Skocz do zawartości
IGNORED

Odpowiedni amplituner, pomoc w wyborze


Bubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-) zakupilem w bardzo okazyjnej cenie zestaw glosnikow 5.0 Path z Kruger Matz (Wiem ze nie jest to cos wspanialego) ale cena byla wyjatkowo niska więc się skusiłem, zestaw był przeceniony z 4999 na 2499. Teraz moje pytanie czy amplituner onkyo 686 to dobry wybór do tych kolumn czy wybrać coś z mniejszą mocą? Proszę o porade.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie, to gdy moc wzmacniacza jest rowna lub trochę wyższa od mocy RMS kolumn. Nie trzeba się bać nadwyżki we wzmacniaczu. Gorzej, jak chcesz wycisnąć ze słabego wzmacniacza więcej, jak fabryka dała- grozi to przesterem niszczącym glosniki wysokotonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

amplituner Onkyo TX-NR686 to bardzo dobry wybór do Twoich kolumn, na pewno w pełni wykorzysta potencjał głośników.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taniej i nie gorzej będzie z używanym Onkyo TX-DS 575. Nie daj się naciągnąć na drogi sprzęt do tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Charakter z jakim gra Onkyo 686 bardzo dobrze podkreśla efektywność kolumn w kinie więc tak jak najbardziej będzie to dobry, rozsądny zakup do zestawu kolumn kina domowego.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy nigdy za wiele. Można porównać to Onkyo u nas z Yamahą RX-V685, ale tylko na Twoich kolumnach (chodzi mi o frontowe).

Zapraszamy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to wydajny i dynamiczny amplituner. Gra z wigorem, fajnie rysuje niskie tony. Powinno być ok. Jeśli chodzi o starsze modele jak zasugerowano w temacie (TX-DS575) to bez HDMI trochę bez sensu zakup w dzisiejszych czasach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chciałbym zakładać nowego tematu bo mam trochę podobne pytanie opisze moją sytuację.

Jestem posiadaczem Yamaha rx-v773 do tego głośniki Dali Ikon 6 mk2(fronty), Dali Ikon vokal 2 mk2(central), dali ikon on-wall mk2( tyły) i subwoofer dali sub e-12 f.

Moim problemem jest to, że właśnie pada/padła moja Yamaha(po włączeniu coraz dłużej muszę czekać żeby głośniki zaczęły grać, a ikonki imitujące głośniki znikają i pojawiają się). powoli zresztą myślałem nad zmianą amplitunera na jakiś wspierający 4K Dolby Atmos itp.

Moją uwagę zwrócił właśnie Onkyo TX-NR686 ze względu na dobra cenę i pozytywne opinie. Moje pytanie jak to razem zagra? Nie mam możliwości odsłuchu Onkyo(w moim sklepie tylko Denon, NAD)

No i oczywiście czy ten amplituner napędzi te głośniki.

Salon 25m2 60/40 video/muzyka  trudny akustycznie (prawy front i tył dwa razy dalej)

A może macie jakies inne propozycje w takiej samej albo troche wyższej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.