Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kriskris22 napisał:

Pozostały jeszcze dwa nowe urządzenia do zaprezentowania. Co obstawiacie?

1. Aktywne monitory sieciowe (all-in-one)

2. Końcówka mocy stereo

3. Nowa integra

4. Subwoofer

5. Gramofon

?

 

Żadne z powyższych

Stawiam na kolumny monitor i podłogówka

 

 

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze spodziewalbym sie nowych kolumn. Obecne sa zdaje sie od 2017 na rynku. Pamietam ich premiere w Monachium. Kto wie czy nie pokaza jakiejs nowosci znowu 😉

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kaaapa napisał:

Szkoda że gato zmieniło te nowe wyświetlacze na OLED mogą być z nim problemy.

Z czarnobialymi OLEDami jeszcze nie slyszalem o problemach.

 

Bardzo mi sie podoba to nowe PRE. Gato wreszcie robi powazniejsza ekspansje.

image.thumb.png.545e1753c67903ca6bbe1c2a042c657e.png Jest i Roon Server

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako świeży członek klubu Gato 🙂

Od 3 tygodni gra u mnie DIA-400S NPM wraz z FM-15 i FM-30.

Ostatni tydzień testów ale na 99% ostatecznie zostają podłogówki 🙂

Niestety nie obyło się bez wpadki ze strony Gato. Mianowicie pierwszy DIA-400S po 4 dniach zaczął się sam z siebie wieszać. Do tego stopnia, że jedynie odcięcie zasilania pomagało do czasu kolejnej zwiechy...Wzmacniacz przyszedł bezpośrednio od Gato bez jakichkolwiek pośredników.

Gato wysłało bezpłatnie nową sztukę, która gra u mnie dopiero drugi dzień. Co ciekawe pokrętło głośności w pierwszej sztuce kręciło się bez najmniejszego oporu (aż zbyt łatwo) podczas gdy w drugiej sztuce czuć wyraźny opór.

Na szczęście poziom zadowolenia związanego z niesamowitą wręcz przyjemnościa słuchania muzyki na tym zestawie pozwoliło mi o tym zapomnieć, chociaż drobny niesmak pozostał. 

W kwestii nowych produktów jestem niezmiernie ciekaw czy Gato wypuści również opcję upgrade'u DAC'a oraz streamera w serii DIA.
O ile cena SDA-1 wydaje się sensowna (chociaż osobiście wolałbym wersje bez wzmacniacza słuchawkowego w niżej cenie) tak Roon Core Server mocno zawyżona w stosunku do możliwości. Do tego te paskudne porty USB na froncie psują trochę estetyke urządzenia.

 

IMG_0540.jpeg

IMG_0537.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LOBO_M napisał:

dokładnie cena roon server trochę z czapki, ogolnie dziwne to trochę, że wszystkie nowości w tej samej cenie.

Za 4000ełro to może server na MAC pro postawić;-)

No ale trzeba przyznać że mocny tydzień w ich wykonaniu

pewnie tak jest jak napisałeś, że na ogryzku można "postawić" , z tym że nie bardzo to poręczne użytkowo i mało estetyczne w porównaniu z wzornictwem Gato 😇

Kwesta ceny pełna wersja PRE-1 już nie powinna budzić Twoich podejrzeń 🤓

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SigSauer napisał:

@rafa trochę więcej wiary w portfel @LOBO_M

🤣😂😆👌

5 minut temu, SigSauer napisał:

jak będzie planował PRE-1 to i dwa kartony z PWR 222 przydadzą mu się 🙃

podobno mają dodawać gratis do PRE;-)

a tak serio to kiedyś może w końcu sie zmobilizuje i zrobię test z zewnętrznym DAC, może namowie znajomego żeby wpadl z OPPO 205, on jest tez na kosci 9038PRO solidnie zaimplementowanej, wtedy ocenie czy moje uszy są wystarczająco dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LOBO_M napisał:

🤣😂😆👌

podobno mają dodawać gratis do PRE;-)

a tak serio to kiedyś może w końcu sie zmobilizuje i zrobię test z zewnętrznym DAC, może namowie znajomego żeby wpadl z OPPO 205, on jest tez na kosci 9038PRO solidnie zaimplementowanej, wtedy ocenie czy moje uszy są wystarczająco dobre.

9038PRO to jedno ale wiele też przecież zależy od innych dzindziorów, które znajdują się w jego towarzystwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwie gato, myślałem że będzie nowa Integra a tu niespodzianka. Teraz dia jak ktoś ma npm to przestarzała wersja a jak będzie możliwość upgradu to cena idzie w kosmos. Na teraz najlepsza opcja dla mnie to Amp + nowy streamer dac

Jutro mamy początek munich i tam będzie okazja na nową integre. Gato może trzyma ją w ukryciu😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LOBO_M napisał:

Dlaczego tak uwazasz?

 

Frederik i Kresten przez ostatnie trzy lata niejedną flaszkę osuszyli Morten'em z Aavik podczas dyskusji w jakim środowisku umieścić Sabre  ESS9038PRO chip, żeby malkontenci nie ciamkali zniesmaczeni brzmieniem ich zabawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie kusi wymiana świeżo zakupionego DIA-400S na SDA-1 + AM 150...

Ale ponieważ nowe zabawki nie zdążyły się jeszcze w pełni zadomowić w moich uszach to chyba poczekam do przyszłego roku. I tak obecna zmiana jest olbrzymia (wcześniej grałem z 30 letniego, średniej klasy Denona). Zakup w sumie 5-cio letniego już DIA był w pełni przemyślany i przestarzały DAC oraz Streamer w niczym mi na ten moment nie przeszkadza. Może delikatnie brak MQA...

Co do Roona to osobiście planowałem zakup Maca Mini z M1 ze względu na jego kompaktowość oraz niesamowitą sprawność energetyczną przy jednoczesnej wysokiej wydajności. Jestem ciekaw jak to się sprawdza w praktyce, zwłaszcza jak się chce muzyke trzymać na lokalnym dysku bez NAS'a. W tym momencie mam postawionego Roon Server na laptopie i pod względem praktycznym nie widzę aboslutnie żadnych problemów poza faktem grzania się samego laptopa oraz generowanego przez niego hałasu przy pracy 24/7.

 

Mam pytanko do użytkowników DIA w modułem NPM oraz Roon - czy Wam również zdarza się desynchronizacja poziomu głośności między samym wzmacniaczem, a Roonem? Czyli np Roon pokazuje głośność 20 podczas gdy realna na wzmacniaczu jest 22 podana wcześniej z pilota. Gdy próbuje zwiększyć głośność przez Roona spada ona do 20 i od tego pułapu zaczyna się wzrost. Jak podgłośnie / ściszę z pilota to Roon nie widzi zmiany głośności. Restart wzmacniacza i znowu wszystko działa poprawnie do czasu. Miałem to samo na obu sztukach DIA więc zakładam, że to niedoskonałość modułu NPM / Roona.

Edytowane przez lotharab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, SigSauer said:

Będziesz w Monachium ?

Gato w ogóle będzie w Monachium? Nie ma ich wymienionych wśród wszystkich goszczących marek.

Trochę przespałem temat z chęciom bym się wybrał. A tak to pozostaje czekać na Audio Show w Warszawie.

Edytowane przez lotharab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lotharab napisał:

Gato w ogóle będzie w Monachium? Nie ma ich wymienionych wśród wszystkich goszczących marek.

Trochę przespałem temat z chęciom bym się wybrał. A tak to pozostaje czekać na Audio Show w Warszawie.

Zasugerowałem się tym, że napisałeś "posłucham go w sobotę" 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lotharab napisał:

Witam jako świeży członek klubu Gato 🙂

Od 3 tygodni gra u mnie DIA-400S NPM wraz z FM-15 i FM-30.

Ostatni tydzień testów ale na 99% ostatecznie zostają podłogówki 🙂

Niestety nie obyło się bez wpadki ze strony Gato. Mianowicie pierwszy DIA-400S po 4 dniach zaczął się sam z siebie wieszać. Do tego stopnia, że jedynie odcięcie zasilania pomagało do czasu kolejnej zwiechy...Wzmacniacz przyszedł bezpośrednio od Gato bez jakichkolwiek pośredników.

Gato wysłało bezpłatnie nową sztukę, która gra u mnie dopiero drugi dzień. Co ciekawe pokrętło głośności w pierwszej sztuce kręciło się bez najmniejszego oporu (aż zbyt łatwo) podczas gdy w drugiej sztuce czuć wyraźny opór.

Na szczęście poziom zadowolenia związanego z niesamowitą wręcz przyjemnościa słuchania muzyki na tym zestawie pozwoliło mi o tym zapomnieć, chociaż drobny niesmak pozostał. 

W kwestii nowych produktów jestem niezmiernie ciekaw czy Gato wypuści również opcję upgrade'u DAC'a oraz streamera w serii DIA.
O ile cena SDA-1 wydaje się sensowna (chociaż osobiście wolałbym wersje bez wzmacniacza słuchawkowego w niżej cenie) tak Roon Core Server mocno zawyżona w stosunku do możliwości. Do tego te paskudne porty USB na froncie psują trochę estetyke urządzenia.

 

IMG_0540.jpeg

IMG_0537.jpeg

W temacie upgrade'u. Ja osobiście jestem bardzo zainteresowany Tidal Connect - poniżej odpowiedź od kolegów z Gato:

 

Screenshot_20220519-135750_Messenger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lotharab napisał:

Gato w ogóle będzie w Monachium?

Faktycznie nie ma ich na liście. Lipa jak ich nie będzie bo bardzo chciałem posłuchać.

6 godzin temu, SigSauer napisał:

Będziesz w Monachium ?

Będe.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.