Jump to content
Sign in to follow this  
 1. What's new in this club
 2. Witam Klubowiczów. Jako iż posiadam wzmacniacz Yaqin ms90b zastamawiam się nad wymianą lamp mocy na KT150 czy ktoś już próbował takiego eksperymentu ? Pozdrawiam
 3. Oczywiście - w kontekście tego czy da radę - nie powinno być problemu. Niemniej jednak polecalibyśmy zainteresować się czymś innym - np. modelem 5881 lub 30L. Jeśli nie ma możliwości budżetowych - zawsze można zaproponować wypożyczenie aby sprawdzić we własnym systemie. Tylko odsłuch realnie pozwoli na zweryfikowanie pytania. Jeśli z tym wypożyczeniem będą jakieś problemy, prosimy o kontakt. Pomożemy.
 4. Spróbuję coś się dowiedzieć . 🙂 Słuchać z czego mam , ale zastanawiam się nad wzmacniaczem Yaqin MS-6V6 jako drugi . Pytanie jest konkretne , czy 12 Wat na kanał da radę podłogowym Chario z minimmum 3,2 Ohm , skuteczność 88Db , ale chyba bliżej prawdy będzie 86 .
 5. Są bardzo podobne. Oparte na tej samej płycie głównej. Różnice wynikają z użytych materiałów (90B - ma droższe kondensatory), lamp gdyż w 90B standardowo montowane są EH w kontekście KT88, oraz oczywiście wygląd.
 6. A ja mam takie pytanie: Co możecie powiedzieć o wzmacniacu MC-100c ? Jak on się ma np. do MS-90B ?
 7. Możesz udzielić odpowiedzi na poniższe pytania ?
 8. Gratulujemy zakupu. To świetny CD jest. Mamy w ofercie 33 i 38. W tej cenie jest na prawdę dobrze.
 9. Yaqin pogrywa , jestem zaskoczony jakością brzmienia 😮
 10. Słucham , dużo słucham 😕 Chętnie bym poczytał jak sprawdza się w roli transportu . Druga sprawa , czy można jednocześnie wpiąć się do wzmacniacza z obu wyjść w cd .
 11. To będzie ciekawe doświadczenie. Nigdy nie mieliśmy okazji słuchać nosów. Standardowo siedzą tam 6N8P. Też stara produkcja 😉
 12. Oj ciężko otrzymać odpowiedż , cienko w klubiku ale . Odświeżyłem znajomości , kilka telefonów i jutro będzie parka lamp 6H8C lata 60te . Pozdrawiam klubowiczów .
 13. O , jest ojciec założyciel 😌 4hifi , napisz coś o brzmieniu po wymianie chińskich na Psvane , i coś może o Electro Harmonics . Pozdrawiam .
 14. Nie możemy odpowiedzieć czy warto kupić SD32 - gdyż oczywiście, że warto 🙂 Jeśli chodzi o lampy, wszystko zależy tak na prawdę od budżetu. W większości przypadków zmieniamy na lampy 6sn7 z psvane (seria hifi)
 15. Yaqin się zameldował i gra , ale lampy 6H8C do wymiany ze względu na zużycie . Ojciec założyciel tematu ( Yaqina dystrybutor ? ) od miesiąca olewa klub , czy ktoś tu ma coś do powiedzenia w sprawie lamp ?
 16. Pomińmy budowę wewnętrzną . Czy warto rozważyć pierwszą wersję SD 32 A w bardzo dobrym stanie za 1400 . Cena do symbolicznej negocjacji .
 17. Oczywiscie że tak, lampami tego samego typu możesz żałować do woli.
 18. Witam i pozdrawiam użytkowników Yaqin . Chciałbym zasięgnąć opinii , dotyczy modeli Cd SD 32 A - SD 33 A . Czy zaszła jakaś zmiana w budowie nowszego modelu , chodzi o układy elektroniczne .
 19. Panowie, wpisuję się do klubu ze wzmacniaczem Yaqin MS 90b + upgrade Sinusaudio. Po przerzuceniu wielu tranzystorów i powrocie do lampy jestem zachwycony tym wariatem. Muzyka nabrała nowego wymiaru. Pozdrawiam wszystkich miłośników Chińskiej myśli technicznej :)
 20. zanim oddasz do serwisu 1. sprawdź bias ma być wszędzie tak samo , podreguluj - sprawdź zmiany. 2. zamień lampy mocy miejscami , wyreguluj - sprawdź 3. zamień lampy w pre - sprawdź Możliwe , że któraś lampa kona .
 21. pytanie czy wzmacniacz z innymi niż fabryczne lampami podlega wciąż gwarancji ??
 22. Nic nie olać wzmacniacz masz na gwarancji . Co jak będzie po i przez to coś się stanie zapłacisz za wlasne $ . Najpierw zamień kolumny stronami jeśli nic się nie zmieni możesz jeszcze podłączyć inne kolumny pod zaciski 8 omowe . Jak nic nie da pozostaje regulacja w serwisie.
 23. no to żeby nie było , ta taki problem zauważyłem: do niedawna słuchałem Yaqina na Yamahah Soavo 1 ( 4 Ohm) i było wszystko ok, podłączyłem obecnie Ushery S520 pod gniazdo 8 Ohm i środek dźwięku przesunął się bliżej prawej kolumny ! podłączając pod zacisk 4 ohm jest ok. olać i słuchać na 4 Ohmach czy serwis, bo jest na gwarancji ?
 24. bo są tam rezystory , które obniżają napięcie do pomiaru i mają odchyłki choć są w tolerancji , różnią się po prostu trochę oporem .
 25. Tak też zrobiłem, bo z 0.45V wcześniej ustawionych, po wymianie lamp zrobiło się poniżej 0.38V ! z kolei taką też mniej-więcej wartość (0.38 V) polecał mi ustawić sprzedający Tung Sole ? a i jeszcze zastanowiło mnie dlaczego wcześniejszy model MS-34D na tych samych lampach co MS-30L ma zalecaną mniejszą wartość biasu = 0.4V ?
 26.  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.