Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto inwestować w sprzęt vintage?


nikifor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tematy się wiążą, w dobrze zaadaptowaby akustycznie pokoju , każdy system gra lepiej nawet vintage. Także porównania w np słabo wytłumionym pomieszczeniu mogą wzbudzać niskie częstotliwości i powodować tzw "misia" .  

Być może komuś się to przyda i zmieni ciut w wystroju wnętrza, a może nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt że temat jest inny i dla zamydlenia oczu wszedl na akustykę która jest bardzo ważna i nawet nie wielkimi środkami można co nie co poprawić. Niestety większość ludzi na forum jak mniemam nie ma specjalnie wydzielonych i przystosowanych pomieszczeń pod każdym względem więc po co robić parę stron off. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fashi napisał:

Tematy się wiążą, w dobrze zaadaptowaby akustycznie pokoju , każdy system gra lepiej nawet vintage. Także porównania w np słabo wytłumionym pomieszczeniu mogą wzbudzać niskie częstotliwości i powodować tzw "misia" .  

Być może komuś się to przyda i zmieni ciut w wystroju wnętrza, a może nie. 

Idąc tym tropem to można w każdym wątku pisać o akustyce , bo przecież jest ważna ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, margaryna85 napisał:

Pomijam fakt że temat jest inny i dla zamydlenia oczu wszedl na akustykę która jest bardzo ważna i nawet nie wielkimi środkami można co nie co poprawić. 

Odpowiem więc w temacie. 

Tak , warto inwestować w sprzęt vintage szczególnie w Accuphase i Sansui czy McIntosch. Nie dość, że wygląda to jeszcze jak gra!

Warto kupić flagowe modele i mieć całą najlepszą technologię danej firmy w czasie produkcji owego sprzętu.

Nie na darmo np p500l kosztuje mały majątek...

10 minut temu, morawka napisał:

Idąc tym tropem to można w każdym wątku pisać o akustyce , bo przecież jest ważna ....

Tak , najlepiej słuchać sprzętu w kuchni przez ścianę i opowiadać jak coś tam źle kiedyś zagrało. 

Ja nie twierdzę , że trzeba od razu burzyć dom i stawiać na nowo, ale warto poświęcić chwilę na chociaż elementarne zasady ustawienia kolumn czy wytłumienia.

Niby dlaczego sprzęt X gra u jednego do bani a u kogoś innego całkiem inaczej? Weźcie to pod uwagę , że w innych warunkach można coś lepiej usłyszeć... No Panowie , nie róbcie jaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wysłannik klubiku sansui musiał polecić ten swój "cud". Sprzedajesz coś chyba. Ile marzy? 12 tysięcy?

Nie warto iść w sansui. Handlarze stosuja ogromne marże nawet na niskie modele. Lepiej kupić coś z wyższej półki za takie pieniądze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

No i wysłannik klubiku

 

Pisane na prostych palcach? ? nie widzisz p500l? Pewnie nawet nie wiesz o co chodzi. Oczywiście McIntosch to też szrot?  BTW niczego nie sprzedaje a wręcz przeciwnie jeszcze coś sobie dokupie do kompletu ? 

Tak na marginesie , sprawdźcie moją aktywność w wątku Sansui zarówno tutaj jak i na sąsiednim forum. Oni mnie nawet nie lubią , a Bartosz opowiada i jakimś wysłanniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fashi napisał:

 

Ja nie twierdzę , że trzeba od razu burzyć dom i stawiać na nowo, ale warto poświęcić chwilę na chociaż elementarne zasady ustawienia kolumn czy wytłumienia.

Niby dlaczego sprzęt X gra u jednego do bani a u kogoś innego całkiem inaczej? Weźcie to pod uwagę , że w innych warunkach można coś lepiej usłyszeć... No Panowie , nie róbcie jaj...

Ale to jest oczywistość , wiec po co o tym pisać w każdym wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, morawka napisał:

Ale to jest oczywistość , wiec po co o tym pisać w każdym wątku 

Po to , aby nie lekceważyć tak istotnego elementu. Poza tym już tutaj zostało napisane , że vintage to ciepłe kluchy czy coś w tym sensie. Ja miałem Kenwooda Ka 907 i żadnej buły na basie nie było itp. Sony ta f 830es też grał jakoś dziwnie inaczej niż było to opisywane. Bas miał lepsza kontrolę i było go mniej niż w wychwalanym HK690, którego miałem wcześniej niż Sony. Nawet napisałem pochlebną opinie o Harmanie, i co? 

Okazało się , że 830es był lepszy 1:1 .  Widać warunki miał lepsze.

 

Odpowiem jeszcze , tak warto kupić vintage. Oczywiście w jak najlepszym stanie i oryginalny bez przygód. Jakiś wysoki model Accu np i cieszyć się muzyką. Pan Jacek Kawa wielokrotnie mówił , że zadbany vintage jest bardzo dobra alternatywą.

Zobaczcie na film Pana Jacka o Musical Fidelity. Sprzęt nowy kosztował X kasy a kondensatory filtrujące do wymiany po kilkunastu latach i ogólnie budowa taka sobie. Wiele ingerencji poczynił. 

Tak, ktoś napisze , że w vintage Pan Jacek również wymienia kondensatory. To prawda , jednak kupując flagowy kilkunastoletni model Musicala trzeba się liczyć z takim samym serwisem co w vintage. A ile koszt taki Musical? Odpowiedzcie sobie sami co jest czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o vintage, to mam pytanko, może w końcu ktoś mi udzieli sensownej odpowiedzi. Interesują mnie kolumny tzw. kabuki, a głównie... Sansui (np. chwalony Sp 1700). Pytałem kiedyś w klubie Sansui, ale oni tam tylko o tych swoich wzmacniaczach... W sumie niczego się nie dowiedziałem. A zatem, czy te osobliwie wyglądające kolumny są godne zainteresowania, ktoś ich słuchał, jak brzmią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia powiem Ci ze kolumny akurat wole nowoczesne, z tego wzgledu ze temat glosnikow jest caly czas rozwojowy, nowe technologie, materialy itp

Natomiast w kwestii wzmocnienia wszystko co najlepsze zostalo juz wynalezione i nic nowego z wyjatkiem klasy D nie powstalo w ostatnim czasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym głośniki starzeją się inaczej niż elektronika. Jedyne sensowne rozwiązanie to znaleźć taki zestaw głośnikowy i pojechać to obejrzeć i posłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, tyle że znowu dochodzi kwestia ceny. Takie kolumny vintage można dorwać za całkiem nieduże pieniądze, a na nowe porządne to już trzeba wydać majątek. Druga sprawa, wprawdzie drugorzędna ale jednak to, że te nowe wyglądają tak jakoś bezpłciowo, a te vintage są po prostu niezwykle urokliwe...

Np. takie Yamahy... ponoć Soavo 1 to bardzo dobre kolumny, jednakże wyglądem do takich monitorów vintage w stylu Ns 2000, Ns 1000, czy chociażby Ns 690 czy 590 zdecydowanie - przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu - odpadają. A Sansui z tymi swoimi drewnianymi ażurowymi maskownicami wyglądają po prostu obłędnie.

A co do wyglądu sprzętu vintage to powiem jeszcze, że np. taki Sansui Au 11000 to po prostu dzieło sztuki. Jak wygram w totka, to go kupię, choćby dla samego wyglądu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

Pewnie tak, tyle że znowu dochodzi kwestia ceny. Takie kolumny vintage można dorwać za całkiem nieduże pieniądze, a na nowe porządne to już trzeba wydać majątek. Druga sprawa, wprawdzie drugorzędna ale jednak to, że te nowe wyglądają tak jakoś bezpłciowo, a te vintage są po prostu niezwykle urokliwe...

 A Sansui z tymi swoimi drewnianymi ażurowymi maskownicami wyglądają po prostu obłędnie.

Ewentualnie szukać na aukcjach i w założonym budżecie zaryzykować zakup na odległość i wtedy się przekonasz czy było warto.

Należy pamiętać , że na przestrzeni lat kolumny mogły być katowane, wystawione na działanie promieni słonecznych czy też wilgoci. Jeśli celulozowe membrany nasiąkły a zawieszenia stwardniały, nie zagra to dobrze.  

Z drugiej strony można by w stare obudowy zamontować nowe głośniki . Tylko takie coś będzie grało nie wiadomym dźwiękiem i z danym modelem tylko pudło będzie wspólne...

Sam widzisz , że starymi kolumnami więcej zachodu niż ze wzmacniaczem stereo z epoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich Yamaha Ns 690 II się nie zawiodłem, tyle że miałem możliwość przetestować je przed zakupem we własnym domu. Trafiłem bardzo zadbany egzemplarz z oryginalnym fornirem, nie modyfikowany, jedynie po wymianie zawieszania głośników basowych. A słuchanie starych vinyli na tych kolumnach i do tego na gramofonie PF-800 to jak podróż w czasie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

Na moich Yamaha Ns 690 II się nie zawiodłem, tyle że miałem możliwość przetestować je przed zakupem we własnym domu. 

No widzisz, to jest najlepszy sposób na zakup. Trzeba przeglądać ogłoszenia i trzymać kciuki.

Ewentualnie sprawdzić audiokarme i spróbować się czegoś więcej dowiedzieć. Na pewno ktoś tam miał te kabuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

A co do wyglądu sprzętu vintage to powiem jeszcze, że np. taki Sansui Au 11000 to po prostu dzieło sztuki. Jak wygram w totka, to go kupię, choćby dla samego wyglądu :)

Wygląda fajnie , ale brzmieniowo wybrał bym coś innego. Tak się składa , że kiedyś takiego oglądałem i nie wrócił ze mną do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fashi napisał:

Warto kupić flagowe modele i mieć całą najlepszą technologię danej firmy w czasie produkcji owego sprzętu.

Ja zamiast paru wolę jeden dobry. No chyba że zupę chce się z nich gotować. 

4 godziny temu, Fashi napisał:

Tak , najlepiej słuchać sprzętu w kuchni przez ścianę i opowiadać jak coś tam źle kiedyś zagrało

Lepsze to niż opowiadać o systemie po odsłuchu z YouTube na słuchawkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś kolekcjonerem wysokich modeli , to kilka wzmacniaczy jest czymś normalnym. Ja teraz rozglądam się za e406 i prędzej czy później będę go mieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fashi napisał:

Niby dlaczego sprzęt X gra u jednego do bani a u kogoś innego całkiem inaczej? Weźcie to pod uwagę , że w innych warunkach można coś lepiej usłyszeć... No Panowie , nie róbcie jaj.

Jest Jeszcze czynnik ludzki. Jednemu podoba się to innemu tamto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w dobrym pomieszczeniu wszystko gra lepiej z mniejszymi rezonansami etc. Fizyki się nie oszuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Fashi napisał:

Co nie zmienia faktu, że w dobrym pomieszczeniu wszystko gra lepiej z mniejszymi rezonansami etc. Fizyki się nie oszuka.

A czy ja napisałem że jest inaczej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, margaryna85 napisał:

A czy ja napisałem że jest inaczej? 

Nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja uważam, że warto inwestować w vintage, zwłaszcza najwyższe, pewne top of the top w swoim czasie.

Każdy zorientowany w temacie wie, że w złotym okresie audio producenci budowali bez ograniczeń korzystając z najlepszej technologii na tamten czas. Takie urządzenia bez kompleksów potrafią konkurować szczególnie pod względem brzmienia, które jest zjawiskowe, bo konstrukcyjnie to każdy widzi.

Wartość rynkowa to już jednostkowy w sensie urządzenia temat i wiem, że jeszcze wczoraj w innym wątku krytycznie pisałem o cenach wzmacniaczy Sansui i nadal sądzę, że takie 12k to raczej zbyt wiele jak dla mnie, ale przede wszystkim nie słyszałem topowego Sansui, więc powinienem być bardziej powściągliwy.. dlatego chciałbym z tego miejsca zwrócić honor koledze @Bumpalump którego mam nadzieję nie obraziłem swoimi wpisami, bo absolutnie rozumiem jego stanowisko.

Dzielę się tym z Wami ponieważ ostatecznie podjąłem decyzję powrotu do vintage ? 

Zamierzam sprawić sobie dzielonkę Accu brzmienie, której tak mocno mi się zakorzeniło, chyba z powodu tej zdolności ponadczasowej podróży po świecie muzyki..

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Vampire_Lestat napisał:

Skoro temat o vintage, to mam pytanko, może w końcu ktoś mi udzieli sensownej odpowiedzi. Interesują mnie kolumny tzw. kabuki, a głównie... Sansui (np. chwalony Sp 1700). Pytałem kiedyś w klubie Sansui, ale oni tam tylko o tych swoich wzmacniaczach... W sumie niczego się nie dowiedziałem. A zatem, czy te osobliwie wyglądające kolumny są godne zainteresowania, ktoś ich słuchał, jak brzmią?

Miałem i mam nadal SP-1700, nie zamierzam się ich pozbywać choćby mi ktoś oferował za nie 5 tys. ;) Chyba żeby tylko sprzedać i kupić ponownie drugą parę za ok 2,5k z Allegro, to byłby dobry interes ;) 

Trudno ocenić klasę dźwięku, ale kolumny nowe za 5-15 tys. często nie robią na mnie większego wrażenia (choć oczywiście większość brzmi bardzo dobrze), czasem robią fajne wrażenie za to mało znane kolumny za 2 tys. albo diy, często większe od tych droższych ;) Także dźwięk trudno czasem przełożyć na pieniądze, dochodzi też nasz gust... SP 1700 jak na razie są dla mnie najlepsze ze wszystkich jakie słuchałem (co nie znaczy że najlepsze we wszystkim, ale całościowo brzmienie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bumpalump napisał:

Z doswiadczenia powiem Ci ze kolumny akurat wole nowoczesne, z tego wzgledu ze temat glosnikow jest caly czas rozwojowy, nowe technologie, materialy itp

Natomiast w kwestii wzmocnienia wszystko co najlepsze zostalo juz wynalezione i nic nowego z wyjatkiem klasy D nie powstalo w ostatnim czasie

A ja sądzę odwrotnie. Poza wynalezieniem kopułki czy wstęgi zamiast normalnego głośnika wysokotonowego - niewiele się zmieniło, a i tak wolę brzmienie papierzaka na górze w Sansui od wielu dobrych kopułek czy wstęg. Poza tym strach kupować wzmacniacze vintage, chyba że sam jesteś elektronikiem - to masz łatwiej i bez większego ryzyka możesz się bawić i nie narażać na duże koszty w przypadku awarii (która może pociągnąć kolejne awarie za sobą), bo sam zawsze sobie naprawisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy również pamiętać , że ceny sprzętu vintage nie są normowane przez katalogi czy jakieś wytyczne tabelki. Jeśli coś jest top z danej serii , zachowane w oryginale i w stanie kolekcjonerskim będzie zapewne droższe. Sprzęt jest wart tyle ile ktoś zapłaci , czy jest tego warty? Tutaj dochodzi sentyment do danej marki i różne subiektywne kryteria. 

Podobnie jest z samochodami , np w124 500e potrafi kosztować tyle co nowe dobre auto. Jego cena to przesada? Nie. Jest unikatem i kosztuje adekwatnie do stanu etc. 

5 godzin temu, kocurro napisał:

I ja uważam, że warto inwestować w vintage, zwłaszcza najwyższe, pewne top of the top w swoim czasie.

Każdy zorientowany w temacie wie, że w złotym okresie audio producenci budowali bez ograniczeń korzystając z najlepszej technologii na tamten czas. Takie urządzenia bez kompleksów potrafią konkurować szczególnie pod względem brzmienia, które jest zjawiskowe, bo konstrukcyjnie to każdy widzi.

Wartość rynkowa to już jednostkowy w sensie urządzenia temat i wiem, że jeszcze wczoraj w innym wątku krytycznie pisałem o cenach wzmacniaczy Sansui i nadal sądzę, że takie 12k to raczej zbyt wiele jak dla mnie, ale przede wszystkim nie słyszałem topowego Sansui, więc powinienem być bardziej powściągliwy.. dlatego chciałbym z tego miejsca zwrócić honor koledze @Bumpalump którego mam nadzieję nie obraziłem swoimi wpisami, bo absolutnie rozumiem jego stanowisko.

Dzielę się tym z Wami ponieważ ostatecznie podjąłem decyzję powrotu do vintage ? 

Zamierzam sprawić sobie dzielonkę Accu brzmienie, której tak mocno mi się zakorzeniło, chyba z powodu tej zdolności ponadczasowej podróży po świecie muzyki..

Pozdrawiam.

 

Tak trzymać , do tego głos rozsądku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Fashi napisał:

Tak trzymać , do tego głos rozsądku ?

Coraz to bardziej uświadamiam sobie, że pewne rzeczy po prostu muszą się wydarzyć, aby człowiek dojrzewał realizując się w życiu.

Moja droga w audio może nie jest zbyt bogata pod względem mnogości słuchanego sprzętu to jednak kilka cenionych marek było i żadna nie dawała mi takiej przyjemności z obcowania z muzyką jak Accu P-260.. dlatego zatoczyłem koło dając sobie przede wszystkim spokój porzucając współczesną perspektywę budowania zestawu stereo przede wszystkim z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i oczywiście filozofii brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2019 o 04:00, robert3501k napisał:

Ja nie wiem skąd takie przeświadczenie że akurat podbijam wartość sprzętu a przepraszam w jaki to niby sposób? opisałem jedynie moje własne doświadczenia bez zbędnych opisów i uniesień nad taką czy inną marką, jeżeli już ktoś podbija ceny to absolutnie nie jestem tym kimś wręcz przeciwnie uważam że znakomita większość sprzętu vintage jest zdecydowanie przeceniona a ja nie mam z tym nic wspólnego wręcz przeciwnie przez zawyżone i to w wielu przypadkach jeżeli mówimy o używanym sprzęcie cenach biję się z myślami o zakupie i kilkukrotnie zastanawię się nim kupię, chociażby z racji że sprzęt jest używany, leciwy a to już samo w sobie rodzi problemy w razie awarii takiego leciwego sprzętu i nie mam na myśli kosztów naprawy a serwisu który takową przeprowadzi bez uszczerbku na zdrowiu pacjenta, a już szczególnie w przypadku sprzętów z wyższej półki mid end czy high end, inwestować pieniądze w takie modele to dość ryzykowana zabawa, a cena nowych to już jakiś kosmos bez urazy Panowie ale to moim zdaniem nie jest gra warta świeczki, w przypadku budżetówek co najwyżej straty będą zminimalizowane, jak padnie to padnie bez większego żalu, i tym się kieruję przy wyborze takiej czy innej marki, na słuch nie narzekam póki co ale też w mojej opinii wiele niestety bardzo wiele znanych marek high end czy mid end to marki zdecydowanie przecenione, zbyt drogie w stosunku do tego co oferują ...jasne że są pośród nich perełki tyle że perełki kosztują swoje ...jak pisałem w innym poście nie wydam kilku tysięcy funtów na sprzęt ryzykując tym że dany zestaw nie zagra tak jak bym marzył czy tez oczekiwał ...do takiej zabawy raz że nie mam czasu, dwa warunków ...by istotnie docenić wartość perełek nie wystarczy posiadać odpowiedni sprzęt, jak dobrze Panowie wiecie sam sprzęt to jeszcze nie wszystko, pozostaje pomieszczenie, warunki akustyczne itp itd ...w normalnym użytkowaniu w normalnych warunkach różnicy znaczącej pomiędzy High endem a mid czy low endem nie zauważy się...czujecie to? pokój ..ruch uliczny ...sąsiedzi i High End audio a kupić by po to by się nim pochwalić ...patrzcie ludzie jaki mam wypasiony sprzęt? dlatego też póki co skupiam się na odsłuchu zestawem słuchawkowym, rozsądne słuchawki, wzmacniacz słuchawkowy, to gdy chcę się odciąć od świata i zanurzyć tylko i wyłącznie w muzyce ...w pozostałych przypadkach ...sprzęt ma w miarę dobrze grać i wystarczy .. ale też nikomu nie doradzam czy odradzam zakup takiego czy innego zestawu ....czy to będzie High End czy Low End ...stać cię i masz taką potrzebę kupujesz za 100 tys zestaw audio i jest ok, staram się na wszystko patrzeć w miarę obiektywnie bez nadmiernego uniesienia czy negacji, może gdybym wygrał w euro lotto kilkanaście milionów euro zastanowiłbym się na zakupem High Endu ale wpierw wybudował pomieszczenie odsłuchowe bo to ono a nie sam sprzęt jest najważniejszy, a potem dopiero zakupił zestaw audio ...całkowita cisza z zewnątrz by nic absolutnie nie zakłócało odsłuchów ...moim zdaniem od tego należałoby zacząć z zabawę z audio, dokładnie tak jak w operze ..źle zaprojekowana sala operowa nawet  z najlepszym nagłośnieniem za grube miliony niweczy całość kompletnie w przeciwieństwie do dobrego projektu i wykonania takiej sali ...tam zagra nawet słabszej jakości zestaw ...ot i cała magia audio woodo. Przekopałem wiele różnych forów internetowych o audio i w większości wszystko skupia się wokół zestawów a zapomina się o rzeczy najistotniejszej ...pomieszczeniu w którym ma taki zestaw pracować ...nieco dziwna sytuacja...

Po pierwsze jeszcze raz chciałbym Cie przeprosić za moje butne słowa co do Twojego sprzętu, bo choć to tylko entry level to mam świadomość, że potrafi dawać frajdę.. sam kiedyś miałem podobny. Po drugie pewności nadal mieć nie mogę, czy rzeczywiście jesteś spełnionym użytkownikiem, czy podstępnie piszącym handlarzem, dlatego uczciwie z mojej strony przyjęcie będzie pierwszej możliwości i w to chcę wierzyć. Zatem miej świadomość, że praktyki o jakie Cię podejrzewałem są powszechnie stosowane w różnych sferach życia i w audio szerzą się niczym gangrena, a po trzecie zachęcam do przyswojenia zasad interpunkcji w celu łatwiejszego odczytywania osobistych spostrzeżeń ? 

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kocurro napisał:

(...) dając sobie przede wszystkim spokój porzucając współczesną perspektywę budowania zestawu stereo z powodu* 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i oczywiście filozofii brzmienia.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.