Skocz do zawartości
IGNORED

DAC SMSL Sanskrit 10th po odsłuchu


Patrykowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszych odsłuchach jest dobrze :) Gra z NAD c350 i Dali 450. Jakby bardziej okiełznany bas, więcej góry/szczegółów, system jakby oddymiony. Ale wg mnie gratka to DSD, słucha się jak na koncercie :)

Chętnie porównałbym/posłuchał, np w weekend, z innymi DACami. Jak ktoś chętny z Wawy to zapraszam na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co i jak z zasilaniem, czy tylko przez USB, a w takim razie co kiedy zechcę podłączyć tylko TV i odtwarzacz CD bez komputera, czy też on ma zasilanie bateryjne. Podobno nie można go zasilać z Powerbanka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam podłączone tylko pod laptopa. Pod drugie wejście USB można chyba podłączyć ładowarkę/zasilacz na 5V  ale jeszcze nie próbowałem. Tu coś piszą:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

"Power supply    Micro-USB 5VDC (Not Included)"

Nie wiem za bardzo jak to rozumieć. Może ktoś coś?

Piszą też "Power consumption: 1.5W"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jedno USN zasilacz od telefonu a w drugie muzyka z kompa.

Powinieneś więc podłączyć ładowarkę żeby otrzymać "maximize your listening experience".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do takiej ładowarki od telefonu można to podpiąć? Takie coś się nada? Ładowarka od tabletu Yoga, 5,2V i 2A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu dane

aqaws.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, tylko się zastanawiamy. Poczekaj z tym, może jeszcze ktoś się odezwie. Ja tak to zrozumiałem. Na razie ciesz się muzyka.

Możesz jeszcze prościej- zasilać jednym przewodem z jednego gniazda USB, a słuchać drugim przewodem z drugiego gniazda. Poczytaj tylko które gniazda masz z zasilaniem w kompie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Laptopa Lenovo T410 i jedno USB mam "żółte". Nie wiem czy one się różnią czymś poza tym, że żółte jest aktywne po wyłączeniu lapka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podłączałbym ładowarki zamiast zasilacza, zasilacz podaje taki prąd jaki jest w danym momencie potrzebny, a ładowarka podaje prąd możliwe maksymalny, w przypadku takiego daca może to oznaczać grzanie się, pracę w nieoptymalnych warunkach, a nawet uszkodzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, m4tech napisał:

nie podłączałbym ładowarki zamiast zasilacza, zasilacz podaje taki prąd jaki jest w danym momencie potrzebny, a ładowarka podaje prąd możliwe maksymalny, w przypadku takiego daca może to oznaczać grzanie się, pracę w nieoptymalnych warunkach, a nawet uszkodzenie

Co to są za rewelacje? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przemak napisał:

Co to są za rewelacje? 

jak zwykle twórczy wpis , jednak to jest ten twój STYLE przemak, a przecież mógłbyś wnieść coś od siebie do tematu, zanegować, podpowiedzić, nie TY wolisz jebnąć nic nie wnoszącym pytaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, m4tech napisał:

jak zwykle twórczy wpis , jednak to jest ten twój STYLE przemak, a przecież mógłbyś wnieść coś od siebie do tematu, zanegować, podpowiedzić, nie TY wolisz jebnąć nic nie wnoszącym pytaniem :)

Chciałem jakoś oglednie, ale jeżeli prosisz: Piszesz BZDURY. Twój post, który zacytowalem poprzednio, jest nieprawdziwy i wprowadza w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Chciałem jakoś oglednie, ale jeżeli prosisz: Piszesz BZDURY. Twój post, który zacytowalem poprzednio, jest nieprawdziwy i wprowadza w błąd.

Sorry to ty piszesz BZDURY. napisz zatem w końcu jaka jest różnica między ładowarką a zasilaczem wg ciebie, chyba że nie ma wg ciebie różnicy... to też chętnie przeczytam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąć zasilacz z micro USB ? Ja również myślałem że to ładowarka, zamotałem się już całkiem...…...

Ja na tą chwilę widzę to tak:

1 kabel z "ładującego" gniazda USB w laptopie do ładowania DAC-a (w instrukcji laptopa są informacje które gniazda są do ładowania

2 kabel do przesyłania danych i tyle.

Problem zaczyna się wtedy kiedy ktoś chce podłączyć tego DAC-a do CD czy TV i wtedy potrzebuje zasilacza, czyba że ten DAC ma wbudowane akumulatory a tak to zrozumiałem (wtedy to już wchodzimy w hiend).

I to za 400zł niecałe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Audroc napisał:

A skąd wziąć zasilacz z micro USB ?

na przykład na botland.pl, dobrze to napisałeś do ładowania DACa, tylko czy to urządzenie należy ładować czy zasilać?  producent napisał "power supply" . Twoje urządzenie potrzebuje stabilnego napięcia 5VDC a Twoja ładowarka tego nie zapewnia, tak jak zresztą każda z definicji. I nie zmieni tego nasz oceniacz belfer kolega P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audroc napisał:

skąd wziąć zasilacz z micro USB ? Ja również myślałem że to ładowarka, zamotałem się już całkiem..

To wszystko to są zasilacze. Oczywiście są zasilacze lepsze lub gorsze, ale żaden z nich nie jest ładowarką do akumulatorów, tylko zasilaczem dostarczajacym w miarę stabilne napięcie przy deklarowanym prądzie maksymalnym. Ładowarka do akumulatorów jest w komórce, tablecie czy laptopie.

 

2 godziny temu, m4tech napisał:

Sorry to ty piszesz BZDURY. napisz zatem w końcu jaka jest różnica między ładowarką a zasilaczem wg ciebie, chyba że nie ma wg ciebie różnicy... to też chętnie przeczytam ;)

Różnica jest zasadnicza. Masz w avatarze akumulator chyba, jak go naladujesz zasilaczem 5V micro USB od komórki? Nie będzie potrzebna ładowarka? ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

To wszystko to są zasilacze. Oczywiście są zasilacze lepsze lub gorsze, ale żaden z nich nie jest ładowarką do akumulatorów, tylko zasilaczem dostarczajacym w miarę stabilne napięcie przy deklarowanym prądzie maksymalnym. Ładowarka do akumulatorów jest w komórce, tablecie czy laptopie.

Bzdura "sympatyczny" kolego, to wszystko nie są zasilacze, patrz napisy na fotce. Ładowarka to urządzenie, które ma za zadanie coś naładować, a więc musi na wyjściu mieć większe napięcie od elementu ładowanego, w tym wypadku większe niż 5VDC. Napięcie na wyjściu jest zawsze większe od tego na wejściu odbiornika. Zasilacz ma stałe napięcie, ktoś tu powinien coś odszczekać

Godzinę temu, przemak napisał:

Masz w avatarze akumulator chyba, jak go naladujesz zasilaczem 5V micro USB od komórki?

Człowieku jakim zasilaczem od komórki, w ogóle wszystko plączesz.

Akumulator z avatara ładuje się napięciem od 2,8 do 3,6V, a jego napięcie znamionowe to 3,3V, max 3,6V. kumasz teraz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m4tech napisał:

Bzdura "sympatyczny" kolego, to wszystko nie są zasilacze, patrz napisy na fotce. Ładowarka to urządzenie, które ma za zadanie coś naładować, a więc musi na wyjściu mieć większe napięcie od elementu ładowanego, w tym wypadku większe niż 5VDC. Napięcie na wyjściu jest zawsze większe od tego na wejściu odbiornika. Zasilacz ma stałe napięcie, ktoś tu powinien coś odszczekać

Człowieku jakim zasilaczem od komórki, w ogóle wszystko plączesz.

Akumulator z avatara ładuje się napięciem od 2,8 do 3,6V, a jego napięcie znamionowe to 3,3V, max 3,6V. kumasz teraz?

 

To jest niestety bełkot. Nawet trudno cokolwiek wytknąć, za mocno to splątane... Może chociaż to, że akumulator ładuje się prądem a nie napięciem. Ale baw się dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawię się dobrze, szczególnie widząc twoją retorykę wypowiedzi.

A koledze, który poszukuje pomocy radzę kupić dobry zasilacz o napięciu 5VDC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tylko że kiedy podłączam telefon do laptopa to podczas ładowania zdjęć, bądź programowania telefonu, czyli po prostu przesyłu danych, tym samym kablem USB jednocześnie ładuję telefon, czy raczej jego akumulatorek. 

W przypadku tego DACa producent radzi to omijać by jednym kablem szły tylko dane, natomiast do ładowania służy w tym momencie drugi kabel USB.

Natomiast już samo ładowanie, jakość kabla czy też zasilacza nie ma chyba w tym urządzeniu znaczenia, bo w środku znajduje się USB power supply modules. Nie wiem co to za licho, wychodzi na to że dba o jakość zasilania i tyle.

Temat jest inny- zrozumiałem że nie można podłączać Powerbanków tylko nie mogę się doczytać dokładniejszych informacji.

 

Mam jeszcze jedno ważniejsze pytanie- jaki opamp siedzi w tym cudeńku ?

Po przemyśleniu wychodzi na to że producent zrezygnował z dokładania zasilacza, gdyż każdy będzie podłączał tego DACa 2 kablami USB do laptopa, a jeśli już będzie potrzeba zasilać z gniazdka to każdy ma w domu zasilacz od telefonu i po sprawie.

Natomiast nigdy nie słyszałem żeby były jakieś inne zasilacze do ładowania telefonów niż tego które dostajemy w komplecie z telefonem, więc nie rozumiem gdzie miałbym kupić jakiś zasilacz o napięciu 5V. Toż ten DAC nie klasycznego gniazda do zasilania, dlatego nawet te specjalizowane zasilacze SMSL po 599zł się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Audroc napisał:

OK tylko że kiedy podłączam telefon do laptopa to podczas ładowania zdjęć, bądź programowania telefonu, czyli po prostu przesyłu danych, tym samym kablem USB jednocześnie ładuję telefon, czy raczej jego akumulatorek. 

W przypadku tego DACa producent radzi to omijać by jednym kablem szły tylko dane, natomiast do ładowania służy w tym momencie drugi kabel USB.

Natomiast już samo ładowanie, jakość kabla czy też zasilacza nie ma chyba w tym urządzeniu znaczenia, bo w środku znajduje się USB power supply modules. Nie wiem co to za licho, wychodzi na to że dba o jakość zasilania i tyle.

Temat jest inny- zrozumiałem że nie można podłączać Powerbanków tylko nie mogę się doczytać dokładniejszych informacji.

 

Mam jeszcze jedno ważniejsze pytanie- jaki opamp siedzi w tym cudeńku ?

Po przemyśleniu wychodzi na to że producent zrezygnował z dokładania zasilacza, gdyż każdy będzie podłączał tego DACa 2 kablami USB do laptopa, a jeśli już będzie potrzeba zasilać z gniazdka to każdy ma w domu zasilacz od telefonu i po sprawie.

Natomiast nigdy nie słyszałem żeby były jakieś inne zasilacze do ładowania telefonów niż tego które dostajemy w komplecie z telefonem, więc nie rozumiem gdzie miałbym kupić jakiś zasilacz o napięciu 5V. Toż ten DAC nie klasycznego gniazda do zasilania, dlatego nawet te specjalizowane zasilacze SMSL po 599zł się nie nadają.

Z tym zasilaniem to trochę ściema. W linku, który podałeś, piszą, że jedno USB jest TYLKO dla danych a drugie do zasilania, i to pierwsze nie bierze zasilania z komputera. Tymczasem na obudowie jest napisane, i zresztą to piszesz, że to działa podłączone tylko kablem do gniazda data. Czyli zasilanie jest z usb, i prawdopodobnie gniazdo power ma priorytet, to znaczy przy podaniu tam zasilania odłącza zasilanie z usb data, co jakiś tam audiofilski sens ma. Jakość zasilania z USB z laptopa jest IMO lepsza od chińskiego zasilacza za dwa złote, a na pewno jest to bezpieczniejsze. DAC pobiera 300mA, więc każde standardowe wyjście USB wydoli, jeżeli więc chcesz zasilać urządzenie z taniego sieciowego wynalazku to wszystko jedno, może być z laptopa, natomiast zasilacz będzie wymagany oczywiście przy pracy z spdif. Oczywiście przy audiofilskim podejściu do zasilania "sky's the limit", oczywisty jest zasilacz liniowy (w sumie niedrogi, tylko 300mA), możesz nawet kombinować z bateryjkami. Nie rozumiem, dlaczego nie można by używać powerbanku - można, tylko po co, jakość zasilania z powerbanku jest taka sama jak z sieciowego zasilacza impulsowego, z czego nie zdają sobie sprawy niektórzy testerzy sprzętu, ale to inny wątek - jedynym powodem może być chęć przerwania pętli mas, ale zwykły wtyczkowy zasilacz też jej nie tworzy, a przy połączeniu przez USB masa i tak jest podłączona nawet przy braku zasilanie przez to USB.

Jeżeli chodzi o zasilanie, to zwróciłbym uwagę na fakt występowania na wyjściu nominalnego poziomu 2,1Vrms, co oznacza około 6Vpp. Jeżeli tak jest, to taki poziom wyjściowy na wyjściu niesymetrycznym jest przy zasilaniu 5V z USB NIEMOŻLIWY do osiągnięcia, co oznacza, że w środku jest ttrafo na wyjściu (akurat) albo po prostu przetwornica podwyższająca napięcie - i to by było na tyle w kwestii zasilaczy liniowych czy bateryjek ;)

Co do operacyjnego, to go rozkręć i sprawdź, na zdjęciach nie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, w sumie jesteśmy podobnego zdania. Problem jest taki że to autor wątku go ma, ja dopiero mam zamiar kupić, stąd pytania.

Natomiast wracając do zasilacza- właśnie chodzi o to że smsl sprzedaje zewnętrzny zasilacz za 500zł zle do wszystkich modeli prócz oczywiście tego, gdyż nie ma on wejścia na zasilacz. Ja osobiście nigdy nie słyszałem o jakimś solidnym zasilaczu do telefonów, a przecież taki jest tu potrzebny. Chyba że chodzi Ci o taki za 5zł zamiast za 2zł to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem straszliwie drogie ładowarki do tego DACa w wersji Extreme ale tu cena przekracza już 20zł.

A tak serio to może po prostu ten specjalny układ w tym DACu powoduje że wystarczy byle jakie zasilanie nawet za 2zł i po sprawie, aby było podłączone do oddzielnego gniazda. Można więc zaoszczędzić ponad 500zł na zasilaczu  i mamy najlepszego DACa.

Problem pozostaje już tylko w opampie, gdyż od niego zależy jakość dźwięku. Jeśli siedzą tam 5532 to kolejny szajs.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam raczej nie ma 5532, tylko jakiś niskonapieciowy wynalazek. Strzelam, że analogowa cześć jest zasilana +/-6V, jak to zwykle w lepszych urządzeniach zasilanych z USB, ewentualnie +/-5. To wymaga oczywiście sprawdzenia, ale dane techniczne raczej na to wskazują. Jeżeli tak jest, to jakikolwiek wypasiony zasilacz liniowy najwyżej poprawia samopoczucie. Lepszy zasilacz to w tym przypadku dla mnie jakiś firmowy, nie najtańszy półamperowy chiński, i raczej nie ze względu na jakość zasilania bo ta jest jaka jest, tylko z uwagi na spokój ducha i bezpieczeństwo, choćby ppoż ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Audroc napisał:

Natomiast wracając do zasilacza- właśnie chodzi o to że smsl sprzedaje zewnętrzny zasilacz za 500zł zle do wszystkich modeli prócz oczywiście tego, gdyż nie ma on wejścia na zasilacz. Ja osobiście nigdy nie słyszałem o jakimś solidnym zasilaczu do telefonów, a przecież taki jest tu potrzebny. Chyba że chodzi Ci o taki za 5zł zamiast za 2zł to ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego jakaś stara ładowarka transformatorowa ze stabilizowanym 5V i po sprawie. Zasilacz liniowy zawsze jest lepszy od współczesnej ładowarki impulsowej, bez względu czy w DACu są wbudowane przetwornice czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to postawiłeś całe forum na głowie. Faktycznie jeśli to proste przejście z samym zasilaniem (no bo niby jak inaczej) to jest pozamiatane.

A tak serio jesteś pewien że można tak podpiąć wspomnianą ładowarkę/zasilacz smsl-a za 500zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gra. Mam zwykłą ładowarkę tabletową 5A 2A. 

Jak ktoś z Wawy chce posłuchać, bez wypożyczania (zostawiania kaucji), zapraszam na priv.

Mam inny problem ale to raczej nie DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.