Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kaaapa napisał:

Nie wypowiadam się w tej kwestii bo się nie znam, sprzęt ma być zabezpieczony. Obecnie gram wpinają prosto w ścianę do linii audio, ale chce mieć jaka ochronę sprzętu.

 

stabilizator napięcia/ups zabezpiecza i zapewnia kontynuację zasilania w trakcie zaników napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kaaapa napisał:

Tylko dobry UPS kosztuje tyle co kondycjoner lub więcej😉 a mi zależy na tym żeby on nie popsuł brzmienia Ampa tylko go zabezpieczył. Jakbym miał coś dzięki kondycjonerowi poprawić do mierzył bym w ps audio ale tu cena zwala z nóg

dobry, czesto wybierany do audio ups kosztuje tyle samo co kondycjoner, o którym myślisz

https://securglobal.pl/pl/p/Zasilacz-UPS-CyberPower-OLS3000ERT2U/638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wszystkich sprzętów korzystam z listw antyprzepięciowych Brennnenstuhl 60.000A. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to bardziej do mnie przemawia gwarancja 5lat do 5mln euro od niemieckich inżynierów niż jakieś audiofilskie chałupnicze cuda na kiju działające na słowo honoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ZajacNoob napisał:

Ja do wszystkich sprzętów korzystam z listw antyprzepięciowych Brennnenstuhl 60.000A. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to bardziej do mnie przemawia gwarancja 5lat do 5mln euro od niemieckich inżynierów niż jakieś audiofilskie chałupnicze cuda na kiju działające na słowo honoru

Fajnie masz, tylko akurat brensztule nie podtrzymują napięcia

Ale najważniejsze, że poszło w świat iż posiadasz cuda bez kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości zrobiłem test poboru prądu w swoim DIA 250S NPM i powiem że jest lekko w szoku 😮😮😮 

Gato wpięty w cyfrowy miernik (dokładność 1 cyfra po przecinku) - miernik sprawdzony na innych urządzeniach (np. opalarka 2000W - na max. nastawach pokazywał lekko ponad 2kW poboru a więc poprawnie) :

- tryb stand-by - 0,0W

- włączony ale bez podawania sygnału - 26W

- włączony , sygnał podany , potencjometr na 15 (w skali 0-100) - 29W

- włączony , sygnał podany , potencjometr na 50 (w skali 0-100) - 32W

- powyżej 50 na skali nie testowałem - było już bardzo głośno 😏

Klasa D od Gato - nie dosyć że dźwięk bardzo wysokiej jakości, bardzo duża moc to konsumpcja na prąd na poziomie żarówki 😀💪

Dodam że Gato obciążony Gato Audio FM-30.

Edytowane przez Ataszek

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ataszek napisał:

Wczoraj z ciekawości zrobiłem test poboru prądu w swoim DIA 250S NPM i powiem że jest lekko w szoku 😮😮😮 

Gato wpięty w cyfrowy miernik (dokładność 1 cyfra po przecinku) - miernik sprawdzony na innych urządzeniach (np. opalarka 2000W - na max. nastawach pokazywał lekko ponad 2kW poboru a więc poprawnie) :

- tryb stand-by - 0,0W

- włączony ale bez podawania sygnału - 26W

- włączony , sygnał podany , potencjometr na 15 (w skali 0-100) - 29W

- włączony , sygnał podany , potencjometr na 50 (w skali 0-100) - 32W

- powyżej 50 na skali nie testowałem - było już bardzo głośno 😏

Klasa D od Gato - nie dosyć że dźwięk bardzo wysokiej jakości, bardzo duża moc to konsumpcja na prąd na poziomie żarówki 😀💪

Dodam że Gato obciążony Gato Audio FM-30.

Super

tanio kupiony + tani w eksploatacji 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ataszek napisał:

Czy tanio kupiony to już nie mnie oceniać (dla jednych będzie tani dla innych drogi).....ale na pewno tani w eksploatacji 💪

Oj tam, oj tam, bez krygowania 🙃

Przy okazji, ciekawe przy jakim obciążeniu pobiera deklowane max 1kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Mam kilka pytań odnośnie Gato Audio DIA-250S NPM

1. Czy on obsługuje natywnie pliki DSD? Nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

2. Czy dobrym kompanem dla niego będą kolumny FM-8 - w małym pokoju (ok. 9 m2)?

3. Czy Gato ma swoją aplikację do "sterowania" muzyką, czy streaming z Tidala odbywa się za pomocą mconnect?

4. Czy Gato dogaduje się bez problemu z Roonem (postawionym np. na Macu Mini)? Jeśli tak, to czy do obsługi wystarczy tylko jedna aplikacja Roon Remote?

Finalnie mam chyba taki wybór: Gato Audio DIA-250S NPM + FM-8 lub Rose RP520 + B&W 685 S2 (docelowo Xavian Perla Esclusiva). Co wybralibyście na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Chattab napisał:

Cześć!

Mam kilka pytań odnośnie Gato Audio DIA-250S NPM

1. Czy on obsługuje natywnie pliki DSD? Nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

2. Czy dobrym kompanem dla niego będą kolumny FM-8 - w małym pokoju (ok. 9 m2)?

3. Czy Gato ma swoją aplikację do "sterowania" muzyką, czy streaming z Tidala odbywa się za pomocą mconnect?

4. Czy Gato dogaduje się bez problemu z Roonem (postawionym np. na Macu Mini)? Jeśli tak, to czy do obsługi wystarczy tylko jedna aplikacja Roon Remote?

Finalnie mam chyba taki wybór: Gato Audio DIA-250S NPM + FM-8 lub Rose RP520 + B&W 685 S2 (docelowo Xavian Perla Esclusiva). Co wybralibyście na moim miejscu?

2. Dia kompletnie nie nadaje się do tak małego pomieszczenia, 250s npm grała u mnie w 11m2 i musiałem ją sprzedać. Moc w niej przychodzi liniowo i żeby zaczęła grać trzeba dość mocno kręcić gałka a to już będzie za głośno. Chyba że o to ci chodzi to problemu nie ma, zmieniłem dia na Amp bo on gra od samego dołu i sprawdza się świetnie.

3. Dia sterowałem płatną i bezpłatną apka mconnect. Bardzo prosta apka jeśli słuchasz Spotify i tidala wystarczy. Gato nie ma swojej apki, logujesz się do swojego konta przez apke i grasz.

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kaaapa napisał:

2. Dia kompletnie nie nadaje się do tak małego pomieszczenia, 250s npm grała u mnie w 11m2 i musiałem ją sprzedać. Moc w niej przychodzi liniowo i żeby zaczęła grać trzeba dość mocno kręcić gałka a to już będzie za głośno. Chyba że o to ci chodzi to problemu nie ma, zmieniłem dia na Amp bo on gra od samego dołu i sprawdza się świetnie.

 

zgadza się 👍

standardowe granie na dzielonce to 4 - 8 w ciągu dnia, a wieczorową porą 2 - 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie załamujcie mnie, błagam! 😭 Nie słucham ani za głośno, ani za cicho. Aktualny wzmacniacz (TEAC NP-H750) ma 2 x 40 W i na Bowersach 685 S2 odkręcałem volume na 21 (z 45). Myślałem, że im mocniejszy wzmacniacz, tym lepiej gra od niskich poziomów głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Chattab napisał:

No nie załamujcie mnie, błagam! 😭 Nie słucham ani za głośno, ani za cicho. Aktualny wzmacniacz (TEAC NP-H750) ma 2 x 40 W i na Bowersach 685 S2 odkręcałem volume na 21 (z 45). Myślałem, że im mocniejszy wzmacniacz, tym lepiej gra od niskich poziomów głośności.

słowo klucz "liniowo" (przyrost mocy) w przypadku DIA  jak napisał @kaaapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Chattab napisał:

No nie załamujcie mnie, błagam! 😭 Nie słucham ani za głośno, ani za cicho. Aktualny wzmacniacz (TEAC NP-H750) ma 2 x 40 W i na Bowersach 685 S2 odkręcałem volume na 21 (z 45). Myślałem, że im mocniejszy wzmacniacz, tym lepiej gra od niskich poziomów głośności.

Mówię jak jest, ale możesz się sam o tym przekonać😉, u mnie kolumny były łatwiejsze do wysterowania, nie potrzebowały tyle mocy a i tak dia się nie sprawdziła. Moc dia nie ma tu nic do tego u mnie przed dia dayens ampino który ma znacznie mniej mocy od dia zagrał lepiej z tymi samymi kolumnami niż dia. Przy fm8 będzie jeszcze trudniej bo będzie musiał im dostarczyć jeszcze więcej watów. Ogólnie rzecz biorąc dia nie nadaje się do takich pomieszczeń, stworzona jest do większych kubatur. Jak chcesz gato to tylko Amp, ale to przyrost formy nad treścią w takim małym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś sam sprawdził/posłuchał u siebie  bo nic tego nie zastąpi ... żadne porady (każdy ma inne pomieszczenie, akustykę no i oczekiwania 👌) Ja miałem na przestrzeni kilku lat zarówno 250 , 250S , 250S NPM jak i AMP-150 ... w różnych konfiguracjach z resztą toru. Nigdy za to nie słuchałem FM-8 ( miałem FM-15 a teraz FM-30). Masz możliwość ... weź na odsłuch taki set i sam się przekonasz choć pomieszczenie masz micro...(u mnie grały na 35mkw)

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduje się w klubie z Gato Audio Dia 250s NPM. Na tą chwilę grają u mnie z Wharfedale Linton, które pozostały mi po poprzednim zestawie..( docelowo chcialbym najprawdopodobniej Xaviany Accorda lub jak starczy budżetu to Ambry) choć temat kolumn jest jeszcze otwarty. Odnosząc się do granią na niskim  poziomie głośności to u mnie z Tidala poprzez aplikację mConnect lite wieczorem spokojnie mogę słuchać na 4-6. Wyżej już można kogoś obudzić...czyt. żonę czego bym nie chciał:) W dzień poprzez Tidala słucham tak 12-22. Więc jest ok. Co do wejścia optycznego gdzie podłączony jest tv to trzeba słuchać na ciut większym poziomie głośności żeby było wyraźnie.  Ps podejrzewam że na wpływ na jakiej głośności słychać dobrze ma efektywność kolumn Wharfedale Linton tj. 90 db.

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocnego wzmacniacza realistycznie wymagają FM-8 żeby grać może nie na maks. swoich możliwości, ale przyzwoicie? Zastanawiam się, czy jest sens to w ogóle zamawiać do testów, jeśli zostanie mi budżet 2-3 tysiące na wzmacniacz - można kupić Sabaja z 200W, Cyrusa One, Atolla IN100, Hegla H80 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LeonidK napisał:

Jak mocnego wzmacniacza realistycznie wymagają FM-8 żeby grać może nie na maks. swoich możliwości, ale przyzwoicie? Zastanawiam się, czy jest sens to w ogóle zamawiać do testów, jeśli zostanie mi budżet 2-3 tysiące na wzmacniacz - można kupić Sabaja z 200W, Cyrusa One, Atolla IN100, Hegla H80 itp.

Hej. miałem 3 pary kolumn Gato. FM15, I dwie pary FM8 białee i orzech. Grały u mnie z różną elektroniką. Dla porównania miałem Proac i Dynaudio S40 (moje obecne). Z własnego doświadczenia napiszę, że ta moc we wzmacniaczach jeszcze o niczym nie mówi i nie powinniśmy się tym sugerować. Ale opieramy się na tym…

Np. mój hegel h360, którego miałem kiedyś katalogowo moc 250 na kanał i to był mocny wzmacniacz ale co z tego jak on się nie nadawał do cichego lub umiarkowanego słuchania. Dopiero pokazuje swoją moc przy dyskotekowym graniu. I podobnie wszystkie wzmacniacze jakie miałem w domu AB klasowe tak grały z wyjątkiem Naim XS3 i Coplanda CSA 150. Te 2 ostatnie grają z kopniakiem na basie od najniższych poziomów głośności czyli jak to sie mówi potocznie „grają od samego dołu” Najbardziej do FM8 podpasował mi właśnie Copland, krótki szybki zwarty bas, kopniak, otwarta góra szeroka scena ale nie suchotnik. Po cieplejszej stronie. Taka prezentacja mi się podoba. Naim też jest dynamiczny z kopniakiem. Także moc a moc wzmacniacza to pojęcie względne. Teraz chciałbym bardzo sprawdzić AMP150 czy do moich dynaudio się sprawdzi bo wiem że ta dynamika we wzmacniaczach to różne pojęcia. Napewno do FM8 nie szukałbym „wolnego wzmacniacza” Taki Naim ma 70W a możesz być mile zaskoczony jak rwie kolumny.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek K. napisał:

Fajny. Coś było uszkodzone, że wymienili na nowy?

Nie wiem co padło po ok 30h słuchania nowego wzmaka po 2 miesiącach padł, gato nie chciało powiedzieć co, kilka razy pytałem. Dostałem swiezynke z najnowszej produkcji. Podejrzewam że płyta główna padła. Grałem na heedzie a po zmianie na Amp ten padł😉

Tak to już czasami bywa nawet że wzmakami za taką kasę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kaaapa napisał:

Nie wiem co padło po ok 30h słuchania nowego wzmaka po 2 miesiącach padł, gato nie chciało powiedzieć co, kilka razy pytałem. Dostałem swiezynke z najnowszej produkcji. Podejrzewam że płyta główna padła. Grałem na heedzie a po zmianie na Amp ten padł😉

Tak to już czasami bywa nawet że wzmakami za taką kasę😉

🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marek K. napisał:

🤔

Przez cały okres serwisowy byłem w stałym kontakcie z gato mailowo. Bardzo szybko odpowiadali, ale nie dostałem odpowiedzi co stało się że padł wzmacniacz. Na początku stycznia otrzymałem maila że robią dla mnie nowy wzmacniacz a okres oczekiwania wydłużył się bo czekali na ten panel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.