Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  88 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, slawsim napisał:

Też mnie ten przewód interesuje, a w naszej dystrybucji go nie ma. Widziałem na czeskiej stronie, ale ze złoconymi wtykami Neotecha.

SPECYFIKACJA

Kabel koncentryczny, złącza Męskie RCA (koncentryczne)

Impedancja75 Ω, Czyste srebro, Poszycie styków Złoto

Poczwórne ekranowanie:

Pianka polietylenowa
Folia Cu-Mylar
Mikroporowaty PTFE
W oplocie SP-OFC

Może być bardzo dobrze.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2023 o 13:07, Leszek67 napisał:

Wtyki w 1220 wymienione. Teraz tylko mordęga z przepinaniem 😉 .

No i zrobiony głośnikowy NES 3005, trochę było zabawy, paluszki bolą.

Teraz małe testowanie : Qed Genesis Silver Spiral  vs  Van Den Hul D352 Hybrid  vs  AudioQuest Rocvket 33  vs Neotech NES 3005 II .

Liczę, że Neotech zabrzmi najlepiej, wtedy już tylko szranki z VdH Revelation o granie w głównym systemie.

 

Neotech 3005 cały.jpg

Neotech 3005 napis i wtyki.jpg

VdH Revelation jest absolutnie genialnym kablem z jedną ważna uwagą - on musi być wpięty do mocnego pieca, cherlawe integry czy lampy udusi.  Dla mnie najlepszy kabel jaki miałem pod Zollery Solution.

On całościowo brzmi świetnie a zejście na basie i jego kontrola jest jedną z najlepszych w dowolnych pieniądzach. Jak ktoś ma krótkie 1,2-1,5 metrowe na bananach w okazyjnej cenie z chęcią wezmę na bas do obecnego zestawu (albo odkupię swoje hehehe). Akurat na średnicę i gorę do obecnych zestawów lepiej pasują WW Eclipse 6 (też świetny kabel z nieco jednak poluzowanym i pogrubionym dołem). 

Niemniej z chęcią posłucham o pojedynkach Neotecha i innych z Revelation 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Revelation o dł 3m. Są za długie. być może stykneło by mi 1,8 m i wtedy dla Ciebie by starczyło. Napisz na priva jeśli jesteś poważnie zainteresowany.

Generalnie Revelation jest u mnie kablem docelowym. Neotech sprawdzam bo idealnie wkomponowały mi się interkonety Neotecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zanim wystawię na OLX itp. oferuję do sprzedaży NEMOI-1220 + WBT-0152 AG oraz cyfrowy NEVD-2001 + KaCsa RP-201 R. Żeby rozwiać wątpliwości, nie sprzedaję dlatego, że nie "zagrały". NEVD-2001 wykonałem dwa i jeden zostaje u mnie, natomiast NEMOI-1220 chcę zrobić na innych wtykach, a nie jestem zwolennikiem kilkukrotnego rozgrzebywania przewodu. Chętnych zapraszam na PW, bo nie wiem czy tutaj wolno mi ceny podać 😉 Fotki oczywiście prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.05.2023 o 19:55, Cezary_58669 napisał:

Dla poszukujacych kabla usb a-b, zdecydowanie polecam neub 3020. Moze nie wyglada jak "milion dolarow", ale miedz occ Neotecha robi swoje🙂

Z mojej strony, polecam 1020, jesli wiekszy budzet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Czy ktoś ma / byłby zainteresowany wymianą Nei-1001 na XLR-ach ( Ner OCC gold ) na identyczny kabel na tych tych samych wtykach, ale w wersji RCA. Najlepiej w stosunku 1 do 1. Długość jaką posiadam łącznie z wtykami : 56-57 cm. Kabel oczywiście oryginalny z profesjonalną konfekcją.
Nie interesuje mnie wymiana na nic innego.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

FotkiIMG_20231003_133218.jpgIMG_20231003_133213.jpgIMG_20231003_133208.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Korzystając z okazji zapytam czy porównywałeś go może z Nemoi-1220? Czy i na ile jest lepszy?
Witaj. Jak dla mnie wyraźnie lepszy. Mam 2 sztuki 1220, krótki i długi odcinek. Miałem/mam 1002, 3220,i inne. Brzmi spokojniej, jest bardziej wyrafinowany. Pewnie czytałeś sporo opisów i porównań. To co piszą generalnie jest prawdą. Jest podobny w charakterze, a jednak wszystkiego jest więcej, lepiej. Jeszcze troszkę lepiej czytelne jest tło, poglosy, co dodatkowo daje lepszy wgląd w nagranie. Transparentność jest na niemal wyczynowym poziomie. Czy to jest 5%, czy 15 nie idzie ocenić. Nawet jeśli to tylko przysłowiowe kilka procent, jego klasa jest bezdyskusyjna.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sound of silence napisał:

jego klasa jest bezdyskusyjna.

Dzięki, ładnie i celnie to ująłeś. Cena jest powalająca w porównaniu do Nemoi-1220, ale chyba warto odłożyć takie pieniądze. Mam tylko wątpliwości do tych rodowanych wtyków Neo RCA. Mam z nimi jedną sztukę cyfrowego NEVD-1001, a drugi z wtykami Furutecha CF-102(R) NCF i ten jest bezdyskusyjnie lepszy np. w rozłożeniu sceny przód-tył itd. Jak wpadnie trochę kasy to sprawdzę NEVD-1001 z wtykami KLEI ze srebra, a do Nemoi-1220 planuję ETI, bo KLEI nie są przystosowane do takiej średnicy. Z NEI-1001 jest jeszcze pewien kłopot w wersji RCA. Jak go polutować? Widziałem trzy wersje w necie, z XLR nie ma tego problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Korzystając z okazji zapytam czy porównywałeś go może z Nemoi-1220? Czy i na ile jest lepszy?
Dodam jeszcze, że warto pokusić się o wtyki Neotecha, również do 1220. Osobiście ( poza jednym króciutkim odcinkiem ) wyrzuciłem wszystkie wtyki Kacsy jakie kiedykolwiek miałem. Neotech jest znacznie lepszy. Tylko nasze rodzime sklepy z nich korzystają. Są ok, ale nic ponadto.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestem tego samego zdania. Na wtykach nie da się przyoszczędzić, bo straci się to co przewód może pokazać. 
KLEI są świetne. Mam dwa kabelki na miedzi. O ETI słyszałem, choć nie miałem u siebie.
Nie próbowałem nigdy cyfry od Neotecha i będę chciał to zmienić. Mam Wireworlda od transportu do Daca, ale chciałbym jeszcze spróbować cyfrę od CD, gdzie mam wyjście. Będę potrzebował jakieś 1.5 metra. Rozumiem, że Nevd ma twoja rekomendacje ?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sound of silence napisał:

Rozumiem, że Nevd ma twoja rekomendacje ?

Zarówno NEVD-2001 czyli starszy jak i nowszy NEVD-1001. Starszego mam dwa metrowe odcinki i wystawię kiedyś na sprzedaż. Nowszy też mam dwa odcinki do porównań. Na razie wygrywa ten z wtykami Furu, ale jestem pełen nadziei co do KLEI Pure22 bo to tylko krótkie srebrne blaszki i o to chodzi, tylko ta kasa......

Czy ktoś z Was może polecić przewód zasilający Neo, który będzie lepszy np. od Furu TCS-31 w podobnym przedziale cenowym?

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slawsim napisał:

Zarówno NEVD-2001 czyli starszy jak i nowszy NEVD-1001. Starszego mam dwa metrowe odcinki i wystawię kiedyś na sprzedaż.

Przyjrzę się im bliżej. Dzięki za info.

Co do wtyków ( i nie tylko ) niestety, te dobre kosztują. Przynajmniej jest za czym  gonić......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena przy 1m. przewodach na dobrych wtykach robi się bardzo delikatnie ujmując dość zaporowa...

Naprawdę aż tak dobre są te kabelki ?

Edytowane przez PanAntoni

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena przy 1m. przewodach na dobrych wtykach robi się bardzo delikatnie ujmując dość zaporowa...
Naprawdę aż tak dobre są te kabelki ?
Właśnie dlatego mam 60-tki (cm), a i tak nie było tanio. Plus sporo gimnastyki na stoliku, żeby tę "długość" ogarnąć. Mam akurat niski i szeroki
Są bardzo dobre, naprawdę bardzo dobre !!!. Zapewne nie dla każdego i nie mam na myśli tylko ceny. Nie mniej jako produkt sam w sobie są swietne.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sound of silence napisał:

Plus sporo gimnastyki na stoliku, żeby tę "długość" ogarnąć

Czy NEI-1001 jest sztywniejszy od Nemoi-1220? Chciałbym ustalić czy odcinkami 50 cm można połączyć wzmak słuchawkowy i stojącego n nim DAC-a, czy raczej obok siebie lepiej je ustawić? Czasem bywa tak, że sztywne przewody podnoszą lżejsze elementy toru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odrobinę tak. To też wynika z jego grubości. Jest chyba z 1-2 mm grubszy. Nie sprawia jednak wrażenia bardzo sztywnego przy tej długości. Mam kawałek 1220 około 23-25 cm pod step up i przy takiej długości jest znacznie gorzej pod tym względem.IMG_20231003_222820.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, slawsim napisał:

Czy NEI-1001 jest sztywniejszy od Nemoi-1220?

Może to tylko złudzenie przez tę plecionkę, wizualnie wygląda na grubszy i chyba jednak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slawsim napisał:

Czy NEI-1001 jest sztywniejszy od Nemoi-1220? Chciałbym ustalić czy odcinkami 50 cm można połączyć wzmak słuchawkowy i stojącego n nim DAC-a, czy raczej obok siebie lepiej je ustawić? Czasem bywa tak, że sztywne przewody podnoszą lżejsze elementy toru 🙂

Zdaje mi sie że przy zamówieniu mozna podac który element stoi wyzej a który niżej i pod daną konfiguracje robi sie indywidualny kabelek, oczywiscie chodzi o xlr.

Ma to zastosowanie jak tniemy sie juz na centymetry 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Jakby ktoś miał na zbycie jakiś coaxial rozważę zakup. Proszę o info.
Ten Pan z Radomia z olx co robi kabelki to godny polecenia?
Kiedyś od niego zamawiałem bodaj 3001, i wszystko było ok. Chciałem też naprawić kabel nie zamówiony u niego, to było wielkie kręcenie nosem. Ot taka polityka. Nie mniej ze zrobieniem nowego nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
20 godzin temu, obcymars napisał:

Ja właśnie godzinę temu polutowałem KLEI SILVER Harmony Plug + WBT-0825 silver solder z Neotech ND-021080.

Czytałem, że z wtykami PURE22 jest bajecznie. Ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń, tym bardziej, że trzeba trafić z kierunkiem tego przewodu. Nie ma strzałek pod oplotem jak jego następca NEVD-1001. Nietypowo jak na Neotecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.