to, co opisałem kilka dni temu, czyli wymiana elementów w zwrotnicy 2,5. W mojej ocenie zmiana była nawet większa, niż po wymianie zwrotnic i bardziej wpłynęła na całościowy odbiór Minasów. Oprócz zdecydowanej poprawy basu brzmienie nabrało pewnej gładkości. Ta gładkość powoduje, że najprawdopodobniej zdecyduję się na instalację Morela Elite. Wcześniej nie brałem pod uwagę tej opcji, ze względu na bardzo duży udział metalu, którego słucham od lat. Obawiałem się, że może być za ostro na górze. Teraz te obawy są znacznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja -jako ostatni.

 

Podziekowania za gościnę Marka i jego piękniejszej połówki.Czas przelecial jak zwykle na tego typu odsłuchach bardzo szybko.

 

Świątynia -bardzo dobra :-) Mam nadzieję że nie po raz ostatni jestesmy tam,nastepnym razem posłuchamy czegos innego dla odmiany i poszerzenia naszej wiedzy.

 

Pierwsze co słuchaliśmy to system własciciela czyli AMplifon WT40,Minas Anory III S z 2010 roku ,CD audiolab 8000CD(Tomka)+kable YP Argentum .

To był system który zastalismy po przyjezdzie i od razu słuchamy ,czyli był to punkt wyjścia .Dobry ,solidny dzwiek +.

 

Kombinacji pozniej było sporo ,po krótce opiszę .

 

Minasy III r -model najnowszy z aktualnej produkcji przywiozłem po to aby Marek zorientował sie co sie zmieniło dzwiekowo w ewolucji tego modelu.

Na spotkaniu był obecny moj Rotel 975 upgradowany ,niestety nie sprawdził sie w roli transportu .Jako transport bardzo dobrze tutaj radził sobie CD audiolab 8000 w polaczeniu z daciem lampowym Stelmacha dał znakomity efekt w postaci świetnego dzwieku źródła.Był jeszcze California Audio Labs ale czasu braklo by uzyc go jako napedu.

 

W tym systemie kable YP Argentum miały kapitalną komfortową średnice pasma .Taki czysty słodziutki dzwięk który nigdy nie wyostrzał przekazu ,taki jak glosnik wysokotonowy Esotec który jest soczysty ,nasycony ,wypełniony ale nigdy nie da ostrosci nawet jezeli płyta jest ostra .To taki komfortowy sposob na oszukanie pozytywne niedoskonalosci nagran .Mysle ze dobrze mnie odbierzecie bo to w gruncie rzeczy bardzo dobry kabel ,ja osobiscie widziałbym go z tranzystorem .Bas z YP nie sprawdził sie był za gruby ,za tłusty ,przepinka na kabel Triode Crescendo+stereovoxy -prawdziwosc ,szybkosc,atak ,o dziwo basu wiecej ,znakomita kontrola a jak z tych kabli reszta sie ma ? jest prawdziwa ale prawdziwosc czasem boli .Kapitalnie grały płyta Linna ,Naima -realizm wyborny ,ale gdzie sa sybilanty ten kabel ich nie stłumi ,gdzie jest ostro tam tak zostanie .Wiecie czasem swiat jest piekniejszy przez rózowe oklulary ,chcialem tylko powiedziec ze znajda sie zwolennicy jedego i drugiego brzmienia tych kabli .Faktem jest ze w tym konkretnym systemie atak ,uderzenie ze stereovoxem zadziwiło by niejednego posiadacza WT40 ktory narzeka iz bas mogłby byc szybszy.Tu była szybkosc .W duzych pomieszczeniach mniej wytłumionych mogby sie okazac korzystniejszy YP za sprawa wiekszego odbicia dzwieku w pomieszczeniu .

 

Ten najlepszy dzwiek ktory wczoraj uzyskalismy to: Minas Anory III r+WT40+Audiolab jako transport,Cd Stelmach 06 lampowy +stereovoxy i crescendo .

 

----------------------------

Słuchajcie moze dzisiaj jeszcze lub w inny dzien opisze Wam posiadaczom Minas Anorów co jak sie ma z tym brzmieniem ,jakich zmian dokonano w trakcie ich wytwarzania i jak sie to ma dzwiekowo .Wszystkie wersje "specjalne" na zyczenie zamawiającego także róznią sie dzwiekowo .Mniej wiecej to tak jak kupujecie wzmacniacz lampowy ,w standardzie sa lampy EH,tungsol ,chinskie .Wymieniajac na lepsze można lepiej -tak jest z bardzo dobrymi komponentami w aplikacjach lepszych niz montowany standard.Ten montowany standard jest w zalozeniu bardzo dobry nie stosuje sie w przedziale cenowym 12tys lepszych komponentow niz Minas w standardzie ,ale lepiej zawsze mozna ,ta zabawa nie ma konca .Ze 100Km 1,9Tdi 250Nm auta grupy VW robi sie wiecej ,o ile technika pozwala wyciska sie lepsze brzmienie i w kolumnach tez.

 

--------------------

Generalnie to od lipca 2011 zmieniły sie skrzynie w Minasach ,nie tylko sa maskownice na magnesy ale sa te skrzynie inne ,jest fornirowanie przeciwprezne ,sa wience w miejsce poprzeczek ,jest tez nieco inny litraz .

 

Generalnie nowe rozwiązania zwrotnic i przy okazji 2,5 way zawsze albo w 95 % okaza sie lepsze-to dla osob ktore chca porownac Minasy z 2010 roku do najnowszych .

I tylko takie sa wytwarzane.Natomiast podatnosc na tuning Minasow III s 2010 r bedzie inna niz nowego brzmienia wersji IIIr .Na "starych skrzyniach " bedzie wiecej basu nieznacznie ale wiecej ,natomiast nowe zwrotnice daja zdecydowanie wiekszą namacalnosc dzwieku,lepsze ogniskowanie źródeł ,scena dzwiekowa w szerz i w głąb sporo większa .To nie są subtelne róznice .swietnie to nakresli SNM posiadacz Minasów z Wrocławia .Rozpatrujemy tutaj Minasy na glosnikach XT18WO Vify ,ScanSpeaka 18W8522G01 .Omawiał starszych nie bedę XT18WH oraz M18WH w poprzednich generacjach ,tam takze mozna zaaplikowac nowe rozwiazanie i podniesienie ich mozliwosci bedzia proporcjonalnie takie same jak nowszych wersji.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Imacman opisać cenowo, co ile kosztuje,

generalnie to bardzo chętnie poszerzyłbym swoją wiedzę nt.akustyki szeroko rozumianej,

tzn, co na boki, bo tutaj mogę cokolwiek włożysz, w postaci oczywiście najlepiej jakiegoś obrazu.

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz Imacman opisać cenowo, co ile kosztuje,

 

Trudno mi wyliczyć koszty swojej własnej pracy i poświęceń. Gro adaptacji jest robiona własnoręcznie oraz przy udziale mojego znajomego. Oczywiście dyfuzory są robione już profesjonalnie. Wełnę mineralną użytą w/w adaptacji można zamówić w Internecie, tam też są jej cenny. Dyfuzory są produkcji Cezarego, te same co ma Rezysław. Płyta meblowa made in Castorama :). Wszystko złożone do kupy tworzy lepsze warunki do odsłuchu.

 

generalnie to bardzo chętnie poszerzyłbym swoją wiedzę nt.akustyki szeroko rozumianej,

 

Polecam lekturę działu Akustyka, naszego Forum, oraz inne podobne działy na innych forach. Pisuje tam sporo "wtajemniczonych" ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Witam kolegów:)

 

Śnieg spadł, to trzeba się zabrać za modyfikację audio:) Widzę, że klub się pięknie rozwija...:)

Słyszałem, że Maciek wykopał swojego DAC AN i zamienił, go na jakieś cudo, co to takiego jeśli można wiedzieć i z czym to porównywaliście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Ło Matko! Daniel-tyle czasu!W kwestii dac-ów=>rośnie krajowa konstrukcja,Stelmach.Prototyp wypadł na tyle obiecująco,że przyjrzymy się mu bliżej

 

Witaj Triode:)

Nie no ja z tego co pamiętam, to jako pierwszy tego DACA zachwalałem na tym forum. Ostatnio sprzedałem Hegla koledze chyba z naszego klubu. Takie przypadkowe spotkanie:) Mam nadzieję, że jest zadowolony. Trochę nie jestem w temacie czy coś się na rynku ciekawego pojawiło... A robiliście porównanie Krella Twojego vs Stelmach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Świetny zestaw. Loganów słuchałem u Twojego imiennika. Również chyba z zestawem Luxmana ale ze starszej serii. Przestrzeń generowaną przez te kolumny ciężko z czymś innym porównać. Nadają się chyba jednak głównie jako drugi zestaw. Choć jak się domyślam, te mają jeszcze jakiś głośnik niskotonowy i z basem tam nie ma problemu pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ruch w dobra stronę.

Wysokoskuteczne kolumny do lampy to zupełnie inna szkoła grania.

Okazuje się bowiem, że na nośniku/pliku jest więcej muzyki niż sądzimy :)

 

Ale jest i ciemna strona takiego połączenia - okazuje się, że lampy delikatnie szumią :) ale tylko wtedy gdy słuchamy... ciszy na kolumnach o skuteczności 98dB.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.