Jump to content
sweetminio

Monitory do Cyrusa... Jakie?

Recommended Posts

Szukam monitorów do Cyrus 8-2 DAC.

Moje typy to:

1. Harbeth P3ESR SE

2. Audio Physic Classic 3

Proszę o opinie i ewentualne propozycje innych głośników tworzących dobre zestawienie z elektroniką Cyrus.

Pozdrawiam

Miłosz

Tanio to JMR Lucia bo idealnie barwowo zgrywają się z tym konkretnym piecykiem, są zarazem detaliczne i nasycone, bardzo przyjemne, niczym nie męczą ale nie są zamulaczami 🙂

Drogo i z lekkim ociepleniem na średnicy i delikatnie osłodzonymi wysokimi to PMC 20.21 ale tu dostaniesz wyraźnie lepiej różnicowane, twardsze i lepiej zszyte ze środkiem niskie jak w Lucia, wady - lubią konkretnie pokazać podkreślone sybilanty.

A bym zapomniał - niedrogo a z bliską , pełną, nasyconą i nic nie gubiącą średnicą to  ATC scm 7. Zaletą i wadą zarazem to barwa niskich tonów z obudowy zamkniętej, niektórzy nazywają to gumowcem lub uderzaniem "salcesonem" o kant drewnianego obicia łóżka 🙂 czy jakoś tak i troszku prawdy w tym jest, wysokie z scm 7 "tylko" poprawne.

Chyba te trzy w/w konstrukcje plus Twoje Harbsy powinny wystarczyć , żebyś coś wybrał 🙂

Who Wants To Live Forever

Jak pomieszczenie wieksze niz 15m2 to grubo bym sie zastanowil czy warto isc w P3ESR. To fajne glosniki, ale  maja swoje ograniczenia ze wzgledu na swoja wielkosc. Moim zdaniem swietne do sypialni a nie do normalnego sluchania.

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

A bym zapomniał - niedrogo a z bliską , pełną, nasyconą i nic nie gubiącą średnicą to  ATC scm 7. Zaletą i wadą zarazem to barwa niskich tonów z obudowy zamkniętej, niektórzy nazywają to gumowcem lub uderzaniem "salcesonem" o kant drewnianego obicia łóżka 🙂 czy jakoś tak i troszku prawdy w tym jest, wysokie z scm 7 "tylko" poprawne.

Powinieneś pogadać kiedyś z tym kolegą. Ciekawe, do jakich doszlibyście wniosków. Najlepiej na priv, bo na ogólnym mogłoby się to przerodzić w niezłą pyskówkę 🤣

"Napisano 1 Czerwca

Ano grają ładne białe ATC od rana  nieprzerwanie i tak będzie aż do późnych godzin nocnych. Słucham właśnie Seal-a i taki jeden wniosek w sumie przy każdych monitorach mam od wczoraj, mając Cyrusa 8.2 chyba w pierwszej kolejności trzeba dać mu się najeść (dodatkowy zasilacz ), inaczej najlepiej z całej trójki (Dynaudio, ATC, PMC) tuszują jego cechy przy "niedożywieniu" Dynki X14. A same monitorki - wszystkie inne, wszystkie na swój sposób czarują, nie ma zwycięzcy ( no dobra przy PMC ktoś kto ustalił ich cenę na 8kzl powinien się puknąć zdrowo w głowę). Ps. ATC scm7 nie mają nic z suchości o jakiej często można na AS przeczytać a środek mają najpełniejszy z całej trójki, i najlepsze niskie tony. I chyba są monitorkami z których można najwięcej prawdy wydobyć, nawet nie chyba..."

• Haha 1

Posted (edited)

Piotr czy ja mam się na Ciebie obrazić? 😉

Chyba od 2 lat udało mi się do nikogo nie pyskować na AS a wcześniej i owszem różnie bywało.. 🙂.

A co do powyższego, skoro wybrałem PMC a nie ATC? No cóż, akustyka pokoju zdecydowała, tak samo jak w przypadku JMR Lucia...

ATC 7 ze swoją bardzo bliską średnicą (nawet ze zdystansowanym i raczej małymi źródłami pozornymi grającym gołym 8.2) na dłuższą metę męczy w 12m2 ( bez dobrze zrobionej adaptacji akustycznej). I niestety to, że dla mnie coś się podoba, nie oznacza że spodoba się komuś innemu ( patrz - poprawna lub nijaka góra czy "gumowy" bas z ATC 7 jak wiele osób odbiera granie tych monitorów...). A i tak zawsze można się czegoś doczepić, Twoje naj. ATC to też tylko jeden z wielu fajnych pomysłów na brzmienie

Moje PMC też nie są idealne o czym chyba napissssałem... 🙂

Edited by Adam 38

W budżecie, w którym obaj się poruszamy raczej jesteśmy skazani na kompromisy. Jeśli jest to kompromis świadomy i przemyślany, można z nim żyć. I to całkiem wygodnie, czego jestem sam przykładem

Ogolnie PMC to fajne granie, jednak ceny za ich produkty poprostu z kosmosu. Bylem troche na nie napalony bo szukam czegos z jakims unikatowym rozwiazaniem, ale szczerze mowiac troche sie zawiodlem. Nie sluchalem wczesnie TL i spodziewalem sie czegos wyjatkowego w dolnym zakresie, ale niestety nie wyroznily sie niczym specjalnym. Natomiast fajnie zagraly MA z nowej serii Gold. Obecnie mam poprzednie Gold 200 ale 100 z nowej serii to prawdziwy postep. Lubie jak kolumny znikaja z pomieszczenia i wtym nowe Goldy sa mistrzami. 

Posted (edited)

Ja mam stare Arcusy. Na pewno to lepszy wybór niż Harbeth P3ESR. Moim zdaniem oczywiście. Większy dźwięk, dynamika. Dość jasne i ostre jednak co może komuś nie pasować. Jednak za tyle za ile mozna je kupić grzech nie spróbować. Pozostałych z wymienionych kolumn nie znam więc nie porównuję.

Edited by Misio38

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

14 godzin temu, Uchatek napisał:

Ogolnie PMC to fajne granie, jednak ceny za ich produkty poprostu z kosmosu. Bylem troche na nie napalony bo szukam czegos z jakims unikatowym rozwiazaniem, ale szczerze mowiac troche sie zawiodlem. Nie sluchalem wczesnie TL i spodziewalem sie czegos wyjatkowego w dolnym zakresie, ale niestety nie wyroznily sie niczym specjalnym. Natomiast fajnie zagraly MA z nowej serii Gold. Obecnie mam poprzednie Gold 200 ale 100 z nowej serii to prawdziwy postep. Lubie jak kolumny znikaja z pomieszczenia i wtym nowe Goldy sa mistrzami. 

Jakich modeli sluchales? 

Wieza STEREO Technics :)

Już całkiem na czuja, chyba jeszcze warto pod ocieplonego i raczej miękkiego na niskich Cyrusa 8.2 sprawdzić coś z oferty Elaca. 

To ja jeszcze dorzucę coś do posłuchania: Audiovector QR1, Audio Academy Dione II, może Opera Prima. Warto sprawdzić. Każdy ma swoje subiektywne zdanie. Moim zdaniem bas z SCM7 jest jak na tą cenę referencyjny a innemu będzie brakowało ataku czy konturów. Każdy zapewne ma rację dlatego trzeba posłuchać samemu.

Pozdrawiam,

Michał.

• Like 1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

9 hours ago, Huberto1984 said:

Jakich modeli sluchales? 

Twenty5.21 i 5.22. Na podlogowe budzet narazie nie pozwala.

W serie twenty5 wydaje mi sie, ze szkoda sie bawic. Ceny z kosmosu a wcale lepiej od twenty nie graja. Najwiekszy przeskok jest miedzy 24 a 26. Tu jest duza roznica brzmienia. 

Za 12ts mozna kupic PMC twenty 26 czyli w cenie nowych twenty5 22. Do tego mocny wzmak, zeby bas sie nie rozlazl i jest duzo lepiej niz z podstawek. Szopen ma 26 to na pewno tez cos podpowie. 🙂 trzymaj sie

Wieza STEREO Technics :)

Posted (edited)

A ja wrócę jeszcze do tych mocno pokazywanych przez PMC twenty sybilantów. Podłączyłem z ciekawości pod Cyrusa 8.2 słuchawki Oppo pm3, które przez większość uważane są za lekko ocieplone, gładkie a nawet niektórzy słyszą w nich lekkie osłabienie górnej średnicy. Słuchałem tych samych fragmentów muzyki z Cyrusa na PMC i na Oppo pm3 i szok bo na słuchawkach słyszę to drażniące mnie "ssss" w tych samych miejscach tak samo mocno jak na PMCusiach. Czyżby łobuz Cytrusek tak ossstrzył ? Sswintuch:) mały. A może tak to ma właśnie grać i tylko ja przyzwyczajony za bardzo do grania Dynek jestem? Heh 

Edited by Adam 38