Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kukawa napisał:

Ten gość ma ogromne problemy z samym sobą- także nie warto zwracać uwagi na to co piszę.

A może jednak warto. Porównajcie zaciski głośnikowe w FM2 i FM6 do zacisków FM30 i FM50. 

WBT kontra Coś.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

A może jednak warto. Porównajcie zaciski głośnikowe w FM2 i FM6 do zacisków FM30 i FM50. 

WBT kontra Coś.

 

No i? Chłopie ale co to wnosi? Nawet Bowers & Wilkins nie używa WBT zacisków. ProAc to samo no i?
W każdym klubie danej marki coś się Tobie nie podoba ? . Szukasz cokolwiek aby sie doczepić? A napisz mi z jakiej najwyższej serii Gato używało przetworników od Scan Speaka?
? Chętnie przeczytam.

Na Xaviana też miałeś jakieś ale jak czytałem w ich klubie. Zawsze coś.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, muzaman napisał:

No i? Chłopie ale co to wnosi? Nawet Bowers & Wilkins nie używa WBT zacisków. ProAc to samo no i?
W każdym klubie danej marki coś się Tobie nie podoba ? . Szukasz cokolwiek aby sie doczepić? A napisz mi z jakiej najwyższej serii Gato używało przetworników od Scan Speaka?
? Chętnie przeczytam.

Na Xaviana też miałeś jakieś ale jak czytałem w ich klubie. Zawsze coś.


 

Z serii Revelator - to ich najlepsza seria. Nie mylić z najdroższą serią.

Tak - będę miał ale jak mi się coś nie będzie podobać. 

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Zgadnij ? 

W FM-6 zastosowali topowe głośniki Scan Speak'a. A w FM 50 czy 30 co stosują ? - 2,5krotnie tańszy tweeter SB acosutic, i jakies polipropyelny (chyba), czort wie jakiego producenta. 

 

 

23 minuty temu, babatular napisał:

Z serii Revelator - to ich najlepsza seria. Nie mylić z najdroższą serią.

Tak - będę miał ale jak mi się coś nie będzie podobać. Właśnie widziałem jak wyglądały 

 

No więc jak to jest? Topowe czy najlepsze z serii?? Bo to ogromna różnica ?


Skoro lubisz mocno krytykować/czepiać się marek audio to polecam abyś sprawdził głośniki Gryphon Audio a dokładnie model Mojo S. W tej cenie, czyli z tego co podaje polski dystrybutor, to cena 105 780 tysięcy PLN. A użyli do zbudowania ich między innymi przetworników SEAS z serii Prestige, czyli takich jak w Pylon Audio Diamond 25 czy 28. Na pierwszy rzut oka.... no takie "słabe" użyte przetworniki? Tylko co z tego?

Jak dla mnie to w audio liczy się MUZYKA a jakie przetworniki/komponenty, jakiego producenta i z jakiej półki zostały użyte to nie interesuje mnie to. Ważne jak zostały zaimplementowane i czy brzmią tak jak ja chcę. Zresztą jesteś świadomy, że komponenty i projekt zwrotnicy też odgrywa ogromną rolę a nawet czasami większą niż użyte przetworniki.
Natomiast czy komuś dany produkt podejdzie to już inna kwestia (gusta).

Życzę udanych poszukiwań "idealnego" produktu/jakości. Have fun.

Jeszcze jedno dodam. Audio Physics jest na chińskich przetwornikach firmy Wavecor. Też fuj? Bo ja słuchałem ich modeli z drogiej półki i było bardzo dobrze.

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muzaman napisał:

 

No więc jak to jest? Topowe czy najlepsze z serii?? Bo to ogromna różnica ?


Skoro lubisz mocno krytykować/czepiać się marek audio to polecam abyś sprawdził głośniki Gryphon Audio a dokładnie model Mojo S. W tej cenie, czyli z tego co podaje polski dystrybutor, to cena 105 780 tysięcy PLN. A użyli do zbudowania ich między innymi przetworników SEAS z serii Prestige, czyli takich jak w Pylon Audio Diamond 25 czy 28. Na pierwszy rzut oka.... no takie "słabe" użyte przetworniki? Tylko co z tego?

Jak dla mnie to w audio liczy się MUZYKA a jakie przetworniki/komponenty, jakiego producenta i z jakiej półki zostały użyte to nie interesuje mnie to. Ważne jak zostały zaimplementowane i czy brzmią tak jak ja chcę. Zresztą jesteś świadomy, że komponenty i projekt zwrotnicy też odgrywa ogromną rolę a nawet czasami większą niż użyte przetworniki.
Natomiast czy komuś dany produkt podejdzie to już inna kwestia (gusta).

Życzę udanych poszukiwań "idealnego" produktu/jakości. Have fun.

Jeszcze jedno dodam. Audio Physics jest na chińskich przetwornikach firmy Wavecor. Też fuj? Bo ja słuchałem ich modeli z drogiej półki i było bardzo dobrze.

Topowe brzmieniowo. Kropka.

Mojo S - brzmienie nie warte takich pieniędzy. Dlatego kup Pylony.

Audio Physic to już tylko jest z nazwy. Obudowy, głośnik i i brzmienie coraz gorsze.

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, babatular said:

A może jednak warto. Porównajcie zaciski głośnikowe w FM2 i FM6 do zacisków FM30 i FM50. 

WBT kontra Coś.

 

Bardzo chetnie uslysze jaka zaproponujesz alternatywe dla mnie (DIA-250S NPM + przyjmijmy FM-30), serio. Jakie granie lubie pewnie sie domyslasz. Fajnie zeby wygladalo to tez fajnie a nie jak... Jak bedzie tansze to jeszcze lepiej! ?

Zawsze warto miec wlasne zdanie nawet krytykowac, ale zakladam ze masz jakis wlasny punk odniesienia - chetnie wyslucham (a nawet przeslucham!) Twojej propozycji!

Jeszcze "ślubu" z Gato nie wziąłem wiec... slucham

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ArturG napisał:

Bardzo chetnie uslysze jaka zaproponujesz alternatywe dla mnie (DIA-250S NPM + przyjmijmy FM-30), serio. Jakie granie lubie pewnie sie domyslasz. Fajnie zeby wygladalo to tez fajnie a nie jak... Jak bedzie tansze to jeszcze lepiej! ?

Zawsze warto miec wlasne zdanie nawet krytykowac, ale zakladam ze masz jakis wlasny punk odniesienia - chetnie wyslucham (a nawet przeslucham!) Twojej propozycji!

Jeszcze "ślubu" z Gato nie wziąłem wiec... slucham

 

Jak podłogowe to polecam poszukać na rynku wtórnym Xavian XN360. Za 15tys powinno sie udać trafić super stan.  Z nowszych kolumn polecam Dynaudio Contour 30 - ostatnio ktoś sprzedawał za 19tys.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ArturG napisał:

Bardzo chetnie uslysze jaka zaproponujesz alternatywe dla mnie (DIA-250S NPM + przyjmijmy FM-30), serio. Jakie granie lubie pewnie sie domyslasz. Fajnie zeby wygladalo to tez fajnie a nie jak... Jak bedzie tansze to jeszcze lepiej! ?

Zawsze warto miec wlasne zdanie nawet krytykowac, ale zakladam ze masz jakis wlasny punk odniesienia - chetnie wyslucham (a nawet przeslucham!) Twojej propozycji!

Jeszcze "ślubu" z Gato nie wziąłem wiec... slucham

 

Posiadam Gato ale nie bronię tego rozwiązania ponad wszystko i nie jestem fanatykiem. Możesz według mnie przesłuchać połączenia Xavian + Norma Audio. Zakładam, że liczy się dla Ciebie muzykalność. Możesz popatrzeć na polskie manufaktury - przykład YB audio.

Natomiast szanując klub Gato Audio jeśli chcesz pytać o inne marki to pytaj kogoś na priv albo pytaj w danym klubie.

25 minut temu, babatular napisał:

Topowe brzmieniowo. Kropka.

Mojo S - brzmienie nie warte takich pieniędzy. Dlatego kup Pylony.

Audio Physic to już tylko jest z nazwy. Obudowy, głośnik i i brzmienie coraz gorsze.

 

? Pylonów nie kupię, bo jak szukałem kolumn to nie posiadali interesującego mnie brzmienia.

Co Ty będziesz słuchał jak z każdym rokiem każda marka coraz gorzej? Chyba sam się zabierzesz za budowanie albo będziesz zlecał.

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muzaman napisał:

Co Ty będziesz słuchał jak z każdym rokiem każda marka coraz gorzej?

Wbrew pozorom to jest bardzo dobre pytanie.  Co te biedne ludziska za 5-10lat kupią jak jakość spada a cena wzrasta. Wykonanie i dostrojenie kolumn by super brzmiały  to bardzo trudna sprawa. Nadal kolumny w interakcji z pomieszczeniem to najsłabsze ogniwo systemu audio.

P.S. Ja już mam brzmienie jakiego szukałem przez dziesiątki lat. Choć też nie jest idealne. M.in. dlatego mam dwie pary kolumn.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, babatular napisał:

Wbrew pozorom to jest bardzo dobre pytanie.  Co te biedne ludziska za 5-10lat kupią jak jakość spada a cena wzrasta. Wykonanie i dostrojenie kolumn by super brzmiały  to bardzo trudna sprawa. Nadal kolumny w interakcji z pomieszczeniem to najsłabsze ogniwo systemu audio.

P.S. Ja już mam brzmienie jakiego szukałem przez dziesiątki lat. Choć też nie jest idealne. M.in. dlatego mam dwie pary kolumn.

To miłe, że znalazłeś swoje brzmienie.
Uważam, że zawsze będzie można znaleźć swój dźwięk w manufakturach. Zlecać i stroić pod siebie.

Na tą chwilę zatrzymałem się przy Gato, bo ten dźwięk mi odpowiada.

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Klub to jakies Kółko Wzajemnej Adoracji jest? ?

Wiecej luzu Panowie... jestem tu od wczoraj a czuje napinke jak na zlocie Mitsubishi Evolution ? Szanujmy się i rozmawiajmy...

A "szydlo z worka" wyszło bardzo szybko... nikt nie mówi (czy nie zapyta) co dla kogo ważne, oczywiscie ze brzmienie przede wszystkim! Ale sluchamy roznej muzyki, mamy rózne nastroje, przeprowadzamy sie, ludzie usprawniaja swoje systemy, kable czy po prostu chca zmiany dla zmiany itp.itd. Ide o zaklad, ze i wasze gusta i upodobania zmieniaja sie z czasem...

Wynka z tego, ze w swiecie "audio" jak w wiekszosci - "stare lepsze" nowe beee - może tak, może nie. Ale audio to nie samochod, gdzie łatwo ocenic ze "nowe" gorsze bo po przekroczeniu 200kkm często to złom. Może my się starzejemy albo nasze gusty są staromodne. Może młodym (a są jacy są) pasuje jak jest i jest kosmos.... Nie znam statystyk i mnie nie interesuja tak naprawde...

Szukam czegos nowego (albo uzywanego/demo ale raczej z f-ra, chyba ze cena/stan zachęcą - ale tez w pierwszej opcji nadal Gato ?), ma wygladac ladnie, nowoczesnie i pasowac do mojego mieszkania,  grac swietnie, kolumny/wzmacniacz jasne/białe... wiec zauroczyło mnie Gato i pewnie taki bedzie finał. Ja mam swój próg powyżej ktorego pewnie zmiany w jakości nie usłysze. Gratuluje innym jeśli tak maja, jest to ich pasja i doskonala i rozwijają swoje systemy ciągle! Ja kupie i zmienie za 15lat albo wcale... ale kto wie.

Powiem wiecej, pierwszy kontakt z Gato mialem taki, ze kolumny uznalem za dzielo sztuki (wyglad/jakość) ale wzmacniacz za paskudny... preferuje tradycyjne kształty... no ale wrocił do mnie i jest "love" ?

Nie mam czasu (ani ochoty) testowac milona zestawow, Gato ma swietne oceny, wyglada dla mnie swietnie (rzecz gustu rzecz jasna), gra dla mnie wysmienicie i zmierzam w jego strone. Pewnie beda max 2-3 odsluchy, zestawy i tyle... a moze jeden i koniec (wiadomo jaki haha).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ArturG napisał:

Nie mam czasu (ani ochoty) testowac milona zestawow, Gato ma swietne oceny, wyglada dla mnie swietnie (rzecz gustu rzecz jasna), gra dla mnie wysmienicie i zmierzam w jego strone. Pewnie beda max 2-3 odsluchy, zestawy i tyle... a moze jeden i koniec (wiadomo jaki haha).

 

 

Miłych odsłuchów. Daj znać na co się zdecydowałeś ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to warto podkreślić , że FM-2 kosztowały 5-6 lat temu w Polsce 20k, a aktualnie FM-15 są w Polsce w salonie za 6,4k więc to nie jest tak , że wsadzili tańsze przetworniki , zabrali wbty i zostawili cenę jak za FM-2. Zrobili po prostu inne monitory tańsze , ale z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Pewnie FM-2 były lepsze  , ale i cenna inna.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Silver_85 napisał:

Tak swoją drogą to warto podkreślić , że FM-2 kosztowały 5-6 lat temu w Polsce 20k

Myślisz, że kosztowały tyle bo miały wsadzone głośniki SS? 

Dodatkowym kosztem jaki pokrywał klient był dystrybutor. Myślę, że takie FM-2 w tej chwili to byłby koszt ok. 9000-10 000 tys. Zmienili na SB, granie się podoba, cena poszła w dół no i klient zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kukawa napisał:

Myślisz, że kosztowały tyle bo miały wsadzone głośniki SS? 

Na pewno też to miało znaczenie. Jeśli dobrze kojarzę siedział tam R2904/7000 za 1300zł i do tego 18-stka za 800zł . Do tego ładna obudowa z tym aluminium z tyłu + podwójny wbt. Na bogato były zrobione te monitory. Nie sądzę żeby teraz takie monitory sprzedawali za 9k. Raczej bliżej 15k zakładają brak dystrybutora. Szkoda , że już nie ma tym kolumn. Mogłyby być równolegle z obecnymi. Co nie zmienia faktu, tak jak pisałem wcześniej, że obecna seria brzmi i wygląda bardzo dobrze. Miałem okazję trochę posłuchać FM-8 i FM-30 i mi się podobały. Pokazuje to tylko , że można zrobić dobre kolumny z wysokotonówki za 150zł i midwoofer za 200zł . Trzeba tylko wiedzieć jakie głośniki wybrać , dobrze je zestroić i posłuchać tych kolumn zanim wypości się na rynek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swoje FM-15 płaciłem 12K w audioklanie jak jeszcze byli dystrybutorem. Teraz ich cena to 6,4K co pokazuje jak duży narzut szedł ? 
Zakładam, że skoro FM-2 kosztowało koło 20K to teraz by były za 11 maks 12K. Oczywiście gdybanie ale Gato w zasadzie odkąd wprowadziło bezpośrednią sprzedaż to zbyt im ruszył jeszcze bardziej.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku na SB to ja nie mam zastrzeżeń, bo tak jak oni to zestroili to bajka. Dodatkowo z kolegą z tego forum, co posiada monitory na SS Illuminatorach, robiliśmy odsłuchy porównawcze i nie było żadnej przepaści. Średnica ten sam poziom jakości, wysokie na SS były delikatnie bardziej szczegółowe. Tylko w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że moje Gato były na "defaultowych" ustawieniach zwrotnicy, bo jak wiadomo można "podrasować" górny zakres zworkami z tyłu ale chcieliśmy aby było fer, bo jego monitory nie posiadają takiej możliwości. Dolny zakres Moje FM potrafiły zejść niżej, bo są większymi monitorami. W monitorach kolegi na SS dół według mnie był jak w FM-8, no może ciut lerpiej. A mój opis dotyczący tego odsłuchu można przeczytać w klubie S16Hz. - nawiasem ładnie wykonane monitory i też ładnie brzmiące (miałęm wrażenie jakbym przełączył się też na Gato).

 

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra... LM-15 kupione w dobrej cenie "z drugiej ręki ale z gwarancja" (w drodze do mnie), podpowiedzcie gdzie mozna znalezc duzy wybór solidnych/dobrych podstawek?

Mam juz tez w miare dobra oferte na DIA-250S NPM wiec... coraz blizej ?

Edytowane przez ArturG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ArturG napisał:

dobra... LM-15 kupione w dobrej cenie "z drugiej ręki ale z gwarancja" (w drodze do mnie), podpowiedzcie gdzie mozna znalezc duzy wybór solidnych/dobrych podstawek?

Mam juz tez w miare dobra oferte na DIA-250S NPM wiec... coraz blizej ?

Podstawki zamawiałem w rogoz audio do FM-15 pod siebie.
 

IMAG0093_new.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArturG napisał:

jak daleko masz tyl glosnika od sciany? jakie minium? gdzies widzialek 50cm ale moze byc z tym ciezko

Nie mam 50cm. bo na tą chwilę nie mam możliwości (dopiero na nowym lokalu za jakiś czas będę miał dedykowane pomieszczenie do słuchania, gdzie zaadoptuje je również odpowiednio akustycznie). Teraz mam 30 cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaban napisał:

czyli chyba jednak to prawda ze Illuminator jest paradoksalnie mniej udany od Revelatora?

a Ellipticor?

Ellipticor podobno jest świetny. Więcej na jego temat możesz poczytać w klubie YB audio. Tam chłopaki składają zestawy na tych przetwornikach i najlepiej tam podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2019 o 08:39, Silver_85 napisał:

Na pewno też to miało znaczenie. Jeśli dobrze kojarzę siedział tam R2904/7000 za 1300zł i do tego 18-stka za 800zł . Do tego ładna obudowa z tym aluminium z tyłu + podwójny wbt. Na bogato były zrobione te monitory. Nie sądzę żeby teraz takie monitory sprzedawali za 9k. Raczej bliżej 15k zakładają brak dystrybutora. Szkoda , że już nie ma tym kolumn. Mogłyby być równolegle z obecnymi. Co nie zmienia faktu, tak jak pisałem wcześniej, że obecna seria brzmi i wygląda bardzo dobrze. Miałem okazję trochę posłuchać FM-8 i FM-30 i mi się podobały. Pokazuje to tylko , że można zrobić dobre kolumny z wysokotonówki za 150zł i midwoofer za 200zł . Trzeba tylko wiedzieć jakie głośniki wybrać , dobrze je zestroić i posłuchać tych kolumn zanim wypości się na rynek.  

Biorąc pod uwagę fakt co się dzieje na rynku to FM-2 ( dobrze materiałowo przeanalizowane przez Silvera) dzisiaj kosztowałyby >35 tys zł. Z głośników za 150zł-200zł można zrobić dobre kolumny - ale wyłącznie dobre.

6 godzin temu, Kaban napisał:

czyli chyba jednak to prawda ze Illuminator jest paradoksalnie mniej udany od Revelatora?

a Ellipticor?

Ciężko powiedzieć - na razie praktycznie żaden producent ich nie stosuje. Nie licze tu oczywiście światka DIY/"Producent".

Ale patrząc na same DATA-SHEETy to  na "papierze" Revelator po prostu lepiej"wygląda".  A cena Elipticorów to typowe pozycjonowanie produktu.  Np. 18ka Elipticora jest 4 razy droższa od 18ki Revelatora.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.