Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bobcat napisał:

A co było na służącym do porównania telewizorze 4K? Czy ten sam materiał po downscallingu do 4K? 

Tak, był ten sam materiał. Na początku myślałem, że oba tv są 8k (oznaczenie było wyświetlane na materiale reklamowym)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, S_Mac napisał:

Tak, był ten sam materiał. Na początku myślałem, że oba tv są 8k (oznaczenie było wyświetlane na materiale reklamowym)

W takim razie pytanie czy to był materiał nagrany oryginalnie 8K i na telewizorze 4K downskalowany do 4K? Czy też może był to materiał 4K na telewizorze 8K sztucznie upskalowany do 8K?

Nie wydaje się aby to był dwa razy ten sam materiał tyle że jeden od samego początku nagrany i zapisany natywnie w 8K a drugi od samego początku nagrany i zapisany natywnie w 4K. Musiała być jakaś sztuczka. Albo w górę albo w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, S_Mac napisał:

Przy porównaniu TV 75 cali, odległość 2 do 2,5 m, 4K vs 8K nie dało się dostrzec żadnych zalet 8K.

Oglądałem 8k , może nie za długo ,lecz mam podobne zdanie ?

A niech sobie kupuję te 8k 55cali i dla mnie może jeszcze podjechać opcją ostrości do oporu ,bo lubi, nic mi,wam do tego ..

Ps może warto poczekać na 48inczów??????,u kowalskich taki rozmiar przecie najbardziej oczekiwany, a i ostrość murowana ,dla muchy jak usiądzie na matrycy .??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

może widziałeś taki obraz którego nadawcy nie są w stanie bez dużych kompresji jeszcze dziesiątki lat nadawać?

Podziwiam determinację w szukaniu argumentów na "nie"

Unikasz odpowiedzi? Typowe.

A to są fakty.....na pokazach nie puścili ci przecież jakiejś chały którą spotkasz w nadawaniu czy jakiś innych źródłach.
Daję głowę że był to sygnał referencyjny pod każdym względem po to by wykazać wszystkie zalety.

Przecież masz świadomość jak nadawcy oszczędzają na paśmie i bitrate tak HD jak i 4K jest śmiesznie niski.
Jesteś tak naiwny i myślisz że z 8K będzie inaczej??
To co nadaje NHK nie jest pewnie tak dobre jak to co widziałeś.....świadczy o tym choćby to że nie mamy żadnych informacji jakoby tam ludzie rzucili się na nowe.....  ?

20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, Maju napisał:

To w końcu kiedy piszesz prawdę, bo się pogubiłem:

- jak twierdzisz że jest jakieś uzasadnienie dla oglądania 55" 8K (a nie 4K) z odległości ponad 1.2 m
- czy jak olewasz te fakty, masz kaprys i kupujesz wbrew tym faktom   :)))

W oparciu o własne spostrzeżenia gdy oglądałem 8K stwierdzam, że jest uzasadnienie dla oglądania tej rozdzielczości na 55" z odległości większej niż 1.2 m. Różnica in plus jakości obrazu jest zauważalna z większego dystansu.

No to mamy jasność.....badania NHK mozna wyrzucić do kosza, Bobcat wie lepiej!

Oni twierdzą przesuwając z ok. 60 cm  do 1.2 m że to absolutna granica sensu 55" 8K a Bobcat lekką rączką to przesuwa dalej....a co ma ten wielkopański gest.   :))))

17 godzin temu, bubusia napisał:

Chyba normalne, ze przy 65 calach bedzie wieksza korzysc. Elementarz.

 

Tu tkwi problem, ma elementarne braki w wiedzy którą mógł zdobyć praktycznie a nie potrafi się do tego przyznać.
Woli tkwić w swoim błędzie.

 

17 godzin temu, S_Mac napisał:

Przy porównaniu TV 75 cali, odległość 2 do 2,5 m, 4K vs 8K nie dało się dostrzec żadnych zalet 8K. Naprawdę starałem się coś znaleźć, zobaczyć, spędziłem dużo czasu przed tymi tv i zupełnie nic. Zwykłe marketingowe wciskanie kitu i żerowanie na niewiedzy "Kowalskiego", któremu łatwo wmówić, że więcej to musi być lepiej...
 

Bobcat ja nie widziałem 8K, ale kolejna i kolejna osoba potwierdza to co ja piszę od grubo ponad roku......skąd te różnice w ocenach, potrafisz to wytłumaczyć??

16 godzin temu, S_Mac napisał:

Różnica była widzialna dopiero z bardzo małej odległości (poniżej 1m.)

Znowu kiepska informacja dla Bobcata.....a już powinno być (wg. "nowych" badań NHK)  zauważalnie lepiej od ok. 1.5 m.

 

15 godzin temu, Bobcat napisał:

Musiała być jakaś sztuczka. Albo w górę albo w dół

No pewnie że sztuczka....przy okazji okazało się że ta "sztuczka" pokrywa się z badaniami nad rozdzielczością NHK!
Zupełny przypadek.....  ?

8 godzin temu, darulok napisał:

niech sobie kupuję te 8k 55cali i dla mnie może jeszcze podjechać opcją ostrości do oporu ,bo lubi, nic mi,wam do tego ..

Ps może warto poczekać na 48inczów?

Tak zadowolony ze swoich 42" że chyba go to w pełni nie zadowoli.....pisał że SD od HD rozróżnia z 20 m, to 42 cale do 8K idealnie mu zapasuje.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

ma elementarne braki w wiedzy

Za to Ty masz całkowite braki w wiedzy jako że nigdy tego nie widziałeś i tylko cały czas teoretyzujesz.

1 godzinę temu, Maju napisał:

skąd te różnice w ocenach, potrafisz to wytłumaczyć??

Nie potrafię. Opisuję wyłącznie swoje własne, subiektywne spostrzeżenia. I nie będziesz mi mówił jakie były moje wrażenia.

2 godziny temu, Maju napisał:

Bobcat ja nie widziałem 8K

Więc skorzystaj z możliwości niewypowiadania się na ten temat gdyż brzmi to mało wiarygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bobcat napisał:

W takim razie pytanie czy to był materiał nagrany oryginalnie 8K i na telewizorze 4K downskalowany do 4K? Czy też może był to materiał 4K na telewizorze 8K sztucznie upskalowany do 8K?

Nie wydaje się aby to był dwa razy ten sam materiał tyle że jeden od samego początku nagrany i zapisany natywnie w 8K a drugi od samego początku nagrany i zapisany natywnie w 4K. Musiała być jakaś sztuczka. Albo w górę albo w dół.

To były dema 8K, więc z pewnością były to materiały od początku nagrywane w 8K, aby pokazać wszystkie "zalety" tej technologii. Producenci tv dość mocno zaczęli promować nową rozdzielczość, bo znów będą mogli strzyc owieczki, więc nie dopuścili by do wtopy z materiałem. Myślę, że można założyć z dużą dawką prawdopodobieństwa to, że w użytku domowym różnice będą już praktycznie żadne. Niestety wszystko wskazuje na to, że król jest nagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, S_Mac napisał:

Producenci tv dość mocno zaczęli promować nową rozdzielczość, bo znów będą mogli strzyc owieczki,

Tak sobie myślę czy to co pisze Bobcat jest tylko powodem ignorancji i zafascynowaniem czymś co widział na pokazach a czego w ciągłym nadawaniu jeszcze wiele dekad nie uświadczy, czy działa na korzyść producentów z innych powodów.   ?

Oni promują to na czym zarobią najszybciej i najmniejszym kosztem, zagęścić piksele nie było dla nich żadnym wyzwaniem, ekrany w telefonach dowiodły że to nie sztuka.
Wmawianie że 8K ma sens na małych ekranach idzie gorzej jak z poprzednikiem więc jest szansa że zamiast iść w tą ślepą uliczką za jakiś czas pójdą inną drogą i zaczną w obrazie poprawiać te parametry których poprawę z daleka widać na każdej wielkości ekranu. A poprawiać jest co....  ;)
Problem w tym że nie ma na razie takiej taniej technologii a jeleni czy owieczek do strzyżenia ciągle przybywa.....    :)))))

22 godziny temu, Bobcat napisał:
W dniu 5.01.2020 o 09:33, Maju napisał:

Bobcat ja nie widziałem 8K

Więc skorzystaj z możliwości niewypowiadania się na ten temat gdyż brzmi to mało wiarygodnie

Szczytem bezczelności jest pisanie w ten sposób manipulanta skracającego mój wpis gdzie odnoszę się do wypowiedzi tych co 8K widzieli a bredni o wyjątkowości 8K Bobcata nie potwierdzili.

Sam jeden jedyny głosi tu te peany na temat 8K na małym ekranie i nie potrafi nic napisać o tym dlaczego nikt inny nie ma takich na ten temat refleksji.......mało tego, taki stan rzeczy że jest tu sam nie daje mu nic do myślenia.

A tak przy okazji zastanawia ile trzeba mieć buty w sobie by uważać i ciągle to powtarzać, pisząc w taki sposób dawać do zrozumienia, że "wszyscy się mylą a jedynie ja Bobcat mam rację".   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

gdzie odnoszę się do wypowiedzi tych co 8K widzieli

Wielki Powtarzacz. Zero doświadczenia własnego. 

Świecisz światłem odbitym. Jak Księżyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Wielki Powtarzacz.

To co piszę o 8K powtarzam za innymi, to fakt którego się nie wstydzę. Bo powtarzam za mądrzejszymi nie tylko ode mnie.
Ty masz ten "poważny problem" z głowy, bo możesz powtarzać tylko po sobie.
Nikt podobnych głupot o sensie 8K na malutkim obrazie tu oprócz ciebie nie wypisuje.   Duma musi ciebie rozpierać....  :)))

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Zero doświadczenia własnego. 

Piszesz o sobie?
Nie można nazywać doświadczaniem samego faktu że się 8K tylko widziało.....trzeba umieć z tego co się widziało wyciągać dla siebie rozsądne wnioski.
To że wszyscy oprócz ciebie inaczej widzą sens małych telewizorów 8K dowodzi że tej sztuki nie dostąpiłeś.
Nie potrafiłeś też odpowiedzieć na szereg niewygodnych pytań dotyczących innych rozdzielczości i chełpisz się tym  że nadużywasz regulacji w telewizorze które ewidentnie psują obraz. Nie chcesz dostrzec że odległość od ekranu i rozdzielczość są nierozłącznie od siebie zależne i opisane w kalkulatorach czy innych tabelach, odrzucasz w końcu potwierdzające te zależności tezy wynikające z badań nad rozdzielczością NHK.
To wszystko świadczy o tym że chyba nie za bardzo potrafisz zrobić wszystko by mieć dobry obraz a to konsekwencja tego jest że nie potrafisz prawidłowo ocenić jaki ten dobry obraz być powinien.

Reasumując pomimo rzekomego doświadczenia autorytet w tych sprawach z ciebie żaden. 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Świecisz światłem odbitym. Jak Księżyc.

A ty piszesz tu tylko po to by błyszczeć niczym jakaś gwiazda??  ?
Dobrze wiedzieć.....

Napisz coś o 8K w 55" z odległości większej niż 1.5 m a "zabłyśniesz" w swoich oczach znowu.   :)))
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maju napisał:

powtarzam za mądrzejszymi nie tylko ode mnie.

Ponawiam pytanie na które do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi: czy wśród ponad 7 miliardów ludzkości istniej choć jedna osoba mądrzejsza od Ciebie???

15 minut temu, Maju napisał:

Piszesz o sobie?

O Tobie. Nie zauważyłeś? Przecież sam napisałeś że 8K nie miałeś okazji oglądać.

17 minut temu, Maju napisał:

trzeba umieć z tego co się widziało wyciągać dla siebie rozsądne wnioski

Ty (sam nigdy nie widząc) będziesz mi mówił jakie mam wnioski wyciągać? Gratuluję poczucia humoru.

19 minut temu, Maju napisał:

chełpisz się tym  że nadużywasz regulacji w telewizorze

Również nie Ty mi będziesz mówił jak mam sobie wyregulować telewizor.

20 minut temu, Maju napisał:

które ewidentnie psują obraz

Twoim zdaniem psują dlatego ich nie używasz. Moim zdaniem poprawiają dlatego ich używam. Czy wyraziłem się dostatecznie jasno?

22 minuty temu, Maju napisał:

nie za bardzo potrafisz zrobić wszystko by mieć dobry obraz

Potrafię zrobić wszystko aby mieć obraz który mnie się podoba.

24 minuty temu, Maju napisał:

nie potrafisz prawidłowo ocenić jaki ten dobry obraz być powinien

Dobry obraz powinien być taki jaki mnie się będzie podobał. Telewizor jest dla mnie. Nie ja dla telewizora.

26 minut temu, Maju napisał:

autorytet w tych sprawach z ciebie żaden

A jaki z Ciebie teoretyku-gawędziarzu?

28 minut temu, Maju napisał:

Napisz coś o 8K w 55" z odległości większej niż 1.5 m a "zabłyśniesz" w swoich oczach znowu.   :)))

Muszę najpierw obejrzeć. Nie jestem Tobą aby się wypowiadać na temat czegoś którego nigdy nie oglądałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bobcat napisał:
44 minuty temu, Maju napisał:

powtarzam za mądrzejszymi nie tylko ode mnie.

Ponawiam pytanie na które do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi: czy wśród ponad 7 miliardów ludzkości istniej choć jedna osoba mądrzejsza od Ciebie???

Odpowiem jak mi odpowiesz co ma piernik do wiatraka.....nikt jakoś twoich mądrości nie poparł, DOTARŁO??

30 minut temu, Bobcat napisał:
44 minuty temu, Maju napisał:

chełpisz się tym  że nadużywasz regulacji w telewizorze

Również nie Ty mi będziesz mówił jak mam sobie wyregulować telewizor.

Jasne, o tym "autorytet" też nie czytał że podkręcona ostrość psuje obraz......bo nie oczekuję że potrafił to zauważyć robiąc jakieś doświadczenia na obrazach, gdzieżby autorytet zniżył się do tego i sprawdził czy aby Maju nie ma racji.   :))))

"Wyregulował" sobie telewizor.....pęknę ze śmiechu.

30 minut temu, Bobcat napisał:
44 minuty temu, Maju napisał:

które ewidentnie psują obraz

Twoim zdaniem psują dlatego ich nie używasz. Moim zdaniem poprawiają dlatego ich używam. Czy wyraziłem się dostatecznie jasno?

W stu procentach, dlatego teraz nie wiem czy dalej się śmiać czy już nad ignorancją zapłakać.
Nawet w niektórych instrukcjach piszą że to poprawia tylko marny obraz, dlatego może jedynie do SD się bardziej przydać gdy oglądamy z dużej odległości i nie widzimy zła jakie to wprowadza.
A zapomniałem że Bobcat lubi małe ekrany i duże odległości to sobie zawsze może coś "poprawić"....nawet HD, pewnie jak kupi to i 8K poprawi.....  :)))

Zostawmy to, teraz konkretnie, w temacie....
Twoim zdaniem 55" 8K z jakiej odległości jeszcze ma sens?
Z jakiej zamierzasz oglądać?
Wiem że z ponad 1.2 m....2 m nadal będzie ok?  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nieelegancko się wyrażam? Tak miało być w zamiarze i od samego początku.

nie masz się czym chwalić biedaku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

Czy Wy nawet na temat telewizorów musicie się kłócić i obrzucać błotem?
Wątki polityczne i religijne nie wystarczą?

Wiesz: ośmielam się mieć zdanie inne niż oni. W tamtych kręgach jest to niedopuszczalne. Oni uważają się za depozytariuszy jedynie słusznego punktu widzenia i posiadaczy monopolu na prawdę.

19 minut temu, slawek.xm napisał:

nie masz się czym chwalić biedaku

No i co z tego?

Telewizory 8K 55" będą wprowadzone na rynek i z będzie to relatywnie najtańsza oferta w tej rozdzielczości. Z uwagi na astronomiczne (nawet jak na kieszeń przeciętnego Amerykanina czy Niemca) ceny większych rozmiarów będzie to najlepiej sprzedawana wielkość.

A tutejsi mądrale będą się mogli co najwyżej pochlastać z rozpaczy i bezsilności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Bobcat napisał:

Wiesz: ośmielam się mieć zdanie inne niż oni. W tamtych kręgach jest to niedopuszczalne. Oni uważają się za depozytariuszy jedynie słusznego punktu widzenia i posiadaczy monopolu na prawdę.

To normalne i powszechne zjawisko w naszej polskiej rzeczywistości...TVPiS też myśli, że ma monopol na prawdę.
Może lepiej zacząć przyznawać rację? Wtedy zgłupieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, soundchaser napisał:

Może lepiej zacząć przyznawać rację? Wtedy zgłupieją.

Nie mam zwyczaju przyznawać komuś racji w sytuacji gdy moim zdaniem jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bobcat napisał:

Nie mam zwyczaju przyznawać komuś racji w sytuacji gdy moim zdaniem jej nie ma.

Ale to samo myśli ta druga strona.
OK. Już nie przeszkadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

Ale to samo myśli ta druga strona.
OK. Już nie przeszkadzam.

Ale to nie ja zacząłem pierwszy używać obelg i inwektyw pod adresem adwersarzy. Co najwyżej pozwalałem sobie w początkowym okresie na określenia typu "teoretyk-gawędziarz". Potem faktycznie, w obliczu zmasowanego ataku przy użyciu epitetów i zniewag zacząłem odpowiadać adekwatnie. 

Jak oceniasz sytuację gdy ktoś mnie obraża tylko dlatego że poszczególne regulacje w moim telewizorze ustawiłem nie tak, jak on uważa za właściwe? On ma gotową odpowiedź że to się ustawia tak-a-tak. A ja zapytam: co znaczy słowo SIĘ?  Nie rozumiem tego słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...ja tu nie jestem sędzią w tej sprawie, tylko śmieszy mnie trochę, że można się też aż tak kłócić w tak infantylnym temacie jak wybór telewizora i to jakiegoś wypasionego 8K, podczas gdy ja mam zwykłego LED-a Soniaka 32 calowego za 3/4 tysiaka i mi to wystarcza w zupełności, a jeszcze niedawno miałem kineskopowy.
Co innego kłótnia o audiofilskie kable - słychać/nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Telewizory 8K 55" będą wprowadzone na rynek i z będzie to relatywnie najtańsza oferta w tej rozdzielczości. Z uwagi na astronomiczne (nawet jak na kieszeń przeciętnego Amerykanina czy Niemca) ceny większych rozmiarów będzie to najlepiej sprzedawana wielkość.

Może i będą wprowadzone.

Mnie rynek tv kojarzy się z telefonami. Też jest nasycony i też ciągle wciska nam się niepotrzebne wodotryski.

Np taki Samsung ma flagowce S i niższe półki A i J.

Których sprzedaje się więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stench napisał:

Mnie rynek tv kojarzy się z telefonami. Też jest nasycony i też ciągle wciska nam się niepotrzebne wodotryski.

Co konkretnie masz na myśli? Jakie wodotryski? Stale powiększa się ich funkcjonalność. Wchodzą nowe generacje transmisji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bobcat napisał:

Telewizory 8K 55" będą wprowadzone na rynek i z będzie to relatywnie najtańsza oferta w tej rozdzielczości. Z uwagi na astronomiczne (nawet jak na kieszeń przeciętnego Amerykanina czy Niemca) ceny większych rozmiarów będzie to najlepiej sprzedawana wielkość.

A tutejsi mądrale będą się mogli co najwyżej pochlastać z rozpaczy i bezsilności.

Jeżeli będą mieli wybór i mogli kpić tańszy tej samej kasy 4K a kupią 55" 8K to nad ich głupotą zapłakać nie omieszkam.
Śmiać się nad taką niepełnosprawnością intelektualną nie wypada.  ?

A jak już piszemy tu prawdę to z tego co pamiętam jak na razie najlepiej sprzedają się średnie telewizory 8K.  Dlatego trwa kampania wmawiania że małe 8K ma sens....takie początki polowania na jelenie.   :)))

11 godzin temu, Bobcat napisał:
11 godzin temu, soundchaser napisał:

Może lepiej zacząć przyznawać rację? Wtedy zgłupieją.

Nie mam zwyczaju przyznawać komuś racji w sytuacji gdy moim zdaniem jej nie ma

Tak Bobcat, tak trzymaj.....sam sobie przyznałeś rację co do sensowności 55" w 8K i wszyscy tu piszący nie mają nic do gadana.  :))))

11 godzin temu, Bobcat napisał:

Ale to nie ja zacząłem pierwszy używać obelg i inwektyw pod adresem adwersarzy. Co najwyżej pozwalałem sobie w początkowym okresie na określenia typu "teoretyk-gawędziarz". Potem faktycznie, w obliczu zmasowanego ataku przy użyciu epitetów i zniewag zacząłem odpowiadać adekwatnie. 

Jak oceniasz sytuację gdy ktoś mnie obraża tylko dlatego że poszczególne regulacje w moim telewizorze ustawiłem nie tak, jak on uważa za właściwe? On ma gotową odpowiedź że to się ustawia tak-a-tak. A ja zapytam: co znaczy słowo SIĘ?  Nie rozumiem tego słowa.

No tak, poskarżyłeś się pisząc jak zwykle coś koło prawdy. Jakiej odpowiedzi oczekujesz skoro nie jesteś szczery????

Wiele rzeczy nie rozumiesz a udajesz znawcę "bo widziałeś 8K", ale skupmy się na tym o czym piszesz.

Tak nazywałem ciebie wielokrotnie ignorantem, bo w pewnych sprawach nie dość że nie znasz zasad to jeszcze chcesz w błędach tkwić za nic mając nawet opinie autorytetów.
To jest w tym przypadku tylko stwierdzenie faktu a nie obelga czy zniewaga, bo słowo to w jednym ze znaczeń określa osobę NIEŚWIADOMĄ pewnej wiedzy. Niestety ty wbrew moim zachętom nic nie robisz by z tej nieświadomości wyjść.

Co do tej nieszczęsnej regulacji.....znajdziesz w necie dziesiątki wpisów wyjaśniających dlaczego regulacji ostrości nie należy używać w taki sposób jak ty to robisz.....pisałem ci już o tym.
Ale po co ty masz sprawdzić czy prawdę piszą, skoro ty uznałeś że tak jest lepiej to wszyscy inni musza się mylić.
Mylą się pewnie wszyscy ci co profesjonalnie testują telewizory a zawsze zwracają na to uwagę by WSZYSTKIE "ulepszacze" wyłączyć.....czasem piszą dlaczego to konieczne, dziwne że taki znawca nigdy z tym się nie spotkał. 

Można obrazić się na prawdę, ale nie można wmawiać że adekwatne było używanie słów w stosunku do mnie uznawanych za obraźliwe przy których słowo ignorant jest delikatną uszczypliwością.

11 godzin temu, soundchaser napisał:

śmieszy mnie trochę, że można się też aż tak kłócić w tak infantylnym temacie jak wybór telewizora i to jakiegoś wypasionego 8K,

11 godzin temu, soundchaser napisał:

Co innego kłótnia o audiofilskie kable - słychać/nie słychać.

 

A tu jest dokładnie tak samo....Bobcat twierdzi że widać róznicę, wszyscy inni że nie widać różnicy.  :)))

 

Niestety nie uczestniczyłeś od początku w naszych sporach to nie wiesz za bardzo czego spór tak naprawdę dotyczy.
A faktem jest że Bobcat od początku dezinformował w sprawie 8K pisząc czasem kolejny raz  już sprostowane przeze mnie kłamliwe informacje po różnych innych tematach.....z wielu tekstów się powoli, rakiem wycofał, na wiele trudnych pytań w ogóle nie odpowiada.
W kilku tematach dalej pisze swoje sugerując naiwnym że 8K na małych ekranach ma jakiś sens.....nie potrafi dostrzec że to możliwe tylko z nosem w ekranie.
A niezbitym faktem jest, że to co pisze jest w sprzeczności z badaniami naukowymi i obserwacjami tych którzy już 8K widzieli na własne oczy.

Tyle.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy 55 calach to i 4 k ma mały sens. A co dopiero  8 k. To są fakty a nie PiS czy anty PiIS.

Tu chodzi o marketing, wciskanie ludziom niepotrzebnych pier**l. Bob to wie, ale jakoś na sile tego broni. Niedziwne, ze właściwie nikt się z nim nie zgadza. Ale on dalej i dalej brnie. A nawet już polityka się pojawiła. 
 

Ktos wspomniał o telefonach, jest podobnie, tez wypuszcza się prawie takie same modele z bzdetami niewiele wnoszącymi tylko po to, żeby Kowalski kupował coraz to nowsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maju napisał:

Jeżeli będą mieli wybór i mogli kpić tańszy tej samej kasy 4K a kupią 55" 8K to nad ich głupotą zapłakać nie omieszkam.

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nie jest Twoją sprawą na co kto wydaje swoją własną kasę? Lubisz gdy ktoś wtrąca się do Twoich decyzji?

53 minuty temu, Maju napisał:

za nic mając nawet opinie autorytetów

Z największym autorytetem: @Majuna czele.

55 minut temu, Maju napisał:

po co ty masz sprawdzić czy prawdę piszą, skoro ty uznałeś że tak jest lepiej to wszyscy inni musza się mylić.

Dlaczego znów manipulujesz? Przecież pisałem: sprawdziłem i w wyniku tego eksperymentu stwierdziłem że najbardziej mi odpowiada ustawienie 7 (na 10 możliwych). W kategorii "mnie się podoba" nie istnieje obiektywna prawda absolutna, każdy ma swoją,

Godzinę temu, Maju napisał:

zwracają na to uwagę by WSZYSTKIE "ulepszacze" wyłączyć.....czasem piszą dlaczego to konieczne, dziwne że taki znawca nigdy z tym się nie spotkał. 

Spotkałem. I nie podzielam ich zdania. Muszę? Co grozi za posiadanie odmiennego?

Godzinę temu, Maju napisał:

sugerując naiwnym że 8K na małych ekranach ma jakiś sens....

Bo ma. Słowo "naiwnym" jest niepotrzebnym epitetem.

Godzinę temu, Maju napisał:

obserwacjami tych którzy już 8K widzieli na własne oczy.

Ja się do nich również zaliczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Jeżeli będą mieli wybór i mogli kupić tańszy tej samej kasy 4K a kupią 55" 8K to nad ich głupotą zapłakać nie omieszkam.

Kiedy wreszcie zrozumiesz że nie jest Twoją sprawą na co kto wydaje swoją własną kasę? Lubisz gdy ktoś wtrąca się do Twoich decyzji?

Kiedy zrozumiesz że nie kwestionuję wolność wyboru, nie wtrącam się, nie wymuszam innej decyzji.
Mam prawo pisać o bezsensie takiej decyzji. Takie jest moje zdania na ten temat.

10 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

za nic mając nawet opinie autorytetów

Z największym autorytetem: @Majuna czele.

Wiedziałem że pominiesz tych co miałem na myśli, naukowców z NHK i testujących urządzenia a zaczniesz insynuować że siebie miałem na myśli. Żenująco śmieszne są te twoje metody deprecjonowania przez bezpodstawne sugerowanie to dziecinada jednym słowem.

15 minut temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

po co ty masz sprawdzić czy prawdę piszą, skoro ty uznałeś że tak jest lepiej to wszyscy inni musza się mylić.

Dlaczego znów manipulujesz? Przecież pisałem: sprawdziłem i w wyniku tego eksperymentu stwierdziłem że najbardziej mi odpowiada ustawienie 7 (na 10 możliwych). W kategorii "mnie się podoba" nie istnieje obiektywna prawda absolutna, każdy ma swoją,

No tak....zapomniałem że wg. nowomowy każdy może mieć swoją prawdę, a  tobie prawda obiektywna myli się z wieloma rzeczami.
Można przecież twierdzić że coś jest ok nie znając prawdy o tym,  podobnie jest gustem....lub jego brakiem.  ?

Bobcat mnie się też się to podobało bardzo dawno temu i ciągle używałem na swoich telewizorach......kineskopowych.  Do lepszego telewizora postanowiłem podejść stosując zalecenia mądrzejszych i nie żałuję.
Nie pytam ciebie jak wyglądał ten eksperyment.....bo najważniejsze żeś stwierdził że tak jak ustawiłeś jest lepiej.
Zakładam też że nie sprawdzałeś tych ustawień na obrazach testowych.....przecież dla takiego znawcy to zbędny zabieg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

zwracają na to uwagę by WSZYSTKIE "ulepszacze" wyłączyć.....czasem piszą dlaczego to konieczne, dziwne że taki znawca nigdy z tym się nie spotkał. 

Spotkałem. I nie podzielam ich zdania. Muszę? Co grozi za posiadanie odmiennego?

I znowu masz zdanie......swoje zdanie.  ? 
Nie uważasz że te poprawiacze ostrości działają przeważnie w taki sposób że do linii dodają kontury które sprawiają wrażenie że obraz jest wyraźniejszy.....zauważyłeś, testowałeś to?.
Telewizor sztucznie tworzy nieistniejące krawędzie i dodatkowo zawsze skutkuje to artefaktami, dodatkowym szumem, sprawdziłeś to? Nie?
No to gratuluję bardzo dobrego samopoczucia.  

44 minuty temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

sugerując naiwnym że 8K na małych ekranach ma jakiś sens....

Bo ma. Słowo "naiwnym" jest niepotrzebnym epitetem.

Nie podzielam tego zdania. Muszę? Co grozi za posiadanie odmiennego?   :)))

48 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

obserwacjami tych którzy już 8K widzieli na własne oczy.

Ja się do nich również zaliczam.

Gratuluję...ale wolałbym byś zamiast SETNY raz tym się chwalił i wyrywał urywek zdania by tylko to napisać, byś wyjaśnił w końcu dlaczego, jak to się dzieje, że wszyscy inni nie popierają twojego zdania.  ?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bubusia napisał:

Ktos wspomniał o telefonach, jest podobnie, tez wypuszcza się prawie takie same modele z bzdetami niewiele wnoszącymi tylko po to, żeby Kowalski kupował 

To wszystko jest doskonale przemyślane.....kamery 4K wprowadzono do telefonów po to by mało rozsądni kupowali telewizory, bo na ekranach w telefonach (przecież też 4K bywają) ogląda się przecież niekomfortowo.  ? 
A tak sobie nagram i mam swoje 4K na ekranie tv.....  :)))

Żartuję trochę, bo poważnych (czytaj dobrej jakości) treści jest już sporo......nie do końca żartuję.  ?
Telefony najnowsze będą (może już są) wyposażane w kamery 8K by w sytuacji mizerii treści 8K napędzać sprzedaż telewizorów.....przecież wiele owiec do strzyżenia czy jeleni pomyśli tak:  "jak nie ma treści 8K do oglądania to sobie je sam zorganizuję".    :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maju napisał:

Mam prawo pisać o bezsensie takiej decyzji

Gdy Twój sąsiad kupi sobie wypasiony sportowy samochód a wiesz skądinąd że jeździ jak stary Pierdziszewski - pobiegniesz  do niego aby się popukać w czoło i powiedzieć że jest idiotą? Nie, bo byś dostał w dziób.

Tutaj możesz pisać sobie wszystko.

7 godzin temu, Maju napisał:

wg. nowomowy każdy może mieć swoją prawdę

Tak. W kategorii "ja to lubię" albo "mnie się to podoba" jak najbardziej. Są np. smakosze baraniny, ja tego do gęby nie włożę choćbym zdychał z głodu. Jaka tu jest prawda obiektywna? Baranina jest smaczna czy obrzydliwa?

7 godzin temu, Maju napisał:

Zakładam też że nie sprawdzałeś tych ustawień na obrazach testowych...

Na codzień oglądam programy telewizyjne, nie obrazy testowe. 

Owszem, sprawdzałem na testowych również. I znalazłem potwierdzenie.

7 godzin temu, Maju napisał:

I znowu masz zdanie...

Horrendum. Ktoś śmie mieć zdanie inne niż @Maju.

7 godzin temu, Maju napisał:

swoje zdanie

A czyje mam mieć? Twoje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maju napisał:

poprawiacze ostrości działają przeważnie w taki sposób że do linii dodają kontury które sprawiają wrażenie że obraz jest wyraźniejszy.....zauważyłeś, testowałeś to?

Tak.

7 godzin temu, Maju napisał:

zawsze skutkuje to artefaktami, dodatkowym szumem, sprawdziłeś to? Nie?

Sprawdziłem. Skutkuje tylko wtedy gdy przesadzisz, np. dasz ostrość 10 na 10 możliwych.

7 godzin temu, Maju napisał:

gratuluję bardzo dobrego samopoczucia.

Uwaga z gatunku bezczelnych.

7 godzin temu, Maju napisał:

Nie podzielam tego zdania. Muszę? Co grozi za posiadanie odmiennego?

Witam pana Papugę.

7 godzin temu, Maju napisał:

dlaczego, jak to się dzieje, że wszyscy inni nie popierają twojego zdania. 

No i co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie zaczyna ... az szkoda wchodzić do tego wątku.

 

Zamiast się podniecać 8K obejrzyjcie sobie kolejny film który wyszedł na BD-UHD w 4K 60fps czyli Gemini Man. Jestem ciekaw Waszych wrażeń.

 

A 8K i wysoki fps? Pożyjemy, zobaczymy. Na razie znowu są TV, na których nie ma co oglądać w tym 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.