Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale czy Triangle?


halvor

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w zasadzie dotyczy - niczego. Chyba że prowadzisz badania marketingowe i chcesz określić pozycję określonej marki na rynku i w świadomości potencjalnych nabywców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alumrock, nie mogę podać modeli, bo marki są mi w ogóle nieznane, stąd moje pytanie. Chciałbym, żeby ktoś krótko scharakteryzował obie marki. Każda marka ma jakąś cechę wspólną, która ją wyróżnia pośród innych. To nie jest tak, że chcę kupować głośniki, chcę się czegoś dowiedzieć o nieznanych mi markach, a w kraju w którym mieszkam nie mam możliwości ich poznać. A kolega-filozof ten nad Tobą niech nic nie pisze jeśli ma pisać bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom odpowiedzi był adekwatny do poziomu pytania. Aby uzyskać właściwy punkt odniesienia, porównaj aktualną ofertę obu firm. Wafle głośniki typowo budżetowe, marketowe. Triangle segment hi-fi oraz hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom odpowiedzi był adekwatny do poziomu pytania. Aby uzyskać właściwy punkt odniesienia, porównaj aktualną ofertę obu firm. Wafle głośniki typowo budżetowe, marketowe. Triangle segment hi-fi oraz hi-end.

Teraz napisałeś coś konkretnego, coś z czego można coś wywnioskować. Tym bardziej, że ja nigdy na oczy nie widziałem ni jednych ni drugich, nie mówiąc o słuchaniu. Tutaj w Norwegii gdie mieszkam posłuchać można B&W, Monitor Audio, Dali, Dynaudio, Sonus Faber, Piega, dwa modele Elac i jeszcze Audiovector. Trochę większy wybór jest w necie, ale odsłuchy w tym wypadku odpadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź wprost: Wharfedale zakładając pewną średnią profilu produkcji.

Triangle przez wiele lat produkowało kolumny z metalowymi agresywnymi kopułkami.

Dopiero ostatnio zmienili profil, więc Wharfedale uważam za bardziej uniwersalne.

Modele Triangli, dające się słuchać bez przykrości były wielokrotnie droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napisałeś coś konkretnego, coś z czego można coś wywnioskować. Tym bardziej, że ja nigdy na oczy nie widziałem ni jednych ni drugich, nie mówiąc o słuchaniu. Tutaj w Norwegii gdie mieszkam posłuchać można B&W, Monitor Audio, Dali, Dynaudio, Sonus Faber, Piega, dwa modele Elac i jeszcze Audiovector. Trochę większy wybór jest w necie, ale odsłuchy w tym wypadku odpadają.

 

Nie macie prawa do zwrotu towaru?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie prawa do zwrotu towaru?

Zwrot jest możliwy, ale cena wysyłki jest taka, że odechciewa się słuchać. A w sklepach stacjonarnych tylko marki, które wymieniłem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To jakiego brzmienia szukasz i jaki masz wzmacniacz, że przyszło Ci porównywać tak dwie skrajnie różne marki?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To jakiego brzmienia szukasz i jaki masz wzmacniacz, że przyszło Ci porównywać tak dwie skrajnie różne marki?

Na razie jestem zadowolony ze swoich Sonusów, co nie oznacza, że nie jestem ciekaw nowego, ciekawego brzmienia. Wharfedale i Triangle znam tylko ze zdjęć i opisów dlatego spytałem na forum co to za sprzęt. Co do brzmienia to preferuję raczej metalowe kopułki Triangle :) niż "modele dające się słuchać bez przykrości" :D Bas lubię dość szybki i krótki niż taki "rozlazły". Wzmacniacz mam Harman Kardon 3770, trochę zbyt mało ostry i energiczny jak dla mnie, taki trochę kluchowaty jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam aktualnego brzmienia Wharfedale, ale monitory Triangle mogłyby Ci podejść. Nie wiem jaki masz metraż i budżet.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zadowolony ze swoich Sonusów, co nie oznacza, że nie jestem ciekaw nowego, ciekawego brzmienia. Wharfedale i Triangle znam tylko ze zdjęć i opisów dlatego spytałem na forum co to za sprzęt. Co do brzmienia to preferuję raczej metalowe kopułki Triangle :) niż "modele dające się słuchać bez przykrości" :D Bas lubię dość szybki i krótki niż taki "rozlazły". Wzmacniacz mam Harman Kardon 3770, trochę zbyt mało ostry i energiczny jak dla mnie, taki trochę kluchowaty jest.

 

Ja na towim miejscu zaczął bym od początku, HK bym też opchnął i spróbował zbudować coś nowego ;) Jakiś budżet masz na to? Co chcesz konkretnie zmienić w dźwięku? I wgl dlaczego ograniczyłeś się w temacie do tych dwóch marek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy tych dwóch markach ja nie chcę zmieniać na razie głośników. Temat o markach założyłem z czystej ciekawości, po prostu nigdy ich nie słyszałem, jestem ciekaw czy np. Wharfedalom bliżej do B&W czy Monitor Audio, dźwiękowo nie cenowo oczywiście. Tak samo jestem ciekaw jak grają Castle, też nie mam możliwości odsłuchania ich, nie jakiegoś konkretnego modelu tylko marki Castle, ich brzmienia np z rockiem czy z chill outem. Raczej pogonię Harmana, "czaję" się na Yamahę RN803D, dlaczego akurat ta Yamaha? Bo po pierwsze ją słyszałem i brzmienie podobało mi się, a po drugie za " ALL IN ONE". Czekam na Black Friday, możliwe że gdzieś się coś trafi. Chyba, że jako człowiek z branży masz jakieś lepsze typy na amplituner ze wszystkim w środku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co piszesz zapomnij o Castlach - chyba, że o jakimś maluchu - Knight.

Mają tekstylne kopułki a do tego szybkość nie jest ich najmocniejszą stroną.

Wharfedale są najbliżej Castli jeśli chodzi o barwę.

Monitor Audio ma bliżej teraz do B&W niż do Castle czy Wharfedale, więc mógłbyś wybrać coś z ich oferty.

Nowsze Klipsche też są mniej problematyczne, ale też ich pewnie nie ma w Norwegii.

Jak szukasz szybkości to jednak monitory, a nie 3 czy nawet 5 cio głośnikowce ...

Może wszystkich nie wymieniłeś; jakiś Focal może jest ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.