Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy pochodzić po marketach. A jeśli dodatkowo w jednym pracują znajomi którzy pozwolą Ci kręcić, ustawiać po swojemu i puścić swój materiał - to problem rozwiązany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, to jest bezsensu bo nie masz możliwości stworzenia domowych warunków, głównie wieczorno nocnych. Dodatkowo oświetlenie też jest bardzo specyficzne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Nic jeszcze o nim nie wiemy, poza tym że jest w ofercie i ile kosztuje. Model QNED90 z podświetleniem MiniLED był testowany przez RTINGS.com.

Wydaje mi się że oprócz odmiennych preferencji odnośnie telewizorów (Ty preferujesz OLED, ja - najnowsze wersje LCD) różni nas podejście do sprawy.

Otóż ja najchętniej w pierwszej kolejności staram się obejrzeć dany model telewizora "w akcji" i na tej podstawie wyrabiam sobie osąd czy obraz mi się podoba czy nie. Wszelkie wyniki testów i pomiarów traktuję jako ciekawostkę, informację wtórną, uzupełniającą i nie mającą wpływu na moją opinię. Odnoszę wrażenie natomiast że u Ciebie kolejność jest odwrotna: najpierw studiujesz wyniki testów i pomiarów, ma to dla Ciebie znaczenie najważniejsze i na tej podstawie decydujesz czy ten telewizor Ci się ma prawo podobać czy nie.

Skoryguj proszę jeśli źle to oceniam.

Pomiary mówią wszystko - tu nie da rady niczego pominąć czy oszukać. A jeśli masz jako takie pojęcie co wynika z pomiarów to możesz sobie wstępnie wyrobić opinie o danym TV. Filmy testowe w internecie są pomocne, ala ja nigdy nie traktuję tego ze śmiertelną powagą. Na testy nie wystarczy pół godziny, ale czasem dobrych kilka dni czy wieczorów.

Ja tak robię. Ostatnio oprócz LG miałem OLED Philipsa, który po odpaleniu filmu 4K w HDR wydawał mi się uszkodzony. Dopiero po dwóch dniach i wielokrotnym przekopaniu menu udało mi się rozwiązać problem. Okazało się, że Philips ma ustawiany ręcznie poziom HDR. Był ustawiony na "niski" - przez to obraz był naprawdę dużo ciemniejszy, zły. Wystarczyło przestawić na "średnie"... Nie ten telewizor...

Podobnie u Samsunga - jedyny tryb na którym można komfortowo oglądać to "Film" - inne, pozostałe (bez wyjątku) są totalnie skaszanione, nie wolno ich używać.

Zwróć uwagę nawet na tych testach w internecie - dlaczego Samsung QN91 lub QN95 na wszystkich filmach  porównawczych do C1 lub C2 ewidentnie przepala jasne sceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

Pomiary mówią wszystko - tu nie da rady niczego pominąć czy oszukać.

Ja oglądam obraz, nie parametry. Podstawowym dla mnie kryterium jest jak mi się obraz podoba. Na tej podstawie wyrabiam sobie opinię o danym telewizorze. Nie zaczynam od oglądania i czytania testów aby na tej podstawie dowiedzieć się jakie jest moje zdanie w przedmiotowej sprawie.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Podobnie u Samsunga - jedyny tryb na którym można komfortowo oglądać to "Film" - inne, pozostałe (bez wyjątku) są totalnie skaszanione, nie wolno ich używać.

Nie wiem jak u Samsunga, moje doświadczenie z tą firmą jest bardziej niż skromne. Generalnie tryb Kino (i wszystkie podobne w rodzaju Prawdziwe Kino, Kino Domowe, THX, technicolor, Filmmaker) są z kolei dla mnie nie do przyjęcia: mdłe, z wyblakłymi kolorami. 

Oglądam na trybie Standardowym. Co proszę? Nie wolno go używać? O cholera... Ile lat w pudle można za to dostać?

1 godzinę temu, konradskala napisał:

dlaczego Samsung QN91 lub QN95 na wszystkich filmach  porównawczych do C1 lub C2 ewidentnie przepala jasne sceny?

Bo testy robią przeważnie miłośnicy OLED, którzy nie mogą pogodzić się z faktem że są parametry, w których NeoQLED bije OLED na głowę. Maksymalna jasność jest jednym z nich. Trzeba więc ją zdezawuować i przedstawić jako wadę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite testy telewizorów w sklepie na oko. Gratuluję dobrego wzroku.
Tylko to co Tobie się podoba nie znaczy, że komuś musi. Ale przynajmniej jesteś konsekwentny przez te lata ( co czytam tutaj na forum) swoich opini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, STELVIO napisał:

Niesamowite testy telewizorów w sklepie na oko. Gratuluję dobrego wzroku.

Żadne testy. Stwierdzenie czy obraz mi się podoba czy nie.

2 minuty temu, STELVIO napisał:

Tylko to co Tobie się podoba nie znaczy, że komuś musi.

Ale ja telewizor kupuję dla siebie. Nie dla kogoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi, ja nie lubię wypalania oczu, dlatego oled to dla mnie zbawienie. Obraz z oled wydaje mi się też bardziej plastyczny i naturalny. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ajothe napisał:

Co kto lubi, ja nie lubię wypalania oczu

Wystarczy zmniejszyć podświetlenie. Albo jasność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Oglądam na trybie Standardowym. Co proszę? Nie wolno go używać?

Oczywiście że możesz, Twój wybór. Tylko, że z prawidłowym odwzorowaniem kolorów i jakością wyświetlanego obrazu nie ma to nic wspólnego.

48 minut temu, Bobcat napisał:

Wystarczy zmniejszyć podświetlenie. Albo jasność. 

Gaszenie pożaru benzyną.

Próbowałeś może takiej "sztuczki" na dowolnym TV LED? Jeśli nie, to proszę spróbuj i opisz co Ci wyszło.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Bo testy robią przeważnie miłośnicy OLED, którzy nie mogą pogodzić się z faktem że są parametry, w których NeoQLED bije OLED na głowę. Maksymalna jasność jest jednym z nich. Trzeba więc ją zdezawuować i przedstawić jako wadę.

Miłośnicy OLED wybierają telewizor, który ma lepszy obraz. Nie ma żadnych LED-ów lepszych od OLED-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konradskala napisał:

Nie ma żadnych LED-ów lepszych od OLED-ów.

Dla miłośników OLED-ów być może tak. Ale jest to wyłącznie Twoja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

...bije OLED na głowę. Maksymalna jasność jest jednym z nich

A sam kupiłeś jeden z najciemniejszych i najmniej kontrastowych telewizorów LED do LG. Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, konradskala napisał:

Tylko, że z prawidłowym odwzorowaniem kolorów i jakością wyświetlanego obrazu nie ma to nic wspólnego.

Prawidłowe dla mnie są takie, jakie mnie się podobają. To samo dotyczy jakości obrazu. A nie spełniające jakieś normy. Telewizor jest dla mnie. Nie ja dla telewizora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bobcat napisał:

Prawidłowe dla mnie są takie, jakie mnie się podobają. To samo dotyczy jakości obrazu. A nie spełniające jakieś normy. Telewizor jest dla mnie. Nie ja dla telewizora. 

Ja lubię zestaw kolumn Altus 110 + wieża Technics koniecznie z odkręconym basem i sopranem na maxa. Tak jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

Dla miłośników OLED-ów być może tak. Ale jest to wyłącznie Twoja opinia.

Znowu to samo...

Rozumiem, że 15 pierwszych miejsc, które jeden po drugim zajmują TV OLED w rankingu np. rtings.com to oczywista pomyłka?

1 minutę temu, Ajothe napisał:

Zapomniałeś dodać, że Twój zestaw biję wszystkie inne na głowę 😁

Na dwie 🙂 Przytargam ten wypas, postawię w ogrodzie i wysokimi zacykam wszystkich na śmierć 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Wystarczy zmniejszyć podświetlenie. Albo jasność. 

Poniżej fotka, coś dla Ciebie - przyroda, którą lubisz (i ja też) oglądać. Z lewej OLED, z prawej LED. Domyślam się, że OLED C1 jest na wysokich ustawieniach kontrastu i podświetlenia, aby "dogonić" bijący go na łeb LED Samsunga. Samsung zaś najpewniej ma obniżone te wartości, aby zrównać się z ogólną jasnością z OLED LG. Jak widać obraz jest bardzo podobny (nasycenie, kontrast, kolory).

Jedynie coś nie halo jest z głównym bohaterem tego ujęcia na Samsungu: czy Bogu ducha winien kameleon ma zaawansowaną ospę czy może ktoś go posypał cukrem pudrem po grzbiecie?

Proszę, śmiało, wylecz pacjenta suwakami jasność, kontrast, podświetlenie (do wyboru) i zachowaj te same pozostałe parametry obrazu co OLED. Powodzenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, konradskala napisał:

A sam kupiłeś jeden z najciemniejszych i najmniej kontrastowych telewizorów LED do LG. Dlaczego?

Przepraszam: co ma jedno do drugiego? Stwierdzenie że "bije na głowę" dotyczy tylko porównania parametrów, której to metodologii porównawczej tak bardzo hołdujesz. W żadnym przypadku nie odzwierciedla to mojego stosunku do zagadnienia

A kupiłem bo mnie się obraz podobał. Zarówno jasność, jak i  kontrast są w mojej ocenie na wystarczającym poziomie, Poza tym służę (długą) listą ciemniejszych i mających mniejszy kontrast. 

52 minuty temu, konradskala napisał:

Znowu to samo...

Rozumiem, że 15 pierwszych miejsc, które jeden po drugim zajmują TV OLED w rankingu np. rtings.com to oczywista pomyłka?

Znowu to samo. 

Suche porównywanie liczb, a nie subiektywnych wrażeń jak się komu co podoba. 

58 minut temu, konradskala napisał:

Ja lubię zestaw kolumn Altus 110 + wieża Technics koniecznie z odkręconym basem i sopranem na maxa. Tak jest dobrze.

Szanuję Twój punkt widzenia, choć jest odmienny od mojego. Jak widzisz: ja potrafię. Ty - nie.

Twój punkt widzenia musi być narzucany wszystkie jako jedynie słuszny i jedynie akceptowalny.

42 minuty temu, konradskala napisał:

Poniżej fotka, coś dla Ciebie - przyroda

Dlaczego kameleon na OLED jest taki zielony na grzbiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobcat napisał:

A kupiłem bo mnie się obraz podobał.

Śmiem twierdzić, że prawdziwy powód był zupełnie innej natury... ale to moje zdanie.

18 minut temu, Bobcat napisał:

Poza tym służę (długą) listą ciemniejszych i mających mniejszy kontrast.

Poproszę uprzejmie.

18 minut temu, Bobcat napisał:

Suche porównywanie liczb, a nie subiektywnych wrażeń jak się komu co podoba.

Suche zestawienie liczb wynika jedynie z pomiarów właściwości matryc OLED oraz co za tym idzie - ich możliwości. A właśnie ich możliwości przekładają się bezpośrednio na to co można zobaczyć. Jeśli by generowany obraz nikomu się nie podobał, OLED-y były by na końcu stawki. A jest dokładnie odwrotnie - pierwszy LED za wszystkimi OLED-ami jest na 15 miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bobcat napisał:

Dlaczego kameleon na OLED jest taki zielony na grzbiecie?

Bo tak wygląda kameleon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na zielonkawym grzebiecie są jeszcze ciemnożółte kropki, a na boku seledynowe. Na Samsungu masz białe gów..o, bo ze swoją "bijąca" jasnością przepalił te kolory, robiąc z kameleona kalekę. Tak to powinno wyglądać (pewnie inny gatunek - generalnie ujęcie nieprzepalone):

Kam 1.jpg

z17550726V,Samiec-kameleona-lamparciego-zamieszkujacego-Madag.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten koleś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konradskala napisał:

Bo tak wygląda kameleon.

Słyszałem że potrafi zmieniać swój kolor dowolnie, jak tylko mu się spodoba. 

Niewykluczone więc, obydwa zdjęcia kameleona są prawdziwe. I to na OLED i to na NeoQLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi, ale raczej na tym samym nagraniu tego nie zrobił... Przecież to ten jeden i ten sam film włączony jednocześnie na dwóch telewizorach.

Pisałem ze dwa miesiące wcześniej o tej samej wtopie Samsunga, który zauważyłem na całkiem innym teście - był Will Smith z przepaloną twarzą, lampart na drzewie co zgubił cętki itd. Zresztą włącz sobie dowolny filmik porównawczy OLED C1 vs QN90 czy 91 - takie kwiatki są co drugie ujęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli mówiąc  również o bardziej naturalnym obrazie.

@Bobcat to jest ta sama klatka i kameleon nie zmienił koloru na jaskrawo biały....LOL 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konradskala napisał:

Przecież to ten jeden i ten sam film włączony jednocześnie na dwóch telewizorach.

Być może. Znaczy jest to tendencyjnie dobrany materiał porównawczy mający wykazać wyższość OLED. 

Teraz wypada poszukać w sieci zdjęcia wypaleń na OLED (jest tego od groma) i będziemy 1 : 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz znajdę więcej "tendencyjnych" i wrzucę porównania z innych testów, daj mi szansę.

Patrzę na swojego OLED-a, wrzuciłem pełne plansze testowe chyba w każdym możliwym kolorze i nie widzę żadnych wypaleń.

Co się stało?

Mówisz, że od groma? Starych rupieci bez przesuwania pikseli - owszem. Proszę o jeden z C1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.