Skocz do zawartości
IGNORED

Definitive Technology - przekleństwo czy wyróżnienie ?


piotrella41

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dalej nie wiem o co chodzi w tym wątku :)

 

Cierpliwośći, już niedługo mam nadzieję, że się wyjaśni. Ruchy że strony branży na to wskazują.

 

Może sprzedawca powinien odkupić kolumny OP'a w cenie za którą je sprzedał czy coś...

 

Pobożne życzenie. Niestety czy też stety kolumny pozostają u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwośći, już niedługo mam nadzieję, że się wyjaśni. Ruchy że strony branży na to wskazują.

 

Znaczy co, wzruszyła ich twoja historia i teraz podniosą nakłady na promocję DT o 5000%, żeby towar miał większe wzięcia na rynku wtórnym? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co, wzruszyła ich twoja historia i teraz podniosą nakłady na promocję DT o 5000%, żeby towar miał większe wzięcia na rynku wtórnym? :D

 

Wiesz co, to może i słuszna koncepcja, lecz Państwo Branża rządzi się swymi prawami. Zyski, jeszcze raz zyski. Tego się nie zmieni. Ale można mieć wpływ na pewne posunięcia poprzez opinie. Do tego też między innymi służy rzeczone forum. Jedno jest pewne związek przyczynowo skutkowy zaistniał i to jest fakt.

 

Nie drążę tematu opierając się na swej rzekomej i przypisanej mojej osobie frustracji jak niektórzy twierdzą lecz z czystej empirii. Zwyczajnie nie jestem w stanie pogodzić się ze stereotypami w tej audio materii. Przecież tak naprawdę wystarczy trochę rzetelności w temacie i wynik nie musi być wcale na minusie.

 

Są sprzedawcy, którzy podążają tą drogą i wcale nie płyną pod prąd, lecz wypływają na głębię. Przepraszam za tę biblijną przypiskę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to mnie już męczą te enigmatyczne wywody. Temat z dupy, jakieś gorzkie żale, jakaś enigmatyczne pretensje, branża winna, że typ kolumn nie może sprzedać. Temat do usunięcia jak dla mnie.

Jak ktoś potrzebuje to niech sobie założy fanklub DT - bo ten temat to jest raczej antyreklama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z dupy, jakieś gorzkie żale

 

Sorry źle Cię oceniłem, nie ta klasa i nie ten styl.

 

Temat do usunięcia jak dla mnie.

 

No proszę, czyżby jakaś zależność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisze do Focala żeby zainwestowali więcej w promocje bo jakoś nikt nie chce kupować używanych za 50% ceny sklepowe

 

Życzę z całego serca osiągnięcia sukcesu. Francuski producent obniża swoje ceny na nowych produktach i to znacznie (oczywiście poprzez swoich przedstawicieli), to czemu się dziwić występującym trudnościom na rynku wtórnym z ich sprzedażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doskonale rozumiem co kolega "piotrella41" miał na myśli zakładając ten wątek i chyba niepotrzebne te ostre reakcje. Oczywiście w pewnym sensie są to "żale", że nie nie udaje się sprzedać za sensowne pieniądze kolumn, wartych zapewne swojej ceny - porównując do innych konkurencyjnych marek, tylko to już dzieje się przy okazji - a chodzi tu bardziej o zrozumienie przyczyny tego faktu. Definitive Tech. to nie jedyna marka z tym problemem. A przyczyn może być wiele - znacznie wyższa cena marki u nas w kraju niż za granicą, niewystarczająca znajomość marki, brak możliwości odsłuchu i porównania (sam odsłuch jednych kolumn, nawet jeśli się spodobają nie da wymaganej pewności, że nie można wybrać lepiej), brak odpowiedniej ilości opinii użytkowników itd itd. W ciemno nikt nie chce "wtopić" z egzotykiem. Wiem coś o tym, bo ja wielokrotnie bawiłem się w sprowadzanie egzotycznych kolumn, gra jest warta świeczki bo można trafić prawdziwe perełki, czasem za śmieszne pieniądze. Dlatego te świetne, "odkryte" egzotyki zostają u mnie w domu lub u rodziny, zamiast sprzedawać je za bezcen dalej. Oczywiście to zabawa za stosunkowo nieduże pieniądze, których nie żal tak bardzo wtopić, a problem tutaj polega na tym, że ten konkretny egzotyk (jak na polski rynek) od Def.Tech. nie kosztuje kwoty, którą można w ciemno zainwestować sobie ot tak. Dlatego większość zainteresowanych po dłuższych przemyśleniach, choć kolumny są dla nich kuszące, jednak odpuszcza sobie, wychodząc z założenia że w tak dużej kwocie kupi coś i tak bardzo dobrego, niekoniecznie lepszego ale sprawdzonego i pewniejszego. Za 10-15 lat, gdy kolumny będą warte 1/5 albo i mniej oryginalnej ceny - więcej osób będzie skłonnych zaryzykować i je kupić. Takie kolumny nie są też dobre dla "audiofila", który dość szybko od zakupu zacznie szukać dziury w całym i chętnie "coś ulepszy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba rozumieją sytuację bo ta jest w miarę oczywista, tylko chyba nie rozumieją o co i do kogo dorosły człowiek w tej sytuacji może mieć pretensje?

 

Może teraz zaczniemy jeszcze płakać nad np. PSB speakers, które w polsce ma jeszcze mniejszą promocję i rozpoznawalność niż DT - i co teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doskonale rozumiem co kolega "piotrella41" miał na myśli zakładając ten wątek

 

Bardzo dziękuje Koledze za wsparcie w idei tego wątku. Teraz jestem przekonany o zrozumieniu przekazu zawartego w tytule. Potwierdza to już gro osób,

 

chyba niepotrzebne te ostre reakcje.

 

Niestety kwiatki zawsze się znajdą. Smutne jedynie to, że zamiast czystej przyzwoitości podczas wymiany swoich spostrzeżeń czy też argumentów niektórzy sięgają po wyuzdaną socjotechnikę i to na miernym poziomie. Udzielając się na tym Forum byłem świadomy takich reakcji, albowiem mając doświadczenie w relacjach interpersonalnych na co dzień doświadczam negatywnych przejawów w emocjach. To życie.

 

Wiem coś o tym, bo ja wielokrotnie bawiłem się w sprowadzanie egzotycznych kolumn, gra jest warta świeczki bo można trafić prawdziwe perełki, czasem za śmieszne pieniądze.

 

Zatem obydwaj wiemy co w trawie piszczy. To rozpoczęcie do owocnej dyskusji w tym temacie. Od samego początku byłem przekonany, że z chwilą zakupu swoich perełek nabyłem wyjątkowy produkt, słusznie nazwany przez Ciebie egzotykiem. To trafne określenie.

 

Dlatego te świetne, "odkryte" egzotyki zostają u mnie w domu lub u rodziny, zamiast sprzedawać je za bezcen dalej.

 

Właśnie i jak tak postanowiłem. To jedyne słuszne rozwiązanie w perspektywie sporej straty na ich wartości.

 

niewystarczająca znajomość marki, brak możliwości odsłuchu i porównania

 

To kluczowe argumenty, które byłeś uprzejmy wskazać. Nawiasem mówiąc tak zastanawiam się nad podjęciem wyzwania - kierunek promowanie bądź współpraca z dystrybucją.

Urzekło mnie brzmienie tych produktów. Można to połączyć z pasją. Choć z drugiej strony czy moja amatorszczyzna melomana zdoła stanąć czoła przeciwnością na rynku audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsparcie w idei

 

W?

 

czystej przyzwoitości

wyuzdaną socjotechnikę

 

Piękne epitety, jak dzięcielina co rumieńcem pała xD

 

albowiem mając doświadczenie w relacjach interpersonalnych na co dzień doświadczam negatywnych przejawów w emocjach.

 

pewnie dlatego, że jesteś strasznie pretensjonalny, co w połączeniu z trudnościami z budowaniem logicznych zdań może stanowić bardzo męcząca mieszankę :)

 

To rozpoczęcie do owocnej dyskusji

 

z białegostoku jesteś?

 

jedyne słuszne rozwiązanie w perspektywie

 

rozwiązanie w perspektywie?

 

które byłeś uprzejmy wskazać.

 

xD

 

kierunek promowanie bądź współpraca z dystrybucją.

 

kierunek promowanie?

 

Urzekło mnie brzmienie tych produktów. Można to połączyć z pasją.

 

chcesz łączyć z pasją (jaką?) to że coś cię urzekło? Bez sensu.

 

Choć z drugiej strony czy moja amatorszczyzna melomana zdoła stanąć czoła przeciwnością na rynku audio.

 

stawić. przeciewnościOM. W ogóle co to za bełkot? Amatorszczyzna melomana przeciwnościom na rynku audio? A może amatorszczyzna filatelisty przeciwnościom rynku poligraficznego?

 

Sorry, że tak się nabijam, ale raczę zacząć od pokonania przeciwności w precyzyjnym konstruowaniu wypowiedzi, no chyba, że kolega chciałby np. pójść w tworzenie marketingowego bełkotu do reklam kabli zasilających, to akurat do tego jest idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwnością

 

Korekta - winno być poprawnie przeciwnościom - chochlik

 

w idei

 

Korekta - winno być bez literki w

 

białegostoku

 

Poprawka - winno być z dużej litery, bowiem to nazwa miasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku byłem przekonany, że z chwilą zakupu swoich perełek nabyłem wyjątkowy produkt, słusznie nazwany przez Ciebie egzotykiem. To trafne określenie.

 

Czyli zdawałeś Sobie sprawę jaki produkt kupujesz. Zawsze marki powiedzmy egzotyczne będą trudniejsze w odsprzedaży nawet jeśli reprezentują wysoki poziom. Sam mam klocki dość niszowe (nie sprzedawane na masową skalę) , a na pewno mniej popularne niż wielkie koncerny jak Dali, Kef, Monitor Audio itp. Kupując byłem tego świadomy , że jest to produkt dla konkretnej grupy ludzi. Na pewno początkujący audiofil/melonam będzie miał obawy. W Twoim przypadku nie dość , że marka nie jest bardzo rozpoznawalna w Polsce (choć bez przesady na forum nie raz się pojawiała i w salonach te produkty stały, były wystawiane na Audio Show) to sama budowa w układzie bipolarny nie jest bardzo popularna. Nie każdemu może się to podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdawałeś Sobie sprawę jaki produkt kupujesz.

 

Zgadza się, po pierwszym odsłuchu pod francuską manufakturą.

 

Zawsze marki powiedzmy egzotyczne będą trudniejsze w odsprzedaży nawet jeśli reprezentują wysoki poziom.

 

Niestety tak. Trzeba się z tym liczyć.

 

że jest to produkt dla konkretnej grupy ludzi.

 

Właśnie to zawarłem w tytule, Wyróżnienie równa się wyjątkowość.

 

Twoim przypadku nie dość , że marka nie jest bardzo rozpoznawalna w Polsce (choć bez przesady na forum nie raz się pojawiała i w salonach te produkty stały, były wystawiane na Audio Show) to sama budowa w układzie bipolarny nie jest bardzo popularna. Nie każdemu może się to podobać.

 

Bardzo dziękuję za Twoją opinię oraz uwagi, które byłeś uprzejmy przedstawić.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.