Skocz do zawartości
IGNORED

Definitive Technology - przekleństwo czy wyróżnienie ?


piotrella41

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim, każde "niebezpośrednie" kolumny przednie w kinie, czy w stereo, są o wiele bardziej wymagające w kwestii ustawienia, zwykle też potrzebują dużo miejsca i szczególnej troski o zapewnienie symetrii (L wzgl P) za ich plecami, oraz kontroli pierwszych odbić dźwięku.

BP bipolary jako frontowe do KD i stereo mają taką zaletę , że zagrają w każdym pomieszczeniu . To wynika z tego , iż pracują w tej samej fazie . Natomiast dipolarne w odwrotnej i są problemy z ustawieniem w pomieszczeniu . Jednak swoje BP 8 odciągnąłem maksymalnie od ściany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz pierwszy wpis, odpowiedzi i nadal nie rozumiem czego oczekujesz od piszących na tym forum?

Jesteś zdenerwowany, że nikt nie chciał kupić kolumn? Nawet za pół ceny?

Na dzień dobry w salonie audio dostajesz rabat 20-30%, czasami możesz trafić coś nawet więcej, więc kilkuletnie, bardzo nietypowe kolumny - jaka to okazja dla kupującego? Oczywiście bierzemy pod uwagę efekt skali i znajomość marki wśród potencjalnych nabywców.

Piszesz, że czujesz się nabity w buteleczkę, czyli jak rozumiem oszukany - kto cię oszukał i w jaki sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć? :)

 

Chodzi o poświęcony czas i pieniądze. Rzetelny sprzedawca z którym od roku relacjonuję handlowo podszedł do tematu na tyle rzetelnie i obiektywnie, że od ponad roku cieszę się z w pełni skompletowanego audio. Zaznaczam, że nie zmieniłem swoich preferencji. Dotychczasowi doradcy to była po prostu pomyłka.

 

Przeczytałem jeszcze raz pierwszy wpis, odpowiedzi i nadal nie rozumiem czego oczekujesz od piszących na tym forum?

Jesteś zdenerwowany, że nikt nie chciał kupić kolumn? Nawet za pół ceny?

Na dzień dobry w salonie audio dostajesz rabat 20-30%, czasami możesz trafić coś nawet więcej, więc kilkuletnie, bardzo nietypowe kolumny - jaka to okazja dla kupującego? Oczywiście bierzemy pod uwagę efekt skali i znajomość marki wśród potencjalnych nabywców.

Piszesz, że czujesz się nabity w buteleczkę, czyli jak rozumiem oszukany - kto cię oszukał i w jaki sposób?

 

Przecież to oczywiste, że jednym z moich zamiaròw jest rozgłos w obszarze DT. Tego czego nie zrobiła branża, która z ròwnym poświęceniem winna realizować interesy innych firm. Również i tych z daleka. Mało znanych na rynku polskim. Idea jaka powinna przyświecać sprzedawcom to przede wszystkim trafność w gusta i oczekiwania a nie działania w obszarze zysków.

 

Liczy się tylko brzmienie i radość z odsłuchu, a to DT nie można zarzucić.

 

A byłbym zapomniał i nie jestem zdenerwowany. Zaś Ameryki nie odkryliśmy o negocjacjach i w konsekwencji upustach. Sam z tego korzystam.

 

BP bipolary jako frontowe do KD i stereo mają taką zaletę , że zagrają w każdym pomieszczeniu . To wynika z tego , iż pracują w tej samej fazie . Natomiast dipolarne w odwrotnej i są problemy z ustawieniem w pomieszczeniu . Jednak swoje BP 8 odciągnąłem maksymalnie od ściany .

 

I za to je lubię. Są wyjątkowe. Panaceum na bolączki adaptacyjne. To wie akurat niewielu. Dziękuję za cenny wpis i pozdrawiam.

 

Hej, spieszę pocieszyć Kolegę: ja także posiadam amerykańskie kolumny mało znanej u nas marki, które grają nieco odmiennie niż mainstream typu KEF czy inne Dali... lecz nie zamierzam się ich pozbywać :)

 

 

Dziękuję za słowa wsparcia że strony Szanownego Kolegi przydadzą się. Witam w gronie DT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowi doradcy to była po prostu pomyłka.

 

lol, sprzedawcy audio to najgorsza patologia :)

 

Taka śmieszna historyjka , która mi się ostatnio przytrafiła:

 

Wracam ze wzmacniaczem do salonu, mówię, że coś mi nie gra.

Koleś się od razu naburmuszył i zaczyna od - no gdzie nie gra, co panu nie gra?

Siadamy słuchamy. Sprzedawca cmoka jaki wspaniały dźwięk, och jaki cudowny, no słuchaj pan, słyszysz te talerze, wiesz w ogóle jak powinny brzmieć talerze - właśnie tak!

Mówię no dobra, to może podłączymy wasz egzemplarz i zobaczymy jak to gra? Okazuje się, że akurat model wystawowy się popsuł i nie gra. No dobra, to może podłączcie inny model tego producenta (ta sama kasa, tylko trochę inna konstrukcja). Słuchałem tego wzmacniacza wybierając swój i ponieważ nie było różnicy w dźwięku wybrałem model bardziej funkcjonalny. Mówię, że równie dobrze nada się do porównania. Sprzedawca sapie, wzdycha, komenderuje drugiemu podłączyć ten wzmacniacz.

Odpalają i bum - dwa razy tyle góry - zupełnie inna liga grania. Sprzedawca wypala z siebie po dwóch sekundach słuchania, bo przepaść jest oczywista - oooo widzi pan, i to jest dopiero święty dźwięk, ten wzmacniacz to gra, wybitny model.

Ja się pytam - wybitny? Wie pan, że słuchałem obu kiedy wybierałem swój, że między tymi wzmacniaczami nie ma różnicy, są tak samo wybitne? Jeszcze sami mi państwo mówili, że większość ludzi woli ten model, który ja kupiłem, bo ma więcej mocy i wysteruje więcej kolumn itp? Że to lepszy wybór, przy tej samej jakości dźwięku.

Gdzie panie ja tak mówiłem? Józek, mówiłeś tak panu? Nigdy w życiu nigdy tak nie mówiliśmy, pan kupił taki wzmacniacz bo pan jest nieosłuchany! Ten lepszy panu polecaliśmy, tylko pan się pewnie uparł! Teraz się pan osłuchał i dlatego się panu ten drugi teraz podoba!

Ja już nie wytrzymałem i się śmieję, pytam, czy pan jest osłuchany, bo przed chwilą mi pan talerze zachwalał, kiedy to ewidentnie ledwo gra?

Koleś zobaczył, że za dużo sobie pozwala i zaczyna trochę delikatniej, że pan się muzycznie rozwija, że gust się zmienia, że ciśnienie było za niskie wtedy a dziś jest wyższe i tego typu pierdoły, w każdym razie problem jest ze mną a nie ze wzmacniaczem.

Myślę sobie o k**wa co za żenada idę stąd, mówię do typa, no dzięki koleś, odezwę się bezpośrednio do producenta bo widzę, że nie chcecie pomóc. Elo.

 

Okazało się, że potencjometr się psuje i w zależności od położenia gałki wycina lub nie - wysokie tony :)

 

Do tej pory wiedziałem, że tym ludziom w ogóle nie można ufać, ale takiego festiwalu żenady to nie widziałem jeszcze chyba nigdy.

 

Wiecie jak to mówią:

 

 

lepiej ch*jem mieszać ciasto niż się słuchać sprzedawcy audio ;)

 

 

Ja na razie straciłem tyle co na taksówki na wożenie sprzętu, ale jak kolegę przerobili na kilkadziesiąt tysiaków to współczuję, no ale to tak jakby kolega pożyczał pieniądze cyganom i teraz się dziwił, że kasy nie oddali ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czego nie zrobiła branża, która z ròwnym poświęceniem winna realizować interesy innych firm. Również i tych z daleka. Mało znanych na rynku polskim. Idea jaka powinna przyświecać sprzedawcom to przede wszystkim trafność w gusta i oczekiwania a nie działania w obszarze zysków.

 

Każda działalność biznesowa jest podporządkowana generowaniu zysków. Żaden sprzedawca nie będzie trafiał w gusta i oczekiwania klientów, jeżeli nie jest to poparte solidną marżą. Inaczej nie przetrwa. Nie zawrócisz kijem Wisły. Owszem parę osób napisze, że też czuje się nabita w buteleczkę, ale to kompletnie nic nie zmienia w realnym świecie. Słowa, słowa, słowa. Widząc w jaką stronę zmierza ta dyskusja próbowałem to wyjaśnić w moim pierwszym poście.

 

Przecież to oczywiste, że jednym z moich zamiaròw jest rozgłos w obszarze DT - wybacz być może nadinterpretację, ale to zdanie połączone z poprzednimi nieudanymi próbami sprzedaży kolumn nie uwiarygodnia tego postu. Rozumiem intencję Autora, ale takie są moje odczucia.

 

Moim zdaniem zacząłeś nie od tej strony - spróbuj założyć np. wątek klubowy, gdzie posiadacze kolumn tej marki będą mogli go łatwo znaleźć, wypowiedzieć się, wymieniać argumenty. Być może osób które choćby tylko trochę posłuchały tych głośników jest więcej. Poszukujący w guglach też łatwo trafią na taki wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie straciłem tyle co na taksówki na wożenie sprzętu, ale jak kolegę przerobili na kilkadziesiąt tysiaków to współczuję, no ale to tak jakby kolega pożyczał pieniądze cyganom i teraz się dziwił, że kasy nie oddali ;)

 

No to tylko pozazdrościć. Gwoli ścisłości ja funkcjonuję w obszarach konfiguracji 25 do 30 tysięcy. Ale jak się sprzęcik wymieniło że trzy razy i to z pewnymi stratami to wyjdzie bilans na minusie i to sporym.

 

Każda działalność biznesowa jest podporządkowana generowaniu zysków. Żaden sprzedawca nie będzie trafiał w gusta i oczekiwania klientów, jeżeli nie jest to poparte solidną marżą. Inaczej nie przetrwa. Nie zawrócisz kijem Wisły. Owszem parę osób napisze, że też czuje się nabita w buteleczkę, ale to kompletnie nic nie zmienia w realnym świecie. Słowa, słowa, słowa. Widząc w jaką stronę zmierza ta dyskusja próbowałem to wyjaśnić w moim pierwszym poście.

 

Przecież to oczywiste, że jednym z moich zamiaròw jest rozgłos w obszarze DT - wybacz być może nadinterpretację, ale to zdanie połączone z poprzednimi nieudanymi próbami sprzedaży kolumn nie uwiarygodnia tego postu. Rozumiem intencję Autora, ale takie są moje odczucia.

 

Moim zdaniem zacząłeś nie od tej strony - spróbuj założyć np. wątek klubowy, gdzie posiadacze kolumn tej marki będą mogli go łatwo znaleźć, wypowiedzieć się, wymieniać argumenty. Być może osób które choćby tylko trochę posłuchały tych głośników jest więcej. Poszukujący w guglach też łatwo trafią na taki wątek.

 

Celowo użyłem kontrargumentów korzystając i posługując się opisem swoich doświadczeń albowiem jakiś czas temu założyłem blog, by później go usunąć z przyczyny braku zainteresowanych. Odpowiedziało dwóch z czego jeden to Branża. Koĺo się zamyka. I kto jest winny za ten stan rzeczy.

 

Słusznie napisałeś o prawach rynku. Zgadzam się z Tobą tylko widzisz jestem nadal zdania, że słowo może wiele. Sam na co dzień z niego korzystam i to w dosłownym tego rozumieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa wsparcia że strony Szanownego Kolegi przydadzą się. Witam w gronie DT

 

Dziękuję za miłe przyjęcie :)

Gwoli ścisłości: miałem na myśli to, że posiadam amerykańskiej proweniencji głośniki, lecz to nie są Definitive Technology (mam Zu).

Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W mojej ocenie to świetne kolumny. Trójwymiarem sceny szczególnie te wyższe modele powalają.

 

Szczera prawda. Scena podkreśla ich wybitność i przewagę nad konkurencją. Bardzo dziękuję za wpis.

 

Dziękuję za miłe przyjęcie :)

Gwoli ścisłości: miałem na myśli to, że posiadam amerykańskiej proweniencji głośniki, lecz to nie są Definitive Technology (mam Zu).

Pozdrawiam serdecznie!

 

Nie ma sprawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze poinformować szanownych forumowiczów , że są to moje pierwsze kolumny które zostały wybrane na podstawie odsłuchu ,a nie na podstawie testów i wpisów na forach . Przed Rafkiem był dystrybutor DT na Starobojarskiej w Białym ( w sklepie tam kiedyś pracował słynny konstruktor wzmacniaczy znany na tym forum , lecz gdy byłem już go nie było ) . Tam pierwszy raz napatoczyłem się i słuchałem pasywnych DT z polskim amplifikatorem . Po roku kupiłem .

Właściciel sklepu opowiadał mi jak oddał kolumny do testu recenzentowi którego dobrze znał . Kolumny dostały 4 + i przyszły do sklepu nierozpakowane. Takie to oto były początki DT w Polsce . Gdy branża i inni jakiś czas temu pisali , zachwalali DT , to na forum było wiele krytycznych wpisów na temat " naganiania klientów na DT " . Rozumiem to . Takie rzeczy istnieją , szczególnie na innych znanych forach . Sam zauważyłem i nie trzeba było mnie uświadamiać , że celem wpisów jest zwiększenie sprzedaży wybranych produktów . W przypadku DT mogę stwierdzić , że takiej nagonki na klientów nie było . Branża pisała o nowym produkcie zachwalając go , co jest oczywiście , a właściciele DT potwierdzali to .

Raz nawet zostałem posądzony o związek ze sklepem i dlatego tak wychwalam DT , aha mam jeszcze taki mały sub DT .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze poinformować szanownych forumowiczów , że są to moje pierwsze kolumny które zostały wybrane na podstawie odsłuchu ,a nie na podstawie testów i wpisów na forach . Przed Rafkiem był dystrybutor DT na Starobojarskiej w Białym ( w sklepie tam kiedyś pracował słynny konstruktor wzmacniaczy znany na tym forum , lecz gdy byłem już go nie było ) . Tam pierwszy raz napatoczyłem się i słuchałem pasywnych DT z polskim amplifikatorem . Po roku kupiłem .

Właściciel sklepu opowiadał mi jak oddał kolumny do testu recenzentowi którego dobrze znał . Kolumny dostały 4 + i przyszły do sklepu nierozpakowane. Takie to oto były początki DT w Polsce . Gdy branża i inni jakiś czas temu pisali , zachwalali DT , to na forum było wiele krytycznych wpisów na temat " naganiania klientów na DT " . Rozumiem to . Takie rzeczy istnieją , szczególnie na innych znanych forach . Sam zauważyłem i nie trzeba było mnie uświadamiać , że celem wpisów jest zwiększenie sprzedaży wybranych produktów . W przypadku DT mogę stwierdzić , że takiej nagonki na klientów nie było . Branża pisała o nowym produkcie zachwalając go , co jest oczywiście , a właściciele DT potwierdzali to .

Raz nawet zostałem posądzony o związek ze sklepem i dlatego tak wychwalam DT , aha mam jeszcze taki mały sub DT .

 

Dzięki za wzmiankę. Niewątpliwie wnosi ona do tematu interesującą wiedzę.

 

A tak na marginesie zakończyłem temat sprzedaży. Kolumny pozostają. Monitory w przyszłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, na miejscu nowego Dystrybutora ufundowałbym Ci nowiuśki model kolumn od DT, chyba sami nie potrafiliby zrobić lepszej reklamy na forum swoim paczkom jak Ty w dwa dni to uczyniłeś hah. Oczywiście nie traktuj tego jako wpis "zaczepny" a raczej jako docenienie dobrego pomysłu na zwiększenie rozpoznawalności marki wśród forumowiczów. Dobra robota.

Przyjemnie by było, gdyby nowy Dystrybutor DT poszedł śladem RAFKO (promocja Triangle i NuPrime) i udostępniał wybranie modele kolumn do odsłuchu dla Forumowiczów bez wpłacania kaucji. Na pewno znalazłoby się wielu chętnych do poznania produktów tej amerykańskiej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie traktuj tego jako wpis "zaczepny" a raczej jako docenienie dobrego pomysłu na zwiększenie rozpoznawalności marki wśród forumowiczów. Dobra robota.

 

Serdeczne dzięki Adam za dobre słowa. Jestem przekonany, że pisząc w przedmiocie DT obnażymy i wskazujemy niedoskonałości ogólnie panujących trendów polityki niektórych sprzedawców. Może troszkę zagmatwałem, ale tak z prosta chodzi o zarozumiałość i pewność siebie w serwowaniu magii - patrz - czarowanie klientów - wypychanie towaru, na którym można uzyskać duże zyski. Może tak zimny prysznic dla co niektórych.

 

Defy należą do kolumn na tyle wyjątkowych, że obcowanie z nimi uzależnia. Szczerze przyznam, że gdy ostygłem z tą sprzedażą i posłuchałem Erica Claptona uznałem za słuszną decyzję o ich pozostawieniu. Ale temat nadal jest otwarty dla kwestii braku poparcia dla amerykańskich produktów. Być może małe zyski, słaby patron ze strony polskiej, Gdy kupowałem swoje Defy sprzedawca przyznał, że małe jest pole manewru jeśli chodzi o granice upustu, twierdził że dystrybutor mocno trzyma cenę. Ciekawe.

 

Pierwsze efekty już są: Branża zaczęła polecać głośniki DT nowicjuszom w zakładkach startowych :D

 

No proszę jednak troszkę można z tą socjotechniką biznesową manipulować. Zobaczymy na efekty.

 

Jak dotąd tylko jeden ze sprzedawców odważył się wystąpić w tym wątku. W godzinach wieczornych. Nieważne jaka pora, ważne że w ogóle i w szczególe

 

A gdzie pozostała Branża, przecież nie tylko Q21 trudniło się sprzedażą wyrobów od Definitive Technology. Reszta milczy. Cóż cisza też coś oznacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dotąd tylko jeden ze sprzedawców odważył się wystąpić w tym wątku. W godzinach wieczornych. Nieważne jaka pora, ważne że w ogóle i w szczególe

 

A gdzie pozostała Branża, przecież nie tylko Q21 trudniło się sprzedażą wyrobów od Definitive Technology. Reszta milczy. Cóż cisza też coś oznacza.

 

Czekasz aż cała branża zgodnie przyzna, że DT to najlepsza marka na świecie? xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz aż cała branża zgodnie przyzna, że DT to najlepsza marka na świecie? xD

 

Zaimponowałeś mi i to całkiem szczerze.

 

No może nie na świecie, ale jedna z tych lepszych, nieprawdaż ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie mozesz sprzedac kolumn, za ktore mocno przelpaciles kupujac je w "salonie"? I teraz chcesz wypromowac firme i model, ktory niby jest bardziej znany, ale nie u nas tylko gdzies tam za oceanem? Hmmm... W internecie wszedzie jest blisko, powklejaj kolego kilka super recenzji amerykanskich tego modelu na forum, a od razu je sprzedasz, w czym problem? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie mozesz sprzedac kolumn, za ktore mocno przelpaciles kupujac je w "salonie"? I teraz chcesz wypromowac firme i model, ktory niby jest bardziej znany, ale nie u nas tylko gdzies tam za oceanem? Hmmm... W internecie wszedzie jest blisko, powklejaj kolego kilka super recenzji amerykanskich tego modelu na forum, a od razu je sprzedasz, w czym problem? :)))

 

Witam. Przeczytaj uważnie wątek. Sprzedaż kolumn to już historia. Natomiast w ogłoszeniu zawarłem tak samo jak w tym wątku kilka recenzji. Spoko.

 

Co do promowania produktów Defów hmm może rozważę kwestię.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena samochodu minute po opuszczeniu "salonu" spada o 10%, w ciagu kolejnego roku o 20%..., pozniej o... ale coz samochod jest dobrem bardziej funkcjonalnym, praktycznym i potrzebnym niz audio voodoo :))) Widze ze juz ktos dal tutaj wczesniej najbardziej adekwatna odpowiedz: sprzedawany sprzet jest tyle wart, ile ktos za niego chce dac, proste... nic dodac nic ujac, cala reszta to filozofie... ale chyba uzytkownicy urzadzonek z ugryzionym japkiem tego nie rozumieja :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba uzytkownicy urzadzonek z ugryzionym japkiem tego nie rozumieja :))))

 

Przepraszam, że może rozczaruję ale ja użytkuję wyłącznie SONY,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem przez ponad pół roku DT SM 65 - bardzo dobre monitory, sprzedałem ponieważ miałem wtedy równocześnie 3 zestawy monitorów i zostawiłem sobie po prostu najtańsze, (czasami człowiek ma nieoczekiwane sytuacje życiowe, które wymuszają na nim zmianę priorytetów). Ale serię SM oceniam bardzo pozytywnie w opisie moim jest do czego porównywałem. Miałem też kiedyś wzmacniacz zintegrowany do testów tej firmy dzięki uprzejmości poprzedniego dystrybutora firmy Rafko i też w swoim budżecie dość fajnie grał, ale był to produkt dla nowszego pokolenia, nie konserwatywnych użytkowników. Ale pragnę zaznaczyć, że niestety dużo zależ od dystrybutora i jego polityki cenowej. Ja SM65 kupiłem nowe ale nie u nas tylko w DE i tam zapłaciłem 60% ceny w Polsce (po negocjacjach). Jest tak niestety, ale u nas bardzo często ceny są wyższe niż w krajach EU czy w USA na ten sam sprzęt. I to jest właśnie problem, że często kupujesz u nas coś nowego ,a zagranicą, tą samą rzecz kupujesz 20% lub więcej taniej i później nic dziwnego, że jak coś się chce sprzedać ma się problem, ponieważ dużo ludzi kupuje po całym świecie i nie ogranicza się tylko do naszego rynku. Ale to niestety wina podejścia sprzedażowego producentów i dystrybutorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za treściwy wpis Kolegi, utwierdza mnie to w przekonaniu, że tytuł blogu jest zrozumiały, a przekaz jasny. Niestety tylko dla niektórych.

 

Ale pragnę zaznaczyć, że niestety dużo zależ od dystrybutora i jego polityki cenowej.

Ale to niestety wina podejścia sprzedażowego producentów i dystrybutorów.

 

Właśnie to chcę obnażyć, to jedno z moich założeń.

 

Smuci jedynie fakt, że zdecydowana większość użytkowników DT ma doświadczenie z monitorami, słabo zaś jeśli chodzi o większe konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów ponownie.

 

A to jak podejrzewam za sprawą pewnych ruchów nie tylko ze strony Naszej rodzimej branży ale i kolejnych przypadków próby zbycia wyrobów od Definitive Technology.

 

Tytułem wstępu uzupełniając - wynik wyświetleń 1319 przy 50 konwersach to i tak znakomity wynik jak na wymarły temat.

 

Inspiracją dla następnych moich poczynań w przedmiocie sprawy był ruch ze strony Q21, który to na swej stronie Facebooka posunął się do reklamy wyrobów od DT oraz próba zbycia przez jednego posiadacza swoich podłogowych jednostek półaktywnych od DT na jednej ze stron klubowych audio również na Facebooku.

 

Poczynienia branży po zaistnieniu tego blogu dały jasny obraz obecnej sytuacji potwierdzając tym samym nie tylko moje argumenty, ale i Wasze zamieszczone podczas burzliwej dyskusji. Jasny przekaz wyrażony w tytule tego blogu stał się żywą prawdą o legendzie amerykańskiego audio na obszarze RP. Kupujący DT winien być świadomy, że wyrób nabywa dożywotnio, bowiem jego wyjątkowość czyni go dozgonnym. To cena jaką przyszłemu nabywcy będzie zapłacić za ich naturalne brzmienie. Nie posiadając autoryzacji na cytowanie niektórych z wypowiedzi jako komentarzy Kolegów na ogłoszenie kolejnego prywatnego sprzedającego mogę jedynie powiedzieć, że nie odbiegają one zbytnio od moich spostrzeżeń.

 

Dziękując Q21 za podjęcie inicjatywy wyrażam przy tym wielkie ubolewanie wobec innych autoryzowanych i nieautoryzowanych sprzedawców za przemilczenie tematu. Trudno wszak też się dziwić braku reakcji z ich strony, gdy jak to jeden z Szanownych Kolegów stwierdził, że nie uprawia się jazdy pod prąd w biznesie bo się na tym po prostu traci. Czyli wymiernikiem jest zysk nie zaś zadowolenie klienta.

 

Może nie będę uprzedzał kolejnych zaplanowanych działań z mojej strony ale zapewniam, że tematu nie pozostawię.

 

Firma Horn będzie miała nie lada problem ze zbyciem wyrobów tego amerykańskiego producenta. I mówię to z własnego doświadczenia. Nabyłem kolumny w czasie gdy bardzo niewielu znało temat i producenta. Byłem tego świadomy, lecz polegałem jedynie i wyłącznie na swoim obiektywnym odczuciu podczas odsłuchów. I nie będę wymieniał z jakimi to produktami wygrał DT BP 10. A gdybym to ujawnił zawstydziłoby to wiele dobrze wypromowanych marek w świecie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozumie o co tu chodzi, bo ja chyba nie za bardzo xD

 

Ciągle jesteśmy w obszarze branżowego spisku mającego zataić przed klientami potencjalne trudności z odprzedażą kolumn DT (po cenie satysfakcjonującej OP'a) na rynku wtórnym? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu koleś chciał sprzedać kolumny, najlepiej za cenę sklepową, a dystrybutorzy nie chcieli mu pomóc :-(

 

Ojojoj, jakie to smutne, że zwłaszcza nietypowe kolumny, są trudno odsprzedawalne i nikt się na nie nie rzuca.

 

No i kolumny zostają w domu, bo szkoda tracic kasy.

 

A ci wstrętni dystrybutorzy robią wszystko, by zarobić!

Grrrr, jak oni mogą, przecież to klient ma być szczęśliwy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietypowe kolumny

 

A może tak Szanowny Kolega, bo nie mam śmiałości użyć Koleś, rozwinie co jest typowe, co zaś nietypowe uszczuplając swoje uzasadnienie o sarkastyczne wstawki.

 

A tak na marginesie to nie uważam, ażeby 50 procent ceny sklepowej było nią nadal. Kupując od ponad 10 lat sprzęt że średniej wyższej uzyskałem najwięcej 30 procent upustu i wg mojej oceny to i tak dużo. Oczywiście za nowy sprzęt.

 

Ciągle jesteśmy w obszarze branżowego spisku mającego zataić przed klientami potencjalne trudności z odprzedażą kolumn DT (po cenie satysfakcjonującej OP'a) na rynku wtórnym? :D

 

Brawo Sherlocka Holmesa. Zaś Twoje zainteresowanie potwierdza jedynie, że temat ma cechy gorącego ziemniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat można zatytułować "Daremne żale".

 

O co Ci chodzi? Że nie chciał nikt kupić od Ciebie kolumn? Że za duża strata? Że dystrybutor nie pomógł? Człowieku, wyluzuj, praw rynku nie przeskoczysz i żadne wylewanie żalów Ci nie pomoże!

 

A moje stanowisko nt nietypowości opisałem na początku watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? Że nie chciał nikt kupić od Ciebie kolumn? Że za duża strata? Że dystrybutor nie pomógł? Człowieku, wyluzuj, praw rynku nie przeskoczysz i żadne wylewanie żalów Ci nie pomoże!

 

Ale powiedz sam "człowieku" tak zwyczajnie od siebie, czy to co byłeś uprzejmy napisać oceniając mnie jest na temat. Odpowiedź proszę sobie na to, czy choć w małym stopniu podzieliłeś się wiedzą i doświadczeniem w obcowaniu z tymi kolumnami. Choć Twoje dossier świadczy o znajomości tematu kolumn - patrz konstruowanie, budowa - wolisz prawić i powtarzać jak mantrę znane reguły rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój pogląd przedstawiłem zaraz na początku, ale oczywiście sklasyfikowałeś mnie jako wroga, bo nie zgadzało się z Twoim wyobrażeniem.

Sorry, Winnetu, ale life is brutal i często dalekie jest od ideału.

Przywyknij.

 

Trzeba było pisać w zakładce "hi-end". Tam lubią klimaty niezbyt przystające do rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklasyfikowałeś mnie jako wroga

 

Natomiast Ty mnie jako audiofila przypisując mnie do zakładki High Endu. Przepraszam, że Cię rozczarujè ale jestem tylko skromnym melomanem. W kwestii wrogości ani przez chwilę nie pomyślałem o Tobie jak o swoim wrogu. Bardzo surowa ocena z Twojej strony. Uważam, że niepotrzebnie. Liczę, że zechcesz kiedyś podzielić się i swoją wiedzą w temacie bipolarnych konstrukcji. Byłoby miło.

 

Pozdrawiam serdecznie Winetou.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie wiem o co chodzi w tym wątku :)

 

Może sprzedawca powinien odkupić kolumny OP'a w cenie za którą je sprzedał czy coś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.