Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, konradskala napisał:

Tunera TV także nie będę używał NIGDY.

Nigdy nie mów "nigdy". 

Na przykład TVN mam z DVB-T2 oraz satelity na platformie Canal+. W obydwu przypadkach jest to nadawane w rozdzielczości HD. Jednak od chwili gdy nadawanie naziemne przeszło na kodek HEVC - jakość obrazu z naziemnej jest zauważalnie lepsza niż z satelity. Cyfra+ po prostu przesadza z cięciem bitrate'u. Wiem to od zaprzyjaźnionego serwisu antenowego (tego, co mi zakładał to wszystko ma dachu), który ma odpowiednie przyrządy i wszystko pomierzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, konradskala napisał:

na żadnym z nich nie ma logo Sony, LG, Philips czy Panasonic.

To jest fakt tak jak jest faktem że te z logiem (jakby się ukazały) to nam obrazu z naziemnej nie poprawią a kieszeń bardziej wyczyszczą.   🙂

Co by nie pisać o tych dodatkach nie ma ich a z tak wiele a biorąc pod uwagę ich koszt w masowej produkcji pewnie nam znacząco ceny 80 calowego tv nie zawyżą.  

17 minut temu, konradskala napisał:

są tunery po 80 zł, ale są i po 500 zł.

Te droższe to chyba nie same tunery, prawda?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobcat napisał:

Nigdy nie mów "nigdy". 

Na przykład TVN mam z DVB-T2 oraz satelity na platformie Canal+. W obydwu przypadkach jest to nadawane w rozdzielczości HD. Jednak od chwili gdy nadawanie naziemne przeszło na kodek HEVC - jakość obrazu z naziemnej jest zauważalnie lepsza niż z satelity. Cyfra+ po prostu przesadza z cięciem bitrate'u. Wiem to od zaprzyjaźnionego serwisu antenowego (tego, co mi zakładał to wszystko ma dachu), który ma odpowiednie przyrządy i wszystko pomierzył.

Ja mam kablówkę z TOYA, z której oferty programowej i tak prawie wcale nie korzystam. Coś tam czasem oglądam, ale bez zwracania najmniejszej uwagi na jakość. Jedyną okazją do uruchomienia tunera TV z nadajnika naziemnej były ostatnie mistrzostwa w TVP 4K, kiedy to faktycznie podłączyłem kabel antenowy i mogłem porównać. Pamiętam, że jakaś tam różnica była, co nie zmienia faktu, że ogólnie to jest kicha.

31 minut temu, Maju napisał:

To jest fakt tak jak jest faktem że te z logiem (jakby się ukazały) to nam obrazu z naziemnej nie poprawią a kieszeń bardziej wyczyszczą.   🙂

Prawda.

32 minuty temu, Maju napisał:

Te droższe to chyba nie same tunery, prawda?

Zapewne, nie mam jednak rozeznania czym się różnią i w czym są lepsze/gorsze. Tak czy owak ja tego nie potrzebuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

Prawdziwa kicha jest w kablówkach i serwisach streamingowych. 

Możliwe, miałem na myśli oglądanie Full HD na telewizorze 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wrócę do 3D bo chyba pojawiło się coś nowego. 

Na targach w Barcelonie zaprezentowano (oprócz innych bajerów typu rozwijane ekrany w smartfonanch czy laptopach)  tablet Nubia 3D. Urządzenie w czasie rzeczywistym "skanuje" ludzkie oczy i wyświetla obraz 3D. Rzecz jasna bez okularów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, konradskala napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Te droższe to chyba nie same tunery, prawda?

Zapewne, nie mam jednak rozeznania czym się różnią i w czym są lepsze/gorsze. Tak czy owak ja tego nie potrzebuję.

Jak wchodziły do sprzedaży pierwsze tunery cyfrowe (te zewnętrzne) to jeszcze się tym interesowałem, bo sam to potrzebowałem, więc kupiłem.
Wiele osób mnie o to potem pytało więc postarałem się coś o tym wiedzieć nie tylko z własnego doświadczenia.
Różnic w odbiorze nie tylko nie zauważyłem ale w opinii wielu osób jeżeli były jakieś różnice to o pomijalnym znaczeniu.

Niedługo po tym wdepnąłem w platformę i te nowe tunery też mnie nie interesują......syn kupił coś takiego o czym pisałem,  kupił w dobrej promocji za jakieś śmieszne pieniądze (ok. 160 zł) urządzenie z dostępem do internetu (smart, wi-fi) i tylko on wie wie z czym jeszcze.....dość powiedzieć że teraz tego za dwukrotność tej ceny nie kupisz.
  🙂

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Różnic w odbiorze nie tylko nie zauważyłem ale w opinii wielu osób jeżeli były jakieś różnice to o pomijalnym znaczeniu.

Trzeba mieć na uwadze, że dzięki "postępowi" wszelkiej maści przystawki czy wewnętrzne tunery TV odbierają to, co mają zdekodować, a jest to słabej jakości Full HD. A uzyskany sygnał wyświetlany jest na telewizorze. Bajka jeśli bierzemy pod uwagę osoby posiadające starsze, mniejsze odbiorniki FullHD (właściwie tylko im potrzebna jest przystawka). Natomiast na każdym współczesnym TV 4K obraz uzyskany z nadajnika to jest kaszana do kwadratu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, konradskala napisał:

odbierają to, co mają zdekodować, a jest to słabej jakości Full HD

Wina słabej jakości nadawania. Nie tunerów czy przystawek.

A tu nowość:

Kontr-atak LG:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

QD-OLED szybciej się wypalają? 

Na logikę: skoro mówi się że tutaj jest szybciej, to znaczy że u nich również. Tyle, że wolniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 11:48, Bobcat napisał:

Gdy akcja filmu odbywa się w dżungli, z tylnych głośników słyszysz podejrzany szelest, odwracasz głowę i widzisz że tam czai się tygrys, który za chwilę rzuci się na Ciebie.

A jak się nie odwrócę to stracę część filmu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Wina słabej jakości nadawania. Nie tunerów czy przystawek.

Oczywiście.

Ubolewam nad tym. Gdyby wreszcie zaczęli nadawać w wysokiej rozdzielczości, nawet z obciętym bitratem... A tak po seansie 4K i przeskoczeniu na TV idzie się załamać.

9 godzin temu, Bobcat napisał:

A tu nowość:

Kontr-atak LG:

Całkowicie rozumiem taki krok. Od lat Samsung "gnębił" ich OLED-y, czas na rewanż. Zarówno jedna jak i druga firma "pomija" pewne fakty: wcześniej Samsung nie miał w ofercie niczego co mogło by się równać z OLED-em LG, więc siał ferment z wypaleniami. Teraz jak LG nie ma konkurenta dla Samsungowego QD-OLEDa - robi to samo. Dla mnie wynik 1: 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

wcześniej Samsung nie miał w ofercie niczego co mogło by się równać z OLED-em LG

Miał. QLED. A zwłaszcza NeoQLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Teraz jak LG nie ma konkurenta dla Samsungowego QD-OLEDa - robi to samo.

Ale przy okazji przyznaje że ich OLED również się wypalają. Może nie tak szybko jak (ich zdaniem) QD-OLED, ale jednak.

Wiosek dla kogoś, kto dziś stoi przed decyzją o zakupie nowego telewizora: niech się żrą, skaczą do oczu, niech pod dywanem trwa ta walka brytanów - jeśli szukasz klasy Premium kup MiniLED. Z kropkami kwantowymi.

4 minuty temu, Ajothe napisał:

Qled przy oledzie to dziadostwo. 

Totalna bzdura. Porównywalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 22:23, konradskala napisał:

Jeszcze wrócę do 3D bo chyba pojawiło się coś nowego. 

Na targach w Barcelonie zaprezentowano (oprócz innych bajerów typu rozwijane ekrany w smartfonanch czy laptopach)  tablet Nubia 3D. Urządzenie w czasie rzeczywistym "skanuje" ludzkie oczy i wyświetla obraz 3D. Rzecz jasna bez okularów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czekam na co takiego w telewizorach, ktoś napisał w komentarzu o takiej technologii, zwykle firmy są na to przerabiane za pomocą AI, mega czad. 

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Totalna bzdura. Porównywalne.

Bzdura, nawet katy widzenia leżą w porównaniu do OLED 😁 , a nocą już totalna kompromitacja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ajothe napisał:

Bzdura, nawet katy widzenia leżą w porównaniu do OLED 😁 , a nocą już totalna kompromitacja. 

Całkowita nieprawda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bobcat napisał:

Wiosek dla kogoś, kto dziś stoi przed decyzją o zakupie nowego telewizora: niech się żrą, skaczą do oczu, niech pod dywanem trwa ta walka brytanów - jeśli szukasz klasy Premium kup MiniLED. Z kropkami kwantowymi.

Jak najbardziej. Osobiście cieszę się, że podkreśliłeś, że chodzi o klasę premium. W tej półce (jasno i wyraźnie zaznaczając najdroższej) można znaleźć bardzo dobre MinLED. Wielka szkoda, ilość udanych modeli można zliczyć na palcach zaledwie jednej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ajothe napisał:

Całkowita prawda

Albowiem to, co oglądamy w 99.9% składa się w takich właśnie scen. Stąd jest to niezwykle istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W sąsiednim wątku podałem parametry pewnego telewizora, którego parametry kontrastu były wręcz powalające. W teście uznano, że jest to jedyny TV, który może konkurować z OLED-em pod względem czerni i kontrastu. Posiadał ponad 500 stref wygaszania i jak się okazuje świetny algorytm local dimmingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ogląda dużo thrillerów i sci fi, takich scen jest bardzo duży % i żaden tv poza OLED nie spełnia moich oczekiwań. Może micro led, ale narazie to abstrakcja. 

1 minutę temu, konradskala napisał:

PS. W sąsiednim wątku podałem parametry pewnego telewizora, którego parametry kontrastu były wręcz powalające. W teście uznano, że jest to jedyny TV, który może konkurować z OLED-em pod względem czerni i kontrastu. Posiadał ponad 500 stref wygaszania i jak się okazuje świetny algorytm local dimmingu.

500 stref przy Oledzie to i tak śmiech 😁 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

500 stref przy Oledzie to i tak śmiech 😁 

To dwa różne światy. Kluczową kwestią jest, poza ilością stref jest soft nimi zarządzający i jakość matrycy. Sam oglądałem TV, który tych stref miał z 1500, a efektem ich działania była jajecznica na ekranie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekta OLED znów zaczyna swoje rytuały.

15 minut temu, Ajothe napisał:

500 stref przy Oledzie to i tak śmiech

Wystarczy mniej jeśli jest dobrze dopracowany software zarządzający strefami wygaszania. 

Przez grzeczność nie napiszę kogo w myśli staropolskiego przysłowia poznaje się "po śmiechu jego". Moderacja czuwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, podzielcie sobie 55" na 20 i 30 linii i zobaczycie jak duże są kwadraty. W Oledzie te kwadraty są wielkości piksela, nie trzeba tłumaczyć różnicy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tym wypalaniem współczesnych oledów to nie jest trochę tak jak kiedys z plazmami? Pierwsze moze i faktycznie wypalaly się od statycznych obrazów. U mnie w rodzinie jest jest plazma pioneera z 2009 roku 50" fhd. Telewizor jest włączony praktycznie codziennie, nawet jak nie jest oglądany, bo ktos jest w kuchni itp. Często jest włączony jakis program informacyjny z "paskiem" i wypalenie jest ale tak malo widoczne, ze ledwo dostrzegalne na białej planszy testowej. Po 14 uzytkowania dzien w dzien... I tak sobie myslę, ze z tymi oledami prędzej zmieni się technologia niz wypalą się matryce przy normalnym uzytkowaniu oczywiscie. Sam nie jestem fanem obrazu, ktory dosłownie wypala oczy 😉 wystarczy trochę zjechac z jasnosci i taki oled będzie sluzyc latami.

Wczoraj w media-expert widziałem jakiegos oleda od lg. Obraz bardzo ładny ale swiecił tak mocno, ze w normalnym pokoju myslę, ze az za bardzo dawałby po oczach. W markecie jest bardzo jasno i te telewizory są ustawione na maksymalną jasnosc. Poza tym pewnie chodzi tez o to, zeby podkreslic roznice względem innych modeli. 

W telefonie mam wyswietlacz oled i z maksymalnej jasnosci korzystam jedynie w pelnym sloncu. Normalnie mam przyciemniony. To tak na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, brewka87 napisał:

A czy z tym wypalaniem współczesnych oledów to nie jest trochę tak jak kiedys z plazmami? Pierwsze moze i faktycznie wypalaly się od statycznych obrazów. U mnie w rodzinie jest jest plazma pioneera z 2009 roku 50" fhd. Telewizor jest włączony praktycznie codziennie, nawet jak nie jest oglądany, bo ktos jest w kuchni itp. Często jest włączony jakis program informacyjny z "paskiem" i wypalenie jest ale tak malo widoczne, ze ledwo dostrzegalne na białej planszy testowej. Po 14 uzytkowania dzien w dzien... I tak sobie myslę, ze z tymi oledami prędzej zmieni się technologia niz wypalą się matryce przy normalnym uzytkowaniu oczywiscie. Sam nie jestem fanem obrazu, ktory dosłownie wypala oczy 😉 wystarczy trochę zjechac z jasnosci i taki oled będzie sluzyc latami.

Wczoraj w media-expert widziałem jakiegos oleda od lg. Obraz bardzo ładny ale swiecił tak mocno, ze w normalnym pokoju myslę, ze az za bardzo dawałby po oczach. W markecie jest bardzo jasno i te telewizory są ustawione na maksymalną jasnosc. Poza tym pewnie chodzi tez o to, zeby podkreslic roznice względem innych modeli. 

W telefonie mam wyswietlacz oled i z maksymalnej jasnosci korzystam jedynie w pelnym sloncu. Normalnie mam przyciemniony. To tak na marginesie.

Mam LG, który ma już 6 lat. Gram na konsoli, oglądam dużo seriali, hbo Netflix. 

Zero wypaleń. Jak ktoś kupi oleda do oglądania serwisów informacyjnych to może być problem 😁 

Był nawet taki dziadek, który kupił za 10k oleda to tvp info i zrobił aferę. 

Jasnością oledy i tak nie dorównują Ledom. Natomiast jak ma chodzić 12h na programach info to niewarto myśleć o Oledach. 

W markecie też nie będzie faktycznie widać różnicy między OLED, a led. 

Wyjątkami są kąty widzenia. Można sobie stanąć prawie równolegle i będzie widać który tv to oled. 

Poza tym obraz że zwykłej telewizji w jakość SD na OLED wygląda akceptowalnie podczas gdy na niejednym LED to jest jakiś koszmar. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, brewka87 napisał:

A czy z tym wypalaniem współczesnych oledów to nie jest trochę tak jak kiedys z plazmami?

Przyjęło się tak mówić, jednak wypalenia a powidoki dwie inne rzeczy.

14 minut temu, Ajothe napisał:

Mam LG, który ma już 6 lat. Gram na konsoli, oglądam dużo seriali, hbo Netflix. 

Zero wypaleń.

A u moich rodziców do niedawna chodził OLED Samsunga. Był to chyba ostatni produkowany model, zdaje się z 2013 roku, zanim Samsung zrobił sobie wakacje od tej technologii.  Nie sprawdzałem i nie dam sobie ręki uciąć, że jakiś tam wypaleń nie było, tym bardziej ze za bardzo nikt go nie oszczędzał. Jednakże podczas oglądania programów TV nie rzuciło mi się w oczy coś, co by przykuło moją uwagę i z miejsca określiłbym to wypaleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minutes ago, Ajothe said:

Jak ktoś kupi oleda do oglądania serwisów informacyjnych to może być problem 😁 

Ja podalem tylko taki przyklad, ze kiedys straszono wypalaniem plazm, a u mnie w rodzinie taka "zła" plazma chodzi juz 14 lat i nawet niestraszne jej programy informacyjne 😉

Wczoraj na jakims Sony 75" widziałem dosłownie granatową czerń i to przy jasnym sklepowym oswietleniu. Strach pomyslec jak ta "czerń" swieci w nocy 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ajothe napisał:

Natomiast jak ma chodzić 12h na programach info to niewarto myśleć o Oledach.

Wogóle nie watro myśleć o TV wyższej klasy nastawiając się na odbiór tego typu transmisji.

1 minutę temu, brewka87 napisał:

Ja podalem tylko taki przyklad, ze kiedys straszono wypalaniem plazm, a u mnie w rodzinie taka "zła" plazma chodzi juz 14 lat i nawet niestraszne jej programy informacyjne

W plazmach, na skutek nagromadzenia ładunków przy długotrwałym wyświetlaniu jasnego obrazu, występował efekt "ducha". Efekt znikał po jakimś czasie - po "rozładowaniu" tego miejsca na ekranie innym obrazem czy wyłączeniu TV.

Moja plazma padła ze starości - obraz poróżowiał. Tego nie da się uniknąć ze względu na technologię samego ekranu plazmy.

30 minut temu, Ajothe napisał:

W markecie też nie będzie faktycznie widać różnicy między OLED, a led. 

W markecie, na miejscu, to sobie można kupić worki do odkurzacza albo baterie do latarki. A i tak warto sprawdzić czy nie są zleżałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wszystkim, dla mnie osobiście obraz OLED na domowych istawieniach wydaje się być bardzo naturalny, przyjemny i plastyczny, to również do mnie poprostu trafia. 

Jak komuś to się nie podoba, lub odbiera Oleda w kompletnie odmienny sposób to nie będę się szarpał z koniem. Ja się cieszę, że ta technologia powstała, bo jest to krok do przodu. Była taki okres, że mając 4-5k można było kupić jedynie gówniany tv led z tragicznymi wadami naturalnymi dla tego typu matryc. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.