Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

👍

Jakiej wielkości masz pokój ?

Powierzchnia salonu to ok 35mkw ale z prawej strony jest otwarty na dalsza część (jadalnia, kuchnia, korytarz).

FM-30 absolutnie nie są za małe do takiej powierzchni - grają obfitym dźwiękiem z dużą ilością powietrza...Na czas odsłuchu odsuwam je od ściany o jakiś metr.

Normalne słuchanie to poziom 15-25 na DIA-250S a wieczorem schodzę do 6-8 nawet.

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Ataszek napisał:

Powierzchnia salonu to ok 35mkw ale z prawej strony jest otwarty na dalsza część (jadalnia, kuchnia, korytarz).

FM-30 absolutnie nie są za małe do takiej powierzchni - grają obfitym dźwiękiem z dużą ilością powietrza...Na czas odsłuchu odsuwam je od ściany o jakiś metr.

Normalne słuchanie to poziom 15-25 na DIA-250S a wieczorem schodzę do 6-8 nawet.

25 to już jest dosyć głośno, czy ucieka Ci dźwięk przez to, ze jest otwarta przestrzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zbi_Rek napisał:

25 to już jest dosyć głośno, czy ucieka Ci dźwięk przez to, ze jest otwarta przestrzeń ?

25 już się robi głośno to prawda....częściej zakres ok. 15 

Trochę ucieka ale nic nie poradzę....nie mam dedykowanego pomieszczenia odsłuchowego - trzeba się cieszyć tym co jest 😉

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tied napisał:

Mam pytanie do użytkowników gato 250S npm odnośnie kabla sieciowego…jaki macie wpięty i jakie zmiany wnosi?

Pytasz o zasilający ?

Czy sieciowy lan rj45 ?

10 minut temu, Ataszek napisał:

25 już się robi głośno to prawda....częściej zakres ok. 15 

Trochę ucieka ale nic nie poradzę....nie mam dedykowanego pomieszczenia odsłuchowego - trzeba się cieszyć tym co jest 😉

Masz wersję mkI czy już mkII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tied napisał:

O zasilający ale jak masz jakiś ciekawy lan dający poprawę dźwięku to chętnie poczytam

Lan cat6 miedź 4N w pełnym ekranie jest ok do standardowego router'a, 

Zasilający w integrze bardzo dobrze spisywał się Elecaudio na Viborg'ach

Po przejściu na PRD 3S + PWR 222 zmieniłem na BK 6,2mm2 też na Viborg'ach i jest bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Masz wersję mkI czy już mkII ?

mkI

17 minut temu, tied napisał:

O zasilający ale jak masz jakiś ciekawy lan dający poprawę dźwięku to chętnie poczytam

Ja mam Solid Core Audio Power No. 6 PRO - podstawowy ale bardzo solidny kabel.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki..lan też mam cat6..a zasilający myślałem o enerze lub solid core ale nie wiem czy warto…

2 minuty temu, Ataszek napisał:

Ja mam Solid Core Audio Power No. 6 PRO

O widzisz …pisałem w czasie jak dodałeś odpowiedź… wracając do pro 6 czy nie masz za dużo basu? W opisie kabla czytałem, że ten zakres eksponuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tied napisał:

O widzisz …pisałem w czasie jak dodałeś odpowiedź… wracając do pro 6 czy nie masz za dużo basu? W opisie kabla czytałem, że ten zakres eksponuje..

Tylko co tu rozpatrywać czy za dużo , za mało jak każdy ma inny system , pomieszczenie , akustykę etc. .......

Nie porównywałem z innym kablami w tym samym systemie ale mi on nie wprowadza żadnych niepożądanych zmian... 

 

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

6,2mm2

a co da przewód 6,2mm2, jak od rozdzielni do gniazda wtykowego w ścianie masz (najprowdopodobniej) 2,5mm2. 

Przewody zasilające muszą być porządne, tzn. wtyk ma mieć dobry styk z widelkami gniazda, samo gniazdo tez nie najtansze ospel, przekroj przewodów taki jak w ścianie i tyle.

Przy dlugosciach 1/2/3m nie wystepuje praktycznie zjawisko spadku napięcia, wiec tylko rezystancja styku ma znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

a co da przewód 6,2mm2, jak od rozdzielni do gniazda wtykowego w ścianie masz (najprowdopodobniej) 2,5mm2. 

Przewody zasilające muszą być porządne, tzn. wtyk ma mieć dobry styk z widelkami gniazda, samo gniazdo tez nie najtansze ospel, przekroj przewodów taki jak w ścianie i tyle.

Przy dlugosciach 1/2/3m nie wystepuje praktycznie zjawisko spadku napięcia, wiec tylko rezystancja styku ma znaczenie.

 

Przedzkadza w czymś/komuś 6,2mm2 ?

A podtynkowy mam akurat British Knight 6,2mm2 no i co mi zrobisz ? 😇

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Ataszek napisał:

Jeśli ktoś posiada kolumny w lakierze HG polecam zabezpieczyć je woskiem (ja użyłem świetnego z firmy Fusso) - efekt jest niesamowity a i powłoka jest zabezpieczona....👍

 

 

img_20211119_1908111.jpg

I będą się świetnie kleiły drobinki kurzu do miękkiego wosku ? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

Kolega postawił znak zapytania

A to znaczy, że pytając chce dowiedzieć się czy kurz z miękkim woskiem nie będzie się glucił

A kto napisał że to jest miękki wosk ? 

Czy kolega zna produkty tego typu i ich zastosowanie czy tylko udaje bo ten dialog niepotrzebne zmierza w złym kierunku....

Kto ma wiedzieć i będzie chciał sobie zabezpieczyć powierzchnie lakierowane to w/w produkt nadaje się do tego idealnie.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ataszek napisał:

A kto napisał że to jest miękki wosk ? 

Czy kolega zna produkty tego typu i ich zastosowanie czy tylko udaje bo ten dialog niepotrzebne zmierza w złym kierunku....

Kto ma wiedzieć i będzie chciał sobie zabezpieczyć powierzchnie lakierowane to w/w produkt nadaje się do tego idealnie.

Trzeci raz oznajmiam, że będąc w posiadaniu gratów ozdobionych piano black nigdy nie przyszło mi do głowy wypaćkać woskiem lakierowaną powierzchnię

Czyli wynika z tego co napisałeś, ja nie z tych "kto ma wiedzieć"

Więc ja nie ma wiedzieć i dlatego nie poćkać lakieru, a Ty nie chcieć mi powiedzieć dlaczego wosk pszczeli idealnie nadaje się właśnie do tego celu 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 7.01.2022 o 12:50, recio napisał:

Dzień dobry, mam pytanie do klubowiczów, jak Xaviany zgrywają się z Gato? Chodzi mi po głowie Gato 150 amp, a mam Perla madre?

Jak nie wepniesz i nie posluchasz to nie bedziesz wiedzial. Jest tyle zmiennych - kable glosnikowe, IC, zasilające, transport, dac, akustyka, wlasne postrzeganie dzwieku. Gato amp-150 to gesto grający amp z bardzo dobrym rozciagnieciem pasm w dol i gore. Bardzo mocny(trzyma za morde glosniki), dynamiczny. Grający nasyconą barwą srednica.

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 12:50, recio napisał:

Dzień dobry, mam pytanie do klubowiczów, jak Xaviany zgrywają się z Gato? Chodzi mi po głowie Gato 150 amp, a mam Perla madre?

Miałem połączenie Gato-Xavian tylko inne modele : DIA-250 + Giulia (na prądożernych SS) - Gato bez zająknięcia potrafił je wysterować.....choć zawsze może być lepiej 😉 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniaczy Gato. Czy jest ktoś kto posiada/posiadał DIA 250s i AMP 150? Głównie chodzi mi o różnice, które były pomiędzy tymi dwoma wzmakami. Zapoznałem się z tematem o charakterystyce brzmieniowej ale chciałbym się dowiedzieć od osoby mającej na codzień taką amplifikację jakie zmiany zaobserwował czy były to marginalne różnice itd. itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Marek K. napisał:

Czy jest ktoś kto posiada/posiadał DIA 250s i AMP 150?

O ile dobrze pamietam jedna osoba opisywala to w tym watku... nie czytalo sie? 😉

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.