Jump to content
Bogdan

głośnikowy top

Recommended Posts

8 godzin temu, Фома napisał:

takiej typowo o budowie rezonatora Helmholtza to chyba tylko udu drum

Udu nie bardzo, bo nie ma membrany. Ale np. darbuka? 😉

nagrywamy.com

znalazłem dokładnie to, czego szukałem - TODO z Klang und Ton - na razie projekt tymczasowy na audaxach i daytonie , a zbieram kasę na TODO :-)

todo.jpg

21 godzin temu, Bogdan napisał:

doradźcie dobry 12 cali do obudowy zamkniętej

Ja mam w OZ scan speak'a 10" alu

a jako alternatywa hybrydy do sekcji średniowysokotonowej klonik Marka Levinsona JC3 ( zrobiony na vfety ) lub Passa F7 :-) miodek .....

Edited by Bogdan

2 godziny temu, Bogdan napisał:

znalazłem dokładnie to, czego szukałem - TODO z Klang und Ton - na razie projekt tymczasowy na audaxach i daytonie , a zbieram kasę na TODO 🙂

todo.jpg

Polecałbym budowę modułową tzn. każdy głośnik w oddzielnej skrzynce o szerokości dopasowanej do frontu głośnika. Takie rozwiązanie umożliwia zgranie fazy na podziale w sposób mechaniczny przez przesuwanie jednej sekcji względem drugiej. Więcej roboty ale moim zdaniem warto.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

12 minut temu, Bogdan napisał:

a jako alternatywa hybrydy do sekcji średniowysokotonowej klonik Marka Levinsona JC3 ( zrobiony na vfety ) lub Passa F7 🙂 miodek .....

Czy to znaczy, że znany jest już schemat Pass F7? 

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

na razie domniemany - jeszcze chyba nie jest rozgryzione dodatnie sprzężenie zwrotne F7 , ale do pasma powyżej 110 Hz raczej wystarczy to, co już mamy :-)

mam prośbę , czy ktoś mógłby zasymulować Dayton Audio RS270-8  w obudowie zamkniętej i sie wypowiedzieć, czy zagra dobrym basem ?

14 godzin temu, Bogdan napisał:

jest jeszcze Peerless 830668 - lepszy od Daytona czy gorszy ???

Jest dużo mitologii w audio, nie wierzę ... w żadne takie ... tego tam ... 

Jak to ujął John Broskie z tubead.com, 'jedna modyfikacja w jednym kroku i test odsłuchowy' - ta metoda, to pogromca mitów, a w praktyce audio, trzeba być SUPER POGROMCĄ MITÓW, bo inaczej cię wydoją i wyprowadzą na pustynię. 
Co jeszcze ciekawego powiedział JB, 'prototyp rób z jak najtańszych elementów', czy coś w tym stylu, jakiś czas temu czytałem.

Edited by JanF

Mistrz Yoda powiedział: Jest Moc! Ale, przede wszystkim Skywalker, jest Moc Mocy i Moc Mocy Mocy, jako pierwsza i druga pochodna i te trzeba posiąść! Wyskakuj z tego kokpitu i bierz się za tabliczkę mnożenia, długa droga przed nami!

Bogdan wspominałeś o Daytonie RS270. Zrobiłem kilka lat temu zestaw w OZ. Teraz mi przypomniałeś i wygrzebałem z garderoby skrzynki (do odnowienia). Szczerze to zdecydowanie wolałbym w BR SB23NBACS45-8. Dayton ma słabe zejście. Głośnik wielki a wrażenie dźwiękowe mierne. Wybór tego SS też słaby. Jak koniecznie chcesz dobry bas z OZ to musisz sięgnąć po przetworniki 15" i to z rynku PRO a nie "audiofilskich" zabawek. No chyba, że zwrotka aktywna i korekcja. 

spacer.png

Edited by KonradRak
  • Like 1

Klon Accuphase 7100 + RME ADI-2 DAC i Daphile

Kolumny CNC Audio SATORI i inne...

W dniu 12.08.2019 o 11:58, Bogdan napisał:

doradźcie dobry 12 cali do obudowy zamkniętej

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dajesz w 90litrów ,tniesz nisko, do tego wydajny piec i jest naprawdę dobry bas,tyle że może za tani i za dużego pudła potrzebuje....

17 godzin temu, KonradRak napisał:

Jak koniecznie chcesz dobry bas z OZ to musisz sięgnąć po przetworniki 15" i to z rynku PRO a nie "audiofilskich" zabawek

Zwrotnica aktywna z korektą na dole nie zlikwiduje głównej cechy negatywnej OZ czyli kompresji. Wprowadzenie korekcji jeszcze bardziej uwydatni tą kompresję. Jak obudowa zamknięta to tak jak kiedyś w Infinity, dwa głośniki 12 cali na kolumnę, lub oczywiście więcej cali jak  w Twojej propozycji.

• Like 1

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA