Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon na start i dłuższy czas


Pawko

Rekomendowane odpowiedzi

a tam upierdliwy raz dłużej przy nim posiedzi i się nauczy. Jakby miał jedną rękę to przyznałbym ci rację. Nie rozumiem tego zamartwiania się o żółtodziobów , ile wam zajęła nauka kalibracji ?. Ja żeby było śmieszniej zaczynałem z ramieniem diy 14" unipivotem :) i wszystko musiałem nauczyć się ustawiać od zera , a tu to luzik.

 

Zastanówcie się panowie , z racji , że jest zielony to ma kupić bambino ? Jak nauczy się wkładkę przykręcać to np daniela ? Co tydzień kupować i sprzedawać ?

To nie samochód nikogo tt nie zabije , a jak jedną czy dwie wkładki załatwi to tylko przez nie uwagę a nie niewiedzę.

 

Problem w tym zapewne , że chłopak się naczytał o ustawianiu na mikroskop i oscylator . Do normalnego ustawienia tt wystarczy poziomica , waga jubilerka (przerobiona bo wkładki mc potrafią się przykleić) przyżąd do vta i azymutu i szablon,

 

A jak ustawiać wkładki się nie chce to są przecież dualle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji Bolo, podejrzewam że rocket science to nie jest i jak wszystkiego - da się nauczyć :) pewnie trzeba trochę więcej cierpliwości, trochę akcesoriów do pomocy i wio...;)

 

Przyznam że nie wiem jaki pułap jakościowy prezentuje ten Roksan, poczytam i pomyślę. Ale oczywiście będę wdzięczny za Wasze uwagi jak wypada w porównaniu z moimi obecnymi faworytami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie wiem jaki pułap jakościowy prezentuje ten Roksan

 

Ma dobre ramię i napęd , poleciłbym na początek wkładkę at-f2 jak masz pre mc i będziesz szczęśliwy.

Gramofon jak kobieta ma się w pierwszej kolejności podobać i być robotny, a potem grać , zawsze znajdzie się wkładka lepsza , lub gorsza - ale to ty sam musisz na swój słuch zdecydować czy chcesz iść wyżej , czy słabsza starczy.

 

W sumie większe różnice daję pre niż sam gramofon , ale kiepski gramofon potrafi najskuteczniej zniechęcić do analogu - musisz go polubić po porostu.

 

Na tym roksanie wkładki tak do 4k powinny grać dobrze , Tańsze oczywiście też powinny być szczęśliwe , ale jak masz tam powiesić mf-100 , czy at95 to szkoda kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bolo, na pewno przemyślę. Zaczynając ten temat myślałem że już w teorii wiem trochę. Teraz widzę że to naprawdę było trochę:) A do tego dochodzi jeszcze doświadczenie...

 

Pewnie nie będę się bardzo spieszył, jeszcze sporo do przeczytania i zastanowienia się. Ale to co już się chyba nie zmieni to przedział jakościowy gramofonów - chciałbym zostać mniej więcej na tej półce. I jestem niezmiernie ciekawy tego pierwszego odsłuchu, jak skompletuję gramofon i pre. Nie wiem czy to nie będzie taki dla siebie prezent świąteczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie nabywa się z czasem i czasami trochę to niestety kosztuje... Ja na przykład dzisiaj zmieniając wkładki i walcząc z ustawieniami, złamałem w jednej z nich igłę. Chwila nieuwagi i kłopoty gotowe. Traktuję to jako element edukacji i nabywania cennego winylowego doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, temat pewnie jak kilka innych ale osadzony w dużych konkretach więc zdecydowałem się założyć jako nowy;)

 

Chodzi oczywiście o zakup nowego gramofonu. Chciałbym zacząć swoją przygodę z czarną płytą i interesuje mnie gramofon nowy, w budżecie do ok 5 tys PLN.

Trochę czytałem ale póki co określam się mianem laika w tym temacie i szukam porady doświadczonych czarno-krążników;)

 

Po wstępnej selekcji rozważam następujące gramofony:

 

Clearaudio Concept (MM)

Thorens TD 206

Thorens TD 209

Thorens TD 309

 

206 i 209 to chyba bliźniacze konstrukcje różniące się kształtem plinty. 309 to niby półka wyżej. No i Clearaudio, na ten moment jest mi najbliżej do niego.

Wszystkie modele dostępne w moim budżecie czy to w ramach promocji czy też wyprzedaży outletowych.

 

Bardziej chodzi mi o samą konstrukcję, jej niezawodność, bo wiem że dźwięk można w dużym stopniu zmieniać wkładką.

 

Gramofon będzie grał w torze z Musical Fidelity M6i oraz Amphionami Argon 7L.

Ad Fontes. Rewelacja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kości zostały rzucone, od soboty jest MS DD-7. Piękny egzemplarz...

 

Teraz będę szukał wkładki :) Co proponujecie? Wiem że wypadałoby określić budżet ale zacznijmy może od tego co warto powiesić żeby nie było za dobrze ani żeby nie marnować potencjału. Zobaczymy czy kwota będzie akceptowalna ;)

Będzie słuchany głownie rock progresywny, reszta toru to preamp Musical Fidelity V90-LPS (na początek, potem zobaczymy), wzmacniacz MF M6i, Amphion Argon 7l.

post-47655-0-36563100-1543220062_thumb.jpg

post-47655-0-97812900-1543220062_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idziemy MM czy MC

 

Na razie MM. Wybrałem Goldringa 2100, na początek, żeby się osłuchać trochę z tym zestawem i ustalić kierunek ewentualnych zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ale masz przeciwwagę?

 

Tak, oczywiście, była zdjęta do transportu. Ustawienie siły nacisku byłoby bez niej niemożliwe. Chyba że kamyki przyklejane plasteliną ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poprzyklejał jakieś kamyki, muszelki , pozłotka kwiatki sztuczne do ramienia by był bardziej swoiski i domowy :)

 

Nie wiem tylko czy dźwięk przez to nie stałby się sztuczny, nienaturalny ;)

 

Żarty żartami ale powoli oswajam się z analogowym brzmieniem, jest pięknie, klimatycznie. Natomiast niedługo będę chciał zrobić bezpośrednie porównanie tej samej płyty grającej na cd i gramofonie, przełączając źródła we wzmacniaczu. oczywiście pewnie poziom wejściowy z cd nie będzie taki jak z pre-ampa i przez to głośność będzie inna ale może mimo wszystko sygnaturę dźwięku będzie dało się odróżnić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...po co komplikować sobie doznania ;-)

 

Bardziej dla własnej ciekawości niż odkrywania prawd już znanych;) CD jest sterylne, analog klimatyczny, obie formy mają swoje plusy.

 

Przy CD można zasnąć, bo nie trzeba zmieniać strony, jedna strona w analogu jest za krótka, zmiana strony skutecznie wybudza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.