Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bubusia napisał:

Ustawilem na movie, troche podrasowalem, wszystko zaczelo byc widac, obraz stal sie akceptowalny. Niestety, tamten podobal im sie bardziej. Swiecilo mocniej, bardziej walil po oczach(klasyczny trick salonow). Przestawili.

Karygodne. Zgłosiłeś w prokuraturze?

1 godzinę temu, Maju napisał:

isanie prawdy o tym co miało miejsce

Nigdy nie piszesz prawdy, a wyłącznie swoje subiektywne opinie i interpretacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

będę złośliwy do bólu..

Jesteś wyłącznie chamski do bólu.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Możesz wierzyć, nie wierzyć że kotłowały mi się w głowie jakieś nazwy i wczoraj (zajęty odpisywaniem na posty) nic nie znalazłem.

Mało przekonująca próba wyjścia z twarzą.

Godzinę temu, Maju napisał:

w całościowej ocenie zawsze wygrywa OLED

Nieprawda. Patrz wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołosłowne gloryfikowanie Nano Cel i insynuacje mnie dotyczące, nic nowego pod słońcem, matactwa jak zawsze.....

1 godzinę temu, bubusia napisał:

Przestawili.

I wielu ma podobnie.
 

Godzinę temu, bubusia napisał:

To zazwyczaj domena ludzi z mala wiedza w temacie, ktorzy jednak chca zaistniec.

 

Do takich z wiedza nie dotrzesz.....ustawią ostrość prawie na max-a, bo "widzę że tak lepiej".....tłumacz takiemu że to podwaja kontury i nic z poprawą jakości wspólnego nie ma, cytuj ludzi tłumaczących jak to działa, wklejaj zdjęcie obrazujące jak to degraduje obraz....grochem o ścianę, podrasuje, włączy jeszcze jakieś inne "poprawiające" obraz nastawy i ma odjazd.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bubusia napisał:

na pewno nie ma to nic wspolnego z intencja rezysera i

Kiedyś powstał tryb Kino. Pisano o  nim że "pozwala on dać obraz zgodny z intencją reżysera i zobaczyć dokładnie to, co on widział".

Potem wprowadzono tryb Prawdziwe Kino. Pisano o nim - patrz wyżej, w cudzysłowie. To znaczy poprzedni nie oddawał zamiarów reżysera, dopiero ten taki warunek spełnia.

Trochę później wprowadzono tryb nazywający się w zależności od producenta Hollywood lub Film. Pisano o nim - patrz wyżej, w cudzysłowie. To znaczy wszystkie poprzednie nie oddawały zamiarów reżysera, dopiero ten taki warunek spełnia.

Potem powstał tryb THX. Pisano o nim - patrz wyżej, w cudzysłowie. To znaczy wszystkie poprzednie nie oddawały zamiarów reżysera, dopiero ten taki warunek spełnia.

Pojawił się również tryb Technicolor. Pisano o nim - patrz wyżej, w cudzysłowie. To znaczy wszystkie poprzednie nie oddawały zamiarów reżysera, dopiero ten taki warunek spełnia.

Teraz lansowany jest tryb Filmmaker Mode. Pisze się o nim - patrz wyżej, w cudzysłowie. To znaczy żaden z poprzednich nie oddawał zamiarów reżysera, dopiero ten taki warunek spełnia.

Czy Ty nie widzisz że to wszystko jest marketingowy bełkot, typowa mowa-trawa, pic-na-wodę-fotomontaż, który Ty łykasz jak indyk kluski?

16 minut temu, Maju napisał:

Gołosłowne gloryfikowanie Nano Cel

Definicja gołosłowia: posiadanie w jakieś kwestii zdania innego niż to, które @Majuuważa za słuszne.

21 minut temu, Maju napisał:

ustawią ostrość prawie na max-a

Nie na ma maxa. Mam na 40. Max jest 50. Domyślnie fabrycznie ustawione jest 25.

Zabawna jest ta twoja przemożna rządza narzucania wszystkim swojego zdania, swoich preferencji, gustów i upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, raczej nie zrozumiałeś zbyt wiele z tego co napisałem. Chyba nawet nie ma sensu tłumaczyć.

Czy ja pisałem o trybie movie jako takim, czy względnie poprawnym ustawieniu tv, mógłbym to równie dobrze zrobić na innych trybach, na movie było łatwiej. Po prostu. A ty z czym wyjechałeś. Łapy opadają.

Jestes nr 1 dezinformacji tego wątku. Szkoda tych mniej ogarniętych, którzy cię czytają. Ale cóż, takie forum. Każda bzdura przechodzi. Liczy się ilość, nie jakość. I nie chodzi o posiadane zdanie. Ty po prostu dezinformujesz mało świadomych użytkowników.

A najlepsze, ze sam łykasz marketing, a innych posądzasz o jego łykanie. Patrz chociażby tytuł wątku, czyli 8k. Szkoda na ciebie słów.

Nie dziwie się, ze właściwie nikt z wiedza tu nie zagłada. Bo i po co. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie bede. Nie ma sensu. Teraz wylacznie Ty bedziesz stanowil merytoryczne oblicze tego watku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej Ty nie zrozumiałeś. Od lat powstają coraz to nowe tryby obrazu i w momencie wprowadzania każdego słyszymy że "ten tryb zapewni nam zobaczenie dokładnie tak, jak widział reżyser". Potem powstaje jeszcze nowszy i słyszymy dokładnie to samo. To znaczy tamto poprzednie było ściemą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie roznimy ( ale to zaleta ) widac ze sporo osob na tyn forum w tym dzisiejszym szalonym swiecie juz nie moze obejsc sie bez exspertow, ale to nie ich wina. Podejmowanie samodzielnych decyzji nie jest latwe , a tak exsprt mowi ze podstawa dobrego obrazu jest oled ( to musi byc oled ) ustawienie obrazu takie jak exspert podaje bo to podstawa i trzeba sie nauczyc patrzec na dobry obraz zona tez ma sie nauczyc i nic niemowic bo exspert skalibrowal obraz.

Glosniki takie jak exsperci podaja i z czym to ma grac bo inaczej buczy , mi moje malutkie sonusy olympica nie bucza i sam wybralem. Pozatym to ja jestem exspertem mojego zycia i moich wyborow . Kiedys jak mi exspert zrobil kalibrowanie obrazu na sony to przez miesiac sie uczylem dobrego obrazu. No i wiadomo co zrobilem pozniej , to co kazdy ( ale do tego sie nieorzyznaje ) ustawilem tak jak mi sie podoba a nie exspertowi . 

Samochody tez wam exsperci wybieraja i mowia co najlepsze , tym sie roznimy bo dla mnie exsperci podaja jedynie wskazowki a wy mowicie ze dla was to podstawy . 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda slow. Ja pisze o koniecznosci kalibracji, nawiazuje do trybu movie, ktory jest najblizszy skalibrowaniu( co wie kazdy), a ten wyjezdza z alternatywnymi ( coraz to nowszymi) marketingowymi nazwami trybu. Ech...

Nara.

9 minut temu, marcusSE napisał:

Bardzo sie roznimy ( ale to zaleta ) widac ze sporo osob na tyn forum w tym dzisiejszym szalonym swiecie juz nie moze obejsc sie bez exspertow, ale to nie ich wina. Podejmowanie samodzielnych decyzji nie jest latwe , a tak exsprt mowi ze podstawa dobrego obrazu jest oled ( to musi byc oled ) ustawienie obrazu takie jak exspert podaje bo to podstawa i trzeba sie nauczyc patrzec na dobry obraz zona tez ma sie nauczyc i nic niemowic bo exspert skalibrowal obraz.

Glosniki takie jak exsperci podaja i z czym to ma grac bo inaczej buczy , mi moje malutkie sonusy olympica nie bucza i sam wybralem. Pozatym to ja jestem exspertem mojego zycia i moich wyborow . Kiedys jak mi exspert zrobil kalibrowanie obrazu na sony to przez miesiac sie uczylem dobrego obrazu. No i wiadomo co zrobilem pozniej , to co kazdy ( ale do tego sie nieorzyznaje ) ustawilem tak jak mi sie podoba a nie exspertowi . 

Samochody tez wam exsperci wybieraja i mowia co najlepsze , tym sie roznimy bo dla mnie exsperci podaja jedynie wskazowki a wy mowicie ze dla was to podstawy . 

 

 

 

 

 

O czym ty chrzanisz. Widac wplyw pana Boba. Sony sa zle, bo mi sie Sony zwalil. Oledy zle, bo nano  bardziej podpasowal. I do tego wszyscy polegaja na ekspertach i narzucaja ci swoje zdanie. A wszyscy, ktorzy ekspertow sluchaja( tzn biora ich zdanie pod uwage) nie maja swojego zdania. Ja np nie mam swoich oczu, nie mam swojego sprzetu, nie mam swoich doswiadczen, tylko slucham ekspertow, a potem narzucam obraz swojej zonie. Tak sie konczy tolerowanie Bobow. Szerzeniem bzdur i niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bubusia napisał:

koniecznosci kalibracji

 

Nie ma czegos takiego jak "koniecznosc kalibracji" , czy jest to gdzies zapisane gdy kupujesz tv 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcusSE napisał:

Nie ma czegos takiego jak "koniecznosc kalibracji" , czy jest to gdzies zapisane gdy kupujesz tv 

Hello, my tu o jakosci mowimy, a nie koniecznosci dla koniecznosci/mozliwosci uzytkowania tv.

Starczy panowie. Bawcie sie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, bubusia napisał:

Ja pisze o koniecznosci kalibracji

Jakiej konieczności?

24 minuty temu, bubusia napisał:

Tak sie konczy tolerowanie Bobow.

Tolerować (lub nie tolerować) to mnie może Moderacja. Ty tutaj nie masz nic do gadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Jakiej konieczności?

Jezeli chcesz osiagnac najlepszy mozliwy obraz. Czesto po prostu dobry obraz. TV sa bardzo rozjechane fabrycznie i kalibracja, fachowa kalibracja, umozliwia osiagniecie dobrego obrazu, np prawidlowe wyeksponowanie szczegolow w czerni, czy w bieli - specular highlights, plus prawidlowe barwy, gama itd itp. Na oko nie da sie dobrze tego zrobic. Tyle.

Podstawy. Koniec meczarni:)

A ten wyzej juz zaczyna wyrywac fragmenty wypowiedzi i wrzucac swoj koment na swoja nute.

Ja pierd.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bubusia napisał:

Hello, my tu o jakosci mowimy, a nie koniecznosci dla koniecznosci/mozliwosci uzytkowania tv.

 

Nie ma rowniez zadnej informacji o tym aby uzyskac "najlepsza jakos" co by to nieoznaczalo, konieczne !!!  przeprowadzenie kalibracji tv . Jaka marka podaje ten wymog za konieczny w swojej instrukcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie panowie.

Zegnam i szczescia zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega dobre moderowanie:)

Udanego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, bubusia napisał:

Jezeli chcesz osiagnac najlepszy mozliwy obraz.

Dla mnie najlepszy jest taki, który mnie się najbardziej podoba.

Godzinę temu, marcusSE napisał:

Nie ma czegos takiego jak "koniecznosc kalibracji" , czy jest to gdzies zapisane gdy kupujesz tv 

To jest tak jak gdybyś kupował nowy samochód, a w salonie Ci mówią "a teraz weź pan lawetę, zawieź go pan do serwisu, tam uczynią pojazd zdatnym do jazdy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

To jest tak jak gdybyś kupował nowy samochód, a w salonie Ci mówią "a teraz weź pan lawetę, zawieź go pan do serwisu, tam uczynią pojazd zdatnym do jazdy".

Wszystko można poprawić, dopieścić, doregulować. Są firmy które mają swoje zakładowe normy bo to co jest wokół spokojnie robią i poprzeczkę stawiają sobie wyżej.

Użycie kolorymetru po ok 1000 godzin jest jak najbardziej wskazane bo producent przeważnie elektronikę wygrzewa 12-24, no góra 48 godzin bo to kosztuje i po tym okresie robi regulację obrazu. 

Za tym w momencie kupna jest spełniona norma ale obraz z wygrzewaną elektroniką sobie płynie w czasie

To tak ciężko zrozumieć?

 

Po to też są dla nowych samochodów przeglądy po pewnym czasie bo tam też wszystko musi się dotrzeć spasować i układ ma prawo się rozregulować

 

Jest jeszcze coś takiego jak czynnik ludzki lub zbieg przypadków takie jest życie stąd ciągłe jego regulowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

Za tym w momencie kupna jest spełniona norma ale obraz z wygrzewaną elektroniką sobie płynie w czasie

To tak ciężko zrozumieć?

Jeśli nawet płynie w czasie to sobie doreguluję. Sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ASURA napisał:

 

 

Po to też są dla nowych samochodów przeglądy po pewnym czasie bo tam też wszystko musi się dotrzeć spasować  

Oczywiscie ze tak co w tym dziwnego tak  jest w instrukcji , nawet do Ciebie wysylsja wiadomosc ze juz czas i sami proponuja  rozne daty ktore Ci podpasuja . Z tv jak kupiles tez tak masz , na servis Cie wzywaja mi jak sony sie dotarl za prawie 20 tys po 3 latach to mi go juz servis niechcial kalibrowac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

Jeśli nawet płynie w czasie to sobie doreguluję. Sam.

Jak masz kolorymetr wzorniki barw,oprogramowanie, etc. to kto bogatemu zabroni wydając 10- 30tysięcy zaoszczędzić 300zeta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Jak masz kolorymetr wzorniki barw,oprogramowanie, etc. to kto bogatemu zabroni wydając 10- 30tysięcy zaoszczędzić 300zeta

Zrobię to bez kolorymetru według kryterium jak mi się obraz podoba. Telewizor jest dla mnie. A nie dla spełniania jakichś norm i standardów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twój problem, Twój telewizor i Twoja kultura techniczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bubusia napisał:

 

O czym ty chrzanisz. Widac wplyw pana Boba. Sony sa zle, bo mi sie Sony zwalil. Oledy zle, bo nano  bardziej podpasowal. I do tego wszyscy polegaja na ekspertach i narzucaja ci swoje zdanie. A wszyscy, ktorzy ekspertow sluchaja( tzn biora ich zdanie pod uwage) 

Sony juz nie jest dobra marka to prawda ,zgadzam sie , bylo nia kiedys . Nie pisalem ze oledy sa zle podaj gdzie to napisalem , zgadza sie Nano bardziej sprawdza sie w moich warunkach od oled ktory nie jest wolny od wad,gdzie pisalem ze ktos mi narzuca swoja wole ?. Juz dawno pisalem ze poczytac rozne testy jest wskazane ale zycie niekiedy pokazuje co innego w domu niz u takiego exsperta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ASURA napisał:

Jak masz kolorymetr wzorniki barw,oprogramowanie, etc. to kto bogatemu zabroni wydając 10- 30tysięcy zaoszczędzić 300zeta

Jeszcze trzeba umiec. Wyobraz sobie np Kopra i Boba. Jak myslisz. Kto by lepiej skalibrowal na tym samym sprzecie?

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bubusia napisał:

Jeszcze trzeba umiec. Wyobraz sobie np Kopra i Boba. Jak myslisz. Kto by lepiej skalibrowal na tym samym sprzecie?

?

Na pewno nie ja, gdyż takiego sprzętu obsługiwać nie umiem. Natomiast wiem kiedy byłbym bardziej zadowolony i który obraz podobałby mi się bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, bubusia napisał:

Kto by lepiej skalibrowa

Dla mnie temperatura barw ma 3 rzędne znaczenie. Zwracam uwagę na płynność ruchu, równomierne podświetlenie i brak pompowania  w nagłych jasnych scenach.

Szkarłatu od burgundu nie odróżniam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Szkarłatu od burgundu nie odróżniam.

Zaraz Ci powiedzą (jak mnie powyżej) że masz niską kulturę techniczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.