Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 4500 zl


incubus05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow.

 

Chce poprosic o porade w kwestii doboru sprzetu audio dla poczatkujacego. Aktualnie mam amplituner Yamahy pianocraft MCR-N570 + Klipsch R-15M. Zdaje sobie sprawe ze zalozny budzet nie pozwoli mi na osiagnecie hiendowej jakosci dzwieku, po prostu chce, zeby codzienne sluchanie muzyki sprawialo mi radoche. A im wiecej czytam I wertuje, tym mniej wiem... Kilka rzeczy, ktore pomoga w okresleniu czego szukam:

 

1. Jak na zalaczonym obrazku - pokoj w ktorym bede sluchal muzyki jest mocno niewdzieczny do doboru I ustawienia kolumn (salon z polotwarta kuchnia). Powierzhnia 26 mkw.

2. Budzet, ktory moge przeznaczyc na zakup to 4500 zl z ewentualna malutka korekta

3. Skupiam sie na sprzecie nowym (mozliwosc zakupu na raty), choc nie wykluczam uzywek.

4. Muzyka, ktorej najczesciej slucham to: rock, jazz, muzyka filmowa, sporo akustycznej, czasem blues.

5. Preferowana elektronika to amplituner stereo, np ONKYO TX-8250 czy Yamaha R-N602. Dlaczego amplituner? zalezy mi na funkcjonalnosci streaming ze Spotify Premium I tunera radiowego. Dodatkowo jeden klocek zamiast dwoch to sporo oszczednosci miejsca I pieniedzy oczywiscie.

6. Z kolumnami mam dylemat, czy isc w monitory (calkiem mala odleglosc odsluchowa) czy jednak w nieduze podlogowki (bo jednak powierzchnia spora, a chcialbym dobrego wypelnienia dzwiekiem calego pokoju), nie wykluczam zadnych. Zastanawiam sie np. nad EPOS K1, Dynavoice DF-5, Wilson Raptor 5, Indiana Line Tesi 560 lub 262, STX M-140, Triangle Comete.

7. Chcialbym, zeby zestaw gral dzwiekiem raczej cieplym, z dobrze rozbudowana scena I rozdzielczoscia I mocnym ale nie dudniacym basem (moj obecny zestaw gra ostro gora, co na dluzsza mete jest meczace). Nie umiem uzywac tych audiofilskich okreslen, wiec prosze o wybaczenie :-)

 

Mam nadzieje, ze ktos pomoze w sugestiach, jaki zestaw dobrze by sie zgral.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziekuje,

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zacznę od elektroniki - spójrz na dwa amplitunery sieciowe - Yamaha R-N602 i Onkyo TX-8250. Obydwa urządzenia oferują pełną funkcjonalność sieciową, różnice natomiast są słyszalne w brzmieniu. Yamaha jest bardziej efektowna, dynamiczna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Onkyo natomiast jest bardziej równe, pełne, analityczne, dokładne. Wybór to kwestia indywidualnych preferencji. Z mojej strony zwróciłbym dodatkowo uwagę na wzmacniacz NAD C338. To urządzenie, które posiada Google Chromecast, tak więc bez problemu będziesz miał dostęp do funkcji sieciowych.

Biorąc pod uwagę układ pomieszczenia, namawiałbym jednak na dobre monitory. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dźwiękowo uzyskamy, stosując kolumny Kef Q350. To spójne, pełne, dynamiczne, ale przede wszystkim lekko ocieplone, bardzo przestrzenne granie. Moja rekomendacja. Drugą opcją jest zestaw Indiana Line Tesi 561. Jeśli lubisz dźwięk z wyraźniej podkreślonym basem, ciekawą opcja będzie Focal Chorus 706.

Natomiast jeśli budżet nie jest sztywny i wchodzi w rachubę przeznaczenie trochę wyższej kwoty, spójrz koniecznie na Kef R300, Dynaudio Emit M20 oraz System Audio Legend 5.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak już to weź to onkyo,ladniej brzmi niż ta Yamaha, a tak w ogóle to kup używanego,za 2200zl był Pioneer a70 i wiele innych jest za cenę nowych amplitunerów lub słabszych wzmacniaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim układzie pomieszczenia i miejsca odsłuchowego to dosyć trudne zadanie.

W takim budżecie szedł bym jednak w używany sprzęt. Za 4500zł kupisz kilku letnie klocki, które były warte nawet dwa razy więcej. Musisz szukać kolumn które wiele wybaczają w trudnych akustycznie pomieszczeniach. Dobrym wyborem może być np. Castle Knight 4 lub 5 (dosyć ciepłe, przyjemne granie), które mają bass reflex od dołu, wiec w miarę łatwo je ustawić. Używane kupisz za około 2000zł. Za kolejne 2000zł znajdź fajny, w miarę analitycznie i dynamicznie grający wzmacniacz, np. ROTEL RC-06 + ROTEL RB-06, Yamaha AS1000, Arcam A28, A32, itp. (nie pakuj się w amplituner !!!). Jeśli bardzo zależy ci na streamingu i radiu to poszukaj odtwarzacza sieciowego, np. Pioneer N-50 używany kosztuje około 1000zł !!! W sumie za 5000zł masz na prawdę niezły system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Spotify to zapomnij o Pioneer N-50A, bo przestał wspierać ten serwis! Ogólnie jeśli chodzi o funkcje sieciowe to należy unikać jak ognia Pioneera i Onkyo (to w sumie jedna firma), bo szybo przestają wspierać serwisy takie jak Spotify i zostaje się ze sprzętem o okrojonej funkcjonalności. Konkurencja potrafi wydać aktualizację i w o wiele starszym sprzęcie nadal wspierać Spotify, a Pioneer i Onkyo olewają sprawę myśląc, że klient rzuci się na ich nowsze modele, które i tak za jakiś czas zostaną wykastrowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Spotify to zapomnij o Pioneer N-50A, bo przestał wspierać ten serwis! Ogólnie jeśli chodzi o funkcje sieciowe to należy unikać jak ognia Pioneera i Onkyo (to w sumie jedna firma), bo szybo przestają wspierać serwisy takie jak Spotify i zostaje się ze sprzętem o okrojonej funkcjonalności. Konkurencja potrafi wydać aktualizację i w o wiele starszym sprzęcie nadal wspierać Spotify, a Pioneer i Onkyo olewają sprawę myśląc, że klient rzuci się na ich nowsze modele, które i tak za jakiś czas zostaną wykastrowane.

 

To był przykład, że wcale nie trzeba amplitunera kupować, żeby mieć możliwośc streamingu.

Jeśli kolega tak bardzo odradza wszystkie Pioneer-y i Onkyo, to może jakaś inna propozycja ?

Na rynku jest kilka nie drogich odtwarzaczy sieciowych które wspierają spotify, m.in. iEAST Pro M30 na kości Sabre lub coś z Yamahy bądź Arcama. Ewentualnie odbiornik bluetooth z kodekiem AptX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki bardzo za dotychczasowe odpowiedzi i informacje. Nie jestem jeszcze do konca zdecydowany jesli chodzi o to, czy kupic sprzet nowy czy uzywki. Na pewno mocno przemysle sprawe, czy rzeczywiscie kupowac amplituner stereo. Ten NAD C388 mocno mnie zainteresowal - pewnie oferuje lepsza jakosc dzwieku niz ampli - ale to juz zweryfikuja ewentualne odsluchy, na ktore po wakacjach bede chcial sie wybrac.

Na razie kierowalbym sie w strone zestawu NAD + KEF'y, ewentualnie wersja z podlogowkami, chocby Indiana Line Tesi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był przykład, że wcale nie trzeba amplitunera kupować, żeby mieć możliwośc streamingu.

Jeśli kolega tak bardzo odradza wszystkie Pioneer-y i Onkyo, to może jakaś inna propozycja ?

Na rynku jest kilka nie drogich odtwarzaczy sieciowych które wspierają spotify, m.in. iEAST Pro M30 na kości Sabre lub coś z Yamahy bądź Arcama. Ewentualnie odbiornik bluetooth z kodekiem AptX.

 

Polecić nie polecę, bo sam szukam tego typu sprzętu, czyli albo odtwarzacz sieciowy, albo chromecast audio + dac. Chciałem tylko ostrzec, że chcąc słuchać Spotify lepiej unikać tych firm. Ja się naciąłem dwukrotnie. Raz amplituner kina domowego ze spotify connect stracił tą funkcję, drugi raz wspomniany wyżej odtwarzacz sieciowy Pioneera. A wczytując się w temat, to Pioneer i Onkyo, w przeciwieństwie do niektórych innych firm, nigdy nie wydają aktualizacji przywracających pierwotną funkcjonalność swoim urządzeniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem dotad, że ONKYO nie aktualizuje swoich urządzeń pod kątem stream ze spotify. Z yamaha nie mam tego problemu, używam drugi rok bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferowana elektronika to amplituner stereo, np ONKYO TX-8250 czy Yamaha R-N602.

Ta Yamaha ma bardzo prymitywną końcówkę mocy, wolałbym Onkyo. Ale w podobnej cenie lub niewiele drożej możesz kupić analogiczny amplituner z rynku kina domowego, np. Yamaha RX-V683 lub Denon AVR-X2400H. Różnica jest taka, że w KD stosuje się nowoczesne technologie, które częściowo naprawiają problemy akustyczne głośników i pomieszczenia. Poza tym sprzęt KD jest relatywnie tańszy niż raczej niszowe stereo - płacisz mniej a kupujesz więcej elektroniki i technologii.

 

Z kolumnami mam dylemat, czy isc w monitory (calkiem mala odleglosc odsluchowa) czy jednak w nieduze podlogowki (bo jednak powierzchnia spora, a chcialbym dobrego wypelnienia dzwiekiem calego pokoju), nie wykluczam zadnych.

Możesz wybrać na początek małe monitory a potem dodać do tego subwoofer. Zaletą amplitunerów KD jest to, że mają wbudowane zwrotnice aktywne i procedury pomiarowe do poprawnej integracji brzmienia całości.

 

Chcialbym, zeby zestaw gral dzwiekiem raczej cieplym, z dobrze rozbudowana scena I rozdzielczoscia I mocnym ale nie dudniacym basem (moj obecny zestaw gra ostro gora, co na dluzsza mete jest meczace). Nie umiem uzywac tych audiofilskich okreslen, wiec prosze o wybaczenie :-)

Ciepłe brzmienie to kwestia charakterystyki częstotliwościowej sprzętu. W sprzęcie stereo w zasadzie o tym decydują kolumny i akustyka pomieszczenia. W sprzęcie KD masz nad większą tym kontrolę, zwykle amplituner oferuje kilka podstawowych charakterystyk i możliwość indywidualnej korekty. Proponowane charakterystyki są tworzone poprzez pomiary elektroakustyczne.

 

Dobrze rozbudowana scena I rozdzielczość odnosi się do iluzji, jakie indukuje system reprodukcji stereo. Każdy ma własne iluzje, mogą być pobudzane przez sposób nagrania dźwięku, właściwości fizyczne sprzętu, marketing sprzętu czy ilością wypitego piwa ;)

 

Dudniącym bas może się odnosić do rezonansów pomieszczenia i ogólnie współpracy głośników z akustyką pomieszczenia. To jest jeden z elementów, które starają się kontrolować systemy korekty akustyki wbudowane w amplitunery KD. Druga sprawa związana z basami, to fizjologiczna charakterystyki słuchu ludzkiego, które powodują zmianę percepcji basów zależnie od głośności. Amplitunery, które zaproponowałem, posiadają cyfrowe układy korekty barwy tonu zależnie od ustawionej głośności, IMO bardzo skuteczne i przydatne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka systemu do muzyki, a nie do filmów. W takim wypadku tylko stereo. Amplituner kina domowego jest uniwersalny, ale pomimo zaawansowanej elektroniki, wbudowanych korektorów, itp. nie wykorzystamy jego funkcji nawet w 50%. Kosztem tych "zaawansowanych systemów" pojawiają się oszczędności np.w budowie końcówki mocy, jakości elementów toru sygnału, itp.

 

Zaznaczam, że to moje zdanie. Ale do słuchania muzyki definitywnie odradzam amplituner kina domowego.

Na prawdę nie mam zamiaru wywodzić się nad zaletami wzmacniacza stereo nad amplitunerem KD.

 

Najlepiej niech kolega incubus05 sam oceni na osłuchach. Nadal polecam Ci kolumny które wiele wybaczają gorszej akustyce, czyli np. te które mają wylot bass reflex od dołu, np. niektóre Castle !

 

Różnica jest taka, że w KD stosuje się nowoczesne technologie, które częściowo naprawiają problemy akustyczne głośników i pomieszczenia. Poza tym sprzęt KD jest relatywnie tańszy niż raczej niszowe stereo - płacisz mniej a kupujesz więcej elektroniki i technologii.

 

Żadna technologia w amplitunerze nie naprawi problemów akustycznych. Jedynie odpowiednio zaadoptowany cały system, szczególnie kolumny - do pomieszczenia mogą te problemy lekko zniwelować. Co nie zmienia faktu, że przy kiepskiej akustyce nawet najdroższe systemy nie zagrają poprawnie !

 

Kolega twierdzi że stereo jest niszowe ? Śmiem twierdzić, że jeśli chodzi o słuchanie MUZYKI, jest dokładnie odwrotnie. Dlatego to forum nazywa się "audiostereo". Jeśli pomyliłeś forum to polecam np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobrze rozbudowana scena I rozdzielczość odnosi się do iluzji, jakie indukuje system reprodukcji stereo. Każdy ma własne iluzje, mogą być pobudzane przez sposób nagrania dźwięku, właściwości fizyczne sprzętu, marketing sprzętu czy ilością wypitego piwa ;)

 

"Dobrze rozbudowana scena I rozdzielczość odnosi się do iluzji" - nie wiem jakie piwo pijesz, ale ja tez takie chcę :) no comment...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incubus , budżet który planujesz przeznaczyć na sprzęt pozwala już na spory wybór. Zdecydowanie przejdź się na odsłuchy, może się okazać ,że wybierzesz wzmacniacz stereo z Chromecast np NAD C338 albo inny wzmak stereo a sieciowiość zawsze będziesz mógł rozwiązać za pomocą np. WXAD10 od YAMAHY. https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z używanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z używanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawa opcja, szczególnie ten Fezz.

Tylko to jest wzmacniacz lampowy, a kolega Incubus ma dylemat czy wybrać wzmacniacz stereo czy amplituner KD :) Mam wrażenie że do lampy jest mu daleko. Tym bardziej jeśli słyszy od Popej, że stereo to nisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwazam wzmacniacz lub amplituner STEREO :-)

Amplituner stereo to zazwyczaj okrojona wersja amplitunera KD. Zobacz, np. Onkyo TX-8270 ma w środku płytę wzmacniacza 7-kanałowego z pustymi miejscami na elementy. Cena taka sama jak kompletnej wersji KD, ale marketing szeptany robi swoje :)

 

Żadna technologia w amplitunerze nie naprawi problemów akustycznych.

Zapewne nie znasz terminu DRC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Techniki DRC korygują rezonanse pomieszczenia, główne odbicia dźwięku, charakterystyki amplitudowe, fazowe i impulsowe sprzętu + pomieszczenie. Jasne, że nie da się tego zrobić idealnie, ale poprawa dźwięku jest istotna.

 

Kolega twierdzi że stereo jest niszowe ?

Przejdź się do jakiegoś hipermarketu ze sprzętem audio i zobacz, co jest oferowane dla masowego klienta. Podstawowy rynek to KD i mini wieże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo to zazwyczaj okrojona wersja amplitunera KD.

Popej , już kiedyś gadaliśmy o tym, i już miałem wyrazić swój sprzeciw, ale nagle odkryłem , że Ty możesz mieć rację :). Tak , możesz mieć ,o ile zawęzisz wiek urządzeń, bądź klasę lub przedział cenowy. Choć używasz słowa klucz " zazwyczaj", i to wiele zmienia. Jak mówisz o współczesnych amplitunerach, to odkąd Yamaha dodała YPAO do stereo( 803 D) i ludziska się na to rzucili, to mnie już nic nie zdziwi ( no może po za kondycjonerem masy :)). A co do jakości dźwięku stereo amp. KD vs wzmacniacz dzielony ( CX-1000+ MX-1000), czy integra ( NAD 3100) lub stary amplituner ( Sony V5), przy tym samym źródle ( Spotify amp KD; Spotify - Rapsbery Pi 3B+) i podpiętych tych samych kolumnach ( Dali Grand), różnica w dźwięku na niekorzyść amplitunera KD jest kolosalna we wszystkich aspektach , od dynamiki poczynając po bas, wysokie, średnie, czy szczegóły. I nie ma znaczenia, czy słucham przy włączonym Pure Direct ,czy ze wszystkimi polepszaczami + YPAO.

Przejdź się do jakiegoś hipermarketu ze sprzętem audio i zobacz, co jest oferowane dla masowego klienta. Podstawowy rynek to KD i mini wieże.

Ok. tu też możesz mieć rację , nie śledzę statystyk sprzedaży marketów, ale jak prześledzisz wątki na forum, to jednak więcej jest osób poszukujących sprzęt stereo, rezygnujących z KD czy o dziwo budujących oddzielny system do muzyki . A "propos, po co Ci ostatni to robią skoro amp. KD zapewnia takie fantastyczne muzyczne doznania ?

Zdaje sobie sprawę , że podejście do jakości odbioru muzyki to kwestia bardzo indywidualna , jeden musi mieć rozpraszacze , pułapki basowe a innemu wystarczą obojętnie jakie kolumny, byle by weszły w regał i były białe. Jedna i druga osoba może w jednaki sposób czerpać przyjemność z muzyki , ot, po prostu inne podejście. Nie zmienię jednak zdania , że nakłanianie ludzi, by kupowali do stereo amplitunery KD jest trochę irracjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , możesz mieć ,o ile zawęzisz wiek urządzeń, bądź klasę lub przedział cenowy.

Tak z grubsza klocki KD/stereo jednego producenta i w podobnej cenie będą miały bardzo podobne rozwiązania konstrukcyjne. Przykładowo Onkyo TX-8270 i TX-NR676. Albo Pioneer VSX-S520D i SX-S30DAB. Natomiast Yamaha jest mało konsekwentna i np. R-N803D ma końcówkę mocy lepszą (w sensie konstrukcji elektronicznej) niż cokolwiek w KD a R-N602 zupełnie żałosną, jak niska półka KD.

 

Nie zmienię jednak zdania , że nakłanianie ludzi, by kupowali do stereo amplitunery KD jest trochę irracjonalne.

KD jest alternatywą, o której warto wiedzieć. Podobnie jak sprzęt z rynku profesjonalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj z kilkaset zł, góra 1000 i kup nową Yamahę 803D /będziesz miał te "opiewane" korekcje akustyki, które akurat faktycznie w tym amplitunerze STEREO !!! się sprawdzają/ a kolumny dobierz używane, albo nowe z drugiej ręki. Masz bardzo dobry system za sensowne pieniądze a żona/partnerka nie będzie się pieniaczyć, że zbyt dużo klocków stoi na szafce. Potem - jeśli potrzeba - kup CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gotowy zestaw i w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie, zdecydowalem sie na wycieczke do Q21 zeby na spokojnie posluchac kilku propozycji. Wybor zawezilem do dwoch zestawow kolumn:

 

1. KEF Q350

2. Focal Chorus 706.

 

Oba zestawy podpiete pod integre NAD C 338, wrazenia:

 

KEFy- Bardzo ladna srednica, glebia sceny, stereofonia. Mily dla ucha gorny zakres. na minus - troche za miekki bas, za bardzo przykrywajacy reszte pasma.

Focale - rowniez super srednica, wieksza detalicznosc niz w przypadku KEFow, ale jak dla mnie za jaskrawe wysokie tony i troche brakowalo mi niskich.

 

To sa oczywiscie moje subiektywne odczucia.

 

Ciezko bylo sie zdecydowac, w zasadzie zadne z powyzszych mnie do siebie w pelni nie przekonaly. Dlatego padla propozycja w nieco wyzszym budzecie: DYNAUDIO Emit M20 i.... strzal w 10-tke. Juz po pierwszym utworze wiedzialem, ze to jest to. Od razu wypozyczone do domu na test w moim nieprzyjaznym akustycznie srodowisku. I tu znow pozytywne zaskoczenie, ciagle graja pieknie. Raczej cieply dzwiek, nie meczacy, jako ze stoja dosc blisko tylnej sciany, czasem bas sie lekko wzbudza, ale zatyczki dolaczone do kolumn zalatwiaja sprawe. Amplitunerow nawet nie podlaczalismy.

Jestem pozytywnie zaskoczony NAD-em, bez problemu napedza Emity, nawet przy glosniejszym sluchaniu nie gubi sie, nie zamula.

 

Podsumowujac, jestem bardzo zadowolony z efektu takiego zestawienia. Chyba juz nie rozstane sie ze sprzetem i kolejna wycieczka do Pabianic nie bedzie konieczna.

Dodatkowo plus dla obslugi za mila, luzna atmosfere, cenne porady i atrakcyjna oferte cenowa.

 

Dzieki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.