Jump to content
kris250

Wymiana lamp EL34 w Mingda MC34-PL

Recommended Posts

Witam,

Zwracam się do kolegów i koleżanek o radę, potrzebuję wymienić lampy mocy EL34 (oryginalne) w wzmacniaczu Mingda MC34-PL ze względu na zakończenie żywota jednej z niej po okresie 5 lat. Chciałbym wymienić na jakieś tanie lampy, mam pytanie, zatem na jakie powinienem się zdecydować ? 
Biorę pod uwagę:

1.  EL34 II JJ

2. EL34 Electro-Harmonix

3. EL34B   Tung-Sol

Czy powyższe lampy mogą być do mojego wzmacniacza, jeśli tak, to na które się zdecydować, a których unikać (nie kupować) ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tych podanych przez Ciebie to pewnie EH, ale osobiście poszukałbym lepiej, dobranych i zmierzonych RFT EL34, to miałoby prawdziwy sens.


_ . . _

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jeżeli udałoby Ci się @kris250 kupić dobraną kwadrę naprawdę nieużywanych czyli NOS - New Old Stock, najlepiej NIB - New In Box lamp EL34 produkcji RFT to byłoby to dobre rozwiązanie. Jednak zakup takiej kwadry to po pierwsze rzadkość, a po drugie duże pieniążki. Jeżeli kupisz po prostu jakąś kwadrę lamp EL34 to będzie to wyłącznie wtopienie pieniędzy, problem i strata czasu. Trzeba dobrze siedzieć w temacie lamp z dawnej produkcji żeby nie dać się oszukać.

Ostatnio sam stanąłem przed podobnym dylematem. Musiałem do końcówki lampowej wstawić 2 x 4 lampy EL34. Mógłbym wstawić EL34 RFT NOS NIB, mógłbym też wstawić EL34 Tesla OO NOS NIB. Myślałem też ewentualnie o bezpośrednim zamienniku lampy EL34 - lampie KT77. Kusiło mnie spróbowanie lampy JJ EL34II, bo to jest chyba jedyna EL34 jakiej do tej pory nie miałem. 

Jednak zdecydowałem się na inny ruch. Udałem się do mojego zaprzyjaźnionego sklepu z gitarami - guitarcenter.pl - i zakupiłem dwa idealnie dobrane kwartety lamp EL34 Electro Harmonix. 

https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/wzmacniacze/lampy/electro-harmonix-el34-eh-kwarta

Ciekawostka jest taka, że guitarcenter sprowadza te lampy bezpośrednio od dystrybutora z USA. Nie są to więc jakieś odpady z selekcji przeznaczone na rynek wschodniej Europy, ale bardzo solidnie pomierzone, dobrane przez producenta w kwadry i z metryczkami lampy na rynek USA. Mogłem wybrać sobie z przepastnego pudła z dobranymi przez producenta kwadrami lamp dwie idealnie dobrane kwadry o takich parametrach jakie mi pasowały. 

Mam porównanie do wszystkich kiedykolwiek produkowanych lamp EL34 i stwierdzam, że jest po prostu bardzo dobrze.

Edited by bluesboss
 • Like 1

always walk on the bright side of life

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki wszystkim na rady, te KT77 Genelexa https://sklep.toroidy.pl/pl/p/KT77-Genalex-Gold-Lion/665, są dla mnie za drogie, myślę, że zdecyduję się na EL34 Electro Harmonix ze strony podanej przez bluesboss 

(https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/wzmacniacze/lampy/electro-harmonix-el34-eh-kwarta). 

Mam tylko pytanie, czy te lampy EL34 Electro Harmonix będą pasowały do mojego wzmacniacza ? (wydaje mi się, że tak, ale wolę się upewnić, pytając fachowców )

Edited by kris250

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

Ciekawostka jest taka, że guitarcenter sprowadza te lampy bezpośrednio od dystrybutora z USA.

Każda chwytliwa ideologia jest dobra :) Jedynym producentem nowych  lamp Electro Harmonix jest New Sensor z siedzibą w USA, który ma magazyny w St. Petersburgu, bo tam są aktualnie produkowane lampy EH. Czy to będą toroidy czy inny sprzedawca lamp w Polsce , każdy z nich ma lampy z tego samego źródła.

Nie ma czegoś takiego jak

W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

odpady z selekcji przeznaczone na rynek wschodniej Europy

Oczywiście New Sensor oferuje swoim odbiorcom, lampy już dobrane w pary czy kwadry itd. Ale nie są one w niczym lepsze od tych dobieranych przez nasze sklepy sprzedające lampy. Procedura dobierania jest dokładnie taka sama. Metryczkę nadaje osoba dobierająca lampy.

Także nie ma znaczenia gdzie kupisz lampy, ważne żeby były dobraną kwadrą i pochodziły od producenta.

W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

 

   


audiokarma.org

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • MAGAZYN KULTURALNY

 • Blog Entries

 • ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.