Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Cena trochę boli

No właśnie. Trochę mi się pozmieniało i muszę wejść w xlr. Ostatni raz używałem ich 25 lat temu. Były tylko neutricki i był spokój... 

 

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

ale jak po stronie WE i WYJ dajemy miedź to czy nie zabijamy / osłabiamy efektu

Zabijać nie zabijamy, czy osłabiamy? Pewnie tak, ale to też narzędzie do strojenia. Generalnie zmiana wtyków zmienia charakter kabla. Co do przewodnika. Zgłębiam temat xlr jak wspomniałem i wiele jest głosów, że przy tak małych prądach jak w interkonekcie ważniejszy jest dobry docisk. Idąc tym tropem lepszy jest fosforobrąz choć jest gorszym przewodnikiem, ale ma lepsze właściwości fizyczne, jest bardziej sprężysty lepiej dociska złącza niż miedź, czy srebro. Patrz szczytowe oyaide. Trudno mówić tu o oszczędności to raczej świadomy wybór. 

25 minut temu, g88 napisał:

A jakie wtyki polecacie?

Plastikowe klei, któreś harmony. Bardzo dobre i niedoceniane u nas wtyki. Sorry, że w wątku neo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, g88 napisał:

A jakie wtyki polecacie? Bo rozrzut cenowy jest duży 😉

Ja do kabli z tej serii wykorzystywałem wtyki Wireworlda. Dlatego że są dobre jakościowo i przyjmują kable o tak dużej średnicy. A przy tym są znacznie tańsze od Neotecha, Furutecha czy KLE. Niestety moich ulubionych Neutrik nie da się wykorzystać do tak grubych kabli 

6 minut temu, patefonik napisał:

Były tylko neutricki i był spokój... 

I nadal są. Robiłem na nich kable Furutecha. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że z tych wtyków korzysta w swych kablach i Siltech (w niektórych seriach) i Gryphon. Najlepsze wtyki w relacji jakość/cena jakie można sobie wyobrazić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spamujemy

https://allegro.pl/oferta/wtyki-rca-cinch-kacsa-rp-412st-srebro-zestaw-4-szt-7407223881

PIOTR szukałeś srebra . Co myślisz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Plastikowe klei, któreś harmony. Bardzo dobre i niedoceniane u nas wtyki. Sorry, że w wątku neo... 

Co do XLR to najważniejsze żeby We / Wy było symetryczna a nie symetryzowany. Ja mam nemoi 3220 na xlr i jest bardzo dobrze. Lepiej dopiero na dużo droższym kablu ... Dużo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Miałem u siebie inny model RCA tej marki. Bardzo przyzwoite wtyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa z tym Neotechem 3001, nigdzie nie mają żadnej wersji testowej do wypożyczenia a kupować w ciemno kabel za 900 zł to tak średnio 😕 

Znalazłem sklep we Francji, który ten kabel sprzedaje na metry za 220 zł, cena w PL około 330. Tylko nie wiem, czy dam radę sam to polutować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, g88 napisał:

Van Den Hul The wave

VdH czyli kochaj albo rzuć. Jedne z najmniej uniwersalnych kabli, jakie można sobie wyobrazić. Potrafią być bardzo dobre (lub wręcz genialne)  albo potrafią rozłożyć najlepszy system na łopatki. Stany pośrednie są raczej rzadko spotykane  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, piotrek7 napisał:

VdH czyli kochaj albo rzuć. Jedne z najmniej uniwersalnych kabli, jakie można sobie wyobrazić. Potrafią być bardzo dobre (lub wręcz genialne)  albo potrafią rozłożyć najlepszy system na łopatki. Stany pośrednie są raczej rzadko spotykane

Tak mi się spodobał, że zamówiłem jeszcze The First Ultimate 😉

Ale racja, Theo WAVE ma takie cechy, że w ciemno po 5 sekundach go rozpoznam. Niby nie rozjaśnia a góra jest rozdzielcza. Muzykalność i płynność pierwsza klasa. 

Nie wiem co on robi ze średnicą, ale głębia wokali jest ogromna, barwa trochę posłodzona i nie analityczna.

Jestem w szoku, że kabel za 700 zł może tak zmienić dźwięk. Najbardziej podoba mi się w wolniejszych kawałkach, w szybkich utworach jak np. Tool, chyba wolałbym Albedo Blue, ale on mnie męczy na dłuższą metę 😉

 

 

Edytowane przez g88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, patefonik napisał:

Rozumiem, że "klubowych" neotechów nikt z kolegów nie porównywał?

Niestety, chyba nie. Zasilające - tak. Porównywałem do Furutecha i Viborga. I są zdecydowanie warte swej ceny. Czy takie samo przełożenie jest na XLR? No właśnie....... Obawiam się, że tak może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, piotrek7 napisał:

Zasilające - tak. Porównywałem do Furutecha i Viborga

I to miało być moje kolejne pytanie. Używam viborgów, tych metalowych najwyższych rodowanych. Jak wypada porównanie z neo? Swoją drogą te neo mają taką "dyskusyjną urodę" moim zdaniem oczywiście.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.02.2022 o 23:37, piotrek7 napisał:

VdH czyli kochaj albo rzuć. Jedne z najmniej uniwersalnych kabli, jakie można sobie wyobrazić. Potrafią być bardzo dobre (lub wręcz genialne)  albo potrafią rozłożyć najlepszy system na łopatki. Stany pośrednie są raczej rzadko spotykane  

Jestem w ich posiadaniu, chociaż leżą już na półce, byływ systemie słuchawkowym. Ale słuchałem też zastępując nimi Albedo Monolitha i nie bylo się czego czepiać. Później u kolegi w systemie i też bylo bdb.

Sprawdzają się też jako coaxial, jak dla mnie w cenie za ile je zanabyłem to jedne z lepszych interkonektów do 1000zł

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zaryzykowałem i kupiłem na Allegro od znanego sklepu dwa zestawy 3001 III XLR i NEI-3004 RCA. 🙂

CIekaw jestem srebrnego USB Neotecha ale nie widzę nigdzie 0.5m.
Z głośnikowymi niestety podobnie - nie widzę nigdzie Bi-Wire u Neotecha.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zaryzykowałem i kupiłem na Allegro od znanego sklepu dwa zestawy 3001 III XLR i NEI-3004 RCA.
CIekaw jestem srebrnego USB Neotecha ale nie widzę nigdzie 0.5m.
Z głośnikowymi niestety podobnie - nie widzę nigdzie Bi-Wire u Neotecha.

Daj znać jak zagrało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek.S napisał:

Z głośnikowymi niestety podobnie - nie widzę nigdzie Bi-Wire u Neotecha.

NES-3005II 

image.thumb.png.b1e0ab9df687743aa38a9bea593acf9b.png

NEMOS-5080

image.thumb.png.6b3eed4681db0432e630d0dd13c25931.png

NEMOS-3080

image.thumb.png.bb39684e0fdf6d839a07aae38573dcef.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 NES-3003II

image.thumb.png.674ecd7ddfcc26721ad6d7205897d8d9.png

Tyle z bieżącej oferty u dystrybutora. Ceny od 120 do 720 zł za metr. Chyba na początek wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy. Zobaczyłbyś jakie kabelki są wewnątrz głośników ATC SCM 19

I to mnie zastanawia bo to nie tylko w ATC tak jest. My tu grube jak węże a w środku lipa. Jedyne na obrane producentów to to że to krótki odcinek w środku i no to że mają księgowych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

I to mnie zastanawia bo to nie tylko w ATC tak jest.

Bo te grubaśne węże potrzebne są właścicielom głośników a nie samym głośnikom. W tym tygodniu powinienem zakończyć swoje eksperymenty z wymianą okablowania wewnętrznego w moich głośnikach. Ostatecznie stanęło na miedzi OCC 14 AWG. Oczywiście Neotecha. A to i tak grubas w porównaniu do tego, co fabryka dała. Zabielenie cyną trochę zmienia perspektywę ale mimo wszystko co nieco widać. Żółto-białe to kable ATC od głośnika wysokotonowego, czarno czerwone do średnio-niskotonowego. Czerwony na górze to STDCT-14. 

1.jpg

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

no to że mają księgowych

To też 😉

Ale często nie o księgowych tu chodzi a o dobrych inżynierów, którzy znają się na swej robocie i potrafią dobrać optymalne okablowanie (pod względem funkcji, którą ma spełniać). Kiedyś eksperymentowałem z drutem na zworki, 30 AWG ze srebra OCC. Nic więcej nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo te grubaśne węże potrzebne są właścicielom głośników a nie samym głośnikom. W tym tygodniu powinienem zakończyć swoje eksperymenty z wymianą okablowania wewnętrznego w moich głośnikach. Ostatecznie stanęło na miedzi OCC 14 AWG. Oczywiście Neotecha. A to i tak grubas w porównaniu do tego, co fabryka dała. Zabielenie cyną trochę zmienia perspektywę ale mimo wszystko co nieco widać. Żółto-białe to kable ATC od głośnika wysokotonowego, czarno czerwone do średnio-niskotonowego. Czerwony na górze to STDCT-14. 

1.jpg

jak grzebałem w swoich JBL L300 to też całe okablowanie wymieniłem na miedź OCC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.