Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zdecydowałem się na neotecha 6N w najbardziej, wg mnie, newralgicznych miejscach moich kolumn - na średnie i wysokie, na niskie powinien wystarczyć ten najtańszy głośnikowy. Jak sądzę 😉

W pierwszym rzucie zrobiłem modyfikacje zwrotnic (te same wartości, ale na mundorf supreme i pathaudio), a teraz oprócz okablowania wymieniam terminale na wbt. Tanio nie jest.

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc obecnie powinna być tragedia, fabryczne wewnętrzne przewody (plus blaszka łącząca terminale ze zwrotnicą) to jest "lekkie" nieporozumienie. Np. na niskotonowych jest jakaś linka no name 18AWG.

Po tej modyfikacji okablowanie w kolumnach będzie zdecydowanie lepsze, a na basie... Hm, raczej nie gorsze, skoro nie_wiadomo_co 18AWG zostanie zastąpione przez KS-11275 2x2,75 mm², czyli jakieś 13AWG 😉

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, burz napisał:

Więc obecnie powinna być tragedia,

Może nie tyle tragedia co niewykorzystanie potencjału głośników. Wymiana okablowania na lepsze jakościowo i poprawa połączeń z wykorzystaniem porządnych konektorów lub lutowania to dobra inwestycja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lutowanie cyną WBT ze srebrem.
Zabawa będzie w święta
 
(w pierwszej wersji na bas miała być Supra Classic 4.0, ale recenzje mnie zniechęciły)

Daj znać jak ci to zagrało po przeróbce. A swoją drogą co tak modyfikujesz ? Jakie paczki ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Miałem Chorus 836v. Moje pierwsze "porządne" kolumny. Dobrze wspominam je ale ... Dopiero z Musical Fidelity M6i fajnie zagrały. Kupiłem go za poradą tegoż forum i naprawdę było fajnie bo one spore spadki mają na impedancji > lubią prąd . MF też ciut górę mi ogarnął . Ciekawym co dadzą twoje zabiegi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie.

Zmieniłem wzmacniacz i w nowym nie ma gniazd XLR. Więc pozostał mi interkonekt NEI-3001III o długości 2x70cm kupiony w BlackDotAudio z wtykami KasCa XLR  Chętnie bym się wymienił na ten sam lub 1220 w wersji RCA lub odsprzedał.

Obecnie mam wypożyczony Nordost Purple Flare. Czy jest ktoś wstanie porównać go do 1220?

20230129_092240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.
Zmieniłem wzmacniacz i w nowym nie ma gniazd XLR. Więc pozostał mi interkonekt NEI-3001III o długości 2x70cm kupiony w BlackDotAudio z wtykami KasCa XLR  Chętnie bym się wymienił na ten sam lub 1220 w wersji RCA lub odsprzedał.
Obecnie mam wypożyczony Nordost Purple Flare. Czy jest ktoś wstanie porównać go do 1220?
20230129_092240.thumb.jpg.a250a899983fc8f5af5552284967a28b.jpg

Ile sobie winszujesz ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.02.2023 o 19:20, konrad_1977 napisał:

...... Więc pozostał mi interkonekt NEI-3001III o długości 2x70cm kupiony w BlackDotAudio z wtykami KasCa XLR  Chętnie bym się wymienił na ten sam lub 1220 w wersji RCA lub odsprzedał....

20230129_092240.jpg

Witam, wygląda na to, że wstępuję do Klubu właśnie z tym kabelkiem (chwile rozmawialiśmy, dziwne że nie wyszedł temat forum. pzdr).

Dokupiłem jeszcze RCA 3220 III i można powiedzieć jestem bardzo blisko swojego ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, konrad_1977 napisał:

Cieszę się że podpasował. Po powrocie z nart wrócę do tematu interkonekta. Być może wypożyczę 3001 oraz 1220 na RCA.

Rozmawiałem z nimi w sprawie 1220 - mają właśnie RCA. Bardziej go polecali niż 1002 czy 1001. Że właśnie ten prostokątny kształt wpływa na jakość przekazu. Też zastanawiam się czy go pożyczyć, ale chyba się wstrzymam, do czasu jak ustawię docelowy zestaw (czekam na szafką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wpadł mi drugi NEI-3001III tyle że RCA. Teraz moje Rotele połączone są tak : CD - 3001 RCA- PRE - 3001 XLR - KM - VdH 352 - Focal. I jest to co chciałem. Jest detal, świetna góra, przestrzeń, głębia, kontrola na basie.

Może jak trafi się okazja to spróbuję 1220, ale bez naporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.09.2022 o 09:27, rambo54 napisał:

Czy ktoś z Państwa używa kabla USB Neotech ?

Zastanawiam się nad uzupełnieniem do pełnego okablowania swojego systemu kabla USB od Neotech, ale zastanawia mnie czego się mogę po nim spodziewać względem Wireworl ultraviolet czy Supra USB.

 

Pozdrawiam

Mam srebrne USB z Audiophonics, Audioqest cynamon pobił, innych porównań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, BorkowskiM napisał:

Audioqest cynamon pobił,

Przepraszam, może nie wyspany dziś jestem, a bardzo mnie to interesuje.

Czy to audioquest pobił neotecha, Czy neotech pobił Audioquesta?

I jak mógłbyś rozwinąć, który w czym był lepszy/gorszy i w jakim połaczeniu. Mocno mnie temat usb ciekawi aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, patefonik napisał:

Przepraszam, może nie wyspany dziś jestem, a bardzo mnie to interesuje.

Czy to audioquest pobił neotecha, Czy neotech pobił Audioquesta?

I jak mógłbyś rozwinąć, który w czym był lepszy/gorszy i w jakim połaczeniu. Mocno mnie temat usb ciekawi aktualnie.

Neotech zdecydowanie wygrywa.

wtedy BS2 - Gustard x16. 

Wiecej dźwięku, jakby cięższy. Reszta to Yamaha 1200 i Opticon 6.

https://www.audiophonics.fr/en/usb-cables-hubs/neotech-neub-1020-male-usb-a-to-male-usb-b-20-24k-gold-plated-up-occ-silver-1m-p-13077.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.03.2023 o 20:39, Leszek67 napisał:

Wpadł mi drugi NEI-3001III tyle że RCA. Teraz moje Rotele połączone są tak : CD - 3001 RCA- PRE - 3001 XLR - KM - VdH 352 - Focal. I jest to co chciałem. Jest detal, świetna góra, przestrzeń, głębia, kontrola na basie.

Może jak trafi się okazja to spróbuję 1220, ale bez naporu.

Trafił się okazyjnie 1220 z wtykami Furutecha, z tym że 2 miały ułamane wewnętrzne plastiki. Niby nie przeszkadza w transmisji, ale ta świadomość .... . Tu muszę podziękować BlackDotAudio za pomoc i załatwienie w bardzo okazyjnej cenie 2 wtyk (na rynku można kupić jedynie cały komplet 4 wtyk, a cena spora). Nie miałem jeszcze czasu przełożyć, ale za to zestaw przy biurku (Rotel RCD 1572, RA 1572 spiąłem RCA Neotech NEMOI 3220 no i wyparł QED Silver Spiral. Dźwięk nabrał lekkości/delikatności/przejrzystości takiej szlachetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trafił się okazyjnie 1220 z wtykami Furutecha, z tym że 2 miały ułamane wewnętrzne plastiki. Niby nie przeszkadza w transmisji, ale ta świadomość .... . Tu muszę podziękować BlackDotAudio za pomoc i załatwienie w bardzo okazyjnej cenie 2 wtyk (na rynku można kupić jedynie cały komplet 4 wtyk, a cena spora). Nie miałem jeszcze czasu przełożyć, ale za to zestaw przy biurku (Rotel RCD 1572, RA 1572 spiąłem RCA Neotech NEMOI 3220 no i wyparł QED Silver Spiral. Dźwięk nabrał lekkości/delikatności/przejrzystości takiej szlachetności.

No ale daj znać jak 1220 odebrałeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w weekend wymienię wtyczki i podłączę między CD a PRE. Między PRE a końcówkę mocy są za krótkie. 

Czekam na drugi odtwarzacz CD (identyczny), pewnie będzie za kilka dni. Wtedy można zrobić wiarygodny bezpośredni test.

Tak w ogóle nie sądziłem że to będą takie dobre kabelki (3001, 3220)

3220 bardziej pasuje do jaśniejszych system, dodaje delikatności. Przy ciut cieplej grającym Rotelu CD14/A14 przegrały z Qed Silver Spiral, VdH Integration. Przy CD1572/RA1572 są idealne (Focal 905)

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu zrobiłem sobie NEI-3001 III na wtykach Neutrika. Robota koszmarna ale zdecydowanie warto się pomęczyć bo w relacji jakość/cena trudno o lepszy kabel. Miał być pod źródło ale ostatecznie wylądował pomiędzy pre a końcówką mocy i tu się sprawdza idealnie

neotech1.thumb.jpg.b0d933375ff7f57993efc29d7e1941d0.jpg

neotech4.thumb.jpg.2fc1322c97c670232249949c54333602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2023 o 13:33, BorkowskiM napisał:

Mam srebrne USB z Audiophonics, Audioqest cynamon pobił, innych porównań nie mam.

Czyli neub-1020 monokrystaliczne srebro. Na Audiophonics ma swietne recenzje, zreszta podobnie jak monokrystaliczna miedz neub-3020. Oba ponoc roznia sie troche charakterem przekazu i pewnie wpasowuja sie tonalnie w zaleznosci od systemu i upodoban. 

Jutro juz bede testowal ten drugi, czyli z miedzi occ😉

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.