Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 75k zł


qhasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłbym od kolumn. Tu polecam szwajcarskie Kittara.  I gra gitara...

Za takie pieniądze warto zwrócić się ku mniej oklepanym wyborom ku firmom, którym mniej zależy na marketingu a bardziej na jakości i wyrobionym odbiorcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 250kzł nie jest niczym poparte poprostu te kolumny nie grają i tyle. Kto wstawia subwoofery o 7cm wychyle do kolumn. Tutaj jest kilka błędów konstrukcyjnych ciężki basowiec w połączeniu z szybkimi mega wstęgami czy jak to się nazywa zapomniałem. Dlatego dedykowane wzm.do tych kolumn to cyfrowe monobloki zety po 1kW mocy aby bujnąć te basowce. Jedyną drogą ratunku na ten dudniący bas jest cyfrowa korekcja akustyki dsp i po temacie możesz znajomemu podpowiedzieć:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, zibii napisał:

Jedyną drogą ratunku na ten dudniący bas jest cyfrowa korekcja akustyki dsp i po temacie możesz znajomemu podpowiedzieć:-)

Też o tym myślałem, i też nie jestem fanem tych kolumn. Wcześniej nim je kupił słuchałem ich na AVS , nie moja bajka , ale też nie było tragicznie. On ma te kolumny prawie dostawione do całej ściany ze szkła , grają w 60 m2 salonie na oko z 7-8 m. wysokości w którym jest prawie pusto. Nie trzeba być ekspertem od akustyki , wystarczy klasnąć w dłonie by się przekonać , że jest źle. Zagadką jest czy DSP sobie poradzi . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie spróbuję to się nie przekona. Mając taki duży salon i wysoki to poszedł bym w innego rodzaju kolumny a mianowicie open baffle tylko faktycznie trzeba by je odstawić od tylniej ściany ze szkła np jak te zdjeciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zibii napisał:

Jeśli nie spróbuję to się nie przekona.

Też racja. Tych kolumn nie znam. A Orbitale wybrała Pani architekt / zresztą też moja znajoma :) / bo pasują do wnętrza , pojechali na AVS i ....kupili. :) A najlepsze jest to , że kolumny stoją przy 6m. oknie przesuwnym typu HST i latem jak jest otwarte to powierzchnia nagłośnienia zwiększa się z 60m2. do 6 tys. m2  :) 

Ale fakt ,wtedy mniej dudni :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Może trochę z innej strony, chciałbym zwrócić uwagę , że nim wydamy kasę i zresztą nie ważne czy duża , czy małą to wypadałoby najpierw się zorientować gdzie postawimy kolumny i jaka mamy akustykę pomieszczenia , bo może się okazać , że kasa nie zagra. Pisze to bo raz, dwa razy w miesiącu mam okazję u znajomego słuchać zestawu za ok.250k. , opartego o Zeta Zero Orbitale, końcówki Zeta Zero , Elektrocompaniet . I delikatnie mówiąc dobrze nie jest , po prostu wszystko dudni , bo niestety fatalna jest akustyka pomieszczenia i nic ponoć nie da rady z tym zrobić , bo każda próba adaptacji , zburzyłaby wizję Pani architekt. Ten , przykład / wizyta/ zawsze mi przypomina , że aby pieniądze " zagrały" trzeba im trochę pomóc. :) 

I to nie jest jednostkowy przypadek. Wiele razy widziałem ogromne kolumny wciśnięte w kąt, pod ścianę bez wolnej przestrzeni po bokach. I jak to ma zagrać!?? Niektórzy mają jakąś dziwną awersję do monitorow . Podejrzewam że jedynym kryterium dobrego dźwięku dla wielu jest miażdżący bebechy bass. Nie ważne że dudni nie ważne że reszta pasma leży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce po bokach a raczej jego ograniczona ilość to open baffle sprawdza się idealnie a to za sprawą, że ten rodzaj obudowy a raczej brak obudowy kształt fali jest ósemkowy promieniuje do przodu i do tyłu a na boki prawie wcale. Jeśli chodzi o firme to podaje link do strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2019 o 00:44, qhasz napisał:

Witam.

Nadszedł czas, żeby w końcu postawić w domu jakiś dobry sprzęt grający. Zacznę od tego, że będzie to kupowanie "w ciemno". Nie mam ani czasu ani możliwości, żeby jeździć, odsłuchiwać i porównywać. Liczę, że odpowiednio dobierzecie cały sprzęt to jakichś tam moich wymagań, chcę żeby było po prostu dobrze. Będą pewnie małe sprzeczki, wymiana zdań, krew pot i łzy, polecą głowy, ale jestem gotów Was poświęcić :) żeby w końcu mieć ten długo oczekiwany zestaw.

Mogę przeczytać całe forum i tysiące testów różnych sprzętów (już i tak przeczytałem tego tyle, że zgłupieć można) i każdy w swojej grupie będzie dobry i polecany. Ale po złożeniu tego do kupy okaże się, że jest to po prostu źle dobrane i jedno ogranicza drugie, no i że mogłoby być lepiej itd. Dlatego potrzebna mi pomoc tych, co się znają i na waszych opiniach będę się opierał. Bo ja się nie znam, ale ucho mam dość wyczulone.

Jeśli chodzi o szczegóły to:

- kwota jaką chcę przeznaczyć to w przeliczeniu (bo mieszkam w uk) ok 75 tys zł (można trochę naciągnąć budżet, ale zaznaczam, że potrzebne mi wszystko, łącznie z kablami itp). Im mniej tym lepiej oczywiście :) może zostanie mi na słuchawki

- pokój nie jest duży - ok 22m2

- absolutne minimum to oczywiście kolumny, wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy strumieniowy (najlepiej jakby obsługiwał zarówno DLNA jak i Airplay + montowany w środku dysk twardy byłby zaletą), odtwarzacz CD/SACD.

- muzyka to przede wszystkim rock (Queen, Pink Floyd) + elektroniczna (Oldfield, Jarre, Schiller)

Temat jest szeroki i otwarty, nie będę kupował też nic od razu, będę cierpliwie szukał, może trafię na okazje zarówno w pl jak i uk. Myślę, żeby na początek skupić się na kolumnach odpowiednich to tego typu muzyki, resztę dopasuje się później. Kto podejmie się zadania ?

 

 

 

Po wielu latach i dziesiątkach różnych urządzeń na dzień dzisiejszy widzę to tak ...

Zanim podejmę decyzję o zakupie sprzętu zastanawiam się czy , za ile go sprzedam i ile na tym stracę . Czysto teoretycznie . Dzisiaj chcę to a jutro może będę chciał albo będę musiał sprzedać a to już nie są małe pieniądze i ewentualne straty. Kolejne pytanie to czy dany sprzęt jest awaryjny, co z ewentualnym serwisem gwarancyjnym , pogwarancyjnym i jak jest skomplikowany przy ewentualnej naprawie po zakończeniu gwarancji i braku możliwości naprawy w serwisie producenta .

Mając te pieniądze ja bym kupił używany wzmacniacz Accuphase E-470 za około 24000zł.

Wzmacniacze te są porządnie zbudowane ze znikomą awaryjnością więc można kupić używany w stanie idealnym a jednak taniej .

Do tego odtwarzacz CD. Wizualnie pasuje Accu i za około 20000zł kupisz używany DP78 albo coś z serii DP-5XX ( pomijamy DP500 ).

Do tego kable RCA Tara Apollo I ( cieplejszy ) i dla przeciwwagi PAD VESTA ( neutralny ) . 2x sieciówki Wireworld Stratus.

Listwa bez filtrów ( Tomanek lub Sonus Oliva ) z gniazdkami bez bolca żeby można było na słuch ustawić " polaryzację ".

 

I czas na kolumny . Tu musisz sam wypożyczać i wybrać coś dla siebie pod tą elektronikę , akustykę i preferencje mając na uwadze to że jak oczekujesz dobrej jakości basu to szukasz podłogówek . I do takiej muzyki ja bym szukał podłogówek .

Miej też na uwadze że przeważnie inaczej grają kolumny z głośnikami metalowymi , papierowymi , polipropylenowe czy kevlarowe .

 

Po dobraniu kolumn czas na plikograja . Kupując E470 można go kupić z lub dokupić kartę DAC . Wiele odtwarzaczy CD w tej cenie też ma wejścia cyfrowe przez które możemy podpiąć  plikograj. Tanio i przyzwoicie to Node 2 , Aries Mini albo Sotm SMS200. Drożej Linn , Lumin albo PC pod AUDIO.

Na sam koniec warto Stratusy zamienić na lepszej klasy sieciówki i tu licz minimum między 1-3kzł na nowe / używane .

Lepsze RCA od powyższych to około 4-6kzł

 

Powodzenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

I to nie jest jednostkowy przypadek. Wiele razy widziałem ogromne kolumny wciśnięte w kąt, pod ścianę bez wolnej przestrzeni po bokach. I jak to ma zagrać!?? Niektórzy mają jakąś dziwną awersję do monitorow .

Monitory wciśnięte w kąt też nie zagrają :)

W dniu 26.02.2019 o 02:15, qhasz napisał:

Kolejny, któremu wydaje się, że coś tam zrozumiał....ale jednak nie zrozumiał. Przecedził przez sitko moje wypowiedzi, posklejał w kilka zdań te przecedzone wyrazy i wyszło jak wyszło.

Nie zrozumiałeś również i mnie. Nie przedstawiłeś swoich typów, nie pokazałeś żadnego rzutu na pokój ani żadnej informacji o nim poza metrażem. Absurdem jest kupowanie jakiegokolwiek docelowego sprzętu audio w ciemno polegając wyłącznie na opiniach ludzi. "Znanie się" innych może nie mieć odzwierciedlenia w Twoich osobistych odczuciach. Wiedza i osłuchanie osób w temacie to jedno, może być pomocne, ale nie może stanowić o Twojej decyzji bez odsłuchu (najlepiej u siebie w pokoju z opcją ewentualnego zwrotu). To nie jest żadne spinanie się :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2019 o 11:24, mztv napisał:

yamaha :) za tą kasę można wyrwać mcintosha mcd 550......nie przesadzaj a i dac też jest

jak ktoś chce sobie "przedłużyć" to zgoda. Ale z racjonalnego punktu słyszenia, przewartościowany klocek. Używałem kilka produktów tej marki i większości fenomen marki tkwi w "choince"

Kolego 

qhasz ->

-Bez urazy, bo Cię nie znam. Ale jeżeli naiwnie myślałeś, że uzyskasz na Polskim forum treściwe i merytoryczne wiadomości. To masz silną wiarę. 

Jeżeli nie masz czasu to zadzwoń do dowolnego salonu z sprzętem hifi a z pewnością otrzymasz gotową ofertę na maila. Zrobisz przelew, przyjedzie kurier i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wybrałbyś bramką numer 3.......ale ciekawe na co byś postawił  gdy za tą samą kasę miałbyś do wyboru maka albo yamahę:)

drugą sprawą jest fakt, że top hifi zawsze, tylko poleca to co ma aktualnie w swojej ofercie.....taki marketing....jeśli mieliby maka to "zdecydowanie najlepsze rozwiązanie"......:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2019 o 00:14, Nikimaj napisał:

jak ktoś chce sobie "przedłużyć" to zgoda. Ale z racjonalnego punktu słyszenia, przewartościowany klocek. Używałem kilka produktów tej marki i większości fenomen marki tkwi w "choince"

Kolego 

qhasz ->

-Bez urazy, bo Cię nie znam. Ale jeżeli naiwnie myślałeś, że uzyskasz na Polskim forum treściwe i merytoryczne wiadomości. To masz silną wiarę. 

Jeżeli nie masz czasu to zadzwoń do dowolnego salonu z sprzętem hifi a z pewnością otrzymasz gotową ofertę na maila. Zrobisz przelew, przyjedzie kurier i po sprawie.

 

Wiadomo, hehe, McInthosh to nie Yamaha. hehe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mkarpiewinski napisał:

 

Wiadomo, hehe, McInthosh to nie Yamaha. hehe. 

Reputacja na pewno jest wyższa, to nie podlega wątpliwości.

 

Ale gdyby to przełożyć na motoryzację, to co byście wybrali?

-Skoda Superb 2.0 272 km - 0-100- 5,5 s. - ok.150.00 tys

czy

-BMW 5 540i - 340 km - 0-100- 5,3 s.- ok.320.000 tys

 

:)zgoda to tylko albo aż osiągi, ale zwróćmy uwagę w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zibii napisał:

Biorę superba bo super auto tańsze 2 razy i tańsze w utrzymaniu mniej pali a osiągi praktycznie identyczne miejsca z tyłu wiecej i zaraz nie ukradną:-)

jedno gowno wieksze od drugiego,wlaciwosci trakcyjne skody jak poloneza.

bmw ,nie do utrzymania.ale jak juz ktos koniecznie chce,to bmw m5,pasazer musi zalozyc pampersa.

5 s do setki,w obecnych czasach to zadne osiagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nikimaj napisał:

Reputacja na pewno jest wyższa, to nie podlega wątpliwości.

 

Ale gdyby to przełożyć na motoryzację, to co byście wybrali?

-Skoda Superb 2.0 272 km - 0-100- 5,5 s. - ok.150.00 tys

czy

-BMW 5 540i - 340 km - 0-100- 5,3 s.- ok.320.000 tys

 

:)zgoda to tylko albo aż osiągi, ale zwróćmy uwagę w cenie.

 

Czyli jak Yamaha RN602 ma pasmo 20 - 20.000Hz i Yamaha A-S3000 ma to samo pasmo to trzeba brać tę RN602. To samo za 10% ceny! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

jedno gowno wieksze od drugiego,wlaciwosci trakcyjne skody jak poloneza.

bmw ,nie do utrzymania.ale jak juz ktos koniecznie chce,to bmw m5,pasazer musi zalozyc pampersa.

5 s do setki,w obecnych czasach to zadne osiagi.

a jeździłeś obydwoma?

-bo ja tak i obydwa auta by mnie zadowoliły. Z tym, że nie czułbym potrzeby dopłacać do BMW.

 

Osiągi o których piszemy są świetne i na pewno wystarczą w każdych warunkach. Po co jeszcze lepsze?

 

Godzinę temu, Mkarpiewinski napisał:

 

Czyli jak Yamaha RN602 ma pasmo 20 - 20.000Hz i Yamaha A-S3000 ma to samo pasmo to trzeba brać tę RN602. To samo za 10% ceny! 

nie miałem na myśli takiego porównania. Nie zrozumiałeś chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nietypowo... zaproponuję zestaw zgodny z tytułem wątku :)

To będzie inne granie niż Spendory, czy Harbethy, które już urzekły Qhasza na Audio Show w Bristol. Zdecydowanie bardziej dynamiczne, przejrzyste, a jednocześnie ładnie dociążone, ze znakomitą stereofonią. Sądzę, że bardziej uniwersalne niż Spendory, czy Harbethy. Naturalnie najważniejsze, abyś posłuchał zanim podejmiesz decyzję.

Kolumny: Totem Acoustic Forest (lub Forest Signature) - w odróżnieniu do Polski, w UK nie będzie kłopotu z ich posłuchaniem. Pomimo "skromnej" postury grają naprawdę dużym dźwiękiem

Wzmacniacz: Moon Neo 340 i D3PX (wersja z DAC)

Transport CD: Moon Neo 260D Transport (bez DACa)

Streamer: Moon Neo MIND2 (koniecznie 2, bo ten bez 2 nie dekoduje MQA i nie jest kompatybilny z Roonem)

Okablowałbym to wszystko (głośnikowe, Coax IC) Tellurium Q Ultra Black.  Zasilające zostaw na koniec.

W cenach detalicznych za nowe klocki wyjdzie ok 18 tys GBP, jeśli uda Ci się uzyskać 15% rabatu na całość, to wylądujesz na kwocie, którą chcesz przeznaczyć. Zakup używanych w oczywisty sposób obniży tę kwotę.

Są moim zdaniem dwie możliwości obniżenia wydatku. Po pierwsze streamer Moon można zastąpić Bluesound Node 2i - pewnie z 1 tys GBP taniej. Po drugie głośnikowy Tellurium można zastąpić rozwiązaniem fabrycznym Totem, czyli kablem o nazwie Tress - całkiem fajny i niedrogi.

Powodzenia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mkarpiewinski napisał:

Obawiam się, że to Ty nie rozumiesz swojego porównania. Przejedź się skodą i bmw za fajerą, to zrozumiesz jego nonsensowność. 

Chłopie o czym Ty piszesz? Jak pewnie znasz te samochody co najwyżej z okładek gazet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nikimaj napisał:

a jeździłeś obydwoma?

-bo ja tak i obydwa auta by mnie zadowoliły. Z tym, że nie czułbym potrzeby dopłacać do BMW.

 

Osiągi o których piszemy są świetne i na pewno wystarczą w każdych warunkach. Po co jeszcze lepsze?

 

nie miałem na myśli takiego porównania. Nie zrozumiałeś chyba...

tak,jezdzilem ,to moja profesja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2019 o 15:20, zibii napisał:

Te 250kzł nie jest niczym poparte poprostu te kolumny nie grają i tyle. Kto wstawia subwoofery o 7cm wychyle do kolumn. Tutaj jest kilka błędów konstrukcyjnych ciężki basowiec w połączeniu z szybkimi mega wstęgami czy jak to się nazywa zapomniałem. Dlatego dedykowane wzm.do tych kolumn to cyfrowe monobloki zety po 1kW mocy aby bujnąć te basowce. Jedyną drogą ratunku na ten dudniący bas jest cyfrowa korekcja akustyki dsp i po temacie możesz znajomemu podpowiedzieć:-)

To fakt. Te kolumny to dramat. Ktoś kto to kupuje albo jest głuchy albo nie ma doświadczenia. Buła na basie w połączeniu z tnącymi uszy wysokimi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2019 o 20:49, Nikimaj napisał:

Chłopie o czym Ty piszesz? Jak pewnie znasz te samochody co najwyżej z okładek gazet.

Heh, to nie ja cytuje dane z katalogów. Heh. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.