Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Leszek B napisał:

Bardzo przejrzysty i rozdzielczy kabelek. To chyba najtańsza opcja z kabli srebrnych. Bardziej szczegółowa alternatywa dla NEMOI-3220 - też świetnego kabelka . Moim zdaniem. 🙂
 

Jak wypada cenowo na tle Neotecha?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Leszek B napisał:

Z Neotechem mam pozytywne doświadczenia, już od dawna. Ale raczej z przewodnikiem miedzianym. Jedynym odstępstwem jest kabel RCA z dodatkiem srebra, czyli NEI-3001. 
Ostatnio, dzięki uprzejmości Pana Karola z Black Dot Audio, mogłem zapoznać się ze srebrnym kablem RCA KaCsa  KCOS-I01. Kabel zaterminowany jest wtykami, również z tej samej stajni, miedzianym powleczonym srebrem RP-100ST.

Już dawno temu składaliśmy kable DiY na różnych przewodnikach. W czasach świetności Gain Clone'a, popularne były druty Cardasa. 🙂 Pamiętam moje zdziwienie, kiedy zrobiłem kabel RCA, w oparciu o lity drut srebrny, właśnie Cardasa, który brzmieniowo nie wpisywał się w stereotyp grania srebra, które kojarzyło się ze sporym rozjaśnieniem.

Tak samo jest z KCOS-I01. Ten kabel gra gładko, bez ewidentnych rozjaśnień. Jest równy, i co najważniejsze spójny w całym paśmie. W porównaniu z kablami srebrzonymi jest kultura i szlachetność.

Na dole pasma dobrze dobrane proporcje pomiędzy wypełnieniem a konturem. Można swobodnie śledzić partie gry kontrabasu bez niedosytu. Słychać wszystkie szczegóły. Bas ma masę i potrafi zejść w miarę nisko. 
Takie kawałki jak "Light my fire" Jacinthy, zrobią wrażenie gęstości i plastyczności, przy precyzyjnym rozlokowaniu instrumentów. Wokal szczegółowy z wszystkimi niuansami zlokalizowany przecyzyjnie. Wszelkie mlaśnięcia, skrzypnięcia są bardzo dobrze pokazane. Jednak prezentacja nigdy nie wpada w kliniczność i suchość. 
Góra nie przejaskrawiona. Bardzo szczegółowa. U mnie lepiej niż z NEI-3001.

Bardzo przejrzysty i rozdzielczy kabelek. To chyba najtańsza opcja z kabli srebrnych. Bardziej szczegółowa alternatywa dla NEMOI-3220 - też świetnego kabelka . Moim zdaniem. 🙂
 




 

KacSa.jpg

Witam w klubie.

Chciałbym potwierdzić spostrzeżenie @Leszek B u którego miałem przyjemność pić i na własne uszy różnic między kablami i zmian w brzmieniu słuchać.

Zdjęcie tych które porównywaliśmy.

Nie będę powtarzał tego co już napisano . Powiem tak warto sprawdzić u siebie bo ceny w stosunku do gotowych producentów niższe A grają tak ciekawie że można wpasować we własny system wg potrzeb i gustów co do brzmienia .

20240323_114754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bartik napisał:

U mnie rca 3001 jest wpięty ,skromnie ale jest przyzwoicie .

3001 to naprawdę bardzo dobry kabel. Z resztą, najwięcej będzie zależało od klocków do których są wpięte (całość systemu wraz z kolumnami), oraz od oczekiwań użytkownika. Taki truizm. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również bardzo dobre doświadczenia z przewodami Neotecha. Pierwszy był IC na bazie NEI-3001 mk III, znakomity, zastąpił Albedo Blue na trasie cd-wzmacniacz. Później jego miejsce zajął IC na bazie NEMOI1220 (trochę lepszy moim zdaniem) a NEI-3001 mk III łączy SUT z przedwzmacniaczem i bardzo dobrze się tam wpasował. Za rozsądne pieniądze można mieć bardzo dobre IC. W międzyczasie zrobiłem sobie jeszcze zasilanie na bazie NEP-3002 mk III. Neotech to dobra alternatywa w stosunku do wielu markowych komponentów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jedno zastrzeżenie, to nie jest tak, że testowałem kilka przewodów i wybrałem ten, kilka gniazd i wtyków i wybrałem te. Dlatego to nie będzie ocena w skali bezwzględnej , typu, że NEP-3002 mk III bije na głowę jakiegoś Furutecha, Oyade czy Siltecha bo takiej wiedzy nie mam. Wsparłem się i zaufałem  doświadczeniu i wiedzy kolegi z forum obok i właściciela DCcomponents. Finalnie są wtyki IEC Furutech 28G i 38G oraz Iego 8085G. Ten ostatni polecił mi p. Jacek z DCcomponents jako b.dobrą alternatywę do ww Furutecha. I faktycznie nie zauważyłem , żeby ustępował Furutechowi a był wtedy prawie o połowę tańszy. Poza tym gniazda NCF Furutecha do listwy. Wszystko to zastąpiło zasilanie systemu oparte o listwę z filtrem Schafnera i przewody Sonus Oliwa, tak więc moja ocena odnosi się do tego konkretnego producenta. Mimo, że bez aktywnych filtrów (Schafnera czy innych) zasilanie oparte na Neotechu gra swobodniej, więcej planktonu i czarnego tła, lepsza dynamika i wybarwienie. Wydaje mi się, że Neotech ten jest neutralny, nie faworyzuje żadnego zakresu pasma.

Acha, jeszcze jedno, Neotech zasila listwę (diy), odtwarzacz (T.A.C. C60) i wzmacniacz ASR I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zetbegie napisał:

Najpierw jedno zastrzeżenie, to nie jest tak, że testowałem kilka przewodów i wybrałem ten, kilka gniazd i wtyków i wybrałem te. Dlatego to nie będzie ocena w skali bezwzględnej , typu, że NEP-3002 mk III bije na głowę jakiegoś Furutecha, Oyade czy Siltecha bo takiej wiedzy nie mam

Wiesz nie chodzi o to czy bije czy nie, ale o refleksję związaną z wyborem dokonanym przez Ciebie którą w/w  wpisem uczyniłeś.👍

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem neotecha 3001 xlr .na siltecha 380ixlr .Niestety  neotech idzie w odstawkę.Planowal na początku zmienić na 1020 ale po podlonczenia siltecha już mi się nie chce .Siltech gra rewelacyjnie system leema tucana 2 dac holo audio spring 3 kte transport lumina u1mini.konwenter i2s gustarda u 18

Sorry za poprzekręcane wyrazy pisze na tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.