Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla poszukujacych kabla usb a-b, zdecydowanie polecam neub 3020. Moze nie wyglada jak "milion dolarow", ale miedz occ Neotecha robi swoje🙂

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

Co tam USB, poleć coś dobrego dla poszukujących kabla i2S (HDMI)🙂.

Odpowiem Ci, jak przyjdzie Ricable Supreme hdmi mkii i2s audio. Ma byc dostawa polmetrowek, jest tez promka na Ricable😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za propozycje!

A Neotech nie ma w ofercie kabelka do HDMI (i2S)?

Ricable ? No właśnie, gdyby były półmetrówki na miejscu (w Polsce), to już by u mnie grał.

Zagraniczny świat audio zakochany jest w Tubulus Concentus i Pink Faun.

https://www.tubulus.net/product/tubulus-concentus-i2s-cable/

https://www.pinkfaun.com/shop/pink-faun-digital-cable/57-6076-digital-interlink-i2s.html#/198-i2s_termination-rj45/682-i2s_cable_length-50_cm_750

Ale cena kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2023 o 09:24, Leszek67 napisał:

Rozmawiałem z nimi w sprawie 1220 - mają właśnie RCA. Bardziej go polecali niż 1002 czy 1001. Że właśnie ten prostokątny kształt wpływa na jakość przekazu. Też zastanawiam się czy go pożyczyć, ale chyba się wstrzymam, do czasu jak ustawię docelowy zestaw (czekam na szafką).

Powiem ci że coś może w tym być. Miałem 1220, aktualnie nie 1001 miałem wrażenie że na poprzedniku było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam podpięte już 3 szt 3001 i to jest to czego chciałem. Rewelacyjny efekt wyszedł przy Rotel CD 14 - Neotech nei 3001 III - Totel A14 - VdH the wind - Focal Aria 906, to taki mały zestawik w sypialni ale brzmi spektakularnie. 

Mam już 1220 ale dwie wtyczki muszę wymienić i się jakoś tak schodzi - pójdzie do głównego zestawu, w miejsce jednej z 3001. 

Tak się złożyło, że wszystkie kable odkupiłem od ludzi którzy kupili je z Black Dot Audio (nie to że sprzedawali że były złe tylko jeden był za krótki, drugi przechodził z xlr na rca itp). Ale żeby nie być bardzo sknerą zamówiłem dziś głośnikowy NES 3005 do tego wtyki viborg. Według BDA będzie pasował brzmieniowo do 3001 i 1220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info. Mam podpięte już 3 szt 3001 i to jest to czego chciałem. Rewelacyjny efekt wyszedł przy Rotel CD 14 - Neotech nei 3001 III - Totel A14 - VdH the wind - Focal Aria 906, to taki mały zestawik w sypialni ale brzmi spektakularnie. 
Mam już 1220 ale dwie wtyczki muszę wymienić i się jakoś tak schodzi - pójdzie do głównego zestawu, w miejsce jednej z 3001. 
Tak się złożyło, że wszystkie kable odkupiłem od ludzi którzy kupili je z Black Dot Audio (nie to że sprzedawali że były złe tylko jeden był za krótki, drugi przechodził z xlr na rca itp). Ale żeby nie być bardzo sknerą zamówiłem dziś głośnikowy NES 3005 do tego wtyki viborg. Według BDA będzie pasował brzmieniowo do 3001 i 1220.

No to ciekaw jestem twojej opinii przejścia na 1220. Ja go mam pomiędzy źródłem a PRE jako XLR i jestem happy

Ciekaw jestem jak ten głośnikowy wypadnie bo Vdh the wind znam i mam. Nie gram na nim bo wg mnie łagodzi górę. Grałem na nim jak miałem Tannoy Definition DC10 I bylo mi za dużo góry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2023 o 21:55, Krzysztof_56775 napisał:

Ricable ? No właśnie, gdyby były półmetrówki na miejscu (w Polsce), to już by u mnie grał.

Juz sa w Instal Audio, dzisiaj mi wysylaja.

Edytowane przez Cezary_58669
lit.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 mojego już nawet kurier odebrał z Instal Audio. Dostałem ifno, że niesie go w torbie do furgonetki, co by dalej ruszyła i na piątek drut był między Wielkopolską a Pomorzem.

Jutro będzie, potem grzanko, a jak nie zagada, to .... trza będzie z Niderlandów Tubulusa ciągnąć  🙂 .

W środku jest miedź OCC, pewnie kupują  u Neotecha, także cały czas jesteśmy w temacie wątku.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał ten kabelek Ricable HDMI (prawdopodnie) z Netechem w środku.

Jeśli chodzi o wykonanie, to nie ma się do czego przyczepić, wtyczki piękne, alemanium chyba 🙂 .

 

IMG_0437.JPG

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2023 o 14:54, Marcin Wielgus napisał:

No to ciekaw jestem twojej opinii przejścia na 1220. Ja go mam pomiędzy źródłem a PRE jako XLR i jestem happy
Ciekaw jestem jak ten głośnikowy wypadnie bo Vdh the wind znam i mam. Nie gram na nim bo wg mnie łagodzi górę. Grałem na nim jak miałem Tannoy Definition DC10 I bylo mi za dużo góry.

Podłączyłem 1220 rca między PRE a KM, zastąpił 3001rca. Teraz jest CD 3001 PRE 1220 KM wind Focal.

Na razie króciutko słuchałem : jest bardziej detaliczny, ale też jakby cieplejszy, świetna scena i głębia, dźwięk jest bardziej swobodny i realny.

Można powiedzieć, krok naprzód względem 3001. Słychać klasę 1220.

Coś jest w tym prostokątnym przekroju przewodnika (podobny "efekt" jest przy 3220 - tylko ma wszystkiego trochę mniej).

Między 3220 a 1220 sklasyfikowałbym 3001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2023 o 22:07, Krzysztof_56775 napisał:

Chyba trochę muszę wygrzać dziada.

"Dziad" jest sztywny i ma troche "ciemny charakter", nie sadzisz? U mnie lekko brakuje blasku na samej gorze, po za tym jest ok, ale bez szalu..🤔 Mam ochote jeszcze sprawdzic srebrnego Neotecha 1020 (usb).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 18:24, Cezary_58669 napisał:

"Dziad" jest sztywny i ma troche "ciemny charakter", nie sadzisz? U mnie lekko brakuje blasku na samej gorze, po za tym jest ok, ale bez szalu..🤔 Mam ochote jeszcze sprawdzic srebrnego Neotecha 1020 (usb).

Nie chciałbym "Dziada" 🙂 krytykować. Za te 3 stówki, dostajemy kabelek zbudowany perfekcyjnie, że jest sztywny, to chyba też o nim dobrze świadczy (ekrany).

W sumie gra tak, że trudno się do czegoś przyczepić,  ale .... jak napisałeś "bez szału". To taki solidny rzemieślnik.

Jednak po przesiadce na Rocknę muzyka wciąga jak bagna nad Bierzą 🙂 i tego mi w sympatycznym z wyglądu Włochu brakuje.  

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Krzysztof_56775 napisał:

Jednak po przesiadce na Rocknę muzyka wciąga jak bagna nad Bierzą 🙂 i tego mi w sympatycznym z wyglądu Włochu brakuje.  

Tak, Ricable przedstawia sprawe bez owijania w bawelne, stawia kawe na lawe😉. Dla jednych moze to byc zaleta, dla innych troche mniej, jednakze brakuje odrobine tego pierwiastka muzykalnego🙂

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2023 o 11:45, Leszek67 napisał:

Mam już 1220 ale dwie wtyczki muszę wymienić i się jakoś tak schodzi - pójdzie do głównego zestawu, w miejsce jednej z 3001. 

Tak się złożyło, że wszystkie kable odkupiłem od ludzi którzy kupili je z Black Dot Audio (nie to że sprzedawali że były złe tylko jeden był za krótki, drugi przechodził z xlr na rca itp). Ale żeby nie być bardzo sknerą zamówiłem dziś głośnikowy NES 3005 do tego wtyki viborg. Według BDA będzie pasował brzmieniowo do 3001 i 1220.

Wtyki w 1220 wymienione. Teraz tylko mordęga z przepinaniem 😉 .

No i zrobiony głośnikowy NES 3005, trochę było zabawy, paluszki bolą.

Teraz małe testowanie : Qed Genesis Silver Spiral  vs  Van Den Hul D352 Hybrid  vs  AudioQuest Rocvket 33  vs Neotech NES 3005 II .

Liczę, że Neotech zabrzmi najlepiej, wtedy już tylko szranki z VdH Revelation o granie w głównym systemie.

 

Neotech 3005 cały.jpg

Neotech 3005 napis i wtyki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Leszek67 napisał:

No i zrobiony głośnikowy NES 3005, trochę było zabawy, paluszki bolą.

Teraz małe testowanie : Qed Genesis Silver Spiral  vs  Van Den Hul D352 Hybrid  vs  AudioQuest Rocvket 33  vs Neotech NES 3005 II .

Liczę, że Neotech zabrzmi najlepiej, wtedy już tylko szranki z VdH Revelation o granie w głównym systemie.

Ładna robota! Jakiej firmy banany zapiąłeś? Jak skończysz testy nie zapomnij się podzielić wrażeniami, oczywiście nie zapominając napisać na jakich grasz gratach...

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_56775

"Sympatyczny" Wloch wraca do Konina. Dla mnie zbyt techniczne granie, za kazdym razem jak zmienialem na BJC, to czulem ulge i wieksza przyjemnosc ze sluchania.

Wyslalem zapytanie czy zrobia wersje 0,5,m, chce teraz przetestowac Niemca na przerobce Neotecha - EVO.next.OCC

https://www.boaacoustic.de/p/silver-rubidium

 

32 minuty temu, Leszek67 napisał:

Wtyk głośnikowy bananowy Viborg VB401G - czysta miedź pozłacana. Nabyłem w BlackDotAudio - mieli najniższą cenę.

Jak bys czul niedosyt lub "maniere" na gornych rejestrach, to warto zmienic banany na rodowane VB401R. Mialem swego czasu u siebie wszystkie rodzaje.

 

Edytowane przez Cezary_58669
lit.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić krótki test kabli.

Zestaw testowy Rotel :  RCD-1572- neotech nei 3001 - RC-1572 – neotech nemoi 1220 -  RB1582 mk2 – TESTOWE KABLE – Focal Aria 906. Płyta Dire Straits – Love over gold.

-       Van Den Hul D352 Hybrid zacząłem od niego bo najlepiej go znam więc był pewnym punktem odniesienia. Praktycznie we wszystkich zestawach audio – głośnikowe mam VdH (Clearwater, Wind, Revelation). Przy D352 wszystko było jak lubię, głębia, detal, bas, no może ciut zbyt błyszczące wysokie tony (mi nie przeszkadzają).

-       Neotech NES 3005 II – pierwsze wpięcie . Trzeba zaznaczyć, że jest to całkowicie nowy kabel (pozostałe w teście są kilkuletnie). Głębia porównywalna z VdH, detal jakby ciut lepszy. Bas jakby za nisko schodzący. Cieplejsze/łagodniejsze brzmienie, bardzie kulturalne. Pierwsze wrażenie, że VDH jest naprawdę dobry mimo że tańszy.

-       Qed Genesis Silver Spiral – Głebia i detal porównywalne z VdH, ale wyraźnie dynamiczniejszy, no i wyraźnie błyszcząca góra.

-       Neotech NES 3005 II – drugie wpięcie – zdecydowana poprawa odbioru. Jest lepiej od Qed’a. Dźwięk ma wyższą klasę, bardziej neutralny, nie męczy.

-       AudioQuest Rocvket 33 – wcześniej ceniłem go za takie kulturalne brzmienie, nieco brakowało mi góry. Generalnie wypadł najsłabiej: mniejsza głębia, mniej detalu i „powietrza/objętości”.

-       VdH wpięty dla przypomnienia.

-       Neotech NES 3005 II – czwarte wpięcie – jakby z każdym wpięciem było lepiej. Jest detal ( na tym mi zależy) może ciut mniej błyszczy, ale wystarczająco, no i ta fajna łagodna, ale z objętością średnica. Głos Knopflera brzmiał najlepiej. I bas jakby bardziej w ryzach.

 

Myślę, że jak go wepnę do zestawu głównego Rotel RC/RB 1590 i Focal Elektra (i trochę pogra) będzie jeszcze lepiej. Ale czy zastąpi VdH Revelation, zobaczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból, pot, krew udało się bez łez 😉 , sprzęt zestawiony z powrotem na "półeczce". 

3005 wpięte do docelowego zestawu Rotel RCD/RC/RB 1590. Chwilę posłuchałem jeszcze na głośnikowych VdH Revelation. Przepiąłem na 3005 dźwięk zbliżony tyle że cieplejszy i ciut więcej powietrza.

Teraz już tylko przyjemność słuchania (jak radził jeden z kolegów z as). 

Zapomniałbym RCA w docelowym to 2 x 1220.

Jak dla mnie Neotechy pozwoliły Rotel'owi pokazać wszystko co ma najlepsze. Uzupełnieniem są kolumny Focala i w 2 zestawach głośnikowe VdH.

Jak się osłucham to pewnie jeszcze coś skrobnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.