Jump to content
Jack Sparow

Naturalne wytłumienie ścian

Recommended Posts

Muzyki słucham w salonie i jestem na etapie planowania aranżacji tego pomieszczenia. Oczywiście nie chcę z tego zrobić typowego pokoju odsłuchowego. Raczej na pierwszym miejscu stawiam estetykę, ale sprzyjająca słuchaniu muzyki. Ktoś mi doradził regał z książkami na całej ścianie, mam ich sporo, więc jest to wykonalne. Jednak ostatnio trafiłem na ciekawe wykończenie, które moim zdaniem świetnie nadaje się na wytłumienie, jest naturalne i ogólnie bardzo mi się podoba. A chodzi o panele ścienne z mchu. Czy ktoś z Was stosuje coś takiego? Ewentualnie co o tym myślicie, jako materiale do wytłumienia wnętrz. Ja kontaktowałem się z firma Kan-Ka z Krakowa. Ale dziewczyna która się tym zajmuje, jeszcze nie instalowała tych paneli, u żadnego audiofila 😉 Więc nie umie powiedzieć, czy sprawdzi się w pokoju odsłuchowym.

Tak to wygląda: https://www.facebook.com/Kankanaturalnie/photos/pcb.2365510750356039/2365510360356078/?type=3&theater

33 minuty temu, Jack Sparow napisał:

Muzyki słucham w salonie i jestem na etapie planowania aranżacji tego pomieszczenia. Oczywiście nie chcę z tego zrobić typowego pokoju odsłuchowego. Raczej na pierwszym miejscu stawiam estetykę, ale sprzyjająca słuchaniu muzyki. Ktoś mi doradził regał z książkami na całej ścianie, mam ich sporo, więc jest to wykonalne. Jednak ostatnio trafiłem na ciekawe wykończenie, które moim zdaniem świetnie nadaje się na wytłumienie, jest naturalne i ogólnie bardzo mi się podoba. A chodzi o panele ścienne z mchu. Czy ktoś z Was stosuje coś takiego? Ewentualnie co o tym myślicie, jako materiale do wytłumienia wnętrz. Ja kontaktowałem się z firma Kan-Ka z Krakowa. Ale dziewczyna która się tym zajmuje, jeszcze nie instalowała tych paneli, u żadnego audiofila 😉 Więc nie umie powiedzieć, czy sprawdzi się w pokoju odsłuchowym.

Tak to wygląda: https://www.facebook.com/Kankanaturalnie/photos/pcb.2365510750356039/2365510360356078/?type=3&theater

Z tym mchem to kiepski pomysł odpuść sobie Może i ładnie to wygląda ale nie trwałe Proponuję to

https://modnydom24.pl/pl/produkt/42207/cube-wewnętrzna-1-34-5x34-5x0-7-1-3-dekoracja-ścienna-gat-1?gclid=EAIaIQobChMI7M31guba5AIVDOaaCh0DCQ6gEAYYAyABEgI-YvD_BwE

Mam w domu i jest ok a tereaz cena niższa ja kupowałem za 120zeta pozd

• Thanks 1

Też ciekawe rozwiązanie. Może mógłbym to jakoś połączyć z zieloną ścianą, żeby nie było monotonnie. Mimo wszystko skłaniam się ku tym panelom z mchem. Z trwałością podobno jest całkiem dobrze. Myślę też, żeby poprosić o użycie grubszych płyt korkowych. Sam korek podobno też dobrze wygłusza.

Dzięki za podpowiedź. 

Jak robiłem adaptację akustyczną w salonie Nautilus w Warszawie to pierwszy raz spotkałem się z mchem. Jest on u nich już kilka lat i cały czas wygląda świetnie. Jak element wizualny sprawdza się świetnie. Jako pochłaniacz dźwięku już tak sobie. Jednak jeśli masz mały pokój i myślisz o kilku metrach kwadratowych takiej powierzchni to lepsze to niż pusta ściana.

Korek ma właściwości pochłaniające tylko dość małe. Jeśli miałbyś nim wykładać całe ściany to zmniejszysz pogłos w pomieszczeniu.

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

On 9/18/2019 at 5:36 PM, Obywatel_Piszczyk said:

Mam w domu i jest ok a tereaz cena niższa ja kupowałem za 120zeta pozd

Hej, zapodaj fotkę jak to się prezentuje. 

Dałem tapetę z włókna szklanego na ściany i fizelinę na sufit. Nie ma super poprawy, ale w porównaniu z gołymi ścianami pogłos trochę się zmniejszył. No i całkiem ciekawie wygląda i niewiele kosztuje. Dodatkowo odpada robienie gładzi.