Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jezz napisał:

Fakt, kilka osób straciło prawo jazdy.

A ile stwierdziło że chyba sobie przedłuży pobyt, taki przyjemny ten hotel ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zbig napisał:

taki przyjemny ten hotel

Bardzo przyjemny. Prywatnie nie chciałbym przebywać w nim ani dnia. Równie przyjemne są osiedla budowane przez JW Construction. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jezz napisał:

Bardzo przyjemny. Prywatnie nie chciałbym przebywać w nim ani dnia. Równie przyjemne są osiedla budowane przez JW Construction. 

I dlatego nikt nie chciał tam być na trzeźwo.  Ale sprytna ta drogówka...

Na szczęście w Bieszczady ani jedni ani drudzy chyba jeszcze nie dotarli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zbig napisał:

Na szczęście w Bieszczady ani jedni ani drudzy chyba jeszcze nie dotarli?

Nie dotarli. Nie trzeba tez tu w drodze do pracy pokonywać 70 skrzyżowań, z czego 50 z sygnalizacją. W jedną stronę.

5 minut temu, Zbig napisał:

I dlatego nikt nie chciał tam być na trzeźwo.

Wnioskuję zatem, że na tych osiedlach JW musi być straszne spożycie alkoholu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jezz napisał:

Nie trzeba tez tu w drodze do pracy pokonywać 70 skrzyżowań, z czego 50 z sygnalizacją.

Pracy też chyba nie ma w nadmiarze, średnie wynagrodzenie ok 80% średniej krajowej, bezrobocie prawie 13% no ale to tylko statystyka... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja, moja kobieta i ponad połowa znajomych, przebijamy ją z naddatkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, billy idol napisał:

a pieszy to jest uczestnik ruchu drogowego ?

Jesteś miszczem! Ale i bez tego pytania wiadomo było, że o temacie nie masz bladego pojęcia.

9 godzin temu, billy idol napisał:

brak mi już słów

naprawde nie pojmujesz teog że w tym konkretnym przypadku

Brak Ci przede wszystkim komórek mózgowych, bo ten konktetny przypadek jest tylko pretekstem do rozważania ogólnego. A nawet w tym konkretnym przypadku mogło być tak, ale z pewnością byłoby inaczej. Bo przejście przez jezdnię przy wariatach jadących 130 przez miasto raczej nie może się udać. Dlatego na komentowanie Twojego co by było gdyby po prostu szkoda mi czasu. Ale to nie jest powód, aby likwidować przejścia dla pieszych, tylko wariatów.

9 godzin temu, billy idol napisał:

konkretnie

Konkretnie to ja się na tym nie znam. Ale zauważyć można minironda, skrzyżowania równorzędne, czerwone światła łapiące Cię gdy przekraczasz prędkość, poszerzenie chodnika kosztem jezdni... dla jeżdżącego po prostu z głową sprawy niezauważalne.

-----

7 godzin temu, jezz napisał:

Poza tym motocykl szybko ruszający na zielonym wzbudza wśród innych kierowców dziwne zachowania.

Swego czasu gdy jechałem Passatem 100km/h, to prawie nikt nie wyprzedzał. Zaś gdy cisnąłem Maluchem 130km/h to zawsze i wszędzie ktoś, kto wyprzedzić po prostu musiał się znalazł. Punkt honoru.

My tu hadu gadu o bezpieczeństwie, a forumowi miszcze kierownicy, z jednej strony nagonka na pomarańcziwego, a z drugiej strony przechwałki, jacy to oni miszcze kierownicy. Dobrze będzie jak przyjdzie następne pokolenie.

-----

9 godzin temu, billy idol napisał:

...dzieci ?

Stawiasz sprawę 1 do 1, a trzeba by porównać, w ilu przypadkach połączenie pierwszeństwa pieszego na PDP z zakazem wyprzedzania przed PDP ratuje dzieciom życie, a w ilu pcha dzieci na śmierć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, szymon1977 napisał:

Swego czasu gdy jechałem Passatem 100km/h, to prawie nikt nie wyprzedzał. Zaś gdy cisnąłem Maluchem 130km/h to zawsze i wszędzie ktoś, kto wyprzedzić po prostu musiał się znalazł. Punkt honoru.

Bingo, właśnie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Swego czasu gdy jechałem Passatem 100km/h, to prawie nikt nie wyprzedzał. Zaś gdy cisnąłem Maluchem 130km/h to zawsze

To proste. Passat jadący 100 km/h wzbudza uzasadnione podejrzenie że gdzieś w pobliżu musi stać radiowóz z suszarką.  Natomiast Maluch jadący 130 km/h to rarytas na miarę jednorożca, nic dziwnego że każdy chciał obejrzeć z bliska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jezz napisał:

Bingo, właśnie o to chodzi.

I to jest właśnie przyczyna problemu, prezentowana w tym wątku przez kilku miszczy: dowartościowywanie się własnym idiotyzmem za kierownicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Konkretnie to ja się na tym nie znam.

tak myślałem

a to dlatego ze

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Brak Ci przede wszystkim komórek mózgowych,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, billy idol napisał:

...

A teraz coś na temat Billy: przedstaw dane liczbowe mówiące, ile razy pieszy na skutek "przywilejów" traci życie, a ile razy dzięki "przywilejom" pieszy żywy nadal pozostaje.

Masz takie? Nie masz. Obstawiam wynik zbliżony do 1/∞ Bo ja sam, jako pieszy, z "przywilejów" korzystam jakieś 3650razy rocznie, co trzykrotnie przewyższa ilość pieszych ginących w wypadkach drogowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi reklama radiowa: "BMW - radość z jazdy!".

OTk4ODUxYDUKVjl3egNtIEkObS08WmN2HhZ1Zno3  OTk4ODUxYDUKVjl3egNtIEkObS08WmN2HhZ1Zno3

Skutki radosnej jazdy z prędkością 200 km/h, tam gdzie można 50. Tym razem był to Turek, ale droga jak najbardziej polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Zaś gdy cisnąłem Maluchem 130km/h t

To jakaś special edition była? 126p? Normalny maluch z trudem przekraczał 100 km/h, 120 raczej nie osiągał.

Kiedyś przewiozłem właściciela malucha syrenką osiągając 120 km/h, był pod wrażeniem, takie prędkości były poza jego zasięgiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Less napisał:

To jakaś special edition była? 126p?

Można tak powiedzieć.

 

14 minut temu, Less napisał:

...syrenką osiągając 120 km/h...

Zazdroszczę! Takie atrakcje już się nie zdarzają. Do dziś nie mogę zapomnieć, że nie kupiłem Syrenki, za którą po górskich łukach jechałem Polonezem przekraczając 100km/h. A w zestawie była gratis przyczepka zrobiona z tylnej części modelu Bosto. Ehhh... Poszło na Malucha i KJS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szymon1977 napisał:

Można tak powiedzieć.

 

38 minut temu, Less napisał:

To jakaś special edition była? 126p? Normalny maluch z trudem przekraczał 100 km/h, 120 raczej nie osiągał.

 

Pewnie miał tuningowany 1800 konny silnik porsche 911. ?

 

38 minut temu, Less napisał:

Kiedyś przewiozłem właściciela malucha syrenką osiągając 120 km/h, był pod wrażeniem, takie prędkości były poza jego zasięgiem.

Wierzę. W kinie u Wajdy widziałem. 

29 minut temu, szymon1977 napisał:

Takie atrakcje już się nie zdarzają. Do dziś nie mogę zapomnieć, że nie kupiłem Syrenki, za którą po górskich łukach jechałem Polonezem przekraczając 100km/h. A w zestawie była gratis przyczepka zrobiona z tylnej części modelu Bosto.

Może za tą jechałeś?

8530.1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Less napisał:

To jakaś special edition była? 126p? Normalny maluch z trudem przekraczał 100 km/h, 120 raczej nie osiągał.

120 z gorki i z wiatrem (mialem dwa)

 

No chyba ze taki

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2019 o 14:38, szymon1977 napisał:

porównaj sobie całkowitą drogę hamowania (z uwzględnieniem czasu reakcji, słabszej przyczepności) z 20km/h, 30km/h, 50km/h, 70km/h, 130km/h (czas reakcji w przeliczeniu na dystans to odpowiednio 5,5m, 8,3m, 13,9m, 19,4m, 36,1m). W skrócie to o ile z 20km/h wyhamujesz, to przy 70km/h pieszego rozjedziesz, zanim dotkniesz nogą pedału hamulca

Drogi kolego - ale czemu mi to tłumaczysz? Pisz to tym nieświadomym, co uważają, że jeżdżą zawsze szybko, ale zawsze bezpiecznie.

Ja generalnie jestem za nie projektowaniem w ścisłym centrach miast dróg dwujezdniowych. Co innego obwodnice czy jak na Śląsku - tzw. Drogowa Trasa Średnicowa.

Widzę po Katowicach, że każdy odcinek dwujezdniowy od razu zachęca kierowców do szybkiej jazdy - gdzie średnie prędkości są na pewno ponad 70 km/h.

W dniu 3.11.2019 o 18:09, Zbig napisał:

No nie nie... 420 tysięcy km to jest łączna długość wszystkich dróg publicznych w Polsce, z czego ponad 128 tys o nawierzchni gruntowej.

Przepraszam. Oczywiście masz rację:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie zmienia to faktu, że wszystkich dróg nie da się stale i ciągle kontrolować.

W dniu 3.11.2019 o 23:31, billy idol napisał:

do przejscia dochodzi rodzina. zatrzymuje sie przed ulica , bo nie ma pierszeństaw. przejeżdzą auto z prawego pasa, po sekundzie przelatuje idiota

rodzina się rozglada i jeśli nic nie jedzie przechodzi

 

strata - 2 min

 

zysk - jedno życie

Uważasz, że rodzina z premedytacją weszła pod koła tego BMW? Tego teraz nie udowodnimy, ale skłaniałbym się bardziej za faktem, że wchodząc na jezdnię uznali, że są bezpieczni. Przy prędkości 130 km/ jaką poruszał się BMW, w 1 sekundę pokonujesz 36 sekund. Jeżeli byli na środku przejścia to mogło im normalnie zająć ok. 4-5 sekund, może nawet troszkę więcej. Czyli pojazd w momencie wejścia na jezdnię był w odległości min. 120-150 m. 

W dniu 4.11.2019 o 00:58, szymon1977 napisał:

wprost przeciwnie, istnienie pieszego byłoby niemożliwe.

W sumie to pieszy teraz nie ma jakiś specjalnych przywilejów, ale na pasach ginie ich praktycznie najwięcej na w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Meloman napisał:

Uważasz, że rodzina z premedytacją weszła pod koła tego BMW?

Uważam że auto z prawego pasa , dało jej poczucie bezpieczeństwa

Bo przepis tego wymaga , wiec wiele osób wychodzi z założenia , że przecież każdy go bedzie przestrzegał, no i widzimy  - faktycznie zatrzymał sie

Niestety nie każdy

Dlatego , jeśli na razie nie mamy - jako Państwo  oczywiście - instrumentów , -żeby zatrzymać szaleńców w blaszanych puszkach , to powinnssmy ... zatrzymać piesszego. Dla jego własnego dobra

Może to kuriozlanie zabrzmi, ale jeśl pieszy bedzie sie bac wejscia na uliec , to zancznie dłużej i roztropniej bedzie podejmował decyzje , wejscia na ową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jezz napisał:

Byłem najwolniejszy. Wyprzedziły mnie wszystkie samochody, które miałem w zasięgu w zasięgu wzroku.

Ja nie rozumiem jednego. W mieście praktycznie nikt nie jedzie nie tylko zgodnie z przepisami, ale znikoma część jeździ nie więcej niż "+10" od dopuszczalnej. Reszta jeździ szybciej.

Jak jeżdżę do Sławkowa drogą krajową nr 94 gdzie obowiązuje 100 km/h to jadać do 110 km/h nie jestem w stanie nikogo wyprzedzić. Średnią oceniam na jakieś 120-130 km/h.

Wracając odcinkiem drogi ekspresowej S1 gdzie mamy ograniczenie do 120km/h jadąc już do 130 km/h w sumie to tylko kilka aut mnie wyprzedza.

Z kolei jak w Brzęczkowicach zjadę na A4 i ustawię tempomat na 150 km/h to może 1-2 pojazdy statystycznie mnie wyprzedzą.

Więc Drodzy rodacy - skoro w mieście i na normalnej dwujezdniówce jeździcie plus 20-30 więcej, to jeździcie też tak na ekspresówkach i autostradach. Bądźcie konsekwentni ?

4 minuty temu, billy idol napisał:

Może to kuriozlanie zabrzmi, ale jeśl pieszy bedzie sie bac wejscia na uliec , to zancznie dłużej i roztropniej bedzie podejmował decyzje , wejscia na ową

Uważam, że nie tędy droga.

Przecież nikt z tych pieszych nie chciał zginąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Meloman napisał:

Uważam, że nie tędy droga.

 

to twoje zdanie

moje jest inne

udowodnione jest , że czym człowiek czuje sie bezpieczniej , tym mniej mysli o tym żeby  o to bezpieczenstwo zadbac samemu  postepujac z uwaga

na cmantarzu leży wielu , z tych co miali pierszeństwo  ?

 

 

 

 

17 minut temu, Meloman napisał:

Ja nie rozumiem jednego. W mieście praktycznie nikt nie jedzie nie tylko zgodnie z przepisami, ale znikoma część jeździ nie więcej niż "+10" od dopuszczalnej. Reszta jeździ szybciej.

Jak jeżdżę do Sławkowa drogą krajową nr 94 gdzie obowiązuje 100 km/h to jadać do 110 km/h nie jestem w stanie nikogo wyprzedzić. Średnią oceniam na jakieś 120-130 km/h.

Wracając odcinkiem drogi ekspresowej S1 gdzie mamy ograniczenie do 120km/h jadąc już do 130 km/h w sumie to tylko kilka aut mnie wyprzedza.

Z kolei jak w Brzęczkowicach zjadę na A4 i ustawię tempomat na 150 km/h to może 1-2 pojazdy statystycznie mnie wyprzedzą.

 

 i nie wiesz dlaczego tak sie dzieje ?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Meloman napisał:

Przy prędkości 130 km/ jaką poruszał się BMW, w 1 sekundę pokonujesz 36 m. Jeżeli byli na środku przejścia to mogło im normalnie zająć ok. 4-5 sekund, może nawet troszkę więcej. Czyli pojazd w momencie wejścia na jezdnię był w odległości min. 120-150 m. 

Przejście przez jezdnię o dwóch pasach zajęłoby im jakieś 10s. Więc nawet przy pustej drodze musieliby przepuścić ponarańczowego, który był 250-300m. Jak już pisałem: fizycznie niemożliwe.

-----

14 minut temu, billy idol napisał:

...jeśl pieszy bedzie sie bac wejscia na uliec... 

A jeśli dzisiejsze pokolenie miszczuf kierownicy bać się będzie konsekwencji zapier...lania, to następne pokolenie po prostu nie będzie zapier...lać. Nie będą być może wiedzieć dlaczego, ale po prostu nie będą tego robić. Dziś się zapier...la aby dowartościować się 20-to letnim BMW, czy zrobić 9,6specjalistycznych serwisów na godzinę. Forumowi miszcze kierownicy zaprezentowali źródło problemu.

18 minut temu, billy idol napisał:

Uważam że auto z prawego pasa , dało jej poczucie bezpieczeństwa

Bo przepis tego wymaga... 

Nadal nic nie rozumiesz. Więc lećmy dalej. Jak już pisałem:

przedstaw dane liczbowe mówiące, ile razy pieszy na skutek "przywilejów" traci życie, a ile razy dzięki "przywilejom" pieszy żywy nadal pozostaje.

Masz takie? Nie masz. Obstawiam wynik zbliżony do 1/∞ Bo ja sam, jako pieszy, z "przywilejów" korzystam jakieś 3650razy rocznie, co trzykrotnie przewyższa ilość pieszych ginących w wypadkach drogowych. 

Co za tym idzie, 40mln Polaków, korzystając z "przywilejów" 14,6mld razy rocznie bezpiecznie przechodzi przez jezdnię. Poważnie zamierzasz 14,6mld sytuacji utrudnić, aby być może jakąś cząstkę z około 1000 ocalić? Szanse na pozytywne efekty, żeby Cięnie pogrążać, optymistycznie oszacuję na 1:14,6mln (1:1460000).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Meloman napisał:

Przecież nikt z tych pieszych nie chciał zginąć.

odwróćmy sytuacje

 

powiedzmy że jest mozliwe , alby w każdym samochodzie , który przekroczył prędkosc ,  system automatycznie  dezaktywuje poduszki powietrzna i odłacza pasy

pytania 1 - ile osób przekracałoby prędkosc ?

i drugie - poparłbyś takie rozwiazanie ? jesli tak - to oznacza tylko że można wymusić strachem przepisowe postępowanie - to dlaczego uważasz że zatrzymanie pieszego na chodzniku na ciut dłuzsza chwile , jest złe ?

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Przejście przez jezdnię o dwóch pasach zajęłoby im jakieś 10s. Więc nawet przy pustej drodze musieliby przepuścić ponarańczowego, który był 250-300m. Jak już pisałem: fizycznie niemożliwe.

to ostatnie moje odniesienie sie do twoich wywodów na powiomie bredni , i nie przyjmowania do swiadomosci najprostrzych informacji

 

gdyby piesi nie mieli pierszenstwa na pasach to auto  Z PRAWEGO PASA NIE ZATRZYMAŁO BY SIE

 

czy to do ciebie dociera ?

a skoro nie  zatrzymałoby sie - to nie ograniczyłoby widocznosci i pedzące auto byłoby widoczne bez problemu - pomaranczoy kolor - obowiazkowe owietlenie - z  250 metrów, bez problemu

 

człowiek który czeka przed pasami WIE ZE NIE MA PIERSZENSTWA i szalone BMW , nwet nie podejmi próby zmniejszenie predkosci

 

co robi myslacy i rozsadny człowiek ? nie wchdzi ku##a na droge

 

czy pojmiesz to wreszcie ?

15 minut temu, szymon1977 napisał:

Poważnie zamierzasz 14,6mld sytuacji utrudnić, aby być może jakąś cząstkę z około 1000 ocalić?

tak ku$$wa

 

 

własnie tak bym zrobił - przeciez od poczatku pisze , ze czakałoby sie na przejscie przez ulice dłuzej niz teraz

 

uważasz że nie warto ocalic tych tysiąca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szymon1977 napisał:

aby być może jakąś cząstkę z około 1000 ocalić?

ktoś kto tak napisał , jest dla mnie nikim

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

No chyba ze taki

Ten to pewnie daje radę 120 do tyłu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, billy idol napisał:

i drugie - poparłbyś takie rozwiazanie ? jesli tak - to oznacza tylko że można wymusić strachem przepisowe postępowanie - to dlaczego uważasz że zatrzymanie pieszego na chodzniku na ciut dłuzsza chwile , jest złe ?

Ale jakie pieszy ma dzisiaj przywileje? Tylko ma pierwszeństwo jak już jest na pasach. Żadnych innych.

Jeżeli piszecie o zabraniu im przywilejów, to pieszy nawet na pasach nie będzie miał pierwszeństwa, a to chyba sam przyznasz - jakieś kuriozum.

2 godziny temu, billy idol napisał:

 i nie wiesz dlaczego tak sie dzieje ? 

Uczciwie przyznam nie wiem... Zasadniczo trzymam się zasady, maksymalnie "+10" - obojętnie czy miasto, czy autostrada.

Dlatego pisałem mnie, że nie rozumiem dlaczego kierowcy w mieście jak tylko wjeżdżają na ulicę dwupasową, to od razu min. 70-80 km/h, a najczęściej nawet i więcej. Patrz fotki:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kościuszki.jpg

1 godzinę temu, billy idol napisał:

to dlaczego uważasz że zatrzymanie pieszego na chodzniku na ciut dłuzsza chwile , jest złe ?

Chcesz leczyć skutki, a nie przyczyny. Przecież dzisiaj też nie ma obowiązku zatrzymywania się przed przejściem, a jednak ktoś się zatrzymał i wpuścił tą rodzinę. Pewnie ze zwykłej uprzejmości. Tak było, jest i będzie. No chyba, że wprowadzimy mandaty za zatrzymywanie się przed pasami. Tak powiedzmy o 5000 zł, aby wszystkich odstraszyć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zyzol napisał:

Skutki radosnej jazdy z prędkością 200 km/h, tam gdzie można 50. Tym razem był to Turek, ale droga jak najbardziej polska.

Proste, choć policja wg artykułu nie wie co było przyczyną wypadku. Pewnie pieszy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.