Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może odnośnie bezpośredniego odpowiednika kabla głośnikowego Acoustic Zen Hologram II, który to będzie Neotech ? ewentualnie o jak najbardziej zbliżonej sygnaturze dzwieku do ww kabelków.

Ooo ktoś zna Acoustic Zen ? Myślalem że tylko ja mam tę druty ale nie pomogę bo mam tylko interkonekty.

Ale ! Ostatni nabytek to 1220 no i powiem że warto było zgrzeszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka miesięcy sieciówkę  acoustic zen gargantua  ,dobry przestrzenny dojrzały kabelek ale trochę za bardzo jak dla mnie grał dołem a ja nie jestem zwolennikiem tego pasma ,ma go być tyle ile potrzeba ,więc uważam że nie jest równy ,ale cała reszta fajna gładka górka dosyć otwarta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ooo ktoś zna Acoustic Zen ?
Ostatni nabytek to 1220 no i powiem że warto było zgrzeszyć.

Super... a który AZ miałeś ? i fajnie jak byś coś skrobnął porównawczo 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Napisz jak u Ciebie wkomponował się w system

Z dobrymi elementami jest tak że od strzału słyszysz różnice na plus i ... Niedługo później twój mózg uważa że to norma , że tak ma być.
Dodał u mnie rozdzielczości i szczegółowości bez rozjaśniania i bez sybilantow. Jest przejrzyście ale bez rozjaśniania. Scena chyba bz bo u mnie Lumin T2 ja super buduje . Bas rozdzielczy / zróżnicowany ale taki już był .
Kablelek na wtykach Viablue XLR. Wpięty pomiędzy źródło LUMIN T2 i pre. Krotki odcinek 50cm . Poprzednie był Acoustic Zen Matrix II XLR długość 100cm który też ma trochę przewodników srebrnych w budowie ale poniżej 10% nie pamiętam dokładnie ile.

Uzyskałem taki fajny efekt rozdzielczości w ciepłym hybrydowym systemie który mam. Ale już więcej rozdzielczości nie chce bo dla mnie byłoby za dużo .
Ciekawe jakby było mieć w całym torze 1220? Tj spiąć PRE z Koncowka mocy?
Jak to kolega @EMiL zwrócił mi uwagę poziom sygnałów pre - Koncowka jest sporo niższy więc wpływ kabla większy.
Obecnie mam Acoustic Zen Martrix no I tak chwilę pozostaje bo 50cm to nie mam szans żeby spiąć te kolosy moje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Super... a który AZ miałeś ? i fajnie jak byś coś skrobnął porównawczo

Mam Acoustic Zen Silver Reference I oraz II oba RCA . Szukam XLR ale bez powodzenia. Nowy to majątek . Kabelek super podobnie jak Neotech 1220, jednak nie mogę w pełni porównać bo AZ to RCA a moj system jest w pełni zbalansowany więc gra najlepiej po XLR. Ten Kabel jak i 1220 wg mnie nie są do jasnych systemów, a z klasą D to już chyba byłaby eksplozja w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Kolejny to Acoustic Zen Martrix I oraz II mam je w wersji RCA i XLR. bardzo dobre rozdzielcze kable. W porównaniu do Neotech 3220 jest lepsza przestrzeń i detalicznosc u mnie, no ale to kable z bardzo różnych półek cenowych więc nie ma sensu porównywać 1:1. Pomiędzy kolejnymi generacjami I vs. II nie słyszę różnicy jedynie różne wtyki w RCA.
Myślę że mogły świetnie zagrać z lampą i wieloma tranzystorami ale nie Heglem czy CA . U mnie grały kiedyś z Musical Fidelity M6si później M6500i i NU-VISTA 600.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli pozwolisz, wróćmy do basu. Niższe modele Neotacha idą w tym zakresie na masę, tracąc trochę na rzeźbie. Szczególnie słychać to w zakresie wyższego basu. Jak wygląda to w tym kablu? 

Piotrek tak na szybko to wg mnie 3220 uwypukla bas, jak napisałeś więcej masy ale słabiej zróżnicowanej masy a 1220 daje duże zróżnicowanie ale daj mi wrócić do 3220 bo ja przesiadkę zrobiłem z Acoustic Zen Matrix a tam dobrze było .
W wolnej chwili podepnę 3220 posłucham napiszę, z tym że pamiętajmy 3220 to przepaść cenowa do 1220. AZ martrix to jest liga 1220 no i nie każdy kabel do każdego systemu jak w moim wpisie powyżej . Do np takiej leemy tucany to bym 1220 nie zapinał bo mogłaby zabić, ale do hybryd, lampy, ciepłego tranzystora to bym próbował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Kolejny to Acoustic Zen Martrix I oraz II mam je w wersji RCA i XLR. bardzo dobre rozdzielcze kable. W porównaniu do Neotech 3220 jest lepsza przestrzeń i detalicznosc u mnie, no ale to kable z bardzo różnych półek cenowych więc nie ma sensu porównywać 1:1. Pomiędzy kolejnymi generacjami I vs. II nie słyszę różnicy jedynie różne wtyki w RCA.
Myślę że mogły świetnie zagrać z lampą i wieloma tranzystorami ale nie Heglem czy CA . U mnie grały kiedyś z Musical Fidelity M6si później M6500i i NU-VISTA 600.

Hmmm... a ja właśnie kable AZ zestawiłem z Heglem jako bardzo synergiczne połączenie, całość przekazu nabrała takiej otoczki intymności i bliskości ( wokal ) nie tracąc przy tym detalu i takiego analogowego napowietrzenia sceny.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... a ja właśnie kable AZ zestawiłem z Heglem jako bardzo synergiczne połączenie, całość przekazu nabrała takiej otoczki intymności i bliskości ( wokal ) nie tracąc przy tym detalu i takiego analogowego napowietrzenia sceny.

Dobrze wiedzieć .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie  dotarł do mnie Neotech NEI-3001III - 07G – RCA, zamówiony w BlackDot.

Łączy Gustarda x16 z Yamaha As 1200.

Bije na głowę dotychczasowego Nordost Red Dawn. O wcześniejszym Chord Company C Linę nie wspominając.

Pięknie poprawił vocal, wyostrzył średnice, dociążył bas.

Edytowane przez BorkowskiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie  dotarł do mnie Neotech NEI-3001III - 07G – RCA, zamówiony w BlackDot.
Łączy Gustarda x16 z Yamaha As 1200.
Bije na głowę dotychczasowego Nordost Red Dawn. O wcześniejszym Chord Company C Linę nie wspominając.
Pięknie poprawił vocal, wyostrzył średnice, dociążył bas.

Ehhh dobre te kabelki Neotecha
Ja się ciągle cieszę moim 1220
BlackDotAudio - fajny sklep / właściciel. Pierwszego Neotecha mam od niego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Ehhh dobre te kabelki Neotecha
Ja się ciągle cieszę moim 1220
BlackDotAudio - fajny sklep / właściciel. Pierwszego Neotecha mam od niego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Znikają w systemie zapomina się o nich i jak coś jest nie halo to na pewno nie ich wina kozaki uważam mam dwa komplety xlr po 75cm , drugi kabel co też uważam za bestseler i jest tak samo iluzjonistą w moim systemie to głośnikowe albedo monolith reference 😉 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich i pozdrawiam, chętnie dołączę do klubu

Od około 1.5-2 lat mam Nemoi-3220 na XLR Kacsa ( ostatnio mało używany ze względu na zmianę amplifikacji na preamp lampowy single ended + końcówka RCA/XLR. Mam co prawda adaptery i czasem się bawię ( bardzo lubię ciepełko, które dodaje ), ale niedawno wpadły mi w ręce 2 kawałki 1220, więc teraz to mnie zajmuje.

2 x 1 m na oryginalnej konfekcji RCA + 2x25 cm na wtykach RCA Kacsa rodowanych ( tego ostatniego niestety popsułem, wstyd przyznać, ale zachowałem się jak żółtodziób i ukręciłem 1 wtyk. Dłuższa opowieść..... )

Żaden ze mnie "lutnik" 🙂, więc gdyby ktoś z kolegów zechciał pomóc to naprawić odpłatnie, będę wdzięczny. Dodam, że kontaktowałem się już z gościem z Radomia od konfekcji ( zgaduję, że wiecie o kim mówię, ale dał mi do zrozumienia, że nie bardzo ma czas ). Wiem, ze mógłbym poszukać serwisu rtv w Krakowie, choć nie wiem, czy Ci co naprawiają jakieś DVD bawili się z tymi właśnie kablami i wtykami. Raczej wolałbym powierzyć to komuś, kto wie o co kaman.

 

Z innej beczki... Jestem bardzo ciekaw NEI-3001 i chciałbym zapytać, czy i gdzie mógłbym wypożyczyć sztukę ?. Proszę się nie obawiać nie ukręcę :). Początkowo 1220 był wpięty pomiędzy phono a pre. Od 3 dni gra pomiędzy pre - końcówka, i wiem, że tu jego miejsce. Chcę spróbować 3001 i/ lub 1220 pomiędzy phono a pre z niemal całym torem analogowym wpiętym pod neotecha. Phono składa się z 3 elementów. ( zasilacz+step up+właściwe phono. Ten mały kawałek 1220 dostałem do phono jako połączenie step up'a i pre właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sound of silence napisał:

Wiem, ze mógłbym poszukać serwisu rtv w Krakowie, choć nie wiem, czy Ci co naprawiają jakieś DVD bawili się z tymi właśnie kablami i wtykami. Raczej wolałbym powierzyć to komuś, kto wie o co kaman.

Każdy elektryk, elektronik zrobi Ci to w ciągu kilku minut. 

Nie jestem z KR więc szukając w oparciu w wyszukiwarce, pierwszy lepszy adres z brzegu

https://musiclab.com.pl/

Myślę, że ogarną temat od ręki. Tu nie ma jakiejkolwiek filozofii 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Każdy elektryk, elektronik zrobi Ci to w ciągu kilku minut. 

Nie jestem z KR więc szukając w oparciu w wyszukiwarce, pierwszy lepszy adres z brzegu

https://musiclab.com.pl/

Myślę, że ogarną temat od ręki. Tu nie ma jakiejkolwiek filozofii 

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kążdy ogarnie  ale znając życie zaraz napaćka zwykłej cyny bo oni nie myślą po audiofilsku ,dlatego  lepiej samemu czasami spróbować albo wziąć kupić 1m cyny wbt czy mundorfa z dodatkiej srebra i niech ci to zarobi na miejscu ,dobrze  jest znać osobiście kogoś takiego wtedy jest łatwiej to wytłumaczyć że takie drobiazgi są dla ciebie ważne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 05:39, freju napisał:

Tak kążdy ogarnie  ale znając życie zaraz napaćka zwykłej cyny bo oni nie myślą po audiofilsku ,dlatego  lepiej samemu czasami spróbować albo wziąć kupić 1m cyny wbt czy mundorfa z dodatkiej srebra i niech ci to zarobi na miejscu ,dobrze  jest znać osobiście kogoś takiego wtedy jest łatwiej to wytłumaczyć że takie drobiazgi są dla ciebie ważne 😉

Dzięki, czytasz mi w myślach. Dokładnie to chodziło mi po głowie. 

W dniu 9.11.2022 o 05:39, freju napisał:

Tak kążdy ogarnie  ale znając życie zaraz napaćka zwykłej cyny bo oni nie myślą po audiofilsku ,dlatego  lepiej samemu czasami spróbować albo wziąć kupić 1m cyny wbt czy mundorfa z dodatkiej srebra i niech ci to zarobi na miejscu ,dobrze  jest znać osobiście kogoś takiego wtedy jest łatwiej to wytłumaczyć że takie drobiazgi są dla ciebie ważne 😉

Dzięki, czytasz mi w myślach. Dokładnie to chodziło mi po głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześc. Przymierzam się do zmiany interkonektów xlr w moim systemie. Mój set to Cambridge Audio Azur 851a, kolumny to Heco Celan Revolution 9, streamer/dac Audiophonics EVO-SABRE, interkonekty to Melodika Purple Rain i kable głośnikowe supra ply. Pytanie czy wymiana interkonektów na neotecha 3220 lub 3001 da wymierną poprawę dźwięku i ewentualnie który kabelek lepszy? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2022 o 21:07, smax napisał:

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z najtańszym chyba kablem głośnikowym Neotech KS-11275 2x2,75mm2 OFC-SPC ?

Podbiję, bo też mnie interesuje wasza opinia o KS-11275- myślę o wewnętrznym okablowaniu kolumn, a konkretnie sekcji głośników niskotonowych.

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.