Skocz do zawartości
IGNORED

realizacja płyt- czyli jakie wytwórnie wybierać a jakie omijać


audiorabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jak wiadomo bardzo dużo zależy od realizacji płyt - i tutaj nowa płyta potrafi nieźle popsuć humor , kiedy okazuje się ,że prawie nie da Jej się słuchać przez słabą realizację.

Pomijając płyty typowo audiofilskie po kilkaset złotych, zauważyłem ,że czasami nie ma znaczenia cena.

Zdarzyło mi się kupić płytę w markecie po 10-20zł świetnie nagraną.

 Stąd do Was pytanie: Czy są jakieś wytwórnie, które niemal zapewniają świetny przekaz ( mówimy o kwocie kilkadziesiąt złotych  w typowych sieciach) a może jakieś , których nie należy kupować ze względu na słabą realizację?

 

Dziękuję za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alia Vox, ale to dość niszowa muzyka. Tak wątek już gdzieś tu kiedyś był (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka której słucham to smooth jaz ( nieco klimatów typu Diana Krall, ), uwielbiam gitarowe brzmienia (jak Lee Ritenour), nieco chillout, trochę elektroniki Yello, Air, Daft Punk, trochę Dire Straits, Stańko...

Odnośnie wytwórni Impulse- to zdaje się ,że mam właśnie Diana Krall i brzmi bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smooth Jazz to przede wszystkim GRP Records - praktycznie wszystkie płyty tej wytwórni i z tego typu muzyką brzmią bardzo dobrze, albo znakomicie. Na liście GRP, w okresie  świetności smooth, można znależć: Ramsey Lewis, Lee Ritenour, Larry Carlton, Dave Grusin, Don Grusin, Gary Burton, Joe Sample, Eddie Daniels, Tom Scott, Billy Cobham, Chick Corea, John Patitucci, Eric Marienthal, Arturo Sandoval, Dave Valentin, The Rippingtons, Spyro Gyra, David Benoit, Dizzy Gillespie, George Howard, Yellowjackets, George Benson, Brecker Brothers & oddzielnie,, Chris Botti, Diane Shuur, Al Jarreau, Crusaders, Tom Scott, Special EFX, Acoustic Alchemy, Dave Samuels, Kim Pensyl, Carl Anderson, Patti Austin, Kevin Eubanks, B.B King... i wielu innych.

Powiedziałbym, że można się skoncentrować tylko na tym labelu, ponieważ muzyki smooth w bardzo dobrej jakości jest tam naprawdę bardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiorabbit napisał:

Odnośnie wytwórni Impulse- to zdaje się ,że mam właśnie Diana Krall i brzmi bardzo dobrze.

Ostatnie moje nabytki z tej wytwórni to oczywiście Coltrane Lost album oraz świetny Clarke/Lagrene/Ponty D-Stringz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluję na wszystkie wydawnictwa ze znaczkiem Programu 3 Polskiego Radia. Dlatego, że nie są to jakieś wyjątkowe arcydzieła sztuki realizatorskiej tylko nagrane koncerty. Niezależnie czy chodzi o SBB czy Renatę Przemyk czy Republikę, wszystkie mają ten ładunek autentyczności i bezpośredniości. Wolę słuchać jak wykonawca popierdzieli coś na scenie od słuchania mistrzowskich efektów retuszu siedzącego przed komputerem realizatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja poluję na wszystkie wydawnictwa ze znaczkiem Programu 3 Polskiego Radia. Dlatego, że nie są to jakieś wyjątkowe arcydzieła sztuki realizatorskiej tylko nagrane koncerty

Nie dziwota, skoro i sprzęt tam mają zacny a i akustyka tej salki jest wyjątkowo muzyce przyjazna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i nastawienie muzyków jest trochę inne. Mniej robienia show a więcej uczciwego grania. Takiego na 100% A że sala i realizatorzy w tym nie przeszkadzają, całokształt bywa bardzo ciekawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Ja poluję na wszystkie wydawnictwa ze znaczkiem Programu 3 Polskiego Radia. Dlatego, że nie są to jakieś wyjątkowe arcydzieła sztuki realizatorskiej tylko nagrane koncerty. Niezależnie czy chodzi o SBB czy Renatę Przemyk czy Republikę, wszystkie mają ten ładunek autentyczności i bezpośredniości. Wolę słuchać jak wykonawca popierdzieli coś na scenie od słuchania mistrzowskich efektów retuszu siedzącego przed komputerem realizatora

Mam to szczęscie, że kiedyś były one jako dodatek do Rzepy dla prenumeratorów i zgromadziłem w sumie 10 takich koncertów:) Osiecka, Wassowski na jazzowo, Krajewski, Perfect, Republika, Voo Voo, Torres, Śpiewnik Komedy, Lady Pank, Piosenki Kofty:)

Dawno tego nie słuchałem, a już na pewno nie na aktualnym sprzęcie, dzięki za przypomnienie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.