Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz, trafić z kierunkiem przewodu nie wiem...

Z jednej strony połączyłem masę z ekranem i ten koniec dałem do źródła. Czytałem gdzieś, że to nie potrzebne itd. zdania podzielone 🙂

Wtyki, mogłem trochę dołożyć i kupić te droższe- Pure 22.

cyt.

6. Budowa wtyku została poprawiona tak, aby zapewniał bezproblemowe wtykanie do gniazd rca, maksymalną skuteczność styku i łatwe zdejmowanie.

Gdyż faktycznie bardzo ciężko wchodzą... co może powodować jakieś tam rysy uszkodzenia gniazd RCA (może się mylę)

Czy jest bajecznie, to nie wiem.  Miałem już jakieś Oayide i testowałem z tanimi i po podłączeniu nowego droższego, euforia, potem przekładam i słucham i przekładam i dochodzę do wniosku, że grają tak samo. Wybieram jakieś fragmenty i w słuchuję się w nie. Może się mylę, może nie mam słuchu, pamięci, to nie takie proste.  Tak samo miałem z sieciówkami.

Kupiłem, zrobiłem i niech sobie gra. Zastanawiam się nad obróbką zakończeniem, czy i jak użyć koszulek termokurczliwych, dać na wtyki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, obcymars napisał:

Gdyż faktycznie bardzo ciężko wchodzą... co może powodować jakieś tam rysy uszkodzenia gniazd RCA (może się mylę)

Niestety opis wtyków KLEI jest bliźniaczy dla niemal wszystkich, co jest nieco naciągane. PURE22 jak i ETI wyższej klasy bardzo trudno jest wcisnąć nawet na fabryczne gniazda RCA. Tym faktem jestem zawiedziony, bo kosztują bardzo dużo, a w opisie bzdury i faktycznie boję się spojrzeć na gniazda. Ja teraz wygrzewam ETI i KLEI i też czekam co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtyków ETI i Klei to czytałem, ale nie pamiętam gdzie, kilka lat temu, że patent jest taki, że wtyk należy solidnie rozgrzać suszarką do włosów, założyć na docelowe gniazdo i zostawić do ostygnięcia. Ponoć pomaga. Sam nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam do sprzedania Neotech NEP-3001 mk3 2,0m z wtykami rodowanymi Furutech fi 28/38 oraz oplotem. Konfekcjonowany profesjonalnie w dc-components.

W sumie też leży i się kurzy interkonekt Nemoi 1220 Ag z wtykami RCA wbt-0152ag nextgen, również z oplotem i również robiony na zamówienie w dc-components. Może ktoś przygarnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam do sprzedania Neotech NEP-3001 mk3 2,0m z wtykami rodowanymi Furutech fi 28/38 oraz oplotem. Konfekcjonowany profesjonalnie w dc-components.
W sumie też leży i się kurzy interkonekt Nemoi 1220 Ag z wtykami RCA wbt-0152ag nextgen, również z oplotem i również robiony na zamówienie w dc-components. Może ktoś przygarnie

1220 kawał dobrego j
Kabla a już z takimi wtykami to powinno być super. Ciekawym co je zastąpiło ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Marcin Wielgus said:


1220 kawał dobrego j
Kabla a już z takimi wtykami to powinno być super. Ciekawym co je zastąpiło ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, to bardzo porządny przewód, ale zastąpił do wireworld Platinum eclipse. Ten sam kierunek brzmienia, tylko jeszcze kroczek lepiej. Określił bym to jako jeszcze odrobinę większa przejrzystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hoobi napisał:

Tak, to bardzo porządny przewód, ale zastąpił do wireworld Platinum eclipse. Ten sam kierunek brzmienia, tylko jeszcze kroczek lepiej. Określił bym to jako jeszcze odrobinę większa przejrzystość.

Proszę napisz, który model, 7 czy 8? Cena odstraszająca jeśli dobrze poszukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Nemoi 1220 Ag z wtykami RCA wbt-0152ag nextgen

Miałem ten przewód z tymi wtykami i się "nie dogadaliśmy". Sprzedałem koledze z forum. Teraz mam go z wtykami ETI Research Silver i cierpliwie wygrzewam. Nie wiem co z tego wyjdzie. Z cyfrowymi Neotechami lepiej sobie radzę.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, hoobi napisał:

Model 8. Tak, cena nie jest zachęcająca niestety.

Nie zamierzam w żadnym razie wypominać Ci tego wydatku, ale skoro napisałeś "kroczek lepiej" i "odrobinę większa przejrzystośc", to pomyślałem czy warto tyle dołożyć? Jeśli się ma bardzo dobry już "ustalony" system to pewnie tak. Wszyscy za tym gonimy 😁

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, slawsim said:

Nie zamierzam w żadnym razie wypominać Ci tego wydatku, ale skoro napisałeś "kroczek lepiej" i "odrobinę większa przejrzystośc", to pomyślałem czy warto tyle dołożyć? Jeśli się ma bardzo dobry już "ustalony" system to pewnie tak. Wszyscy za tym gonimy 😁

Ale masz rację, oczywiście że nie warto. Tylko jak to jest hobby to i rozum przyćmiony i emocje działają:)

Na tym poziomie kabli za te małe różnice trzeba dużo płacić, niestety 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hoobi napisał:

Ale masz rację, oczywiście że nie warto. Tylko jak to jest hobby to i rozum przyćmiony i emocje działają:)

Mnie już kusiło kupić Wireworlda Silver do słuchawek, ale jego cena to kilkukrotna wartość moich HD600, więc ochłonąłem 😁 Wracając do Nemoi-1220 to kilka osób poszło dalej i używają NEI-1001. Drogi, ale ponoć słychać jeszcze więcej. Polscy posiadacze NEI  nie chwalą się nim za bardzo. Na żadne testy czy opinie nie trafiłem. Skromni są po prostu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Mnie by ciekawiło porównanie Nemoi 1220 (mam i bardzo sobie chwalę - najlepsze co mi się trafiło i tak zostanie) z NEI 1002. Są porównywalne cenowo, oba srebrne.
Miałem go przez jakieś 7-8 miesięcy, ale na wkręcanych wtykach Kacsy ( jakiś wysoki model z tego co pamiętam, być może Rtp80 lub jakoś takos ). Podobny, trudno to wyrazić. Być może wtyki Kacsy go trochę popsuly, nie wiem. Słaby ze mnie "lutmistrz", więc poszły w świat. Troszkę inaczej rozkładał akcenty, bardzo szczegółowy i dość energetyczny. Raz podobał mi się bardziej, innym razem mniej, ale to wciąż wysoka klasa. Wolałem go w torze plikowym ( bujniej u mnie grający ), niż np w analogowym, gdzie i wkładka i preamp sa dosc neutralne. Tu było troszkę zimniej, choć piekielnie czysto. Być może to tylko moja percepcja, ale ja najbardziej lubię 1220 na oryginalnych wtykach Neotecha, choć to tylko ofc. Słyszałem go na 2 różnych Kacsach i Neotechach OFC wlasnie. I myślę, że 1002 można próbować podobnie zestawic. Wydaje mi się, że to połączenie działa nieco jak balsam i nie kombinowałbym srebra ze srebrem. Uczciwie przyznam, że nie jestem fanem Kacsy.
Uważam, że 1220 jest mimo wszystko trochę lepszy, wprowadza więcej spokoju.
Sorki za błędy, ...pisanie z telefonu

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to solid core. Różnią się tylko kształtem. Niektórzy twierdzą (hmmm), że ten płaski z 1220 brzmi lepiej. Może coś w tym jest. Z kolei 1001 też ma okrągłe przewodniki, a jest z nich najlepszy. Bądź tu mądry.

Od tygodnia bawię się kablami głośnikowymi Neotecha NES-3002 na widłach ETI Kryo. Na razie zastąpiły Audioquesta, którego mam od wieków. Trochę za wcześnie na wnioski, ale na 100% na tych samych nastawach głośności, mam jakby 2-3 db głośniej, a może i wyraźniej. Nigdy też wysokie nie grały u mnie tak pięknie i jednocześnie zwiewnie, jeśli mogę się pokusić o ...poetyckie frazesy. Grubość....chyba jednak ma znaczenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 1220 użytkowałem 8 miesięcy 1001  ponad rok. Myślę że każdy z was prędzej czy później po prostu z nich zrezygnuję. Są to naprawdę dobre kable, aczkolwiek posiadają te same cechy.
Co ostatecznie sprawiło, że z nich zrezygnowałeś ? ( poza tym co napisałeś ). Czym je zastapiles i jakie wniosło to zmiany u Ciebie. Jeśli chciałbyś podzielić się kontekstem (sprzętowym), byłoby fajnie. Jest to zawsze jakies odniesienie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie produkowały one ścianę dźwięku bez odpowiedniego rozmieszczenia instrumentów w tle. Nie, to nie jest kwestia systemu,nie tędy droga. Testowane były w innych systemach i wynik był zawsze ten sam.  Aktualnie testuję zestaw kbl sound himalaya ( głośnikowe+RCA)  i przyznamy że też pobiły mój aktualny  duet tellurium Black diamond. Odnośnie neotech gra czysto, wyraźnie,kulturalnie ale brakuje mu tej magii. Tej precyzyjności że w tym momencie słyszysz dany moment i jest on akcentowany, odpowiednio ulokowany brakuje porządku,rozmieszczenia. Ja uważam że ten kabel nie jest warty swojej ceny.  Za nową sztukę można kupić używanego RCa bardziej znamiennych producentów.. Ps testowałem też kable NES 1001 jak i neotech 1952. Są wspaniałe ale nie wybitne. Przepraszam za długi monolog.

Edytowane przez infsynk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, infsynk napisał:

Dla mnie produkowały one ścianę dźwięku bez odpowiedniego rozmieszczenia instrumentów w tle.

Obecnie testuję 1220 na wtykach ETI Research Silver Link i mam wrażenie, że jest lepiej niż z wtykami WBT-0152 Ag. Na podstawie eksperymentów z cyfrowym NEVD-1001 zaczynam się przekonywać, że najlepszymi wtykami do obu tych przewodów będą Neotech NER-OCC rodowany. Poprawił się rozkład sceny przód-tył, jest też czyściej (czytelniej. Z takimi są sprzedawane "fabryczne" NEI-1001 w kuferku. Coś w tym jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, infsynk napisał:

Dla mnie produkowały one ścianę dźwięku bez odpowiedniego rozmieszczenia instrumentów w tle. Nie, to nie jest kwestia systemu,nie tędy droga. Testowane były w innych systemach i wynik był zawsze ten sam.  Aktualnie testuję zestaw kbl sound himalaya ( głośnikowe+RCA)  i przyznamy że też pobiły mój aktualny  duet tellurium Black diamond. Odnośnie neotech gra czysto, wyraźnie,kulturalnie ale brakuje mu tej magii. Tej precyzyjności że w tym momencie słyszysz dany moment i jest on akcentowany, odpowiednio ulokowany brakuje porządku,rozmieszczenia. Ja uważam że ten kabel nie jest warty swojej ceny.  Za nową sztukę można kupić używanego RCa bardziej znamiennych producentów.. Ps testowałem też kable NES 1001 jak i neotech 1952. Są wspaniałe ale nie wybitne. Przepraszam za długi monolog.

To żeś mi trochę namieszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez prawie rok rca na NEI-3001III i oryginalnych wtykach Neotecha. Było to granie nie najgorsze, ale lepiej zagralo u mnie na Padach Genesis i Musaeus. Ten neotech nie chciał dodać ani powietrza ani barwy. Mocno średni kabel, spodziewałem się więcej. Tak jak pozbyłem się kabli zasilajacych furutecha, tak pozbyłem się rca od neotecha. Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Leszek67 napisał:

Ale fakt że PAD Genesis nie miałem/testowałem.

Miałem go i ceniłem za wyławianie szczegółów z tła (z tyłu sceny), ale grał trochę za blisko, co w słuchawkach może irytować, ponadto bas ma nieco poluzowany, za ciepły raczej. Jego następca Jade ma wg. opinii jednego z forumowiczów wszystko jeszcze lepsze oprócz basu. Widać taka filozofia producenta. Cyfrowy Genesis też tak grał. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 22:30, infsynk napisał:

Dla mnie produkowały one ścianę dźwięku bez odpowiedniego rozmieszczenia instrumentów w tle. Nie, to nie jest kwestia systemu,nie tędy droga. Testowane były w innych systemach i wynik był zawsze ten sam.  Aktualnie testuję zestaw kbl sound himalaya ( głośnikowe+RCA)  i przyznamy że też pobiły mój aktualny  duet tellurium Black diamond. Odnośnie neotech gra czysto, wyraźnie,kulturalnie ale brakuje mu tej magii. Tej precyzyjności że w tym momencie słyszysz dany moment i jest on akcentowany, odpowiednio ulokowany brakuje porządku,rozmieszczenia. Ja uważam że ten kabel nie jest warty swojej ceny.  Za nową sztukę można kupić używanego RCa bardziej znamiennych producentów.. Ps testowałem też kable NES 1001 jak i neotech 1952. Są wspaniałe ale nie wybitne. Przepraszam za długi monolog.

No coż, nie do końca się z tym zgadzam. Jeśli w miksie 2-3 instrumenty grają obok siebie w centrum, to tak je pokazuje. Jeśli jednak realizacja wygląda inaczej, np. w klasyce, to dostaję precyzyjnie zlokalizowane źródła. Nie mówię oczywiście o uproszczonym masteringu ( np płyty ze studia Rudy'ego Van Geldera - piękne zresztą ) gdzie część gra w lewym, część w prawym głośniku + coś  tam pośrodku.

Absolutnie nie twierdzę, że Neotech to koniec świata, zapewniam jednak, że nie mam ściany dźwięku, kiedy tego nie ma w nagraniu.

Nie słuchałem nigdy KBL Himalayi u siebie, ( choć możliwe, że w ogóle tak. Obstawiam, że system Lampizatora, KBL i Sveda na Audio Show w 2022 był okablowany najlepszym co fabryka miała. To było granie przez duże G )

Należy jednak zachować perspektywę. To wieloooookrotnie droższe kable.

Wracałem do tego pokoju z 5 razy chyba !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jest pierwszą wersja himalaya, fakt jest to droższy produkt.  Jeżeli akceptujesz i jesteś zadowolony to super. Jak podłączyłem bardziej precyzyjny transport do mojego daca to uwierz... Tym bardziej pokazywał słabości neotecha a bardziej promował lepsze kable. Na czym grasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, infsynk napisał:

Akurat to jest pierwszą wersja himalaya, fakt jest to droższy produkt.  Jeżeli akceptujesz i jesteś zadowolony to super. Jak podłączyłem bardziej precyzyjny transport do mojego daca to uwierz... Tym bardziej pokazywał słabości neotecha a bardziej promował lepsze kable. Na czym grasz ?

Obecnie:

preamp to Opera Consonance Cyber 222 MK2  na lampach NOS 6f8G RCA / Ken-Rad + GZ34 Siemens

końcówka Parasound A21+, Lumin U1mini/PD Creativ PS + leciwy DAC Micromegi DAC1, którego jednak nigdy się nie pozbędę. Kable Neotecha, Wireworld, MB Cable + trochę różnych sieciówek (nic bardzo drogiego )

Można śmiało powiedzieć, że dość budżetowy zestaw. W przeciwieństwie do Levinsona 585, którego miałem wcześniej przez około rok, gra to ze 2-3 razy lepiej i oczywiście inaczej. Nie brak tu powietrza, głębi, sceny.

Kolumny to JBL 250 ti classic

Analog: Kuzma Stabi/Stogi + Arrow Arc 3

CD - Pioneer PD50 modyfikowany ( sporo części + zasilanie )

 

 

40 minut temu, infsynk napisał:

Akurat to jest pierwszą wersja himalaya, fakt jest to droższy produkt.  Jeżeli akceptujesz i jesteś zadowolony to super. Jak podłączyłem bardziej precyzyjny transport do mojego daca to uwierz... Tym bardziej pokazywał słabości neotecha a bardziej promował lepsze kable. Na czym grasz ?

Oczywiście, że wierzę. Jeśli masz mega system, który jest w stanie wszystko pokazać. Mój oczywiście też pokazuje różnice, choć zdaję sobie sprawę, że pewnie w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.