Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mocniej zainteresowałem się głośnikowym NES-3003 II . Ciekawy w budowie kabel, dający różne możliwości połączenia single lub bi-wiring i jeszcze wszystko może być podwójnie ekranowane w zależności od łączenia. W necie jak zwykle co filmik to inny sposób łączenia. Napisałem do Neotecha i szybko odpowiedzieli.

Tak na przyszłość chyba trzeba najpierw do producenta a dopiero potem szukać netowych fachowców.

https://wp.neotechcable.com/up-occ-copper-cable/

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, można i tak.

Z Neotechu powiedzieli, żeby łączyć pojedynczą żyłę miedzianą z okalającą wiązką srebrzoną. 

Na filmiku facet je odcinał z obu stron, trochę bez sensu na dawanie przewodnika UP-OCC i to jeszcze srebrzonego jako niby izolatora?

Ekran zewnętrzny oczywiście tak jak na filmiku.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oglądałem, można i tak.
Z Neotechu powiedzieli, żeby łączyć pojedynczą żyłę miedzianą z okalającą wiązką srebrzoną. 
Na filmiku facet je odcinał z obu stron, trochę bez sensu na dawanie przewodnika UP-OCC i to jeszcze srebrzonego jako niby izolatora?
Ekran zewnętrzny oczywiście tak jak na filmiku.

wrzuć link do tego filmu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecyduję, to kabelki będę miał dopiero w styczniu. A ponieważ są grube i podobno dosyć sztywnawe, to chyba założę któreś z tych wtyków Furutecha :

https://blackdotaudio.eu/wtyk-bananowy-katowy-furutech-fp-202-(g)---gold---4-szt,77,10523.html

https://blackdotaudio.eu/wtyk-bananowy-katowy-furutech-fp-202-(r)---rodowany---4-szt,77,10524.html

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam NES-3005mk2. W swojej cenie raczej nie ma konkurencji. Dziś z powrotem wpiąłem go w system po testowaniu QED Genesis Silver Spiral. Względem QEDa jest cieplej/neutralniej lepszy detal. Porównywałem go też VDH Revelation (2,5 razy droższy). Dźwiękowo bardzo,bardzo zbliżone, delikatnie na korzyść VDH - jeszcze będę testował jak zmienię wtyki w VDH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 13:49, Obrazek napisał:

Dzien dobry.

Dolaczam do was z usb NEUB 1020.

Czy moze ktos z was juz ma uformowana opinie ze swojego doswiadzenia z glosnikowymi ?

pozdrawiam

 

Od kilku miesięcy używam NES-3002 w autorskiej konfekcji dystrybutora z Beneluxu. Ja mam wersję na widłach ETI Kryo. Bardzo fajne kable. Niczego mi tu nie brak. Pomimo pewnych różnic ( również, a może przede wszystkim materiałowych ) jest to dźwięk tej samej klasy, co wysłużone Audioquest K2, które mam od wieków. Podrzucam link, żebyś mógł sobie obejrzeć i ewentualnie przetłumaczyć.

https://hnny.nl/NTEC/NTEC-3002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sound of silence napisał:

Od kilku miesięcy używam NES-3002 w autorskiej konfekcji dystrybutora z Beneluxu. Ja mam wersję na widłach ETI Kryo. Bardzo fajne kable. Niczego mi tu nie brak. Pomimo pewnych różnic ( również, a może przede wszystkim materiałowych ) jest to dźwięk tej samej klasy, co wysłużone Audioquest K2, które mam od wieków. Podrzucam link, żebyś mógł sobie obejrzeć i ewentualnie przetłumaczyć.

https://hnny.nl/NTEC/NTEC-3002.html

Może miałeś do czynienia z NES-3003 II ?

Ja lubię jednak ten dodatek srebra w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leszek67 napisał:

Może miałeś do czynienia z NES-3003 II ?

Ja lubię jednak ten dodatek srebra w kablach.

Myślałem o nich, niestety nigdy nie miałem okazji posłuchać. Byłem bardzo blisko zakupu, pisałem nawet z gościem na Ebayu, ale trafiłem te w Holandii i dalej poszło szybko. Wziąłem je w ciemno. Jedyne srebro tutaj, to srebrzone widełki. Słyszałem rzecz jasna bardzo dobre opinie, ale to jak wiesz co innego, niż usłyszeć coś u siebie. Opinie są ok, dają jakiś pogląd. Nie zawsze da się jednak odsiać ziarno od plew. Nieważne.

Rozumiem twój punkt widzenia. Srebro jest megafajne, chociaż nie wszystkie wersje srebrzenia mi pasowały. Osobiście byłem rozczarowany Neotechem 3001 mk3, którym się "wszyscy" zachwycali, oczywiście mając na uwadze umiarkowaną ( normalną cenę ). Wytrzymałem z nim może miesiąc. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że co pasuje jednemu, drugiemu już niekoniecznie.

Neotech - jakkolwiek trochę już osłuchany - to wciąż świetna propozycja i myślę, że kłopotów z odsprzedażą nie będzie, jeśli się zdecydujesz. Uważam, że są wszelkie szanse, że to bardzo porządne kabelki, nawet jeśli to tylko moje przeczucie. Osobiście bardzo lubię tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

A jeśli srebro na kabel głośnikowy to co byście polecili ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słyszałem kiedyś system BAT'a z Siltechem Triple Crown u znajomego znajomego. To było coś specjalnego !!!.

Tam jest chyba domieszka złota, tylko ta cena .....

A tak poważnie, zamówiłem swój drugi kabelek od Pana Marka z MB Audio. Bardzo podobają mi się rzeczy, które robi. Słyszałem trochę dobrego o głośnikowych Skyline, sam ich jednak nie znam. Zapewne spróbuję w ciągu tego roku, mam teraz nieco inne priorytety. Większość jego wyższych modeli jest ze srebra z domieszką złota. Możesz wypożyczyć i zdecydować samemu. Normalny i pozytywny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sound of silence napisał:

Słyszałem kiedyś system BAT'a z Siltechem Triple Crown u znajomego znajomego. To było coś specjalnego !!!.

Tam jest chyba domieszka złota, tylko ta cena .....

A tak poważnie, zamówiłem swój drugi kabelek od Pana Marka z MB Audio. Bardzo podobają mi się rzeczy, które robi. Słyszałem trochę dobrego o głośnikowych Skyline, sam ich jednak nie znam. Zapewne spróbuję w ciągu tego roku, mam teraz nieco inne priorytety. Większość jego wyższych modeli jest ze srebra z domieszką złota. Możesz wypożyczyć i zdecydować samemu. Normalny i pozytywny gość.

Złoto w kablach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Złoto w kablach? 
Jak najbardziej, to nic nowego. To są oczywiście domieszki, ale jest to stosowane już od dawna. Na stronie Neotecha są jumpery z domieszkami złota. Siltech zdaje się był pionierem tych rozwiązań, choć nie dam się za to pokroić.
Srebro i miedź wciąż maja najlepsza przewodność, nie mniej wielu próbuje różnych stopów. Jakoś trzeba uzasadnić te ceny :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sound of silence napisał:

Jak najbardziej, to nic nowego. To są oczywiście domieszki, ale jest to stosowane już od dawna. Na stronie Neotecha są jumpery z domieszkami złota. Siltech zdaje się był pionierem tych rozwiązań, choć nie dam się za to pokroić.
Srebro i miedź wciąż maja najlepsza przewodność, nie mniej wielu próbuje różnych stopów. Jakoś trzeba uzasadnić te ceny 🙂

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie ja myślałem że chodzi o to żeby sprzedać miedź w cenie platyny. A tutaj domieszka zlota hmm.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sound of silence napisał:

Myślałem o nich, niestety nigdy nie miałem okazji posłuchać. Byłem bardzo blisko zakupu, pisałem nawet z gościem na Ebayu, ale trafiłem te w Holandii i dalej poszło szybko. Wziąłem je w ciemno. Jedyne srebro tutaj, to srebrzone widełki. Słyszałem rzecz jasna bardzo dobre opinie, ale to jak wiesz co innego, niż usłyszeć coś u siebie. Opinie są ok, dają jakiś pogląd. Nie zawsze da się jednak odsiać ziarno od plew. Nieważne.

Rozumiem twój punkt widzenia. Srebro jest megafajne, chociaż nie wszystkie wersje srebrzenia mi pasowały. Osobiście byłem rozczarowany Neotechem 3001 mk3, którym się "wszyscy" zachwycali, oczywiście mając na uwadze umiarkowaną ( normalną cenę ). Wytrzymałem z nim może miesiąc. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że co pasuje jednemu, drugiemu już niekoniecznie.

Neotech - jakkolwiek trochę już osłuchany - to wciąż świetna propozycja i myślę, że kłopotów z odsprzedażą nie będzie, jeśli się zdecydujesz. Uważam, że są wszelkie szanse, że to bardzo porządne kabelki, nawet jeśli to tylko moje przeczucie. Osobiście bardzo lubię tę firmę.

W RCA w moich systemach praktycznie króluje Neotech (3220, 3001, 1220, 1002), mi bardzo pasują. Szczególnie reprodukcja w zakresie wysokich tonów - niby sreberko, szczegółowe ale bardzo delikatne i ta przestrzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Leszek67 napisał:

W RCA w moich systemach praktycznie króluje Neotech (3220, 3001, 1220, 1002), mi bardzo pasują. Szczególnie reprodukcja w zakresie wysokich tonów - niby sreberko, szczegółowe ale bardzo delikatne i ta przestrzeń. 

3220, choć najtańszy z paczki pozostaje jednym z moich ulubionych kabli. Dodaje koloru i potrafi się rozejść na basie, ale co z tego. Potrafi być hałaśliwy, ale jak brzmi na nim saksofon tenorowy. Kupowałem, sprzedawałem i znowu kupowałem. Miałem go na XLR-ach Neutrika i Kacsy, RCA na WBT-ach, Kacsach i finalnie firmowych Neotechach. Moim skromnym zdaniem jest najbardziej zdyscyplinowany na tych ostatnich, wciąż dodając ciepełka. Druga sztuka pomiędzy Pre i końcówką to w moim przypadku już za dużo szczęścia. W tej chwili umila mi czas w oczekiwaniu na nowy kabelek na srebrze ze złotem właśnie. 1002 miałem gdzieś około 9-12 miesięcy. Mam lub miałem właściwie wszystkie, poza tymi najtańszymi i cyfrówkami. Nie korzystam już z USB Audio, kiedyś chętnie spróbuję Coax lub AES/EBU.

Jako ciekawostkę powiem, że miałem kiedyś "chińskiego" Siltecha Triple lub Double Crown na RCA (nie pamiętam dokładnie modelu ) przez około 10 dni. Nie kupiłem go, bo nie chciałem narażać się na śmieszność przy ewentualnej odsprzedaży i uznałem, że 1500 zł to za dużo za podróbę ( był to golas bez akcesoriów, pierścieni obrandowania, choć przyznaję, że brzmiał naprawdę świetnie ). Właściwie musiałem niejako uwierzyć, że był to topowy ( podrobiony ) model, a jedyne podobieństwa to wtyki i niebieski kolor kabla. Nie mam pojęcia, czy Siltech zleca produkcję Chińczykom, czy zrobili to sami z siebie. O ile wiem, ten człowiek sprzedał tego trochę w sieci, zanim odezwali się do niego prawnicy z Nautilusa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A jeśli srebro na kabel głośnikowy to co byście polecili ?

No przecież wiesz - srebrny PR😉.

Po 3 miesiącach użytkowania, mogę potwierdzić, że są genialne.

Nie przeczę, że Neotech jest zły, wręcz odwrotnie, pewnie można coś wyjątkowego wybrać, ale gotowy PR możesz posłuchać i zwrócić, masz taki komfort. Kupując na metry Neotecha, to już trochę inna bajka..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No przecież wiesz - srebrny PR.
Po 3 miesiącach użytkowania, mogę potwierdzić, że są genialne.
Nie przeczę, że Neotech jest zły, wręcz odwrotnie, pewnie można coś wyjątkowego wybrać, ale gotowy PR możesz posłuchać i zwrócić, masz taki komfort. Kupując na metry Neotecha, to już trochę inna bajka..
A co to jest srebrny PR, jeśli można zapytać ?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co to jest srebrny PR, jeśli można zapytać ?


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Cezary jak mniemam ma na myśli PowerRoots sreberko.

Ja mam Neotech 1220 jako interkonekt i pomyślałem żeby obadac coś z czystego srebra na kolumny ale dobrego srebra klasy 1220 tyle że to cholera koszty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, 1220 to też mój ulubiony kabelek, ale sądzę że czyste srebro w głośnikowy to już byłoby za dużo. Ten NES 3005 mk2 by wystarczy, jest tam sporo sreberka w wydzielonych wiązkach. Tyle że skubaniec jest bardzo gruby i trzeba znaleźć odpowiednie wtyki. Zastanawiam się cały czas nad nim. Do innego kabla znalazłem widełki Oyaide, w których złącze można delikatnie rozgiąć i wtedy polutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a nie macie Panowie problemu z tym 1220 jeśli chodzi o dynamikę?

Używałem go kilka lat, świetny drucik, ale w porównaniu nawet z Kimberem KCAG to dynamika była słabiutka. Miałem na wtykach rca KAcSA. Przy okazji zmian w systemie i przejścia na xlr rozważałem ponowny zakup, ale te problemy z dynamika mnie zniechęciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Od znajomego pożyczyłem oryginalnego NEI-3001, czyli na Neotechowskich wtykach. 

Zamierzam jednak kupić sobie metrowy odcinek i polutowac 2x0,5 metra. 

Wy Panowie być może kombinowaliscie z tym kablem, powiedzcie więc czy lutować oba czerwone i oba niebieskie kolejno do plusa i masy, a od strony źródła ekran z masą? A może są jakieś warianty, ze np. pomija się jeden z przewodów np. z jednej strony tak jak ekran? A może ekranu w ogóle w tym przewodzie nie łączy się z masą? 

Czy z tych niższych Neotechów to 3001 jest najlepszy w aspekcie przejrzystości i rytmiki przy zachowaniu swojej charakterystycznej gładkości i moim zdaniem odpowiedniego dociązenia? 

Pozdrawiam Rafał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2024 o 12:22, hoobi napisał:

Panowie, może ktoś byłby zainteresowany kupnem ic RCA na 1220? Mam taki 2x 1m RCA na srebrnych w wbt. Leży trzeci rok w szufladzie "na zapas", ale chyba zaczęło to tracić sens z tym zapasem:)

 

Ogłoszenie jest na olx.

Cześć.     Aktualne? Bo nie widzę.

Potrzebuję zrobić inerkonekty srebrne. Czy ktoś porównywał NEI-1220 z NEI-2001? Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z Neotechem mam pozytywne doświadczenia, już od dawna. Ale raczej z przewodnikiem miedzianym. Jedynym odstępstwem jest kabel RCA z dodatkiem srebra, czyli NEI-3001. 
Ostatnio, dzięki uprzejmości Pana Karola z Black Dot Audio, mogłem zapoznać się ze srebrnym kablem RCA KaCsa  KCOS-I01. Kabel zaterminowany jest wtykami, również z tej samej stajni, miedzianym powleczonym srebrem RP-100ST.

Już dawno temu składaliśmy kable DiY na różnych przewodnikach. W czasach świetności Gain Clone'a, popularne były druty Cardasa. 🙂 Pamiętam moje zdziwienie, kiedy zrobiłem kabel RCA, w oparciu o lity drut srebrny, właśnie Cardasa, który brzmieniowo nie wpisywał się w stereotyp grania srebra, które kojarzyło się ze sporym rozjaśnieniem.

Tak samo jest z KCOS-I01. Ten kabel gra gładko, bez ewidentnych rozjaśnień. Jest równy, i co najważniejsze spójny w całym paśmie. W porównaniu z kablami srebrzonymi jest kultura i szlachetność.

Na dole pasma dobrze dobrane proporcje pomiędzy wypełnieniem a konturem. Można swobodnie śledzić partie gry kontrabasu bez niedosytu. Słychać wszystkie szczegóły. Bas ma masę i potrafi zejść w miarę nisko. 
Takie kawałki jak "Light my fire" Jacinthy, zrobią wrażenie gęstości i plastyczności, przy precyzyjnym rozlokowaniu instrumentów. Wokal szczegółowy z wszystkimi niuansami zlokalizowany przecyzyjnie. Wszelkie mlaśnięcia, skrzypnięcia są bardzo dobrze pokazane. Jednak prezentacja nigdy nie wpada w kliniczność i suchość. 
Góra nie przejaskrawiona. Bardzo szczegółowa. U mnie lepiej niż z NEI-3001.

Bardzo przejrzysty i rozdzielczy kabelek. To chyba najtańsza opcja z kabli srebrnych. Bardziej szczegółowa alternatywa dla NEMOI-3220 - też świetnego kabelka . Moim zdaniem. 🙂
 




 

KacSa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.