Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No Ja już Expo mam trochę czasu i to dosyć energiczne ale ułożone brzmienie z dobrą kontrolą basu, i na tym zestawie (Node + 2010) testowałem parę monitorków. No i padło na Gato PM2 gdzie w ogóle ich nie miałem w planach 🙂 Ja mam parę po tzw odświeżeniu przez producenta. Ten zestaw gra po prostu ... fajnie... sorry za takie uproszczone i nie audiofilskie określenie ale tak najkrócej mógłbym wyrazić to. Jest dynamika, jest dobre różnicowanie basu, i kiedy trzeba potrafi uderzyć. Ogółem dźwięk ma swój ciężar, pojawia się pewna holografia czy może trójwymiar? tj  instrumenty są lepiej zarysowane na scenie niż np. w Chorusach na których wcześniej słuchałem muzyki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Darek Łyczak napisał:

No Ja już Expo mam trochę czasu i to dosyć energiczne ale ułożone brzmienie z dobrą kontrolą basu, i na tym zestawie (Node + 2010) testowałem parę monitorków. No i padło na Gato PM2 gdzie w ogóle ich nie miałem w planach 🙂 Ja mam parę po tzw odświeżeniu przez producenta. Ten zestaw gra po prostu ... fajnie... sorry za takie uproszczone i nie audiofilskie określenie ale tak najkrócej mógłbym wyrazić to. Jest dynamika, jest dobre różnicowanie basu, i kiedy trzeba potrafi uderzyć. Ogółem dźwięk ma swój ciężar, pojawia się pewna holografia czy może trójwymiar? tj  instrumenty są lepiej zarysowane na scenie niż np. w Chorusach na których wcześniej słuchałem muzyki 🙂

PM2 dają faktycznie szeroką scenę, z wyraźną lokalizacją

p.s.

aktualnie mam FM 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbi_Rek napisał:

PM2 dają faktycznie szeroką scenę, z wyraźną lokalizacją

p.s.

aktualnie mam FM 2

No to chyba flagowy monitor od Gato? Słuchałem też wcześniej FM8 przy okazji odsłuchu Buchardtów S300 ale niestety nie u Siebie i źródło też było słabe bo TV przez Dac'a.... i mimo to od razu się rzuciło to że w S300 góra była wycofana a przy Gato była odpowiednia a bas był obszerniejszy ale w FM8 lepiej artykułowany. Obawiałem się że przy muzyce elektronicznej S300 będą zbyt spokojne. Tak czy siak myślę że w tej cenie - za odświeżone kolumny - PM2 to bardzo ciekawy wybór 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Darek Łyczak napisał:

No to chyba flagowy monitor od Gato? Słuchałem też wcześniej FM8 przy okazji odsłuchu Buchardtów S300 ale niestety nie u Siebie i źródło też było słabe bo TV przez Dac'a.... i mimo to od razu się rzuciło to że w S300 góra była wycofana a przy Gato była odpowiednia a bas był obszerniejszy ale w FM8 lepiej artykułowany. Obawiałem się że przy muzyce elektronicznej S300 będą zbyt spokojne. Tak czy siak myślę że w tej cenie - za odświeżone kolumny - PM2 to bardzo ciekawy wybór 🙂

"odświeżenie" odnosiło się do obudowy, czyli orzetarcie z kurzu 🤗 . wszytkko co najistotniejsz jest nowe i najnowsze

Żałuję, że nie wziąłem PM6 w cenie referbiszmentowej...😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

"odświeżenie" odnosiło się do obudowy, czyli orzetarcie z kurzu 🤗 . wszytkko co najistotniejsz jest nowe i najnowsze

Żałuję, że nie wziąłem PM6 w cenie referbiszmentowej...😩

No tak... głośniki, zwrotnica, terminale są nowe.. a co do PM6 to są dostępne w miejscu gdzie kupowałem (Audiopunkt) a i chyba w AudioON również 🙂
aa no faktycznie teraz spojrzałem i cena wróciła do tej wyjściowej, choć PM2 jeszcze są dostępne po "odświeżeniu" 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Darek Łyczak napisał:

No tak... głośniki, zwrotnica, terminale są nowe.. a co do PM6 to są dostępne w miejscu gdzie kupowałem (Audiopunkt) a i chyba w AudioON również 🙂
aa no faktycznie teraz spojrzałem i cena wróciła do tej wyjściowej, choć PM2 jeszcze są dostępne po "odświeżeniu" 🙂 

dokładnie, właśnie chodzi o cenę, przy obecnej nie odbiegają aż tak bardzo od używantch FM 6

Kupowałeś z fabryki czy w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzedałem swoje Gato Audio DIA 250s NPM. Mam pytanie. U mnie przetwornik po USB chodził bez problemów pomimo, że nie miałem ściągniętych żadnych sterowników.. Kupujący bez sterowników odtwarzał muzykę bez problemów jednak gdy ściągnął ze strony Gato sterowniki ( wg. sprzedającego ponoć lepiej wtedy gra po usb) to laptop/ komputer nie widzi wzmacniacza i nie można odtwarzać muzyki. Mieliście już taki problem i ew. jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2023 o 19:05, kaziu106 napisał:

 jednak gdy ściągnął ze strony Gato sterowniki ( wg. sprzedającego ponoć lepiej wtedy gra po usb) to laptop/ komputer nie widzi wzmacniacza i nie można odtwarzać muzyki. 

U mnie stary Windows 7 od czasu do czasu blokował te drivery od Gato. Nie że nie grało całkiem, ale zamiast w nazwie drivera załadowanego być coś jak USB 3.0, to było USB 2.0. W związku z tym nie wyświetlało 192kHz lecz mniej. Wystarczyło w Managerze Urządzeń odnaleźć ten driver, wyłączyć/włączyć i było OK. 

Potem wpiąłem w tor DAC-a Abrahamsena i ten już jest widzialny na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do ekspertów od Gato, czy ktoś słuchał ich wzmacniaczy z kolumnami Elac Vela 407? Napędzam je teraz Lyngdorfem 1120 i jest całkiem przyjemnie, ale czuję że nie pokazują wszystkiego, głównie dlatego że są dość prądożerne. I chyba w ogóle jest troszkę wyższej klasy niż ten podstawowy wzmacniacz firmy. Mógłbym oczywiście iść jeszcze w wyższe Lyngdorfy, 2170 powinien im dać radę  Ale ciekawi mnie też Gato (by pozostać w kraju Hamleta). Czy między AMP 150, a DIA 250 rzeczywiście będzie jakościowa przepaść? Bo większa moc tego drugiego i klasa D wydaje się trochę kusząca, z drugiej strony wszyscy rozpływają się nad 150... Niewiele jest porównań różnych wzmacniaczy tego producenta, a każdy korzysta z trochę innej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ataszek napisał:

Ten Lyngdorf to klasa D ?

To bardzo specyficzna klasa, sama dla siebie, rozwijająca koncepcje legendarnego wzmacniacza  Tact. Lyngdorf nie lubi by mówić o tym jako o klasie D, cały wzmacniacz działa w domenie cyfrowej to taki wielki DAC ze wzmocnieniem, ale na końcu końcówki są impulsowe więc poniekąd klasa D. I to generalnie bardzo udana. Niestety trochę zarzucili tworzenie nowych wzmacniaczy 1120 był ostatni, pozostałe mają więcej niż 10 lat. Przydałoby się coś zamiast 2170 ze streamerem na pokładzie. Bo 1120 jest fajny ale ma jednak dużo ograniczeń: mała moc, brak wyświetlacza, obsługa tylko 24/192 itp. stąd rozważam mocnego Gato plus jakiś osobny streamerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MacP napisał:

Więc jak byś opisał różnice? Bo recenzenci chwalą oba 🙂

AMP gra ciepłej ...lampowo , duża moc...ciągnie kolumny od niskich swoich zakresów 

DIA gra też bardzo fajnie rozdzielczo szeroko ...aby pokazał co potrafi trzeba jednak go trochę "rozkręcić" 😉

Najlepiej samemu posłuchać i ocenić co komu podoba się bardziej ....

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, kaaapa napisał:

Oferta w ogłoszeniach😉

To ja poproszę, w cenie z ogłoszenia.

Moim zdaniem ten kolor działa na niekorzyśc bo jest mało uniwersalny do wystroju wnętrz. Za 18tyś mozna mnieć nowy i to ze strony producenta. Myślę ze od dystrybutorów po paru mailach nawet taniej. Dlatego jak miałn=bym go kupic to cena musiala by byc powazna, skoro sam prosisz o powazne oferty.

Nie wiem czemu ale w Polsce ceny uzywanych sprzetow sa praktycznie w cenie nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

To ja poproszę, w cenie z ogłoszenia.

Moim zdaniem ten kolor działa na niekorzyśc bo jest mało uniwersalny do wystroju wnętrz. Za 18tyś mozna mnieć nowy i to ze strony producenta. Myślę ze od dystrybutorów po paru mailach nawet taniej. Dlatego jak miałn=bym go kupic to cena musiala by byc powazna, skoro sam prosisz o powazne oferty.

Nie wiem czemu ale w Polsce ceny uzywanych sprzetow sa praktycznie w cenie nowych. 

Przez to ta oferta nie jest dla ciebie, zapraszam do dystrybutora jaką cenę dostaniesz. Taki jest rynek i nic tego nie zmieni chcesz mieć fajny piecyk trzeba zapłacić za darmo nic nikomu nie odda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kaaapa napisał:

Przez to ta oferta nie jest dla ciebie, zapraszam do dystrybutora jaką cenę dostaniesz. Taki jest rynek i nic tego nie zmieni chcesz mieć fajny piecyk trzeba zapłacić za darmo nic nikomu nie odda

Twoja oferta jest dla nikogo:

https://110hz.pl/Gato-Audio-AMP-150-AE-p566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.