Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

Yaqin Polska
IGNORED

Yaqin Polska


4hifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gra z AA PhoebeIII, Kenwood DP-1100SG i PC. mam 100% stock, gra w miarę fajnie ale on się chyba jeszcze nie wygrzał do końca. Ważne że zgrał się z AA i resztą. Dzwięk, nie umiem tego opisywać, dołu jest sporo, nawet w ryzach, gra środkiem całkiem spoko, góra hm mało jej trochę, mało dzwięcznie i mało detali ale przyjemnie. Gra muzykalnie. Lampy muszę pozmieniać 12UA7 kompletna chińszczyzna, 6H8C i 5Z3PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kano napisał:

Gra  ~250h, gdzieś po 100-150h lampy zaczęły pikać-trzeszczeć. Trafa kompletna cisza. Co najgorsze nie wiem które lampy trzeszczą, nie mam innych na podmianę.

U mnie też zaczęły trzeszcze. Odesłałem do serwisu,  Usterki usunięto i odesłano. Po odebraniu od kuriera i doprowadzeniu do temperatury pokojowej ,pierwsze uruchomienie podczas załączania anodowego, pojawił się ogromny trzask w kolumnach. Następnie został załączony przekaźnik źródła co tez spowodowało trzask ale już mniejszy. Głośnik prawy zaczął skwierczeć od razu dość mocno. Czym prędzej wyłączyłem wzmacniacz z obawy o kolumny. Wzmacniacz zabrano do serwisu. Następnego dnia zapytano mnie jak często uzywam go. Lampy były mocno zużyte pomimo prawidłowej korekcji bias 0.50v. lampy wymieniono i wzmacniacz wrócił do mnie. Przeszedł szereg testów więc miałem nadzieję ze w końcu będzie OK. Wzmacniacz uruchomiony Po włączeniu grał 20 minut po czym wszedł w tryb awaryjny. Ręce mi opadły, Znów serwis. Zaproponowano wymianę wszystkich lamp, na co przystałem. Lampy wymienione. jeden dzień , drugi, trzeci i znów tryb awaryjny. Bias rozjeżdżał się aż o 0,11v. Znów serwis i decyzja wymiany na nowy. No to miałem banan na ustach i z niecierpliwością czekałem na kuriera. Cała procedura uruchomienia, ogrzanie do temperatury pokojowej, poprawienie lamp w gniazdach, uruchomienie i....przydźwięk w lewej kolumnie. Słyszalny z 2 metrów przy kompletnej cisze no ale miałem już dość tego. Biłem się z myślami czy reklamować bo pomyślą ze upierdliwy klient. Po 2 dniach podczas włączania coś strzeliło w tym samym kanale i zaczęło szumieć , skwierczec jak stary odkurzacz. Formularz reklamacyjny z kategorycznym ządaniem zwrotu kasy. Znajomy miał podobne problemy. Yaqin to wielka loteria.

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gzrech napisał:

Polecam tzw tuning. Robiłem wiele lat temu w moim yaqinie w sonus oliva. Zmiana właściwości sonicznych wzmacniacza in plus we wszystkich aspektach.

Zależy jaki będzie koszt , bo może lepiej będzie się zainteresować inną firmą .

Właśnie mija 4 lata od zakupu CD SD-32A z drugiej ręki , nie wiem czy sprzedający był pierwszym właścicielem i czy oddawał go do tuningu .

Wiem za to że gra bardzo bardzo dobrze i co najważniejsze bezawaryjnie .

Miałem chyba fart . 👌🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kano napisał:

Gra  ~250h, gdzieś po 100-150h lampy zaczęły pikać-trzeszczeć. Trafa kompletna cisza. Co najgorsze nie wiem które lampy trzeszczą, nie mam innych na podmianę.

Trochę niepokojące jest to, co piszesz. Mój Yanek takich rzeczy nie robił, choć i tak lampy wymieniłem, bo standardowe Shuguang to badziew jest, niestety. Mam sporo 12au7 i mogę Ci coś podesłać do sprawdzenia, jakby co.

17 godzin temu, bumbum napisał:

U mnie też zaczęły trzeszcze. Odesłałem do serwisu,  Usterki usunięto i odesłano. Po odebraniu od kuriera i doprowadzeniu do temperatury pokojowej ,pierwsze uruchomienie podczas załączania anodowego, pojawił się ogromny trzask w kolumnach. Następnie został załączony przekaźnik źródła co tez spowodowało trzask ale już mniejszy. Głośnik prawy zaczął skwierczeć od razu dość mocno. Czym prędzej wyłączyłem wzmacniacz z obawy o kolumny. Wzmacniacz zabrano do serwisu. Następnego dnia zapytano mnie jak często uzywam go. Lampy były mocno zużyte pomimo prawidłowej korekcji bias 0.50v. lampy wymieniono i wzmacniacz wrócił do mnie. Przeszedł szereg testów więc miałem nadzieję ze w końcu będzie OK. Wzmacniacz uruchomiony Po włączeniu grał 20 minut po czym wszedł w tryb awaryjny. Ręce mi opadły, Znów serwis. Zaproponowano wymianę wszystkich lamp, na co przystałem. Lampy wymienione. jeden dzień , drugi, trzeci i znów tryb awaryjny. Bias rozjeżdżał się aż o 0,11v. Znów serwis i decyzja wymiany na nowy. No to miałem banan na ustach i z niecierpliwością czekałem na kuriera. Cała procedura uruchomienia, ogrzanie do temperatury pokojowej, poprawienie lamp w gniazdach, uruchomienie i....przydźwięk w lewej kolumnie. Słyszalny z 2 metrów przy kompletnej cisze no ale miałem już dość tego. Biłem się z myślami czy reklamować bo pomyślą ze upierdliwy klient. Po 2 dniach podczas włączania coś strzeliło w tym samym kanale i zaczęło szumieć , skwierczec jak stary odkurzacz. Formularz reklamacyjny z kategorycznym ządaniem zwrotu kasy. Znajomy miał podobne problemy. Yaqin to wielka loteria.

Zastanawia mnie to, co opisałeś. Kiedy kupowałeś wzmacniacz? Czyżby jakość Yaqina zaczęła schodzić na psy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mood napisał:

Kiedy kupowałeś wzmacniacz?

Kupwałem go w październiku 2022 a w grudniu przed swiętami padł. Chociaż z MS-30l byłem w miarę zadowolony pomimo iż tez miał usterkę fabryczną którą nawet po modyfikacji w Sinus Audio nie zlikwidowali.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bumbum myślę że pech, u każdego producenta można trafić jakiś wybrakowany egzemplarz w każdej dziedzinie. W tym Twoim ewidentnie coś spaprali. Lecz wiele czytałem i model 90 jest ogólnie awaryjny(ja o 100B myślałem). Ten mój nie ma jakiś "wielkich trzasków" itp. na 99% mam zaorane lampy . Ja to nazywam piko-trzaski taki trochę alfabet morsa. Występuje to na obu kanałach i jest bardzo ciche ale słyszalne z bliska. Nic nie brumi. Jak pierwszy raz podłączyłem to tak, w pokoju obok buczało, ale to sprzężenie zwrotne było tylko.

mood, dzięki za propozycję podesłania lamp, muszę o tym pomyśleć i czas jak by co, sobie zaplanować. To jednak lampy, przesyłanie ich tam i z powrotem, no sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.