Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Meloman napisał:

Jeżeli piszecie o zabraniu im przywilejów, to pieszy nawet na pasach nie będzie miał pierwszeństwa, a to chyba sam przyznasz - jakieś kuriozum.

kuriozum ?

 

a samochód ma pierszenstwo na chodniku ?

dawniej  nie było tego przepisu , i za łebka w szkole , co kwartał był na lekcjach milicjant, i wbjał nam do głowy że trzeba sie 6 razy obejrzec i wejsc na ulice tylko wtedy gdy mamy absolutna pewnosc ze nic nie jedzie

a nawet jak samochód jest daleko to tez trzeba czekac

 

spadek potracen na przejsciach nei jest spowodowany tym przepisem , tylko wzrostem przejsc pod.nad ziemnych i z sygnalizacja

39 minut temu, Meloman napisał:

Uczciwie przyznam nie wiem...

to ja ci odpowiem

 

dział tu ta sama ludzka psychika która zatrzymała by pieszego na chodniku i sprawdzałby nawet i 10 razy zanim wejdzie na ulice

 

a to jest najnormalniejsza chec zycia

 

kierowcy po prostu wiedzą  że jak je**na przy pewnej predkosci to sa trupem na miejscu na 100 %

 

przy 120 maja jakąś szanse , wiec to ryzyko podejmuja

 

to uczucie nazywa sie strach 

39 minut temu, Meloman napisał:

Chcesz leczyć skutki, a nie przyczyny.

przyczyna potracenia pieszego na pasach zawsze jest tylko jedna - pieszy znalazł sie na drodze

 

39 minut temu, Meloman napisał:

a jednak ktoś się zatrzymał i wpuścił tą rodzinę. Pewnie ze zwykłej uprzejmości.

i o tym własnie pisze od początku

jak odbiera pieszy taka uprzejmosc ? czy czasem nie tak że moze bezpiecznie wejsc na pasy ?

39 minut temu, Meloman napisał:

No chyba, że wprowadzimy mandaty za zatrzymywanie się przed pasami.

włąsnie o tym pisze.  dla dobra pieszych trzeba ich zmusisc do rozgladniecia sie 10 razy , a jak trzeba to i 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, billy idol napisał:

dział tu ta sama ludzka psychika która zatrzymała by pieszego na chodniku i sprawdzałby nawet i 10 razy zanim wejdzie na ulice

 

a to jest najnormalniejsza chec zycia

 

kierowcy po prostu wiedzą  że jak je**na przy pewnej predkosci to sa trupem na miejscu na 100 %

 

przy 120 maja jakąś szanse , wiec to ryzyko podejmuja

 

to uczucie nazywa sie strach 

Ale to co piszesz to jest przerażające. To jakaś chora schiza... Życie to nie jakaś gra komputerowa.

Na prawdę - ja tego nie kumam....

22 minuty temu, billy idol napisał:

a nawet jak samochód jest daleko to tez trzeba czekac

Ale nadal tak jest. Nikt z nas nie był w chwili wypadku. Skąd masz pewność, że nie czekali. Być może spełnili wszystkie zasady, a i tak ojca rozjechał idiota, bo inaczej nazwać się go nie da.

Dam Ci przykład:

- była kilka lat temu głośna sprawa, bodajże w Krakowie. Zginął kierowca lub małżeństwo wyjeżdżając z podporządkowanej, bo jak się okazało jebnął w nich Mercedes z prędkością …. 200 km/h (w obszarze zabudowanym).

Oczywiście linią obrony było, że winny jest ten z podporządkowanej, ale na szczęście przeprowadzono eksperyment dowodowy i okazało się, że przy tej prędkości jaką jechał Mercedes nie miałby nigdy szans, bo w momencie kiedy wjeżdżał na drogę główną to tego samochodu nawet nie było widać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, billy idol napisał:

i o tym własnie pisze od początku

jak odbiera pieszy taka uprzejmosc ? czy czasem nie tak że moze bezpiecznie wejsc na pasy ?

Ale przecież jest jeszcze przepis o wyprzedzaniu przed prześciem dla pieszych i bezpośrednio na nim, cos sie zmieniło w tym względzie? Przecież ten gość z bmw nie złamał tylko przepisu związanego z przekroczeniem prędkości dozwolonej.

ja to w sumie w ogóle bym zakazał przechodzenia przez jezdnię.

 

"Mandat za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu to 500 zł. Dodatkową karą jest 10 punktów karnych!

Za nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu taryfikatory przewidują: mandat 350 zł oraz 10 punktów karnych"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jar1 napisał:

Na takich drogach powinny być światła przy przejściu dla pieszych, albo lepiej, przejście podziemne czy naziemne.

Jestem takiego samego zdania. Nawet progi zwalniające nie są tutaj rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Meloman napisał:

Nawet progi zwalniające nie są tutaj rozwiązaniem.

Nie są. Regularnie są omijane przez kierowców tuż przed przejściem dla pieszych. To tak z moich obserwacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam przykład odwrotny. W Szwecji rowerzysta jest świętą krową. Oficjalna wykładnia jest taka, że jeżeli dojdzie do kolizji roweru z samochodem, winny jest samochód, chyba że stał w momencie zderzenia.

Skutki są bardzo nieciekawe. Rowerzyści jeżdżą jak wariaci, za nic mają pieszych i współ-rowerzystów. Haczyk jest taki, że (bardzo licznych) kolizji między rowerzystami, na ścieżkach dla nich przeznaczonych, nie wlicza się do statystyki wypadków drogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Meloman napisał:

Ale to co piszesz to jest przerażające. To jakaś chora schiza... Życie to nie jakaś gra komputerowa.

cheć zycia to "chora schiza' ?  ?

w grze komputerowej własnie jedziesz 300 albo i 400 bo to niczym nie grozi

w zyci masz zawsze z tyłu głowy myśle , że dod pewnej predkosci , opuszczenei drogi - 100 %  smierc

i własnie tam mysl zatrzymuje cie w okolicy 140 km/h

ta sama mysl zatrzymałby tego samego kierowce przy 80 - gdyby nie miał pasów

 

 

chec zycia - kazdy zyjacy gatunek ja posiada

14 minut temu, Meloman napisał:

- była kilka lat temu głośna sprawa, bodajże w Krakowie. Zginął kierowca lub małżeństwo wyjeżdżając z podporządkowanej, bo jak się okazało jebnął w nich Mercedes z prędkością …. 200 km/h (w obszarze zabudowanym).

nie wiem dlaczego zakładasz , że aby zabić pieszego na pasach pootrzeba predkosci 130 - 200 km .h

 

aby pieszy na pasach stracił życie , wystarczy 20klm/h i niefortunne uderzenie głowa w asfalt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, billy idol napisał:

nie wiem dlaczego zakładasz , że aby zabić pieszego na pasach pootrzeba predkosci 130 - 200 km .h

Nic takiego nie napisałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jezz napisał:

Ale przecież jest jeszcze przepis o wyprzedzaniu przed prześciem dla pieszych i bezpośrednio na nim, cos sie zmieniło w tym względzie. Przecież ten gość z bmw nie złamał tylko przepisu związanego z przekroczeniem prędkości dozwolonej.

albo nie czytasz co pisze  w ogóle

albo nie czytasz ze zrozumieniem

 

wiec napisze jeszcze raz

 

na cmentarzach lezy wiele osób które miały pierszenstwo

 

i po drugie -  jest dokładnie tak jak piszesz - taki przepis istnieje - i jaki odniósł skutek ? przepis zatrzymał tego który go złamał ?  dla mnie skutek jest tragiczny - człowiek nie zyje

jezeli nie mamy skutecznego sposobu aby zatrzymac kierowcóe wariatów - trzeba zatrzymac pieszych

 

11 minut temu, jezz napisał:

ja to w sumie w ogóle bym zakazał przechodzenia przez jezdnię.

to jest dobry przykład

słyszałeś o potrąceniu pieszego na autostradzie ? nie ? a dlaczego ?  czy dlatego ze tam nie ma samochodów  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, billy idol napisał:

cheć zycia to "chora schiza' ? 

Nie za bardzo się rozumiemy. Ja się pytałem dlaczego w Polsce w mieście jeździ się dużo szybciej po ulicach dwupasowych, niż jednopasowych - mimo, że na wszystkich standardowo mamy ograniczenie do 50 km/h.

Np. pokazaną wyżej Kościuszki niemal zawsze codziennie widzę samochód przekraczający 100 km/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Meloman napisał:

Nie za bardzo się rozumiemy. Ja się pytałem dlaczego w Polsce w mieście jeździ się dużo szybciej po ulicach dwupasowych, niż jednopasowych - mimo, że na wszystkich standardowo mamy ograniczenie do 50 km/h.

aa ok

to faktycznie zle zrozumiałem

 

bardzo proste wyjasnienie - znowu lezy w ludzkiej głowie i psychice

 

dalaej do przedmiotów w które mozna walnąc

wydaje sie bezpieczniej

jezdziłeś kiedyś po lotnisku ? ja tak. myślałem że jade z 80 - 90 - dopóki nie zpojrzałem na licznik i zobaczyłem tam 140

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, billy idol napisał:

słyszałeś o potrąceniu pieszego na autostradzie ? nie ? a dlaczego ?  czy dlatego ze tam nie ma samochodów  ?

Śmiertelne potrącenie na autostradzie A4. Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło na 75 kilometrze autostrady w kierunku na Zgorzelec, autostrada w tym kierunku jest nieprzejezdna. Policja ustala jak doszło do potrącenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jezz napisał:

Śmiertelne potrącenie na autostradzie A4. Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło na 75 kilometrze autostrady w kierunku na Zgorzelec

raz na ile ? na pół roku czy raz na rok  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, billy idol napisał:

jezeli nie mamy skutecznego sposobu aby zatrzymac kierowcóe wariatów - trzeba zatrzymac pieszych

A mamy skuteczny sposób żeby zatrzymać pieszych?

Pieszy na pasach powinien mieć pierwszeństwo i tyle. Nie widzę powodów w takiej sytuacji na ustępstwa wobec kierowców.

 

2 minuty temu, billy idol napisał:

raz na ile ? na pół roku czy raz na rok  ?

Przypominam twoje pytanie,

13 minut temu, billy idol napisał:

słyszałeś o potrąceniu pieszego na autostradzie ? nie ? a dlaczego ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jezz napisał:

A mamy skuteczny sposób żeby zatrzymać pieszych?

od kiedy właczyłeś sie do tego watku ?

 

tak mamy - a przynajmniej ja uważam że mamy

 

jesteś kierowca ? jeżdzisz po drogach ? spotykasz sie czasem z niestrzezonymi przejazdami kolejowymi ? co wtedy robisz ? rozgladasz sie 10 razy ? zastanawiałs sie moze dlaczego na takich przejazdach , samochód nie ma pierszenstwa ? czy moze dlatego ze jest słabszy i w starcu z piciągiem  pasazerowie sa skazani na pewna smierc ? czy ten przepis wydaje ci sie logiczny ? tak ?

 

 

to dlaczeog słabszego pieszego chcesz postwaić wyżej ponad samochód ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiomor napisał:

Pieszy na pasach ma już pierwszeństwo.

Ale ja to wiem. Nie czytasz co pisze Billy idol? Do jego wpisów się odnosiłem

1 minutę temu, billy idol napisał:

od kiedy właczyłeś sie do tego watku ?

Od drugiej strony, czyli wcześniej niż ty. Jeszcze jakieś pytanie kontrolne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jezz napisał:

Od drugiej strony, czyli wcześniej niż ty. Jeszcze jakieś pytanie kontrolne?

to skoro tak to po co zadjesz pytania na które odp juz padły

osobiście uważam że zabranie pieszemu pierszenstwa na pasach , spowoduje że bedziej 10 razy sie zastanawiał zanim wejdzie na pasy

straci być moze kilka minut wiecej no ale to chyba nie duza cena za zycie ?

7 minut temu, jezz napisał:

Jeszcze jakieś pytanie kontrolne?

tsk

to co padło wyżej

 

czy wg ciebie słusznym przepisem byłoby nadanie pierszenstwa samochodom , nad pociągi na przejazdach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Jezz,

Czytam. I nie widzę sprzeczności między Jego wpisami a obowiązującym prawem z pierwszeństwem pieszego na pasach, ale nie przed nimi, żeby nie dochodziło do wtargnięć.

Prawa fizyki są takie, że samochodu w miejscu zatrzymać się nie da. Więc kierowca powinien być zawczasu informowany o zamiarze wejścia pieszego na pasy, co dobrze balansuje obecny system.

Problem jest gdzie indziej. Wymuszono u nas model wychowania bezstresowego, więc młodzież ma poczucie statusu świętej krowy, której nic nie może się stać. Nauczyciel nie może dać linijką po łapach itd. Stąd trudno ich przekonać do należytej uwagi na drodze. W takiej sytuacji mamy dwa złe rozwiązania - zatrzymanie ruchu, albo naukę życia przez bolesne zderzenie z rzeczywistością. Oczywiście im później, tym bardziej stratnie.

Z pewną nostalgią wspominam kultowe teksty z produkcji Z.F. Skurcz. "Na drodze się nie leży", "Chodzum dzisiaj jak po polu". Pasuje do dzisiejszej rzeczywistości jak ulał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, billy idol napisał:

to dlaczeog słabszego pieszego chcesz postwaić wyżej ponad samochód ?

To można twój pomysł jeszcze rozszerzyć.  Pierwszeństwo zawsze maja ciężarówki przed samochodami osobowymi. Czemu narażać kierowców w mniejszych samochodach na rozjechanie przez tych w większych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jezz napisał:

To można twój pomysł jeszcze rozszerzyć.  Pierwszeństwo zawsze maja ciężarówki przed samochodami osobowymi. Czemu narażać kierowców w mniejszych samochodach na rozjechanie przez tych w większych. 

 

bo to uczestnicy tego samego pasa ruchu

wbrew temu co myśli jeden z uczestników tego wątku , piesi nie są uczestnikami ruchyu drogowego , tylko przydrogowego

 

 

w przypadku skrzyzowania sie tych arteri , słabszy powinien mieć mnejsze prawa - dla dobra słabszego

 

nie odp mi na pyt o piersenstwo pamochodu na koleja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiomor napisał:

Wymuszono u nas model wychowania bezstresowego, więc młodzież ma poczucie statusu świętej krowy, której nic nie może się stać. Nauczyciel nie może dać linijką po łapach itd.

To ciekawe co piszesz bo z tego co wiem to już w przedszkolu uczy się dzieci przechodzenia przez jezdnię i prawidłowych zachowań na drodze.

 

Ale może to jest dobry pomysł, może za niefrasobliwe zachowanie na drodze takiego bezstresowo wychowanego nastolatka kara chłosty?

 

3 minuty temu, billy idol napisał:

wbrew temu co myśli jeden z uczestników tego wątku , piesi nie są uczestnikami ruchyu drogowego , tylko przydrogowego

Czyli co, podlega pod przepisy Prawa o ruchu przydrogowym? Litości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, jezz said:

To ciekawe co piszesz bo z tego co wiem to już w przedszkolu uczy się dzieci przechodzenia przez jezdnię i prawidłowych zachowań na drodze.

Uczy się teoretycznie, bez głębokiego przyswojenia. To jak z ofiarami sławetnego Simona Mola - wszystkie pochodziły z postępowych domów i od ósmego roku życia były uczone, że trzeba się zabezpieczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, billy idol napisał:

w przypadku skrzyzowania sie tych arteri , słabszy powinien mieć mnejsze prawa - dla dobra słabszego

No właśnie i dlatego ciężarówka powinna mieć pierwszeństwo przed samochodem osobowym. tak samo jak w przypadku pociągu.:)

A na końcu przejeżdża motocyklista.

1 minutę temu, misiomor napisał:

Uczy się teoretycznie, bez głębokiego przyswojenia.

A to głębokie przyswojenie to na czym ma polegać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jezz napisał:

Czyli co, podlega pod przepisy Prawa o ruchu przydrogowym? Litości.

odnosiło se  to do twojej kurozalnej wypowiedzi

9 minut temu, jezz napisał:

To można twój pomysł jeszcze rozszerzyć.  Pierwszeństwo zawsze maja ciężarówki przed samochodami osobowymi.

wiec ci tłumacze - to jest inna grupa uczestników ruchu

nie da sie ninaczej  wyjasnic przykładów  rodem z kosmosu

2 minuty temu, jezz napisał:

No właśnie i dlatego ciężarówka powinna mieć pierwszeństwo przed samochodem osobowym. tak samo jak w przypadku pociągu.:)

A na końcu przejeżdża motocyklista.

i  nawet je powtarzasz po raz drugi

 

czyli juz zrozumiałeś ze nie masz racji , ale próbujesz przykładami z kosmosu ośmieszyć temat

 

to juz sobie sam pisz do siebie w takim wypadku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, billy idol napisał:

odnosiło se  to do twojej kurozalnej wypowiedzi

Zaraz, zaraz, to według ciebie sa tymi uczestnikami ruchu drogowego czy nie są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, jezz said:

A to głębokie przyswojenie to na czym ma polegać?

Na wdrukowanym skojarzeniu, że błąd kończy się natychmiastowymi i realnymi nieprzyjemnościami. Dzisiejszy model wychowawczy chroni przed tym dzieci na wszelkie sposoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misiomor napisał:

Na wdrukowanym skojarzeniu, że błąd kończy się natychmiastowymi i realnymi nieprzyjemnościami. Dzisiejszy model wychowawczy chroni przed tym dzieci na wszelkie sposoby.

Bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej 4-latkom wygłosić pogadankę o unikaniu niebezpieczeństw. A potem zagrają sobie na komputerku z kodami na nieśmiertelność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, misiomor napisał:

Tak, najlepiej 4-latkom wygłosić pogadankę o unikaniu niebezpieczeństw. A potem zagrają sobie na komputerku z kodami na nieśmiertelność.

Jeszcze chyba od czegoś są rodzice, czy tez masz zdanie odmienne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.