Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Ajothe napisał:

Poza wszystkim, dla mnie osobiście obraz OLED na domowych istawieniach wydaje się być bardzo naturalny, przyjemny i plastyczny, to również do mnie poprostu trafia. 

Jak komuś to się nie podoba, lub odbiera Oleda w kompletnie odmienny sposób to nie będę się szarpał z koniem. Ja się cieszę, że ta technologia powstała, bo jest to krok do przodu. Była taki okres, że mając 4-5k można było kupić jedynie gówniany tv led z tragicznymi wadami naturalnymi dla tego typu matryc. 

 

Tak właśnie było. I o zgrozo, wiele się nie zmieniło. Nadal w przytłaczającej wręcz większości wypadków, trafisz na TV LED ze znanymi od lat wadami. Owszem, są topowe modele (które wcześniej przecież także były) ale wcale nie są tanie i raczej nie będą.  

Natomiast OLED zawsz był dopracowany i po prostu bardzo dobry. Widziałeś kiedykolwiek słabego OLED-a? Bo ja nigdy.

No tak, ale przecież OLED-y były drogie. Właśnie - były. A to już historia. Czy np. 5 tys. za OLED to dużo? Albo 6 tyś za QD-OLED-a też?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konradskala napisał:

Czy np. 5 tys. za OLED to dużo? Albo 6 tyś za QD-OLED-a też?

Ile cali? Bo jeśli 55" - to TAK. Zdecydowanie za drogo.

13 minut temu, konradskala napisał:

trafisz na TV LED ze znanymi od lat wadami.

Każda technologia ma swoje wady. Nie znajduję uzasadnienia dlaczego mielibyśmy rozmawiać o wadach wyłącznie jednej z nich. Albowiem umówiliśmy się udawać, że druga żadnych wad nie ma, więc nie ma o czym rozmawiać.

2 godziny temu, Ajothe napisał:

Ja właśnie ogląda dużo thrillerów i sci fi, takich scen jest bardzo duży %

< 1%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Ile cali? Bo jeśli 55" - to Tak. Zdecydowanie za drogo.

Oczywiście, mniejszych nie biorę pod uwagę.

I dlaczego za drogo. Okolice 5 tys to 55" OLED C2 i niemalże w takiej samej cenie MiniLED Hisense, TCL czy Samsung.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

< 1%.

Większość tego co oglądam spokoje 50% scen jest nocnych. Nie wiem skąd wziąłeś ten 1% , może oglądasz same komedie 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ajothe napisał:

Nie wiem skąd wziąłeś ten 1%

Z własnego doświadczenia oglądanych filmów, jakie wspomniałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak są ciemne sceny to zamykasz oczy, albo IPS tak je pokazuje, że wydaje się Tobie że jest dzień 😋 

Ostatnio zacząłem serial Servant na apple tv, 80% to sceny ciemne / nocne, osiwiałbym oglądając to na led. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ajothe napisał:

To może jak są ciemne sceny to zamykasz oczy, albo IPS tak je pokazuje, że wydaje się Tobie że jest dzień 😋 

Ostatnio zacząłem serial Servant na apple tv, 80% to sceny ciemne / nocne, osiwiałbym oglądając to na led. 

Siedzę tyłem do telewizora. 

Na głupie sugestie są jedynie słuszne głupie odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bobcat napisał:

Każda technologia ma swoje wady.

Zgoda, jednak zerknij na rynek telewizorów, możliwości czy "postęp". W obecnych czasach kupno naprawdę dobrego telewizora LED bez wspomnianych wad jest niemożliwe. Właściwie kupno "nie" MiniLED-a to świadoma zgoda na obecność w/w wad o krok w tył. I to duży.

PS. Szukałem po recenzjach referencyjnego LCD i jak Ci wcześniej pisałem, nie mogłem znaleźć. Ale przez przypadek jednak na taki trafiłem, jednak jest. To ten model co wkleiłem tabelkę z pomiarami kontrastu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Ajothe said:

albo IPS tak je pokazuje, że wydaje się Tobie że jest dzień 😋 

Dobre 😂

Nie oglądam na telewizorze ale osobiscie uwazam, ze czern z lcd jest słaba nawet dzisiaj. To wada tej technologii i rozne sztuczki z local dimming tego nie zlikwidują. To tylko maskowanie tej ulomnosci matryc. 

W oledzie czern jest czernią "absolutną". Osobiscie nie toleruję juz od lat pseudo czerni oferowanej przez telewizory lcd. Moze do oglądania w dzien "wiadomosci" nie są takie złe ale wieczorem, oglądanie filmu w formacie 2.39:1 ze swiecacymi pasami zabiłoby mi przyjemnosc oglądania jakiegokolwiek filmu 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konradskala napisał:

W obecnych czasach kupno naprawdę dobrego telewizora LED bez wspomnianych wad jest niemożliwe.

W OLED masz identyczną sytuację. Tylko wady odmienne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brewka87 napisał:

Nie oglądam na telewizorze ale osobiscie uwazam, ze czern z lcd jest słaba nawet dzisiaj. To wada tej technologii i rozne sztuczki z local dimming tego nie zlikwidują. To tylko maskowanie tej ulomnosci matryc. 

I wcale się nie dziwię Twojej opinii. W ofercie jest może 5 telewizorów LED na całej ziemi, które mają bardzo dobrą matrycę, czerń i dobrze działający local dimming.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

W ofercie jest może 5 telewizorów LED na całej ziemi, które mają bardzo dobrą matrycę, czerń i dobrze działający local dimming.

I ani jednego OLED-a niepodatnego na wypalenia i powidoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:
17 minut temu, konradskala napisał:

W obecnych czasach kupno naprawdę dobrego telewizora LED bez wspomnianych wad jest niemożliwe.

W OLED masz identyczną sytuację. Tylko wady odmienne.

Polemizowałbym.

OLED to OLED zawsze będzie taki sam - pokrycie kolorów we wszystkich panelach jest niemal identyczne, kontrast także, w żadnym nie ma efektu bleedingu, ghostingu, efektu brudnego ekranu itd. Nie ma mniejszej lub większej  liczby stref wygaszania, local dimmingu, różnorakiego podświetlenia FALD, EDGE, zwykłych LED, MiniLED itd.

W zależności od producenta i budowy różnią się zazwyczaj jasnością.

A w LED masz całą paletę przeróżnych w/w kombinacji, dających takie a nie inne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:
10 minut temu, konradskala napisał:

W ofercie jest może 5 telewizorów LED na całej ziemi, które mają bardzo dobrą matrycę, czerń i dobrze działający local dimming.

I ani jednego OLED-a niepodatnego na wypalenia i powidoki.

Niepodatnego na ryzyko wystawienia wypaleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, konradskala said:

I wcale się nie dziwię Twojej opinii. W ofercie jest może 5 telewizorów LED na całej ziemi, które mają bardzo dobrą matrycę, czerń i dobrze działający local dimming.

Oczywiscie nie widziałem nawet 1/10 telewizorów obecnych na rynku. Po prostu raz na jakis czas zajrzę do elektromarketu po jakis kabelek lub adapter i przy okazji z ciekawosci oglądam co tam teraz mają na półkach.

Zauwazyłem jeszcze jedną wadę. Obraz na tych duzych telewizorach lcd wygląda porównywalnie z tym co kiedys mozna bylo zauwazyc na telewizorze lcd puszczając analogową tv albo magnetowid vhs 😆

Obraz jakis taki rozmyty przy szybkich ruchach. Moze to wina rozdzielaczy poprzez ktore podpięte są telewizory na polkach..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:
8 minut temu, konradskala napisał:

OLED to OLED zawsze będzie taki sam

Z tymi samymi wadami.

Tak, z tymi samymi. Jednakże jest ich zdecydowanie mniej niż w LED-ach, a nawet w MiniLED-ach.

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Zabawa w słówka. Wiadomo o co chodzi.

Wiadomo, wiadomo... co innego pewność, a co innego ryzyko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

Jednakże jest ich zdecydowanie mniej niż w LED-ach, a nawet w MiniLED-ach.

Za to o wiele groźniejsze, bardziej znaczące i upier...we.

5 minut temu, konradskala napisał:

co innego ryzyko

W innej technologii niewystępujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, brewka87 napisał:

Obraz jakis taki rozmyty przy szybkich ruchach. Moze to wina rozdzielaczy poprzez ktore podpięte są telewizory na polkach.

Bo tak właśnie wygląda "porównywanie" telewizorów w markecie. I jeszcze w trybie "sklep". Ja mam swój odtwarzacz, swoje płyty i swoje filmy. I tego w domu będę używał do porównań, a nie pająków kabli, wtyków i rozdzielaczy podłączonych do niewiadomo czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w oledach moze i wypalają się matryce ale przeciez w lcd wypalają się diody podswietlające. W starych lcd wypalaly się swietlowki ccfl chociaz w mojej opinii i tak byly trwalsze niz diody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobcat napisał:
11 minut temu, konradskala napisał:

co innego ryzyko

W innej technologii niewystępujące.

Przecież dioda LED też nie jest wieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, konradskala said:

Bo tak właśnie wygląda "porównywanie" telewizorów w markecie. I jeszcze w trybie "sklep". Ja mam swój odtwarzacz, swoje płyty i swoje filmy

No ale jak stoją obok siebie 2 modele roznych firm to moge przyjąc, ze są podłączone pod taką samą pajęczynę 😉

Ja tylko zerknąłem z ciekawosci. Telewizory jako takie mnie nie interesują 😊 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brewka87 napisał:

No ale jak stoją obok siebie 2 modele roznych firm to moge przyjąc, ze są podłączone pod taką samą pajęczynę 😉

Jasne, dodatkowo jasność 100%, kontrast 100%, jakiś oczoj...ebny tryb obrazu i oglądamy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, konradskala said:

Jasne, dodatkowo jasność 100%, kontrast 100%, jakiś oczoj...ebny tryb obrazu i oglądamy 🙂

Czyli zeby zerknąc z ciekawosci na kilka modeli to mam od razu isc do sklepu z kolorymetrem i wykalibrowac kazdy na polce? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brewka87 napisał:

Czyli zeby zerknąc z ciekawosci na kilka modeli to mam od razu isc do sklepu z kolorymetrem i wykalibrowac kazdy na polce? 😉

Przynajmniej wyjść z trybu "sklep" i przełączyć na "dom", przestawić obraz na "kino" i wyłączyć polepszacze. No i zabrać ze sobą coś do oglądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, brewka87 napisał:

Panowie w oledach moze i wypalają się matryce ale przeciez w lcd wypalają się diody podswietlające. W starych lcd wypalaly się swietlowki ccfl chociaz w mojej opinii i tak byly trwalsze niz diody.

Prócz tego telewizor może spaść na podłogę. Albo zostać przypalantowany piłką przez dzieciaka. 

Rozmawiajmy poważnie. Padnięcie diody podświetlającej w LCD to przypadek losowy, podobnie jak martwe piksele na OLED czy usterka kondensatora, co może zdarzyć się w każdej technologii. Natomiast podatność na wypalenia i powidoki to immanentna cecha OLED.

3 minuty temu, konradskala napisał:

przestawić obraz na "kino"

Błeee...

Ja przedstawiam na Standardowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, konradskala said:

No i zabrać ze sobą coś do oglądania.

Kolego, napisalem wczesniej ze zerknąłem tak przy okazji na kilka roznych telewizorów będąc w sklepie w innym celu. Nie planuję zakupu telewizora bo oglądanie na małym ekranie mnie kompletnie nie kręci 😉

Po prostu pewne wady telewizorów widac nawet na sygnałach demo. Jak widzę matrycę z granatową czernią to wiem ze to wina słabej jakosci matrycy. Potrafię to rozróznic. Materiał wejsciowy takze nie ma wpływu na kąty oglądania itp.

3 minutes ago, Bobcat said:

Prócz tego telewizor może spaść na podłogę. Albo zostać przypalantowany piłką przez dzieciaka. 

Rozmawiajmy poważnie. Padnięcie diody podświetlającej w LCD to przypadek losowy,

Losowy?? Jestem elektronikiem i w chwili obecnej mam u siebie chyba 6 tv z padniętym podswietleniem. Wypalają się pojedyncze diody lub np całe paski. To nie są rzadkie usterki, a jedne z częsciej występujących po paru latach uzytkowania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brewka87 napisał:

Po prostu pewne wady telewizorów widac nawet na sygnałach demo. Jak widzę matrycę z granatową czernią to wiem ze to wina słabej jakosci matrycy. Potrafię to rozróznic. Materiał wejsciowy takze nie ma wpływu na kąty oglądania itp.

To wszystko prawda. I jest jak jak mówisz - na słabej matrycy widać to na byle jakim materiale.

Domyślam się że używasz projektora, więc porównywanie w sklepie masz raczej z głowy 🙂

 

11 minut temu, Bobcat napisał:

Rozmawiajmy poważnie. Padnięcie diody podświetlającej w LCD to przypadek losowy, podobnie jak martwe piksele na OLED czy usterka kondensatora, co może zdarzyć się w każdej technologii. Natomiast podatność na wypalenia i powidoki to immanentna cecha OLED.

Cecha która występuje w ściśle określonym przypadku, a nie zawsze, wszędzie i za każdym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, konradskala said:

Domyślam się że używasz projektora, więc porównywanie w sklepie masz raczej z głowy 🙂

Dokladnie tak. Uzywam topowego modelu JVC sprzed dekady i wlasnie adaptuję pod niego moj pokój. U mnie obraz ma 162" i to nie to samo co jakies 75" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.