Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA 2500NE


pawelj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam możliwość zakupu tego wzmacniacza z polskiej dystrybucji za kwotę 8000 zł. Sprzęt nowy, z gwarancją. Czy warto się skusić? Będzie grał jako końcówka mocy w kinie domowym (amplituner Denon X4000) i wzmacniacz stereo z kolumnami Aries lub Aries Plus Studia 16Hz. Zaadaptowane akustycznie pomieszczenie 30 m.kw. Słuchana muzyka - różnorodna, z przewagą rocka.

 

pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon to bardzo zacna firma i jeśli podoba Ci się granie tego wzmacniacza, to śmiało można brać, bo funkcjonalnie i technicznie jest doskonały. Mimo wszystko przy takim wydatku i audiofilskich aspiracjach odsłuch jest wskazany.

 

Niektórzy woleliby bardziej "audiofilskie" marki, ale wtedy jest znowu ryzyko techniczne, bo czasem coś, co pięknie gra, zrobione jest bardzo spartańsko, żeby nie napisać prostacko.

 

Dźwiękowe objawienie może mieć problem z brumieniem, brakiem zabezpieczeń czy wysoką czułością na zakłócenia i w nieodpowiednim (albo po prostu w normalnym) systemie będzie fatalnie.

 

Ten Denon, to zakup bezpieczny, a cena jest dość zachęcająca, choć nie jest jakoś specjalnie okazyjna.

 

Ja bym poszukał w podobnych pieniążkach Leemę Tucanę II - to jest granie na dużo, dużo wyższym poziomie. Bardziej audiofilskie, ciut "dopalone" ale to są naprawdę udane urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dopalone brzmienie? Czy oznacza to brak neutralności np. w średnicy? Bo z tego co wiedzę niektórzy dość szybko sprzedają Tucanę a przynajmniej takie mam wrażenie a to nie jest już zakres cenowy w którym łatwo znaleźć wyraźnie lepszy wzmacniacz bez wydawania sporo wyższej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Leema jest super zrównoważonym wzmacniaczem, bardzo neutralnym i wybitnie rozdzielczym. Dopalenie objawia się lekkim poszerzeniem i pogłębieniem sceny, większymi niż w rzeczywistości odległościami między instrumentami, odrobinę "przesadzoną" stereofonią. To chyba przez bardzo, bardzo delikatne podkreślenie przełomu średnich i wysokich tonów.

 

Sam miałem Leemę przez rok, po roku, przez chwilę nawet chciałem ją wymienić, ale po posłuchaniu wielu innych wzmacniaczy w zakresie 10-20kzł postanowiłem, że jednak zostanie dłużej. Sprzedałem, bo prosił mnie o to ktoś, komu nie mogłem odmówić. Potem szukałem na rynku znowu Leemy i prawie bym kupił, ale trafiłem na urządzenie wybitne (ModWright) więc było mi łatwiej i zostało mi szukanie pre.

 

A dlaczego ludzie się pozbywają Leemy? Czasem mnie się wydaje, że to poszukiwanie czegoś bardziej "audiofilskiego", przeskok jest z reguły w Accuphase, McIntosh, ML, w jakąś lampę. Nie dlatego, że Leema źle gra, tylko dlatego, że chce się więcej, ładniej, ambitniej i estetyczniej (niestety Leema jest pod względem designu nijaka). A, że łatwo sprzedać i z niewielką stratą, to sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wygląd to taka np. Norma Audio Revo IPA-140 jest bez porównania ładniejszym wzmacniaczem (jak dla mnie, ach ci Włosi) kosztuje tylko trochę więcej ale wydaje się być też lepiej wykonany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelj

Zależy jaką chcesz kwotę przeznaczyć i czy chcesz wzmacniacz stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy czy może być też typowa końcówka mocy?

Pierwsza opcja: Atoll IN200

Druga opcja: Haiku Audio SOL II, Audio-gd Precision 3, jakiś Xindak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wygląd to taka np. Norma Audio Revo IPA-140 jest bez porównania ładniejszym wzmacniaczem (jak dla mnie, ach ci Włosi) kosztuje tylko trochę więcej ale wydaje się być też lepiej wykonany.

 

Oj ostrożnie z takimi sądami... Leema to doskonale wykonane urządzenie pod względem technicznym, a za projektem stoją inżynierowie z doświadczeniami z BBC. Urządzenie prezentuje naprawdę świetną myśl techniczną i doskonałe wykonanie. Nie znam NAR, ale Leemie niczego zarzucić nie można.

 

pawelj

Zależy jaką chcesz kwotę przeznaczyć i czy chcesz wzmacniacz stereo z możliwością pracy jako końcówka mocy czy może być też typowa końcówka mocy?

Pierwsza opcja: Atoll IN200

Druga opcja: Haiku Audio SOL II, Audio-GD Precision 3, jakiś Xindak

 

Patryk A Ty słuchałeś Haiku? Bardzo dużo tego się zrobiło na rynku, aż dziwne jak na małą i nieznaną firmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie tego denona i to jest dobry wzmacniacz, uczciwie wyceniony. Dobrze gra na niskich poziomach, ale na większych robił się krzykliwy. Z drugiej strony był Audio Gd Master 10. Ten przy rozkręceniu grał bardzo fajnie, ale przy cichych odsłuchach było płasko bez dynamiki. A i sceną nie powalał.

 

Do tych wzmacniaczy Leema Tucana 2 to klasa, albo nawet dwie wyżej. Pierwsze co się rzuca na uszy to rewelacyjne wręcz budowanie przestrzeni. W połączeniu u Chordem Qutest gwarantuje niesłychaną precyzje. Ma bardzo przyjemną barwę i nie brakuje dociążenia.

 

 

 

@bagnet dobrze opisał Leeme

Za jednym zamacham sprzedam Leeme koledze paweij, a bagnet kup mój pre Krella krc 3:)

 

Aqs Ty masz cały czas Credo R150?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebna jest sama końcówka mocy dobrym rozwiązaniem może być końcówka mocy w klasie D np. od Audiomatusa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oprócz Audiomatus'a jest kilka firm które używają modułów ICE Power Bang Olufsen'a lub Hypex'a niestety może być problem z dostępnością tych produktów w Polsce.

 

Albo coś studyjnego, ktoś ostatnio polecał LAB Gruppen IPD 2400, całkiem sensowny wzmacniacz który pociągnie każde kolumny niemniej problemem może być brak wejść RCA tylko XLR. (Trzeba by zastosować konwerter na wejściu). Są i takie końcówki studyjne które mają wejścia RCA np. Crown XLS 1002 ale takim Ariesom może warto kupić coś lepszego. Nie wiem jakie poziomy daje na wyjściu amplituner, do pełnego wysterowania końcówki studyjnej potrzeba zazwyczaj ok 1.5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję integry, do samej końcówki mocy nie będę mógł podłączyć odtwarzacza CD. A podłączenie go do amplitunera, zamiast do wzmacniacza może znacząco pogorszyć jakość dźwięku. Z amplitunera z kolei nie zrezygnuję, bo jest on wykorzystywany przy oglądaniu filmów.

Daliście mi do myślenia z tą Leemą Tucaną 2, bo wcześniej byłem praktycznie zdecydowany na tego Denona, tym bardziej, że ma wbudowany dobry jakościowo DAC. Czekałem tylko na spadek ceny, który właśnie nastąpił. Do tej pory można go było kupić za ponad 10.000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, to jedyna rzec której nie zmieniłem w przeciągu prawie dwóch lat, i nie zmienię ich :)

 

Tucana nie pociągnęła Credo?

 

Sobie rozmyślałem nad takimi kolumnami, może nie koniecznie Credo, ale na takich samych przetwornikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk A Ty słuchałeś Haiku?

 

Nie słuchałem ale mają końcówki mocy też, więc czemu nie, zapewne Paweł odsłuchałby Nasze propozycje.

Jednak końcówki nie wchodzą w grę jak napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunera z kolei nie zrezygnuję, bo jest on wykorzystywany przy oglądaniu filmów.

 

Zapewniam, że przy dobrym zestawie stereo, wzmacniacz plus dobre podłogówki świetnie ogląda się filmy. Nawet sub nie jest konieczny ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to napisałem:

 

Najbardziej zawiodłem się na kinie domowym.... Dopóki się wsłuchiwałem to było super. Raz przyszli znajomi, włączyłem "Szeregowca Ryana" - złote wydanie w DTS... na super sprzęcie Denona i B&W. Obejrzeliśmy połowę, wszyscy w szoku, chwalą sprzęt, super wrażenia, niesamowite dźwięki, kule latające po pokoju, no po prostu kino... Wracamy z papierosa (oni, ja nie palę) puszczam pause i oglądamy dalej, w pewnym momencie patrzę, a na wzmacniaczu ustawione wszystko na stereo... W tym momencie zdałem sobie sprawę, że to bez sensu wydatek był, skoro przy odpowiedniej głośności, przy dobrym sprzęcie, na stereo są takie efekty, to na cholerę mi tyle głośników i taki wzmacniacz.

I wróciłem do stereo i dobrze mi z tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż człowiek ma dwoje uszu i 5-10 głośników jest w zasadzie zbyteczne.

 

Po fazie euforii i zachwytu nad kinem domowym wszyscy znaczący gracze na rynku wrócili do wytwarzania dobrego sprzętu stereo. O ile się orientuję nie przyjęły się też wielokanałowe nagrania audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że przy dobrym zestawie stereo, wzmacniacz plus dobre podłogówki świetnie ogląda się filmy. Nawet sub nie jest konieczny ...

Dyskusja niepotrzebnie zeszła trochę na boczny tor. Swojego zestawu kina domowego nie zmienię, bo jestem z niego w 100% zadowolony. Nie wyobrażam sobie oglądania filmów z Blu ray - w szczególności akcji i sci-fi - bez rasowego suba. Żadne podłogówki, które słyszałem, a trochę ich było, nie zbliżyły się do efektów, które generuje klon Profondo 4. Dobry zestaw stereo załatwi w kinie sprawę dźwięku dookólnego, ale frajda jaką daje niskotonowiec jest dla mnie tak wielka, że rozpocząłem kompletowanie swojego zestawu audio/video własnie od niego :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik. Używanie suba daje frajdę przy trzęsieniu ziemi i przelocie fregaty imperialnej. Ale w muzyce to dobre głośniki i wzmacniacz załatwią sprawę od A do Z. Masz już sporo wskazówek czy coś jeszcze chcesz wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw stereo załatwi w kinie sprawę dźwięku dookólnego, ale frajda jaką daje niskotonowiec jest dla mnie tak wielka, że rozpocząłem kompletowanie swojego zestawu audio/video własnie od niego :-).

 

Można ze stereo zrobić 2.1 .

Sprzedać całe kino, zostawić tylko suba Kupić dobry wzmacniacz stereo, dac, podłogówki i pod wzmacniacz podpiąć suba.

Będzie więkasza frajda w muzyce a i w kinie będzie bardzo dobrze.

 

... ale nie namawiam, to była tylko propozycja. Możesz po prostu podjechać do jakiegoś salonu i posłuchać takiego zestawienia 2.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientujecie się, czy ten DAC w Denonie bezproblemowo odtworzy pliki z Tidal Masters?

Teoretycznie tak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, przynajmniej u mnie działa to na komputerze, a już w AVR leci w 16/44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grał jako końcówka mocy w kinie domowym (amplituner Denon X4000)

To są iluzoryczne zyski, normalna liniowa końcówka mocy nie degraduje słyszalnie dźwięku, dopóki jej nie przesterujesz. A wątpię, żebyś słuchał aż tak głośno.

 

Można ze stereo zrobić 2.1 .

Sprzedać całe kino, zostawić tylko suba Kupić dobry wzmacniacz stereo, dac, podłogówki i pod wzmacniacz podpiąć suba.

To samo, tylko lepiej można zrobić z Denonem X4000. Przewaga nad klasycznym stereo polega na tym, że Denon posiada aktywne zwrotnice do suba i kolumn oraz system kalibracji do zintegrowania i wyrównania charakterystyk całego zespołu głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo, tylko lepiej można zrobić z Denonem X4000. Przewaga nad klasycznym stereo polega na tym, że Denon posiada aktywne zwrotnice do suba i kolumn oraz system kalibracji do zintegrowania i wyrównania charakterystyk całego zespołu głośników.

 

Tylko, że taki ampli Denona nie zagra lepiej niż wzmacniacz stereo Denona a już tym bardziej Leema ...

Nawet w prawidłowo technicznie przeprowadzonym teście porównawczym ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w prawidłowo technicznie przeprowadzonym teście porównawczym ;-)

Tak tylko łudzą się osoby, które nigdy nie próbowały ślepych testów odsłuchowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.